Šta je novo?

Tesla TV

Hvala svima, snasao sam se.

Umalo da zazalim sto sam uzeo ovaj model.

Za sada sam vrlo zadovoljan vidjenim. Slika je kvalitetna, uglovi gledanja dobri, android glatko radi. Ogroman ekran, daljinac sjajn i dizajn i raspored dugmica.
 
Tesla 40T319SFS - moje zapažanje

Na početku svima srećna Nova godina.

A onda mogu da podelim sa vama moja iskustva sa Tesla 40T319SFS televizorom.
Dugo sam se lomio između Linux i Android OS na televizoru koji bi mi i odredio šta da uzmem a onda i proizvođača. Tesla je izabrana jer ima u cenovnom opsegu koji sam mogao da izdvojim ima najdužu garanciju a od ostalog koliko vidim ima isti ili sličan kvalitet slike. Na kraju odlučio sam se za Linux jer mi uliva više poverenja od Androida koji i u telefonu može biti mušičav a tek na TV koji treba da obavlja jednostavne poslove.

Slikom sam zadovoljan. TCL panel bi trebalo da bude bolji od nekih neimenovanih. Malo su boje u podrazumevanom podašavanju isprane ali je moguće lako rešiti. Očitava sve bandove i vrste signala ali je skeniranje sporo. Kako je to nešto što se ne radi često može se i tolerisati.
Zvuk nije za neku pohvalu ali se sasvim dobro čuje tako da za audiofile nije, za ostale dobar. Možete malo podići niske tonove ali to zavisi od onog ko sluša. Automatska normalizacija ne radi preterano dobro ali bolje nego kada je nema. To možete videti kad se pojave reklame kada treba da se izniveliše jačina tona.
Instalirane aplikacije su meni više nego dovoljne obzirom da nisam neko ko želi da surfuje na TV i da daljinskim kuca adrese - za to imam računar i HDMI vezu. Prebacivanje između programa je brzo (ne trenutno) sa manjom zadrškom od oko 1s.

Sve u svemu ja sam zadovoljan dobijenim u ovom cenovnom razredu (22500 din) kao i produženom garancijom. Dobićete solidan TV koji ne briljira ni u jednoj kategoriji ali dobro obavlja osnovnu funkciju - gledanje TV programa.

Nadam se da će nekom ovo moje zapažanje koristiti obzirom da za ovaj TV nema zvaničnih testova (ili ih ja nisam našao).
:wave:
 
Pozdrav, imam veliki problem sa Tesla 40S393BFS TV-om.

Kupljen je pre skoro tačno godinu dana, u početku je radio super, kupljen je najviše zbog podrške Netflix i Youtube aplikacija koje sam korisito i bežično i preko LAN kabla. Problem se nalazi upravo kod mreže, odnosno kod interneta.

Evo šta se zapravo desilo... Negde u Avgustu mesecu prethodne godine, odjednom je Youtube prestao sa radom, kao i sve ostale aplikacije OSIM Netflixa. Prijavljuje grešku da "nema interneta". Čim sam primetio kvar, pokušao sam da vratim TV na fabrička podešavanja, čak sam menjao rutere, žično, bežično, itd itd... Isprobano je maltene sve što se može uraditi, ali ipak ništa.

Zanimljiv detalj u celoj priči jeste to da Netflix još uvek nesmetano radi baš kao i ranije (i žično i bežično) , dok YT i sve ostale aplikacije koje poseduje ovaj TV a takođe kojima je neophodan dotok interneta, iz nekog čudnog razloga, ipak ne rade.

Iskren da budem, garancija je još uvek u toku jer je prošlo skoro godinu dana od kupovine ali još uvek nisam reklamirao problem jer se bojim da će mi tražiti da im odnesem TV lično u servis (ako uopšte prihvate primedbu) , što nije baš trenurno izdvoljivo sa moje strane.

Kako god bilo, da li je neko možda imao isti ili makar sličan problem poput ovog ? Možda postoji način samostalno popraviti problem, iako sam gotovo siguran da se radi o nekakvom fizičkom kvaru unutar samog TV-a koji bi zahtevao posetu servisu.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
To bese neki linux model? Ako radi netflix a yt ne ne bi trebalo daje hardverska greska. Najprostije ti je da posaljes mail Tesla servisu sa opisanim problemom. Odgovorice ti vec.
 
Od pre par dana samvlasnik 55s905bus tv-a. Za sada je ispunio moja očekivanja ali imam mali problem. Povezao sam tv sa pojačalom preko optičkog izlaza i dac-a. Samo ne mogu da nadjem kako da zvuk na tv-u prebacim na taj izlaz. Da li je neko to radio i zna rešenje?
 
Poštovane kolege,

Stari FOX TV mi je posle 3 godine crkao (taman malo prebacio garanciju i odmah panel stradao). Želim da kupim dobar TV i nešto u ovom rangu specifikacija i cene bi mi odgovaralo: Smart https://www.winwin.rs/43-smart-tesla-43s905bus-ultra-hd-152395.html

Recite mi kakvi su Tesla televizori, mogu li dosta dugo da požive? Planiram da njega nakačim i EON boks i Skymaster uređaj (Supernovin običan boks). A da cena ne prelazi 50.000 RSD ako je moguće. Fizičko sam lice i naručio bih preko interneta. Mislim da mi ne bi odobrili na odloženo a i još bih platio više. Grešim li negde? Ako imate bolji predlog za Teslin model, otvoren sam za sve predloge. Hvala. :)
 
^ Ovo i mene zanima isto 😊
Bio sam u par radnji,pitao prodavce,kazu mi da servis relativno brzo odradi neki kvar na tv-u,najkasnije do nedelju dana sve reseno.

Konkretno me zanima isto model 43S905BUS kako se pokazao 😊
 
Mojim matorcima riknuo ekran posle malo jače od pola godine, dobili nov tv nakon pet dana.
 
Cuo sam bas ovo od dosta prodavaca,da im je servis bas brz i da se sve resava za najvise nedelju dana.

Mene jos samo zanima da li se isplati da pazarim sada model 43S905BUS?

Neko malo vise da mi kaze o tom modelu
 
Moj radi nesto preko godinu dana bez problema,i to stvarno radi,ne gasi se.
 
^Kako si generalno zadovoljan kvalitetom slike? Kako radi Android na njemu?
 
Moj je glup,pa koritsim box,inace je panel TCL,pre njega sam koristio led hd ready TCL i slika je bolja na Tesli.
 
Morate znati da nemaju svi modeli iste oznake. Oni sa oznakom t su TCL, sa s su Skyworth sa b ne znam. Generalno 5 godina garancije mnogo znaci a servisi imaju opciju pick and return sto je za pohvalu.
 
Da li neko možda ima problema sa 32t303bhs? Naime otkako sam ga uzeo, još novembra imam problem sa EON aplikacijom, televizor bukvalno stoji pored rutera, eon aplikacija mi radi normalno i odjednom nestane slika na par minuta dok zvuk i dalje ide, pa se vrati slika i tako u krug. Ceo televizor dosta deluje usporeno, nisam očekivao nekakvu brzinu i fluidnost za ovaj cenovni rang ali ovo je baš katastrofa. Chromecast u 80% slučajeva mi ne radi, do sad sam 5x ga podešavao ispočetka i dalje isti problemi. EON TV aplikacija je instalirana dok npr. kada želim da skinem Arena Cloud aplikaciju piše da nije podržana u Google Play prodavnici dok na drugom televizoru sam je uspešno skinuo
 
Cuo sam bas ovo od dosta prodavaca,da im je servis bas brz i da se sve resava za najvise nedelju dana.

Mene jos samo zanima da li se isplati da pazarim sada modelS 43S905BU?

Neko malo vise da mi kaze o tom modelu
nista specijalno,slika je malo bledja u odnosu na brendove iz slicnog cenovnog ranga...
 
Kupio sam Teslu 65905BUS i za sad nemam nekih zamerki. Trebao mi je IPS tv, pa sam kupio ovaj dok ga još ima po dobroj ceni. Malo je bilo dileme oko drugih brendova , ali je na kraju presudila cena. Mislim da nisam pogrešio. Iz kutije radi sve. Plejer za spoljni HD, glasovne komande, ... Ima li kakvo podešavanje slike za ovu seriju?
 
Specifikacije za Skyworth 55Q20 možete videti na sledećem linku:
 
Uzeo juce 43S905. Mali problem imam oko povezivanja kablom sa Intex 2.1 sistemom. Tv ne poseduje 3.5mm ulaz za povezivanje?
Zanima me kako najlakse mogu da ga povezem sa tim 2.1 sistemom? Na Intex sistemu ima RCA izlaz jack. Crveni i beli kabal. Malo sam laik po tom pitanju,pa me zanima preporuka ko je iskusniji po tom pitanju
 
To bi možda i radilo da spojiš dva RCA, ali bi ti zvuk radio i kad isključiš TV. Osim toga, čula bi se dva zvuka. Televizor ne bi isključio nativne zvučnike. Imao bi 4.1. Taj RCA ulaz na TV je namenjen za STB, DVD player i ostalo. Bar kod mene je bilo nešto slično. Šta fali Teslinim zvučnicima. Moja majka ima Tesla neki slični model, zvučnici su odlični. Mnogo bolji nego moj JVC na koji sam prikopčao Logitech zvučnike 2x1. Zvuk na Tesli je i dalje bolji od Logitecha.
 
Volim da odvrnem muziku nekad i bas u max 😁
Ako ima jos neko predlog,bicu zahvalan. Inace zvucnici se preko blututa normalno konektuju,ali nekako mi je kabal,kabal 😊 a i bolji i jaci je zvuk preko kabla. Za sada jedina mana je bas sporo paljenje tv-a. Video sam u opcijama da ima da se ukljuci brzo ukljucivanje. Sa tom opcijom koliko sam razumeo,tv ne ide u apsolutno mirovanje,nego neki stand by,tako cu reci.
 
Логично је да се дуже пали, из разлога што се покреће андроид систем. Мени нпр, од паљења бокса до покренутог канала (подешен тивимејт да се покреће по паљењу бокса), треба 28 секунди.
 
^ Hvala. Ziv bio
Imas toga i kod nas na KP, mislim da nije ni 700-800 din.
NIje uopste toliko dobro kao sto izgleda, jer ne moze da smanjis muziku na daljinski od TV-a, vec mora direktno na vuferu(ili u zavisnosti od toga sta koristiss).
 
^ To vec nisam znao. Hvala na informaciji. Onda ce ostati prikopcan uz blutut.
 
Cao drugari. