Šta je novo?

Tesla TV

Da da, od update za televizore nema nista. Samo mrtvo slovo na papiru, cisto da se kaze da nesto napisu jer drugo ne znaju sta.
Isto tako nema nista ni od kupovine neke nove Tesle u buducnosti :) bolje da kazu update nije u planu ili sta vec nego da lazu.
 
Iskren da budem samo da izbace taj jedan update gde mozes po potrebi da ukljucis i da iskljucis HDR i ja sam zadovoljan. Generalno kako tv radi i koliko je placen bukvalno nemam zamerke... da sve bukvalno klizi, da nemam problema sa instalacijom, da ne secka prilikom skrolovanja kroz meni ili nesto slicno, zvuk preko soundbara je vise nego odlican za jedan tv te cenovne klase.

Eventulano da mozda ubace Android 11 ali iskreno ne vidim neku potrebu osim sto ce dodatno da optereti memoriju u televizoru.

Sobzirom da mi je ovo prva Tesla u zivotu koju sam kupio i uopsteno bilo koji njihov proizvod ja sam prezadovoljan. Jos kada sam procitao da im je sluzba za garancije jako brza i da oni dodju po uredjaj i da ga oni vrate je vise nego korektno sa njihove strane, onda 5 godina garancije na ovaj uredjaj u danasnje vreme nije malo i za svaku pohvalu je.

Tako da cu svakako u buducnosti imati kraickom oka pogled i na njihove proizvode, pogotovo ako budu dosta jeftiniji od konkurencije.
 
Slazem se TV je ok skroz bar ova s906 serija.
Mada desi mi se nekad jednom u par nedelja da se restartuje sam od sebe. Jel imao neko takav problem?
 
Taj 906 i imam, iskreno nemam tih problema oko resetovanja. Sve radi, jedino se sam ugasi posle nekog vremena ako je neaktivan to jest ako je stavljena pauza na neku epizodu ako gledan hbo max ili stoji na SS. Ali to mi je normano da se sam gasi.
 
Da, resetuje se prilikom šaltanja kroz aplikacije, mislim da je problem što mu se u tim situacijama napuni radna memorija pa ponekad pukne u restart. Sem toga često zna da zabudali pa ne vidi wifi mreže, mora da se gasi skroz i pali ponovo, ajde i na to žmurim ali sramota da 5 mjeseci više nisu riješili problem sa HDR contentom koji ne može da se ugasi, sadržaj na Netflixu bude dosta tamniji što je u tamnijim scenama skandalozno, da se ne ponavljam pisao sam o tome. Šlag na torti je to što na HBO MAX zadnjih mjesec dana uopšte ne radi 4k sadržaj, dobijem crni ekran šta god probam da startujem u 4K. Do Tesle je, na ostalim TV-ima radi bez problema.

Opet sam im jutros pisao ali ne očekujem bukvalno ništa. Mislim da dok Kinezi ne puste firmware za Skyworth (što je Tesla za naše tržište) ništa od svega.
 
Meni nista ne resetuje, ali moguce je to zato sto ja nemam puno app instaliranih u tv-u pa zato. Imam EON, HBO Max i Smart Tube Next i mislim da je to to. Sve drugo mislim da sam pogasio jer mi ne treba.

Ako budemo cekali na kineze da puste update onda slobodno mogu da kazem da update necemo nikada ni dobiti.
 
^bukvalno skoro isto. Eon, Supernova, Smart Tube Next + pogaseno dosta nepotrebnih aplikacija. Nije do memorije, jednostavno nekad tv kad se ukljuci kao da se ne ucita dobro OS i mora sam da se restartuje.

Da li neko ima bag kod prvog ucitavanja kad se upali tv da iako jedanput pritisnite tipa desno za odabir aplikacije, tv registruje kao dva klika i ode na pogresnu app? :D
Sto puta me zajebao pa umesto u Eon udje u Supernovu
 
Ovaj mail sam dobio, heh...

"
Poštovani,

Budite sigurni da će kolege sa narednim ažuriranjem rešiti pomenuti problem.

Molimo Vas za još malo strpljenja.

Srdačan pozdrav,

Vaš Tesla tim "
 
Koje naredno, evo jos malo pa godinu ce dana od kako sam kupio 55S906BUS model i ja ne videh ni jedan jedini update za svo ovo vreme. Da li sam ja nesto propustio?
 
