Šta je novo?

Tesla TV

Probam nesto da pomerim, kao odgovara mi... probam klizac na drugu stranu, sad mi tu odgovara... Posalji setovanje svakako pa da probam.

Da li je uspeo neko da upari EON daljinski sa Tesla TV (s905bus konkretno)? Ne reaguje ni na jedan kod iz liste niti hoće preko t4hwrapperservice. Hisense uparim preko t4hwrapperservice bez problema ali tesla ne reaguje.
Na kakvo uparivanje mislis? EON daljinski sa Tesla televizorom ili kloniranje Teslinog daljinca na EON daljinac kao drugi uredjaj pored boxa? Ovo drugo racunam da nisu ni predvideli osim za IR daljince.
 
Da sa EON daljinskim kontrolišem i TV i Box. Sa Hisense i Samsung TVom radi a sa Teslom nikako.
 
Tesla S906 ima bluetooth daljinski upravljač. Mislim da EON daljinski ne može da klonira bluetooth već samo infracrvene daljince.
Ako imaš neki stariji model sa ir daljincem onda ignoriši ovo.
Ako grešim neka me neko ispravi.
 
U pravu si. Tesla TV isto koristi Bluetooth remote tako da daljinski od EON boxa može da se upari sa Tesla TV preko bluetooth-a ali onda ne kontroliše EON box nego TV. Izgleda da će u Tesla - EON slučaju morati dva daljinca, originalni tesla daljinski za TV i EON daljinski za box. Mrzim 2 daljinska. Neko third party rešenje možda?
 
Ja sam na moj TV Tesla S906 instalirao EON TV aplikaciju sa kodom i radi odlično, a EON uređaj prebacio u drugu sobu.
Daljinac od TV fukcioniše zadovoljavajuće (jedina mana je što preko daljinca nije moguće direktno pristupiti EON aplikaciji, kao npr. You Tube ili Netflix)
 
Ja sam na moj TV Tesla S906 instalirao EON TV aplikaciju sa kodom i radi odlično, a EON uređaj prebacio u drugu sobu.
Daljinac od TV fukcioniše zadovoljavajuće (jedina mana je što preko daljinca nije moguće direktno pristupiti EON aplikaciji, kao npr. You Tube ili Netflix)
Kako ti radi SK 4K preko aplikacije? Meni secka kad se prenosi fudbal..
Možeš pomoću buton mapera da namestiš da se pristupa direktno EON-u preko nekog dugmeta. Ja sam stavio preko plavog. 😉
 
U pravu si. Tesla TV isto koristi Bluetooth remote tako da daljinski od EON boxa može da se upari sa Tesla TV preko bluetooth-a ali onda ne kontroliše EON box nego TV. Izgleda da će u Tesla - EON slučaju morati dva daljinca, originalni tesla daljinski za TV i EON daljinski za box. Mrzim 2 daljinska. Neko third party rešenje možda?
Vidi, upravo mi je stigao dodatni daljinac sa KP. Probam nekako da ga uparim ali ne ide ali slucajno pritisnem random dugme i vidim da radi!? Proverim ostale tastere, rade i oni a uredjaja nema na bluetooth listi. Daljinac je infracrveni! A i rekao mi prodavac da sve radi osim voice kontrole, ne znam kako mi to nije odmah palo na pamet (da je IR). I original daljinac power taster (samo power) je IR, sve ostalo je BT.
Zasto ovo naglasavam? Teorijski moguce je ubudziti ovaj IR na EON daljinac kao drugi. Problem je ubosti kod.
Koga ne mrzi naka proba sa ovim Skyworth proizvodjacem.

Screenshot_1106.png
 
Probao sad. Sa 395 kodom radi vol+,- i kursorski tasteri ali ulazak u home ne.
 
