Šta je novo?

Tesla TV

Морам да похвалим Тесла телевизоре у два модела, лично тестирана.
Први TESLA 24S307WH (бели), други TESLA 32T319SHS.
Први тв је 24 инача беле боје, аналогна слика вло лепо изгледа.
Пробан д3кам сбб слика сјајна, звук одличан, одзив такође.
Даљински прецизан, лепо лежи у руци.
Други тв исто сјајан, смарт ради на некој верзији линукса.
Како није у питању андроид нема багова. Youtube дугме сјајана опција.
Учитава клипове одмах у најачој резолуцији као од шале. Изглед одличан, врло танак (сива боја).
Оба тв-а имају ЦИ слот, д3кам ради без порблема.
Сјајна ствар по мени што ако одабетете извор нпр. двб-ц и угасите тв приликом паљења одмах пушта тај извор.
Ово је одлична ствар за маторце рецимо. :d
Мали тв приликом паљења избацује прво Тесла лого након тога одмах приказује канале.
Смарт од 32 инча пали директно тв, паљење траје 2 секунде (да не поверује човек).
Приметио сам да је приликом другог скенирања канала на смарту аналогне канале пребаци од 9001 броја па надаље.
Проблем решен опцијом брисање листе канала, након тога поново скенирање и канали иду од 1 па надаље.
Примењено на оба ТВ-а.
Пошто сам има прилику да испробам Фокс и Вокс телевозоре морам рећи да је Тесла оставио бољи утисак.
Што се тиче звука далеко је испред Фокса нпр. поготово код већих дијагонала преко 32 инча.
Све у свему одлична куповина, од нас добили 5 бамбија.:D ;)
 
Kupio model 40T319SFS.
Ne mogu da nađem način da sinhronizujem D3 daljinski (AT3400) sa TV-om. Probao sam 8644 i 4648, ne rade. Da li postoji još neki kod?
 
Да ли је неко успео да тесла ТВ-у приступи са шаоми телефона путем даљинског?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam danas za spavaću sobu kupio Teslu 43T319SF, videću kako će se pokazati.
 
Da li mozda znas koji je tip panela u tom modelu? Kakva ti je crna? Jel probija svetlo onako po ivicama?
 
Да ли је неко успео да тесла ТВ-у приступи са шаоми телефона путем даљинског?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
Поздрав!
Јесам ја. Скајворт телевизор први са списка.
 
Da li mozda znas koji je tip panela u tom modelu? Kakva ti je crna? Jel probija svetlo onako po ivicama?
Nemam pojma koji je panel, ima lepu sliku, boje su prirodne. Crna je baš crna, ne vuče na sivu. Nema probijanja svetla po ivicama uopšte. Uzeo sam ovaj TV za spavaću sobu gde retko koristi, hteo sam da prođem jeftinije zbog toga pa nisam imao neka očekivanja od ove Tesle, međutim prijatno me je iznenadio. Sasvim ok TV. Koliko će trajati videćemo.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Sad imaju i 5 godina garancije, tako da verujem da ni to nije problem. Ja sam pre godinu dana uzeo LG 43' non-smart (ne treba mi smart), misleci da je panel bolji od Tesle i slicnih, medjutim grdno sam se razocarao, tv uopste ne moze da prikaze crnu, isijava na sve strane, znaci ono je katastrofa. Shvatam da je jeftiniji model u pitanju, ali opet nije mi prihvatljivo da bude losiji od jos jeftinije konkurencije...
 
Kupio sam 32T329SH
Super je tv, bas lepe boje daje. Hd kanali super, ostali dosta losiji, na starijem LG-ju od 32'' cini mi se bolja slika.
Preko laptopa/flesa je slika vrhunska stvarno, tv jako lepo i kvalitetno izgleda, svaka preporuka.
Jedina mana je to sto ne moze da se upravlja fontom kod prevoda prilikom pustanja sa fleske, pa moram da povezujem laptop.
Hvala puno na preporuci, poz
 
E, imao bih ja nekoliko pitanja u vezi tog modela Tesla 32T19SH.

Koje kanale si probao, sa antene ili kablovske i koliko brzo menja kanale?
Kako se kontroliše reprodukcija USB sadržaja (pauziranje, premotavanje) obzirom da ne postoje zasebni dugmići na daljinskom? (da li možda strelice ili obojeni rade nešto)?
 
Da li neko zna kako se na Tesla TV ulazi u servisni meni?
 
Source 3195
Тако се барем на мом ТВ-у улази у сервисни мени.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Kupio sam 32T329SH
Super je tv, bas lepe boje daje. Hd kanali super, ostali dosta losiji, na starijem LG-ju od 32'' cini mi se bolja slika.
Preko laptopa/flesa je slika vrhunska stvarno, tv jako lepo i kvalitetno izgleda, svaka preporuka.
Jedina mana je to sto ne moze da se upravlja fontom kod prevoda prilikom pustanja sa fleske, pa moram da povezujem laptop.
Hvala puno na preporuci, poz

Koliko se sećam ima da se namesti font. U meniju gde se pokreće reprodukcija gde su ikone play, stop, ffwd i ide se desno i naići ćete na podešavanje fonta.
 
'Ajde da i ja napisem nesto o Tesli kojeg uzeh pre mesec i nesto dana, u pitanju je model 43T319SFS.
Za sada opsti utisak je da nisam pogresio pri izboru, no videcemo kako ce se pokazati...
Uz sam TV u kutiji stize i papir o "declaration of identity", na kojem stoji da je proizvodjac TCL, sto sam i potvrdio posle malo google-anja (ovaj model se moze naci u EU pod drugim brendovima).
Nema nekakvih velikih probijanja, ulaskom u service menu sam pronasao da je panel LG LC430DUY-SHA1.

Ukljucivanje TV traje ~6s, prebacivanje kanala preko DVB-T2 ~3s (nisam testirao DVB-C jer imam STB).
OS TV je Zeasn 2.0 koji je baziran na Linux-u, a specifikacije hardware-a su dual core A9 sa 768MB RAM.
Sto se tice smart funkcija, preinstalirano dolazi sa aplikacijama T-browser (baziran na Chrome), accuweather, appstore, youtube, netflix, nije moguce dodati ostale app u ovaj start menu, samo pokretanje ostalih app ide iz appstore.

image020.png


image026.png
Youtube app radi sasvim ok, ponekad se desi da zastane prilikom skrolovanja kroz video listu, ali radi zadovoljavajuce fluidno, s obzirom na hardware.
Prevodi samih opcija i menija, ili nisu potpuni, ili dolazi do mesavine latinice i cirilice.
image022.png
Sto se tice multimedije, DLNA radi besprekorno, jedina zamerka je sto ne postoji mogucnost podesavanja velicine/boje fonta subtitles, mada retko i gledam nesto sa subtitles. Evo primera kako subtitle izgleda:

image029.png

Wifi prijem je na zadovoljavajucem nivou, mozda malo slabije od telefona koji se koriste u kuci, ali s obzirom da mi je ruter na drugom kraju stana desava se da TV izgubi vezu na kratko, tako da ako neka od aplikacija koristi Internet u tom momentu, TV istog trenutka izbaci ovaj error

image006.png
 
Poslednja izmena:
Која је разлика између S901SUS и S903SUS модел?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Daleko je to od ozbiljne priče. Ne kažem, mogu da budu i dugovečni, nemam apriori negativan stav, ali je to ipak mačka u džaku.
Možda je zakasnela reakcija, tek sada se ukljucujem u temu...ali veruj mi, ocu sam kupio 43" a sebi 50" Teslu...Znači televizori se ne gase....Ni jedan jedini problem nisam imao. Odlični su veruj mi...Topla preporuka [emoji106][emoji106]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sem kvaliteta slike, nema problema sa Teslom.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ako uzimate Teslu uzimajte modele koji imaju slovo T u oznaci modela. Pravi ih TCL.
 
Moze li mi neko reci da li ima HBO GO za Tesla Smart televizore?
 
Ако под тим подразумеваш серије са Андроид ТВ ОС, онда да.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
 
Ok a koje su serije sa Androidom od ovog sto se sada prodaje?

edit: nebitno nasao sam... pa to kosta kao lg i samsung ccc
 
Poslednja izmena:
Ne,mislim da su cak lg paneli. Uostalom pise na kutiji ili u uputstvu za koriscenje da ih pravi TCL.
 
Nema ništa u uputstvima (možda te LLC zavaralo). Koliko sam video TCL se u Evropi prodaje još samo kao Thomson.

Ono bilo bi lepo, a možda i ima nekih komponenti od njih u Tesli pošto su od retkih firmi koje proizvodi baš sve komponente.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu sad tacno da nadjem stranicu na kojoj sam nasaonte podatke. Par ppstova iznad kolega iMilan je pisao o svom iskustvu sa jednim modelom Tesle. U radnji na G jedan od primeraka Tesle koji sam pomenuo ima odlicnu sliku u poredjenju sa ostalim izlozenim modelima. Jedino je Lg imao bolju sliku ali ne toliko primetno. Naravno da ne zelim da dizem Teslu u nebesa,samo napominjem da je pomenuta serija dobra sto se prikaza slike tice. Kao neko ko je dve godine radio u Samsung fabrici na pozicijama od sklapanja televizora do kontrole kvaliteta,mislim da imam dovoljno iskustva da mogu da ocenim sta je dobra slika.
 
Cela serija 3 ima "T" u oznaci modela. O kojem modelu govoriš?

https://tesla.info/sr/tv/series-3/

Edit: sad videh @iMilanov post, bilo bi lepo da je taj deklaracija identiteta dostupnija na uvid kupcima pre kupovine.
 
Poslednja izmena:
Konkretno sam pricao o modelu 43T319SF.
Ovaj model nije smart. E sad ,kakvi su delovi unutra ne znam. Stonse slike tice meni je bil lepsa nego na par Hisense modela slicne dijagonale koji su bili takodje izlozeni. Opet,ja imam Teslu 50E602 koja evo vec 5 godina radi kao primarni tv. Ranije sa d3i a sada sa Eon OTT boxom. U to vreme najskuplji Teslin model,koji je kostao 60k dinara,ali ke uzet preko MTS-a na 12 rata uz Box paket.
 
Nazad
Vrh Dno