Šta je novo?

Tesla TV

Da, radi sasvim ok na 40S605BFS, to je model sa Android TV OS-om.
 
Imao Teslu 40605BFS u spavaćoj sobi, služila skroz korektno za HBO GO i Kodi godinu ipo dana. Ipak mi je trebao veći ekran tako da je izbor pao na 50S906BUS i iskreno baš me zanima da li postoji nešto bolje za 400 EUR ove dijagonale? Fantastičan IPS panel za ove pare (rekao bih slobodno minimalna probijanja, definitivno mnogo manja nego na par LG-eva duplo skuplje što sam imao ili sam imao prilike da vidim), Android 10 koji radi fluidno skroz a kao bonus tu je odličan i skroz upotrebljiv soundbar i 2 godine dodatne garancije (u toku je akcija mislim za sve Tesline proizvode, 5 godina garancije)
 
Jel si siguran da je IPS, a ne VA? Prošla generacija S905BUS je beše imala 50 inča u VA opciji, dok su 43, 55 i 65 bili IPS. Ako je tako sad je ceo 906 spektar IPS, nije loše da se zna :)
 
Mislim da je IPS, sudeći po uglovima i življim bojama, baš ću sada da vidim mogu li gdje šta iskopati po netu.

edit: IPS, na 4.00 mancha mjerio kontrast

 
Poslednja izmena:
Hocu da kupim tesla tv online u Tehnomaniju, za produzenu garanciju od 5 godina je potrebno da prilozim racuna na sajtu. Ali tehnomanija ne daje racun fiskalni kad placam pouzecem. Da li ce prihvatiti garanciju ako im posaljem onaj racun sa emaila?
 
Hoce, prilozi ugovor, to ti je umesto fiskalnog racuna.
 
Pozdrav, da li je neko probao HBO GO na nekom od Tesla televizora?
da, koristim je aktivno sigurno godinu dana unazad na 40s605bfs, mada generalno hbo go aplikacija izgleda da nije bas najbolje optimizovana... Pored hbo go koristim i netflix aplikaciju koja radi savrseno (takodje i youtube i rokkr rade odlicno bez zastajkivanja i seckanja) dok hbo zna ponekad da zastuca i da se saceka na odaziv sekund/dve
 
Kupih na akciji S906. Slika 4k odlična (Costarica sa ytubea izgleda vrhunski bez seckanja). CCast radi bez problema. Zvuk više nego dobar. Trenutno odlična kupovina za 50000 din. Moram popodne da probam PS5 na njemu. Bez ikakvih dodatnih podešavanja na tv sam zadovoljan slikom (ukljucio i pojačao zvuk).
 
Obavezno upali DTS u podešavanjima za zvuk.
 
Kupih i ja malopre S906, realno za 50 000 (55") trenutno ovo je best buy! Hisense koje sam ja gledao imaju nesto bolju sliku ali i 10-20 000 dinara su skuplji (na akciji) a slika nije toliko bolja koliko kostaju vise 😁 Pritom tu je Android, estetski je lepo odradjen TV, integrisan sound bar..
 
Uzeo i ja 55. Moze neko ko se razume da okaci podesavanja slike i zvuka i koja je app za daljinski u Google Play?
 
Niko ništa?
Ajd malo da dodam šta sam zapazio...
Ne otvara h265 (barem ne iz streama).
Nema stereo izlaz od ne mogu da koristim stare wifi slušalice.
Druge bluetooth koje sam probao, u Eonu dobro rade, u Stremio i Kodi zvuk nesinhronizovan.
Kodi sam morao stariju verziju app pošto na najnovijoj ne radi Elementum (pretpostavljam zbog 4K rezolucije ali kako radi na starijoj verziji nije mi jasno. Već viđena situacija na Xiaomi Pad 5).
Slika mi je bila bolja na starom LG. Možda može u podešavanjima da se ispegla ali ja to ne umem da ubodem.

Svakako i dalje mislim da je dobra kupovina za 55. po toj ceni.
 
Ladno nema audio out, bar u specifikacijama tako piše ali koji đavo mu je onda ovo. Baš ću provjeriti kući kad dođem kući...
Btw, h265 pušta bez problema, iz Kodija.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    54.7 KB · Pregleda: 26
service port?
 
Service port bude uglavnom USB, ovo meni liči na aux
 
To je audio in.
Ne mogu ni da zamislim čemu služi!?

Nego, je l' ima neko USB slušalice da proba. Ako rade to bi mi bilo jeftinije rešenje (kupim samo USB/3.5mm adapter)?
 
