Šta je novo?

Tesla TV

:wave:
odradjen plex divota bozija :)
napravili server sa filmovima i crtacima hdd od 1 tb i divno ;) ako bude trebalo jos mesta ce da bocnemo jos koji hdd ;)
a ovo ti vidim cim skinem neki film u tom formatu
to za plex stvarno vredi sachuvao sam link tako da ako treba nekom .a i program je skroz dobar
 
zoLa#7, pošto imaš model TV-a koji gledam da kupim, je l' možeš da proveriš da li pušta HEVC 10bitni? :) ima demoa na http://jell.yfish.us/ (štiklirati "Show Only 10-Bit" i skinuti jellyfish-3-mbps-hd-hevc-10bit.mkv od 11MB)
hvala :)

stevans, drago mi je da sve šljaka :happy:
 
zoLa#7, pošto imaš model TV-a koji gledam da kupim, je l' možeš da proveriš da li pušta HEVC 10bitni? :) ima demoa na http://jell.yfish.us/ (štiklirati "Show Only 10-Bit" i skinuti jellyfish-3-mbps-hd-hevc-10bit.mkv od 11MB)
hvala :)

stevans, drago mi je da sve šljaka :happy:

Ne pušta, upravo sam proverio.
 
zoLa#7, hvala na proveri. ponadah se da ću moći da odložim (na duže) kupovinu android boxa.
 
Koristi li neko Teslu kao monitor? Znam da za gledanje televizije i nisu bas najbolji izbor. To sam se i licno uverila na jednom modelu od 43", SBB-va D3 je izgledala bas nekako isprano, ali pretpostavljam da je za gledanje filmova i serija (HEVC), gledanje yt klipova i retro gaming sasvim korektan. Brine me samo suf tj. citanje teksta. Da li zamara oci? Jednom sam isprobala moj LG 32" ali me je bela boja tj. njena jacina ubila.
 
Koristi li neko Teslu kao monitor? Znam da za gledanje televizije i nisu bas najbolji izbor. To sam se i licno uverila na jednom modelu od 43", SBB-va D3 je izgledala bas nekako isprano, ali pretpostavljam da je za gledanje filmova i serija (HEVC), gledanje yt klipova i retro gaming sasvim korektan. Brine me samo suf tj. citanje teksta. Da li zamara oci? Jednom sam isprobala moj LG 32" ali me je bela boja tj. njena jacina ubila.

Koristim ja. Što se boja tiče - sve se da podesiti prema ukusu, tako da su sasvim pristojne. Nisu "nasvirane" kao na samsungu, već se daju podesiti da budu prirodne. Možda jedino crna, kad je slika 100% crna nije tamna. Koristim SBB D3 i svi HD kanali (imam ih 45) su super.
Filmove gledam 90% 1080p i veličine mahom preko 5GB (ako gledam preko kodija u quasaru, onda i preko 10GB). Slika je stvarno super.
Surfujem vrlo malo - par foruma pregledam, mejlove i to je to. Nisam primetio neko preveliko zamaranje očiju. A i to se može podesiti da imaš podešavanja boja/kontrasta/osvetljenja za filmove i surf pa prema potrebi odabereš koji ti treba u pojedinim trenutcima.
 
Poslednja izmena:
snow381white, što se HEVC tiče, imaj na umu da Tesla TV ne podržava 10bit (a materijal je uglavnom 10bit)
 
snow381white, što se HEVC tiče, imaj na umu da Tesla TV ne podržava 10bit (a materijal je uglavnom 10bit)

Pitala je da bude TV povezan na PC kao monitor. U tom slučaju, ako fimove pušta sa PC-a, HEVC nema veze sa TV-om. Obradu videa u H265 ne odrađuje TV nego PC.
 
Hvala na odgovorima. Sve sto se gleda/igra islo bi preko racunara a Tesla bi sluzio iskljucivo kao monitor. Koliko primecujem ni drugi brendovi nemaju HEVC podrsku na vecini modela, a pitanje je kako radi i tamo gde je ima.

