Šta je novo?

Tesla TV

Imam nameru da za spavaću sobu uzmem jedan od ova dva modela Android televizora (biće okačen na zglobni nosač, nema mesta za veći)

32E620BHS​

32E625BHS​


Pitanje je da li mu se može podešavati boja i veličina titla kod gledanja filmova.
 
Pa to su android televizori i uvek možeš da instaliraš android verzju nekog pouzdanog video plejera (VLC, POT player) ako ti difoltni ne odgovara.
 
Pozdrav svima. Da li neko zna koja je razlika izmedju modela 50E610BUS I 50E625BUS? I koliko je realno ova klasa 6 losija od 50S905BUS?
 
Zna li neko šta je ovo?
Screenshot_20220721-084257_Viber.jpg
Svako jutro kada upale TV ovo izađe na ekranu (55s906bus je u pitanju).
 
Погледај да случајно није укључено гашење у неком временском периоду или нешто слично.
 
Još uvjek ništa od update-a vezano za gašenje HDR-a. Bukvalno ne palim HBO Max i Netflix a samim tim ni TV u sobi zbog toga, služi nam za YT samo. Sramota za Teslu a i generalno je software jako bagovit, ne znam dešava li vam se da kad upalite TV nema šanse da oće da pronađe bilo koju WiFi mrežu? Rješenje je da se ugasi TV (zadrži se power dugme pa se ugasi klasično, ne standby) i ponovo upali, što jako smara.

Imam 5 godina garancije i iskreno se nadam se da će brzo da crkne pa da mi daju ovaj njihov QLED ili vrate pare jer ovog S906 više nema ni za leba... :D
 
Još uvjek ništa od update-a vezano za gašenje HDR-a. Bukvalno ne palim HBO Max i Netflix a samim tim ni TV u sobi zbog toga, služi nam za YT samo. Sramota za Teslu a i generalno je software jako bagovit, ne znam dešava li vam se da kad upalite TV nema šanse da oće da pronađe bilo koju WiFi mrežu? Rješenje je da se ugasi TV (zadrži se power dugme pa se ugasi klasično, ne standby) i ponovo upali, što jako smara.

Imam 5 godina garancije i iskreno se nadam se da će brzo da crkne pa da mi daju ovaj njihov QLED ili vrate pare jer ovog S906 više nema ni za leba... :D

Da li uopšte postoji TV na kojem može da se ugasi HDR.

Da nije HDR-a ja oupšte ne bih kupovao 4K tv.
 
Bar 600 nita u peaku treba da ima panel osvjetljenje da bi HDR imao smisla, panel na ovoj Tesli nije ni blizu što stvara kontra-efekat pa prikaz bude drastično tamniji nego kod SDR sadržaja.
 
Bar 600 nita u peaku treba da ima panel osvjetljenje da bi HDR imao smisla, panel na ovoj Tesli nije ni blizu što stvara kontra-efekat pa prikaz bude drastično tamniji nego kod SDR sadržaja.

Ja nemam takva iskustva, doduše nemam pojma šta je 600 nita u peaku, tako da možda i grešim.
Sve u svemu, meni slika lepa.
 
Ja nemam takva iskustva, doduše nemam pojma šta je 600 nita u peaku, tako da možda i grešim.
Sve u svemu, meni slika lepa.
600 nita znaci koliko jako je osvetljen ekran u odredjenom sadrzaju koji se prikazuje na ekranu. Sto je vise nita to je slika svetlija, uzmi to kod mobilnih telefona je najbolje izrazeno, da telefon koji je lcd pri jakom suncu ne mozes nista da vidis sta pise na ekranu iako ti je osvetljenje do kraja dok telefoni koji su amoled i imaju preko 500 nita ili vise mozes dobro da vidis ekran a telefoni koji imaju preko 1000 nita osvetljenje njima skoro sunce da ne utice na to da vidis sta ti je na ekranu telefona.

Za pravi HDR treba bar 1200 nita osvetljenja na televizoru da bi isti radio onako kako je zamisljen.

Još uvjek ništa od update-a vezano za gašenje HDR-a. Bukvalno ne palim HBO Max i Netflix a samim tim ni TV u sobi zbog toga, služi nam za YT samo. Sramota za Teslu a i generalno je software jako bagovit, ne znam dešava li vam se da kad upalite TV nema šanse da oće da pronađe bilo koju WiFi mrežu? Rješenje je da se ugasi TV (zadrži se power dugme pa se ugasi klasično, ne standby) i ponovo upali, što jako smara.

Imam 5 godina garancije i iskreno se nadam se da će brzo da crkne pa da mi daju ovaj njihov QLED ili vrate pare jer ovog S906 više nema ni za leba... :D
Jeste nema nista od update ali generalno meni tv ok radi, mana je sto kada ga upalis pise nema wifi povezan ali dok prebacis na nesto on je vec konektovan, meni je tv povezan na 5ghz link od rutera i udaljen je nekih metar i nesto od istog.

