Šta je novo?

Tesla TV

pre svega, ovo je 95% turski tv a ne kinez (morao bih da vidim meni i daljinski kako izgledaju da budem potpuno siguran). firma vestel. vecina fox, vox, vivax, telefunken i ostalih na nasem trzistu su cesto njihovi. inace, verovali ili ne, oni su prosle godine bili drugi u evropi po broju prodatih televizora. samsung, vestel, lg (pretprosle godine je lg bio ispred njih). naravno ne prodaju u evropi pod svojim imenom vec ovim kungfu. i veliki proizvodjaci koriste njihove televizore ali o tome ne bih :) televizori su ok ali bih ja zaobisao ovu seriju 6. cim nema dvbt2 i ethernet kod njih je to obicna serija i slabiji je hw. trenutno se furaju na mrezu i smart mogucnosti kao i na 3d i to treba sacekati jer u skuplje modele ugradjuju lg i samsung panele (lako moze da se skonta po velicini panela kao i po tome dal je 3d aktivan ili pasivan). od skoro su poceli i da proizvode panele i njih guraju u svoje slabije serije televizora.

vi sto imate tv u prodavnici, dal mozete da pustite sliku kako izgleda glavni menii bilo koji podmeni? i sliku dajinca mozda?
 
Ne verujem ovim kineskim klonovima kojih ima milion, jedni lepe vox, neki vivax, neki tesla, ali u principu : jeftin kinez koji poskupi zbog još jeftinijeg brendiranja.
Bolje uzeti ovakav direktno na aliju no-name, pa kući zalepili paja patka, nego plaćati skuplje komtrade-ov.

Kako bi, Dragan Torbica iz Novog Sada, rekao: " iz Kine jeste, al' ustvari nije" :)
 
Ako se ispostavi da paneli valjaju, odmah uzimam ovaj od 50" plus Apple TV i dovidjenja. Meni sasvim dovoljno.
 
Evo na sta to lici uzivo:

 
Poslednja izmena:
Znaci suma sumarum: negativne stvari su nedostatak dvb t2 (za koji mene licno zabole) i nesto slabiji bas (da se lako resiti zasebnim zvucnim sistemom)
Samo se nadam da je pouzdanost dobra jer sve sto je navedeno kao dobro je ono sto se trazi od tv-a.
 
Nema bežične konekcije.
 
Pa za te pare i ne treba da je bude. Nije ovo smart tv. Kao sto rekoh, uz ovo se dokupi, Apple TV, Roku ili neko slicno box resenje i kraj price.
 
Recenzija je ko da slusam prodavca u radnji (jos komentarise VOX-FOX i ostale)

A iz aviona se vidi da je cena formirana gadjajuci cene brand name TV iz madjarske.
meni taj TV ni najmanje ne privlaci paznju, a dvb t2 je tu jos najmanje bitan.

Ovde je ciljna grupa kupci koji hoce na rate da zamene svoj 25 godina star TV.
 
Poslednja izmena:
Daleko je to od ozbiljne priče. Ne kažem, mogu da budu i dugovečni, nemam apriori negativan stav, ali je to ipak mačka u džaku.
 
Video sam ga ja sinoć, izložili su ga u par radnji u centru.

Dizajn je moderan, bolji nego što sam očekivao... Ne znam kakav je kvalitet materijala doduše, ali na oko izgled prolazi.
Kvalitetom slike me je takodje pozitivno iznenadio, bolji je nego što sam očekivao, mogao bi čak reći skoro na nivou mnogo poznatijih ili bolje reći u prevodu, sasvim dobar za te pare...

Model od 32" je doduše promašaj, jer je 720p i to će samo ljudi koji se ne razumeju u tematiku kupovati.

Verujem i da je ovaj tv i dosao namerno baš sad, pred digitalizaciju... Da zadovolji prosečnu narodnu masu...

Ja bi ipak pre uzeo preko k/p neki kvalitetan Samsung ili LG od mađara, za slične pare...

Recimo bežična konekcija mi je obavezna.
 
Mora cena još dole da ide za iste pare 50" Tesla 60hz - može VOX 50" sa 200Hz da se uzme.Generalno s obzirom da su novi trebali bi da se guraju sa cenom a kvalitet će tek da se vidi.
 
Kaze Pirocanac sinu:Sine kazi dragicka!
Sin: Dragicka!
Cale:Epa sine zamalo da ti kupim patike! :D

E tako sam i ja zamalo kupio ovaj tv od 32".Otisao sa caletom i sestrom u G******n.Ljudi su bili ok, ljubazni.Probao tv, slika izvanredna u klasi samsunga slobodno mogu da kazem.Cale kaze uzimamo, resena stvar.Kad ono mucak.Lik uzima kutiju, otvara, vadi tv da vidimo da nema neku falinku, kad hoces, grupica mrtvih piksela.Kaze lik, imam jedino ovaj izlozeni.Ja kazem moze nije problem, kad i on istackan, sto nisam uocio u startu, zbog demo snimaka i snimka koji sam probao sa flesa.Hmmmm.Pogledasmo se, iskreno izgubio sam volju za tv-om, decko se izvinio, mada nije njegova krivica.