Imam HBO max koji ni ne palim, baš sam probao pre neki dan da odgledam ovaj novi House of Dragon i nema šanse da ga pustim, krene i stane, samo crn ekran. Tesla 906BUS i to imam dva, 50 i 55, isto na oba. Znači do TV-a je. Tačno bih poludeo da sam kupio pretplatu, ovako koristim džabe nalog jer keva ima Yetel paket uz koji dolazi free HBO max pa rekoh aj da instaliram, reda radi. Inače je pre radilo, odgledao sam par filmova u 4k, tačnije nisam ih odgledao jer uključi HDR, ali je bar radilo, pokretao se film. Ovo ostalo na HBO max što nije HDR i 4k radi normalno.
 
Pisali smo u HBO Max temi da sam ja juce dobio resenje od njihove podrske, jeste malo blentavo ali bar radi 4k. Sve sto treba da uradis je da odes dole de je onaj oblacic gde menjas prevod i audio da mesto English - Original da se stavi English - Audio Description da se izadje iz HBO Max app pa se ponovo udje i onda je kod mene na Tesla TV-u proradio 4k sadrzaj.
 
Pisali smo u HBO Max temi da sam ja juce dobio resenje od njihove podrske, jeste malo blentavo ali bar radi 4k. Sve sto treba da uradis je da odes dole de je onaj oblacic gde menjas prevod i audio da mesto English - Original da se stavi English - Audio Description da se izadje iz HBO Max app pa se ponovo udje i onda je kod mene na Tesla TV-u proradio 4k sadrzaj.
Jeste ali onda se čuje još jedan glas u pozadini koji bar mene iritira nekako. Nije loš Tv ali zbog tih sitnih propusta ne verujem da ću opet da kupim Teslu.
 
Znam to sam i ja napisao u HBO Max temi da je malo iritantno sto se cuje nartor ali dok ne rese problem bar postoji resenje kakvo takvo, do juce nisam mogo ni tako da koristim HBO Max za one filmove i serije koje su u 4k.
 
Hvala, probao, sad radi. U svakom slučaju dok ne srede HDR džabe sve, srećom rarbg nema tih problema :cool:
 
Na tv-u (serija 6 webos) se posle nekoliko sati rada pojavljeje poruka da će se tv isključiti i ukoliko se ne klikne na tu poruku tv se ugasi.Meni to nije problem ali ćaletu koji se ne razume u to jeste.Tražio sam u podešavanjima gde je ta opcija ali nisam našao.Zna li neko?
 
Da li je iko ikada kupio ovaj model da podijeli iskustva. Nigdje ni jedna recenzija ili iskustvo ne moze da se nadje na netu

Tesla 55" Q55K925SUS​

 
Ovo je neki prepakovani LG. Ako uspes da nadjes koji je model bice i recenzije :D ja bih licno isao na android tv, nikakvi tizeni webos i sl
 
OS je nebitan posto stavljaju slabe procesore. Za to ide neki stick a TV moze i obican samo treba gledati sliku (i duzinu garancije naravno)
 
Zar Samsung nije prestao da proizvodi obične LED panele?
 
Ovo je neki prepakovani LG. Ako uspes da nadjes koji je model bice i recenzije :D ja bih licno isao na android tv, nikakvi tizeni webos i sl
Ali treba naci sta su prepakovali :). Nije mi bitan SW jer koristim fire stick od Amazona. Samo mi je bitno da znam kakav je panel a po specifikacijama QLED bi trebalo da je bolji od bilo kog LEDa u tom cjenocnom rangu
 
99% neki Skyworth, mislim da su svi sa led panelima Skyworth
 
Ali treba naci sta su prepakovali :). Nije mi bitan SW jer koristim fire stick od Amazona. Samo mi je bitno da znam kakav je panel a po specifikacijama QLED bi trebalo da je bolji od bilo kog LEDa u tom cjenocnom rangu
Pogledao sam u prodavnici taj Tesla 55" QLED ima dobru sliku, prodavac kaže da je u njemu Samsungov panel a LG Webos, mislim da je best bay za 59990 dinara. E sad nije to klasa LG OLEDa za HDR, mislim da je osvetljenje samo 350 cd/m², da bolji je od svih Leda u tom rangu.
 
Poslednja izmena:
Za 2k više ima 55u7qf koji ima bar bolji panel
 
Može li neko ko ima s906bus da proveri kako mu radi chromecast?
Youtube radi ali ostale aplikacije tipa eon, hbo kod mene ne. Čuje se ton ali ne ide slika.
 
Nece eon ni kod mene.
 
Ni kod mene, poluproizvod.
 
Posalji im mail da te lazu malo kao i nas 😁
 
Nazad
Vrh Dno