Šta je novo?

Tesla TV

Ništa ne zaboravljam, dosta dugo sam u ovoj priči, tako da smatram je sada totalni promašaj na našem tržištu nuditi televizore novije generacije koji nemaju DVB-T2 tuner bez obzira što mnogi imaju kablovsku, IPTV ili će to rešiti putem DVB-T2 resivera.
 
Slazem se za DVB-T2 tuner, to je moglo da im bude jedan od razloga za dobru prodaju kod nas, ali bez toga ne verujem da ce napraviti neki uspeh sto se tice prodaje.

Ja imam kablovsku i neki budzetski lcd, ali sada da uzimam tv sigurno bih uzeo sa dvb-t2 podrskom.
 
Ma ja vam kažem da je njima u interesu da prodaju narodu ovaj bez tjunera i box posebno. :) Ko da je tesko u sledecoj generaciji reci kinezu e sad mi tutni i taj tjuner, a ovo ce da valjaju istim tim kojima ce drzava od nasih para da kupi za 400 milliona boxove, preko sidnikata na 12 rata uz svinjske polutke. Nisu se oni ništa zeznuli, pogrešili itd. šta vam pada napamet. Benchmark zajednica nije njihovo tržište već oni juče sa mosta bez zubala koji viču Kina Kina i kupuju "srpski tv što ga je Tesla izmislio"
 
Meni je najsmesnije osvezavanje od 50hz a i oni jako upadljivi zvucnici sa zadnje strane.:lupko:
 
Pa dobro takvi zvucnici postoje i na mom tv-u, i realno ne primecuju se dok ne pogledas tv otpozadi.
 
Poslednja izmena:
50Hz po američkom standardu. :D
 
Jel to nas Nikola pravio? Cujem Djokovic kupio dva'es komada, svaki za po jednu sobu u kuci u Monte Karlu.

Salu na stranu, deluje da nije totalno tres, ali je cena jaka imho. Ko zna, mozda je Vucko sa drugom Orbanom dogovorio prestanak saradnje nasih svercera i njihovih prodavaca, pa cemo biti prinudjeni da kupujemo domace.
 
Testirao sam TV i moram iznesti par stavki:

1- Vizuelno izuzetno privlačan - jedan od najlepših modela koje sam video (doduše subjektivna stvar)
2- Panel je odličan i u testu protiv A brenda (samsung 4000) i b brenda (Vox 32880 i 32883) ima najbolju sliku
3- Enkoder nije sjajan i ume da zaglupi kod reprodukovanja materijala
4- Zvuk jako dobar bolji od pomenutih b brendova - sa samsungom u istoj klasi je tu negde/ glasnoca +/cistina -

Generalno dobar je proizvod za taj novac ako zanemrimo crno tržište i njihove cene.
Ne razumem poređenje cene TV-a iz prodavnice sa TV-ovima koji se svercuju??

Krucijalne 2 greške su:

1. Nedostatak T2 tjunera - da su ponudili model sa T2 u decembru (novogodišnje kupovine) + manija oko digitalizaije
U$r$li bi se od para!!
Možda oni smatraju da njihova ciljna grupa nisu ljudi koji nemaju kablovsku ili iptv?!?
Možda za mesec dana izbace TESLA T2 tuner za 1.000din uz kupovinu Tesla TV-a?!?

2. Njihov marketing sektor je očigledno procenio da posle uspeha sa tabletima, dovoljno je da proizvod ima isto ime da bi krenuo dobro da se prodaje što je bila greška i leteće glave ali bože moj.

Postavlja se pitanje dečijih bolesti koje TV ima i ako se budu svele na softv flesovanje TV uređaj po meni vredi taj novac.
Ako se ispostavi da imaju hardwerski problem onda su ježa u leđa.

BTW svaka roba ima svog kupca
Ja tražim TV koji ću koristiti kao monitor gde mi je samo panel bitan, ne treba mi Wifi, smart, T2 ... i ozbiljno razmišljam o 39" modelu.
 
^ Sve sto si izneo stoji, ali obrati paznju na mrtve piksele.Ja sam hteo da ga uzmem, ali oba, izlozeni i u kutiji su imali mrtve piksele, sto nema sanse da uocis ako pustas video snimke.Nadam se da im nije cela serija takva, nego sam ja bas naleteo.
 
Kad već stižu sa gomilom mrtvih piksela, ja nešto nisam sklon da mislim da imaju dug životni vek.
 
Pa to sam se i ja zapitao.Ako tv sad ima falinku u startu, pa sta ce da bude za mesec dana?Servis?Jurenje po prodavnici?Jos mi je taj decko sto je radio tamo rekao da ni on ne zna koja je garancija na mrtve piksele u fazonu na monitore je 5, a ovde je verovatno vise.Prakticno, kad dodjes u situaciju da gledas sarenilo, ti reklamiraj.
 