Sto se tice problema sa slikom to sam zaobisao tako sto kada gledam nesto pa vidim da je tamnije prebacim na vivid mod slike i ona bude svetljija i bude prijatnije za gledanje hdr sadrzaja.

Isto sam prezadovoljan sa televizorom kako radi i nadam se da nece brzo da crkne jer izgled i soundbar su mi bas lepo legli, ne volim televizore sa onim kozijim rogovima ovo kada tv lezi na ovim papucicama je vise nego elegantno resenje.

Na kraju i da ti daju taj oled tv neces dobiti nista vise nita nego sa trenutnim tv-om.
 
Poslednja izmena:
Poslao sam Teslu 55S905BUS staru 15 meseci na reklamaciju zbog probijana pozadinskog i odobrili mi zamenu. Nude mi Teslu 55E625BUS, kolko vidim model je losiji od mog.
Neki pregled, koji model da trazim?
Pošto i ja očekujem da budem u sličnoj situaciji, treba da reklamiram 50S905BUS a nema više u ponudi 50S906BUS, zanima me šta si na kraju uradio? Koji model si uzeo u zamjenu?
 
Pozdrav svima....jel ima nako model 43K625BUS,kakav je Webos u odnosu na androide,kako se pokazao u korišćenju?
 
Pozdrav svima....jel ima nako model 43K625BUS,kakav je Webos u odnosu na androide,kako se pokazao u korišćenju?
Sam sebi ću da odgovorim pošto mi je stigao Tv danas.Slika solidna ali ne kao kod samsunga fhd 40 incha starog 14 godina.Pošto sam blizu tv-a uključivanje opcije ''eye comfort'' je obaveno.Nažalost promena programa kod eon aplikacije traje dve sekunde za razliku od eob box-a (van mreže) kod koga traje1/4 sec.Izgleda da je android tv mnogo jači sistem od webos-a.Ovo je po meni ozbiljan deal-breaker za ovaj model.Sva sreća pa ne gledam eon.
 
Mene interesuju utisci za 40E625BFS?Planiram taj da uzmem al se dvoumim još uvek između tog i TCLovog.Ovaj mi se sviđa jer lepo deluje vizuelno,nema ivica sa strane i ima Android.
 
A gde se vidi iz koje godine je tv?Zanima me koje je godiste ovaj Teslin.Uzeo bih taj što si predložio ali ne mogu zbog j.benog nameštaja.
 
Ако је намештај ограничавајући фактор, онда узми јефтинији а за разлику у цени узми пристојан андроид бокс. У сваком случају тих 1GB RAM-a је премало. За андроид бокс имаш тему, а можеш ми се јавити на ПП за помоћ при избору.
За годиште - постоји сајт за техничке карактеристике телевизора, али тамо нема тесла, вокс, фокс и осталих марки. Теслу издвајам из тих "домаћих" тј. јефтиних марки јер су квалитетнији.
 
Pazi,imam na drugom tvu Mi stick sa 1GB RAMa i treba mi samo za Netflix,YT,HBO...i obavlja mi posao.Za igrice ne planiram tako da mi je ovo ok varijanta.Plus imaju efikasan korisnički servis a da dajem 50,60 hiljada za Samsung,LG i slicno i da mi rikne posle garancije mi nista ne znaci.
 
Poslednja izmena:
Siguran sam da ima problem sa h265 kodekom. Takođe glasam za varijantu TV + smart stick (Mi ili Amazon Lite stick su dovoljni ako je cena faktor) barem kad je Tesla u pitanju (iz iskustva sa 55s906bus).
 
Pomoc kolege.Kad saltam kroz meni iritira me onaj zvuk.Kako da ga isključim?
 
Druže,nemam u podešavanjima opciju sistem.Kad udjem u opciju zvuk ,nemam ni tu opciju Sistem sound pa da isključim dok na Mi Sticku imam tu opciju.Nema veze,našao sam rešenje da isključim skroz ton dok saltam kroz meni.
 
Pisao sam im na sajtu koje je rešenje za ovo pošto nemam ni opciju Sistem ni u opciji za Zvuk.
 
Na koju adresu pisete njihovoj podrsci? Da i ja napisem stogod
 
Hvala na ukazanom poverenju.

Kompanija Tesla svakodnevno radi na unapređenju novih kao i postojećih proizvoda.

Mnogo nam znače mišljenja naših korisnika.

Kolege iz R&D tima uveliko rade na modifikaciji parametara slike koja će poboljšati Vaše korisničko iskustvo. Dobićete poruku na televizoru kada nova verzija softvera bude dostupna.

Hvala na razumevanju i strpljenju.



Srdačan pozdrav,



Vaš Tesla tim
 
Nazad
Vrh Dno