Za ove pare slika, izled sve je fenomenaln, ali paneli imaju falinku, tako da oprez.Ipak su mi madjari sigurniji takoreci. :D
 
I jesu. I iz iskustva, kad otac kaže gotovo, kupujemo. Znam da definitivno ne treba. [emoji14]
 
Došao pred digitalizaciju, a nema DVB-T2 tuner?! Stvarno će zadovoljiti masu.:guitar:

E pa to ne znam, ne znam za sta sluzi taj tuner i dal ima nekog zaobilaznog rešenja...
 
Ima, kupiš dodatnu kutiju, da poveća troškove i ružno izgleda, jer je TV osakaćen.
 
U tome da samo DVB-T2 RADI KOD NAS.
 
Znači kod nas ni nema DVBT standarda ? Džabe mi i što imam :p
Nisam znao za to. U obljašnjenju piše da generalno DVBT i DVBT2 ko egzistiraju i naravno od zemlje do zemlje zavisi isto al mi smo moderni ;)
 
Bilo je lepo rečeno da odmah idemo na T2, i tada naravno većina televizora koja se uvozila nije imala. Bio ceo segment u Dnevniku, i kako to treba da reše, kako ne bi bilo televizora nesposobnih po radnjama i da se kupci obaveste... Mnogo dobro su sproveli.
 
Sad vidim celu temu DVB T2 u ovoj sekciji nisam se zanimao za tu tematiku.
Ma naravno standardna Srpska priča niko ništa nezna :wall:
 
To ti je nebitno ako koristiš D3 ili IPTV. Samo ako ćeš običnu antenu da koristiš ti je bitno.
 
Ma i sa tim DVB T2 su napravili bezveznu frku... i prodaju pricu kako je standard noviji i kako idemo u korak (tj. korak ispred) sa vremenom, a niko i ne pominje sto i dalje gomila novih TV vecinom podrzava DVB-T/C

Ma najjaci smo, i jos srbija ima najbolje televizore :D
 
Poslednja izmena:
Nije bez veze. 2005 godine je počela cela priča i 2010 smo trebali imati digitalizaciju rešenu u DVB-T varijanti. Pošto se toliko kasnilo i sve će biti gotovo tek u junu 2015 glupo je bilo da zadržimo T standard, pošto već sada i neke zemlje koje imaju DVB-T polako ubacuju MUX-ove u DVB-T2.
 
Svaka roba nađe svoju mušteriju ali teško da će je naći na Benchmarku.
 
Svaka roba nađe svoju mušteriju ali teško da će je naći na Benchmarku.

Pa nije njima ni bio cilj da kupe ljudi sa Benchmarka, mi smo minorna grupacija koja ne može da utiče na celokupno tržište.
Čitam komentare i nije mi jasno što je većina toliko žučno "napala" ovaj TV. U stvari jasno mi je, u pitanju je to što se zove Tesla a ne Rox, Mox... Realno, TV je u rangu sa Fox, Vox, Vivax, video sam ga uživo, ne izgleda loše, ali ja ga lično ne bih kupio. Ali ako je Comtrade (valjda su oni) procenio da će im se isplatiti da naprave svoj brend, da navuku domaće kupce sa imenom Tesla ne znam što se vi sekirate. Ako puknu, pući će oni, privatna su firma i mogu da rade šta hoće.
 
Došao pred digitalizaciju, a nema DVB-T2 tuner?! Stvarno će zadovoljiti masu.:guitar:

Ne zaboravi da je posao za digitalitaciju odnosno prodaju dodatnih boksova pisan upravo od strane i za CT, tako da koji ce mim DVB-T2 zar ne? Za one koju ne znaju tender od 400 miliona gde drzava kupuje boxove "za ugrozena podrucja", tako da sve ima svoje.
 
Sad vidim celu temu DVB T2 u ovoj sekciji nisam se zanimao za tu tematiku.
Ma naravno standardna Srpska priča niko ništa nezna :wall:

Koliko vidim, ovde na prvom mestu ti NEZNAŠ šta je DVB-T2 i usuđuješ se da kritikuješ kako smo moderni. Odluka da se direktno prelazi na DVB-T2 je jedna od najboljih odluka vezanih za tehniku koju je ova država donela. Ono što naši prodavci prodaju je sasvim druga priča.

Koliko god bio nepotreban ljudima koji imaju kablovsku, nedostatak DVB-T2 tjunera je velika mana ovih televizora, naročito zbog toga što je postojala želja da se brendiraju kao srpski.
 
Nazad
Vrh Dno