Šta je novo?

Tesla TV

Da li neko zna kako se na 906BUS seriji isključuje HDR? Verovatno iz servisnog menija, ali kako doći do njega? Pravi mi problem na HBO Max kada pokrenem većinu filmova koji podržavaju HDR, uključi se automatski i pokvari sliku na momente do negledljivosti.
 
Da, katastrofa što ne može da se ugasi HDR. U suštini to je Skyworth TV, drži source + 3195 i ulaziš u servisni meni ali ne mogu da nađem HDR postavke
 
A da napisete mail Tesla podrsci? Odgovaraju relativno brzo.
 
Poslao upravo, javljam šta su mi odgovorili.
 
Ne secam se da li sam ranije napisao, iako je original daljinac BT, sam TV ima i IR prijemnik (906BUS). EON daljinci su mi ostali na LG podesavanju od starog TV-a i slucajno sam primetio da rade i na Tesli. Ko je na SBB-u, Tesla 55 906 radi na tim podesavanjima tj dovoljan je jedan daljinac (od EON box-a) za kontrolu oba uredjaja.

Ono sto je interesantno je da mi ove IR komande za TV ne pale plafonjerku kako mi je original LG daljinac radio (i obrnuto) :ROFLMAO:
Provereno su IR a ne BT posto kada pokrijem blaster, komande ne "prolaze".
 
Poslednja izmena:
Poslao upravo, javljam šta su mi odgovorili.
Nakon razmijenjenih par mailova (jako brzo su odgovarali) dobio sam obećanje da će brzo izbaciti firmware koji će riješiti ovaj problem sa HDR-om.

Zaista prijatno iskustvo sa Teslinim supportom, sve pohvale na pristupu.
 
Nakon razmijenjenih par mailova (jako brzo su odgovarali) dobio sam obećanje da će brzo izbaciti firmware koji će riješiti ovaj problem sa HDR-om.

Zaista prijatno iskustvo sa Teslinim supportom, sve pohvale na pristupu.
Ubrzo nikad 😁 hisense style
 
IPS Q-led, zanimljivo.
 
Pozdrav svima,
Kod babe i dede TV je nakačen na običnu antenu, ima ugrađen DVB T2 risiver tjuner kako već. Odjednom je izgubio sve kanale, crna slika. Pretražio sam im ponovo i samo 3 kanala je našao (stb mag i jos neki). Uradio factory reset tv, vratio se na pretragu - opet samo 3 kanala. Šta da radim, imate li ideju? Model je 24s306bh... hvala
 
Proveri antenu, kabal do antene.
 
Je li probao ko ovaj Teslin QLED, živo me interesuje kakav je panel, ima li nekih najava da će biti na Bench testu ?
 
Na Tesla android tv - u, imaju dva usb ulaza, ali samo jedan radi. Kako da omogućim ovaj drugi?
 
Poslednja izmena od urednika:
Rade oba kod mene na S906.
 
Izgleda nista, ja sam isto pisao Tesla timu i pitao ih za to sto do sada nisam ni jedan update video na tv-u od kako je uzet i rekli su mi da rade na istome i da ce isti biti dostupan kada ga vidi tv da je dostupan za download.

Inace Tesla 55S906BUS model je ustvari prepakovani Skyworth SWTV-20AE i kada se potrazi update za taj model ima ih ali ne znam ako ga ubacim sta ce se desi zato nista ne diram.
 
Gde si nasao? Ja sam trazio i nisam uspeo. Okaci link i ja cu ga flesovati. Nece se nista izgubiti samo Tesla brendiranje tj logo
 
I Eon daljinski radi sa njim kada se ukuca kod za skayworth. Sad sam probao pa ko nije znao sada zna. 😄
 
Ne sećam se da sam menjao kod a radi mi (EON daljinac na TV). Bio je LG kod ukucan.
 
Gde si nasao? Ja sam trazio i nisam uspeo. Okaci link i ja cu ga flesovati. Nece se nista izgubiti samo Tesla brendiranje tj logo
Bio sam samo kopirao ovo SWTV-20AE u google i dobio sam prvi link ali to je koliko sam video neki update iz 2020 a nasao sam kasnije ovaj iz 2022:


Ali iskreno ja se ne bih igrao. Ne znam ni da li je to tacana oznaka ili jel podrzava nas model tv-a ili ne. Ja iskreno ne smem da se igram a i ne znam. Zato prvo vidi sta kazu informacije na netu ili ne znam sta bih reko ali iskreno sto ovi kazu na internetu sve radis na svoju odgovornost. Sa srecom ako se odlucis na flesovanje pa javi ishod pacijenta (tv-a :)).
 
Javljaj obavezno, HBO Max i Netflix je bukvalno negledljiv zbog prokletog HDR-a.
 
Bio sam samo kopirao ovo SWTV-20AE u google i dobio sam prvi link ali to je koliko sam video neki update iz 2020 a nasao sam kasnije ovaj iz 2022:


Ali iskreno ja se ne bih igrao. Ne znam ni da li je to tacana oznaka ili jel podrzava nas model tv-a ili ne. Ja iskreno ne smem da se igram a i ne znam. Zato prvo vidi sta kazu informacije na netu ili ne znam sta bih reko ali iskreno sto ovi kazu na internetu sve radis na svoju odgovornost. Sa srecom ako se odlucis na flesovanje pa javi ishod pacijenta (tv-a :)).
Ovo nije oficijelno i sajt je teski phishing. Pise da je firmware 8mb. Na zvanicnom sajtu Skywortha nema firmware za ovaj nas
 
Pazi vrlo je moguce za sajt da je skam, inace ne skidam nista i ne cackam nista ali mi neverovatno da tv od prosle godine nije dobio ni jedan update.

HDR zna malo da me nervira na HBO Max sto je slika bas tamna i onda moram da prebacujem na Vivid mod da bi slika bila normalna.

Ono sto mi se svidja da sve radi kao prvog dana, tv spojen na 5 ghz i svremena na vreme kada ga ukljucim prikaze da nema signal ali dok kliknem na EON ili HBO Max on je vec aktivan i sve radi bez secaknja ili da nesto koci ili da zvuk nije sinhronizovan. Par prijatelja me je pitalo sto Tesla tv a sto nisam uzeo neki Hisense ili TCL i sada kada vidim sta sve pisu u tim temam prosto mi drago sto nisam uzeo neki od ta dva tv-a.
 
Kao što rekoh već negde u diskusiji, imam dva 906BUS od 50 i 55. Ovaj od 55 povremeno zabode home screen, samo crn ekran. Rešenje je aktivirati glasovno upravljanje na daljinskom, izgovoriti "open settings" i pronaći u aplikacijama Android Home TV i isključiti ga (force stop ili kako već ide komanda). To se desi jednom nedeljno, nije strašno, ali eto. Takođe na tom 55 sam i dobio par mrtvih piksela i čak jedan fin klaster istih. Verovatno bi priznali reklamaciju, ima još 4+ godine garanciju, ali me iskreno mrzi da ga skidam sa zida i opet vučem u Zemun (pisao sam gore o problemu sa antenskim priključkom na oba TV-a). Čekam da mu se desi nešto ozbiljnije pa ću onda u paketu da reklamiram 😂 Ovaj 50 nema tih problema, ali izgleda da voli da spali onaj plastični SBB-ov CAM modul pozadi sa vremena na vreme (promenio sam jedan posle ~3 meseca rada, čini mi se da će i ovaj uskoro da rikne). Zakačen je za zid, greje se pozadi i verovatno je to problem. Bez obzira na sve zadovoljan sam sa oba, samo da reše taj HDR problem.
 
Ma, stuca sa h265 pa koristim spoljni smart uredjaj. Za nauk za ubuduce, ne treba mi smart TV vec sto bolji obican. Za smart uredjaj dovoljan je i Firestick Lite od 30e (znam da je bolje nesto sto podrzava 4K zato sam i napisao dovoljan)
 
Kod mene je isto 55s906bus model i da kucnem u drvo nista od navedenog nema. Jedino sto mi radi je kada sliku prebacim sa pc-a na tv putem hdmi 2.1 kabla da ako tv ugasim jer hocu da racunar ostane ukljucen on sliku vrati na monitor i ukljuci ga onda moram da ustajem iz kreveta da ugasim i monitor na dugme. Osim toga sam prezadovoljan sa televizorom. Mislim cak me ni ovo vise ne sekira jer sam se vec navikao i znam sta me ceka pa odmah ugasim monitor pa prebacim sliku na tv putem komande win+p.
 
Par prijatelja me je pitalo sto Tesla tv a sto nisam uzeo neki Hisense ili TCL i sada kada vidim sta sve pisu u tim temam prosto mi drago sto nisam uzeo neki od ta dva tv-a.
Imam i Hisense od pre dve godine model h43b7500, tad je bio jedan od boljih. Trebalo mu je jedno 7 updatea da se resi problem blokiranja i cupanja kabla iz zida da bi uopste radio. Nikad nije maknuo sa starog Vidaa os-a koji ne podrzava nista pa ni sbb ni supernova aplikaciju. Sa teslom sve to radi kao i Smartube next za yt bez reklama i gomila drugih nativnih i modovanih aplikacija. Ima soundbar i fantastican zvuk. Jedini taj problem je sa hdrom na eurosportu ali njega ni ne gledam.
 
Poslao sam Teslu 55S905BUS staru 15 meseci na reklamaciju zbog probijana pozadinskog i odobrili mi zamenu. Nude mi Teslu 55E625BUS, kolko vidim model je losiji od mog.
Neki pregled, koji model da trazim?
 
Nazad
Vrh Dno