Nema Tesla sta da trazi pored Vivax-a a tek pored TCL-a.
Jedino da mu jos spuste cenu.
 
Pa to sam se i ja zapitao.Ako tv sad ima falinku u startu, pa sta ce da bude za mesec dana?Servis?Jurenje po prodavnici?Jos mi je taj decko sto je radio tamo rekao da ni on ne zna koja je garancija na mrtve piksele u fazonu na monitore je 5, a ovde je verovatno vise.Prakticno, kad dodjes u situaciju da gledas sarenilo, ti reklamiraj.
Garancija za mrtve piksele je dva miliona. [emoji14]
 
TCL je ozbiljna firma za VOX, FOX, BOX, *OX i Teslu. Samo kod nas nema onih kvalitetnih modela već sve dovlače niži i srednji segment a za razliku od 80-100 evra. Šta znamo šta je kvalitet, samo da je jeftino.
 
Bice ove nedelje verovatno dve dijagonale spojene u jedan test.
 

Prilozi

  • IMG_20141222_171009.jpg
    IMG_20141222_171009.jpg
    760.2 KB · Pregleda: 281
I debelim slovima kako "naš" nema DVB-T2.
 
Naravno, i dalje mi nije jasan taj potez. Neka računica iza te odluke sigurno postoji, možda Tesla DVB-T2 prijemnici, ali zaista ne bih da nagađam...
 
Naravno, i dalje mi nije jasan taj potez. Neka računica iza te odluke sigurno postoji, možda Tesla DVB-T2 prijemnici, ali zaista ne bih da nagađam...
Da nisu u pitanju regulative oko DVB-T2 i standard? Ako država nije zvanično izdala dokument oko usvojenog standarda ne može RATEL da odobri dozvolu, pošto je za DVB-T2 to drugačije rešeno u odnosu na DVB-T.
 
Regulative nisu razlog. Sad se pojaviti sa "domaćim" televizorom bez T2 tunera, u punom jeku i finišu procesa digitalizacije je čist deb**izam.
 
Poslednja izmena:
Koje? Imaš televizore drugih proizvođača sa T2 na tržištu zvanično.
 
T2 nedostaje da bi neko prodao settop boxeve.
 
Naravno...to je plan B
Ako prodaja tesla TV ne bude isla kako treba, icice reklama: uz svaki TV gratis set top box ;)
 
Regulative nisu razlog. Sad se pojaviti sa "domaćim" televizorom bez T2 tunera, u punom jeku i finišu procesa digitalizacije je čist deb**izam.
Da li si siguran? Nisam se bavio ovom problematikom ali iz raznih pisanja po forumima sam shvatio da ne radi svaki T2 u Srbiji. Zašto? Očigledno da ima nešto u specifikaciji tj da ne možeš da staviš bilo koji T2 i da to radi. Što znači da treba da se ugradi T2 po nekoj specifikaciji ili parametrima koji važe za Srbiju. To proizvođač treba da zna a čini mi se da još uvek niko ne zna konačnu specifikaciju. Makar sam ja tako shvatio.
 
Ne može bilo koji T2 ali godinama se zna tačno šta i kako samo eto domaća pamet...
 
Da li si siguran? Nisam se bavio ovom problematikom ali iz raznih pisanja po forumima sam shvatio da ne radi svaki T2 u Srbiji.
Siguran sam. Ovo što ti pišeš je davno prošlo vreme. Tada su kod nas, u prodaji, vrlo retko, bili nuđeni televizori sa T2 tunerom, ali je to bio standard za englesko tržište i uglavnom su takve televizore nudili ovi što ih donose iz inostranstva.. Unazad, tokom cele ove godine, a i prošle, kod nas se prodaju televizori različitih marki sa T2 tunerom koji su naravno kompatibilni sa našim DVB-T2 prijemom.
 
Da li si siguran? Nisam se bavio ovom problematikom ali iz raznih pisanja po forumima sam shvatio da ne radi svaki T2 u Srbiji. Zašto? Očigledno da ima nešto u specifikaciji tj da ne možeš da staviš bilo koji T2 i da to radi. Što znači da treba da se ugradi T2 po nekoj specifikaciji ili parametrima koji važe za Srbiju. To proizvođač treba da zna a čini mi se da još uvek niko ne zna konačnu specifikaciju. Makar sam ja tako shvatio.

Bilo to pre 3-4 godine. T2 već duže vreme funkcioniše kod nas, i tačno se zna šta je normativ za naš emisioni TV sistem.

Tašta u stanu kupila nov Samsung, i sa nekom starom njanajvom antenom na terasi koje je jedva hvatala 2-3 državna programa, celu DVB-T2 ponudu sada hvata veoma dobro.

Al dobro, to je tema za: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?212318-DVB-T2/page28
 
Nazad
Vrh Dno