Kako ti radi SK 4K preko aplikacije? Meni secka kad se prenosi fudbal..
Možeš pomoću buton mapera da namestiš da se pristupa direktno EON-u preko nekog dugmeta. Ja sam stavio preko plavog. 😉
Nije seckao fudbal preko SK 4K, radilo jeodlično. I formula je OK.
Probaću preko buton mapera da namestim da direktno pristupa EON-u
 
Tesla model TV 42Q310BF stavio SBB karticu, nema u izboru skeniranja Nemačku ili Skandinaviju samo Balkan, kako god skenirao ne dobijem prva SBB kanala N1, Novu RTS i Pink, neki savet hvala unapred

J
 
Kako ti radi SK 4K preko aplikacije? Meni secka kad se prenosi fudbal..
Možeš pomoću buton mapera da namestiš da se pristupa direktno EON-u preko nekog dugmeta. Ja sam stavio preko plavog. 😉
Ima neki microstuttering, najvise se vidi na F1
 
Tesla model TV 42Q310BF stavio SBB karticu, nema u izboru skeniranja Nemačku ili Skandinaviju samo Balkan, kako god skenirao ne dobijem prva SBB kanala N1, Novu RTS i Pink, neki savet hvala unapred

J
Ispravka , ima Skandinaviju, Nemačku, ali prva četiri kanala nikako da učita N1, Nova TV RTS 1 i Pink

🤔🤔🤔🤔🤔
 
Ispravka , ima Skandinaviju, Nemačku, ali prva četiri kanala nikako da učita N1, Nova TV RTS 1 i Pink

🤔🤔🤔🤔🤔
Može da bude i neki problem do samog TV-a, da neće da skenira sve programe. Znam da je VIVAX pre par godina imao neku seriju televizora koji nisu hteli da skeniraju sve programe.
 
Da li si pokušao korake sa njihovog sajta?

Konkretno ovaj deo:

Kod:
Izvrši pretragu digitalnih kanala:

1. Otvori Menu za pretragu kanala
2. Za prijem signala odaberi Cable
3. Za tip signala odaberi Digital
4. Za izbor zemlje odaberi Other
5. Za režim pretrage izaberi Quick, a u polja za frekvenciju, modulaciju i simbolsku brzinu unesi:

• Freqency – 610000kHz
• Modulation – 256QAM
• Symbol rate – 6956KS/s
 
Probah danas na brzinu neke USB stikove na S906, samo mi je pročitao jedan sa NTFS formatom, drugi je prvo bio fat32 pa sam ga formatirao na fatex, ali u oba slučaja TV nije mogao da ih pročita. Da li je neko imao slično iskustvo ili je neki problem kod mene? Zar android ne čita fat32/ex formate?
 
Probah danas na brzinu neke USB stikove na S906, samo mi je pročitao jedan sa NTFS formatom, drugi je prvo bio fat32 pa sam ga formatirao na fatex, ali u oba slučaja TV nije mogao da ih pročita. Da li je neko imao slično iskustvo ili je neki problem kod mene? Zar android ne čita fat32/ex formate?
Da potvrdim svoje sumnje, mislio sam da je problem do samog stika, ali čim sam ga formatirao na NTFS televizor ga je pročitao. Dakle FAT u bilo kojoj varijanti ne radi na S906.
 
Pozdrav svima,
kupio sam 40S605BFS prije tri mjeseca.
Generalno sam zadovoljan s njime osim jednog problema, naime tv se sam od sebe zna upaliti. Nema pravila kad se desi, uglavnom svakih 2-3 dana... Nekad u podne, nekad usred noći. Nikakvi timeri nisu ukljuceni, Hdmi Cec je isključen, promjenio baterije u daljincu, probao imati ugasen wlan,u postavkama napravio reset, vratio na tvorničke postavke.. Sve djaba.
Ima netko kakvu ideju još jer ljudi iz Tesline podrške nemaju. Hvala
 
Učinio si šta se može.
Da, više ne znam sta uraditi. Ali jedna stvar, kad sam ga kupio i pri prvoj instalaciji me je pitao nešto tipa "brzo pokretanje" .. Kliknuo sam da! Sada pokusavam naći tu opciju ali nema je, niti me isto pita nakon hard reseta. Da li se može nekako do nje, da ne ode u standby već da se ugasi totalno?
 
Nazad
Vrh Dno