Da se nalijem kafom pa idem da pogledam televizore, a sutra cu monitore, pa cu onda doneti konacnu odluku.
 
Uzeo sam za spavaću sobu jedan najosnovniji model od 32" pre oko 6 meseci, i već imam prve probleme - TV se restartuje jednom do dva puta dnevno, sam od sebe.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Izvi javam se sto ovde postavljam pitanje. Naime, brat ima neki alfa televizor, radio normalno do sinoc, danas se selio i preneo ga je u novi stan, kada ga je upalio pojavio se samo beli ekran i ne reaguje na nikakve komande, da li zna neko sta moze biti u pitanju?

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Rešen problem sa .srt prevodima. Naime, prilikom učitavanja ovih prevoda, pozicija istih na ekranu je bila dosta bliže sredini nego donjoj ivici ekrana i bila su mnogo sitna slova. Takođe, nije čitao Č,Ć,Đ,Ž.
Koristio sam SubtitleEdit 3.5.6 za konvertovanje iz .srt u .sub. Isti program sam koristio i za povećavanje veličine fonta i kodiranje u UTF-8. Sve ovo odradi se za manje od minuta. Sad je gledanje filmova sa USB-a daleko prijatnije za oči.

Inače TV je 43s356sf.
 
Ako je neko provalio koji model TV-a preko neke Android Remote App ide za Tesla model J39E601B2, molim da postuje. Hvala unapred. Probao brdo app i modela TV-a, ali ništa da prođe.
 
Kakve su ove nove Tesle iz serije 9, je li testirao ko? Nisam ni razmišljao o Tesli pored Hisense-a, za spavaću sobu, ali EON jedino radi na Androidu stoga sam prinuđen da idem na Teslu, konkretno model 49S901SUS ?
 
Pozdrav posle grmljavine Tesla uredno pali radi dok se ne zagreje nekih 10 min koristio ga za TOTAL naglo se ugasi i posle na drugom paljenju radi krace dok se ne ohladi (ulaz za antenu radi HDMI ne) ulazi u meni itd TV je k32d301b2
kada se ugasi gubi stendby lampicu pa sumnjam na mrezu dali je neko imao neka iskustva ili zna nesto o tome ;) garancija je odsvirala svoje zbog kutije racuna...itd :)
 
Uzeo sam pre par dana Teslu 32 s 317 koja ima dvb t-2 tjuner pošto mi je stb koji sam koristio ubio grom.Posle skeniranja kanala dešava se da su kanali poredjani od broja 800 pa nadalje i ne mogu da ih poređam od broja 1 ili ne mogu da pronađem kako.Na daljinskom ne mogu da ukucam 800 pa kanale mogu da menjam kroz meni ili +/- na sledeći ili prethodni.Znači ne mogu direktno da pustim prvu ili rts1.TV je kupljen za selo gde namam mogućnost da proverim kako bi se ponašao sa prijemom kablovske a Tesla tv stariji model koji koristim kući i koji prima dvb c preko kablovske ređa kanale normalno od jedinice.
Da li je neko imao sličan problem i kako ga rešiti?
 
Ako neko ko ima fizičkog pristupa može da pogleda, da li serija 9 ima ili nema slot za CI modul??? jer po specifikaciji nema, što mi je prosto neverovatno...
 
Jel postoji mogucnost da se promeni ui na tesli,onaj deo kada se menjaju kanali da se smanji malo?
 
Imam Tesla 40K307BF i d3 mini sbb-ov kako da podesim MI remote ako neko zna posto ovu lopatu nije moguce naci pod tim imenom :(
Jel ikako moguce kad se pusti film sa usb da titl bude malo veci da se nekako podesi?
 
Писах ја раније у овој теми како сам решио проблем ситних слова и позиције титла на екрану.

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno