Šta je novo?

Tesla TV

A sto bi radili chromecast kad imate sve aplikacije na Google Play?
 
Mozda nije u svojoj kuci, mozda nema EON TV app...
Probao EON cast sa telefona na 55S906BUS. radi normalno.
 
Takođe radi i kod mene, slika u prilogu. 55S906BUS, koristim CastPlay kao app za to. Radi i Iris na isti način, to je sad jedina opcija da gledam mts kanale na TV-u od kada su zaključali za nas sa ne-MTS/SBB mreže (telefon mi je u mts box4 paketu pa vučem sa njega).
 

Prilozi

  • 0-02-05-a4662a2960148d767cf84aff369d0c92a0e80db9b30c5f9175b7c7205e4ce4cb_77b12de29e448862.jpg
    0-02-05-a4662a2960148d767cf84aff369d0c92a0e80db9b30c5f9175b7c7205e4ce4cb_77b12de29e448862.jpg
    190.5 KB · Pregleda: 64
Na tv-u (serija 6 webos) se posle nekoliko sati rada pojavljeje poruka da će se tv isključiti i ukoliko se ne klikne na tu poruku tv se ugasi.Meni to nije problem ali ćaletu koji se ne razume u to jeste.Tražio sam u podešavanjima gde je ta opcija ali nisam našao.Zna li neko?
TV ima hotelski režim rada i verovatno se posle 4h gasi ako se nije ništa čačkalo (menjali kanali, volumen i sl.). Ne verujem da možeš da isključiš tu opciju, tako hoteli štede struju :D
 
TV ima hotelski režim rada i verovatno se posle 4h gasi ako se nije ništa čačkalo (menjali kanali, volumen i sl.). Ne verujem da možeš da isključiš tu opciju, tako hoteli štede struju :D
Da u pravi si....koristim eon daljinski a magic remote ne pipam i dešava se to što si objasnio.Pa pošto sam u hotelskom režimu sad ću da naručim piće :)
 
Tokom nedelje možete očekivati OTA update koji rješava problem sa HBO Max a nadam se i problem sa forsiranim HDR-om. :)
Ja ću u toku dana dobiti firmware na testiranje pa javljam rezultate
 
Javi sta su sjebali sa updateom :D
 
Ćao drugari, kupio sam oko NG 40E610BFS i do dan danas mi Iris Smart pravi problem, ako postavim na auto ili visok kvalitet slike onda koči na svim HD kanalima. EON sam imao nekih 2 meseca na njemu, radio je kao sat, HBO Max isto radi perfekt, ali IRIS Smart je užas. Ima li neko problema sa istim programom?
 
Javi sta su sjebali sa updateom :D
U suštini pušta sada HDR/DV content bez problema na HBO MAX, dodali su i neke opcije za podešavanje bijele boje, testiraće se. Još uvjek forsira HDR ali mi se čini da su zbudžili nešto u pozadini pa slika nije toliko tamna kao prije, možda i tripujem, probajte... :)

Tokom nedelje će vlasnici S906 modela dobiti ovaj firmware OTA, ukoliko nekog mrzi da čeka mogu ga i okačiti pa da odradite update preko fleške, jednostavna je procedura.
 
Kada sam cekao toliko da izadje prvi update sacekacu jos malo pa neka ga skine sam. Ako se predomislim znam kome da se javim.
 
U suštini pušta sada HDR/DV content bez problema na HBO MAX, dodali su i neke opcije za podešavanje bijele boje, testiraće se. Još uvjek forsira HDR ali mi se čini da su zbudžili nešto u pozadini pa slika nije toliko tamna kao prije, možda i tripujem, probajte... :)

Tokom nedelje će vlasnici S906 modela dobiti ovaj firmware OTA, ukoliko nekog mrzi da čeka mogu ga i okačiti pa da odradite update preko fleške, jednostavna je procedura.
Okači ako te ne mrzi.. 😆
 

Prilozi

  • viber_image_2022-10-10_14-53-39-082.jpg
    viber_image_2022-10-10_14-53-39-082.jpg
    99.4 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena od urednika:
Ne mogu da editujem post i sklonim link, korisniku Mr.Eric se desilo da na 70% dođe procesa i pojavi mu se black screen, posle toga je probao opet, dođe do 100% i opet upade u crni ekran. Radio je po uputstvu, apsolutno ne znam šta je moglo poći po zlu, general je firmware u pitanju za kompletnu S906 seriju. Meni je prošlo iz prve bez ikakvih problema.

Vratiće mu firmware programatorom al opet, šta je moglo da se desi nije mi jasno...
 
Hvala za info u svakom slučaju, baš sam planirao za vikend da probam. Ništa, čekamo update zvaničnim kanalima.
 
Ma ko naša posla, još nisu poslali ni stari firmware za Mr.Eric da pokuša da odradi revert.
 
Da ne pomeram TV za džabe, da li 55S906 ima ARC na nekom HDMI?
 
Ima, mislim da je HDMI 1
 
Da li neko ima iskustva sa instalacijom modovane EON android aplikacije, probao sam sa eon 1.8.120, prijavim se i onda se zamrzne.
 
Reč je o android aplikaciji koja može da se koristi u Android TV OS.

Video sam da su ranije neke kolege forumaši instalirali modovane verzije aplikacije na boksove ili stikove koji imaju Android TV, pa sam zato pitao da li je neko instalirao na Teslu i kakvi su utisci.

A svrha je, barem u mom slučaju, sledeča: kao korisnik premijum SBB paketa imam pravo na jednu EON aplikaciju za Android TV, a imam više uređaja na koje bih mogao da je instaliram. Konkretno, na Tesli koja se nalazi u spavaćoj sobi odgovarao bi mi takav slučaj, jer mi je Android TV aplikacija pkrenuta u dnevnoj sobi.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe za modovanom app kada ona iz play prodavnice radi odlicno, kazem iz licnog iskustva. 55S906BUS model tv-a.
 
Ok, najverovatnije nisi video edit, imam pravo samo na jednu Android TV app, koja se već koristi u dnevnoj sobi, a hteo sam da probam sa modovanom za spavaću sobu.

Na kraju krajeva, ako ne može, opcija je i da kastujem sa telefona.
 
Sada svatam poentu modovane app za eon. To je malo problem jer nema vise mesta za smart uredjaje od jednog slota... meni drugar dao slot od svog sbb naloga a kako niko ne koristi android tv onda sam je ja zauzeo.
 
Ma ko naša posla, još nisu poslali ni stari firmware za Mr.Eric da pokuša da odradi revert.
Verovatno bofl rom. Nece ni pustati ako zakiva televizore. Jel mr.eric probao da jdje u recovery tva i odradi fabricki?
 
Pa ja sam taj firmware updateovao, radi sve savršeno, čak su neki bagovi prestali tipa da sam morao svako malo da gasim TV iz utičnice. Kod Erica nažalost ili je fleška bila loša ili bio neki pad napona ili šta li već. :(
 
Pozdrav ekipo. Čisto da vas obavestim.. Vraćen mi je tv sa servisa.Došli ljudi uzeli u ponedeljak vratili u sredu. Rešili sve za tri dana. Stvarno za pohvalu. Na papiru piše da je zamenjena ploča i instaliran novi softver ( sad da li je to ovaj najnoviji mislim da nije). Tv mi radi super. Nema nekih bagova od ranije. Možda je ploča od početka i bila falerična.Ne smem opet da probam sam da ažuriram tako da čekam zvaničan apdejt pa kad bude u ako bude.
 
Nazad
Vrh Dno