Baš ću da probam da zabodem DragonFly Black da vidim hoće li ga prepoznati Android TV (na boxovima radi). Namjera mi je bila da spojim externe zvučnike, onaj soundbar jeste solidno rješenje, mnogo bolje od klasičnih TV zvučnika, ali daleko je to od nekih ozbiljnijih zvučnika.

Ni na kraj pameti mi nije bilo da nema audio out.
 
Pa ima optički audio out.
Meni treba 3.5mm
Ladno nema audio out, bar u specifikacijama tako piše ali koji đavo mu je onda ovo. Baš ću provjeriti kući kad dođem kući...
Btw, h265 pušta bez problema, iz Kodija.
Da, sinoć sam probao. Iz Kodija da, iz Stremio i Plex ne.
 
Probao sam i neku praistorijsku kung fu usb zvucnu karticu, radi. Lose, tiho ali radi. Ne kasni zvuk na wifi slusalicama. Ono sto i dalje ne valja je sto Ne rade oba izvora zvuka (kao na starom LG) pa kad upalim slusalice samo smanjim zvuk na TV i nikom ne smetam ili ugasim slusalice a pojacam TV... u ovoj varijanti moram da bodem ili cupam iz USB svaki put.
Probacu sa nekim USB/3.5mm adapterom (dovoljno su jeftini)
 
Pozdrav ljudi. Evo da javim moje iskustvo sa Tesla 55s906bus televizorom. S obzirom da je kupljen za 50k dinara u prvi mah se cini da sam dobio i malo vise od onoga sto se moze dobiti za te pare trenutno. Kvalitet zvuka je dosta dobar i iznad proseka, a s obzirom da sam presao sa JVC full HD 40 tv-a definitivno je i osestna razlika u kvalitetu slike. Ono sto je mene dosta zanimalo jeste kako ce se ponasati tv u odnosu sa konzolom i mogu reci da je za PS4 poprilicno dobro "optimizovan". Lag, koji sam očigledno imao sa prethodnim tv-om, je neprimetan i praktično nepostojeći. Prevashodno igram sportske igre (NBA) i zaista nemam zamerke što se tiče odziva i za mene je ovo drastičan napredak. 4k video sa youtube-a pušta prilično dobro i bez seckanja, a slika je dosta oštra i nekako živopisnija nego što sam navikao. Daljinski je kvalitetno odrađen, a mikrofon na njemu jako lepo i precizno radi za srpski jezik što me je prijatno iznenadilo. Verovatno ima još dosta toga da se istraži, a pre svega me zanima kako će filmsko iskustvo izgledati na visokoj rezoluciji. Ovo je neko moje mišljenje nakon jednog dana korišćenja.
 
Treba isključiti sva ona pomagala tipa regulisanje kontrasta, filmski doživljaj i slično. To recimo na mom Sony-u u dnevnoj ima smisla dok na Tesli mi se čini da je najbolji rezultat kad je sve pogašeno. Plus kao što mancha reče, iz nekog razloga je izostavljen setting za procesiranje slike koju je imala serija S905, nadam se da će to softwareom srediti.
 
Kako vam radi eon (smart aplikacija) na s906? Kod mene laguje slika kad se pusti sk4k kao i kod prebacivanja sa HD kanala na SD i obrnuto. A ako povežem direktno na smart box neće da prihvati rezoluciju 1080i. Ima li ko sličnu situaciju?
 
Treba isključiti sva ona pomagala tipa regulisanje kontrasta, filmski doživljaj i slično. To recimo na mom Sony-u u dnevnoj ima smisla dok na Tesli mi se čini da je najbolji rezultat kad je sve pogašeno. Plus kao što mancha reče, iz nekog razloga je izostavljen setting za procesiranje slike koju je imala serija S905, nadam se da će to softwareom srediti.
Navedi, molim te, sve stavke slike kako su ti podešene.
Ili jednostavnije slikam ekran sa stranicom podešavanja slike
 
Da li je uspeo neko da upari EON daljinski sa Tesla TV (s905bus konkretno)? Ne reaguje ni na jedan kod iz liste niti hoće preko t4hwrapperservice. Hisense uparim preko t4hwrapperservice bez problema ali tesla ne reaguje.
 
Navedi, molim te, sve stavke slike kako su ti podešene.
Ili jednostavnije slikam ekran sa stranicom podešavanja slike
A nema tu filozofije nikakve, oskudan je setting za podešavanja baš. Šaljem svakako, nisam stručnjak ali meni subjektivno djeluje da je s tim podešavanjima najbolja slika.
Btw, što se tiče DAC-a, ne radi na ovoj Tesli, bar ne Dragonfly Black, probao ga u kombinaciji sa B&O Beolab 8000, pucketaju zvučnici samo.
 
Nazad
Vrh Dno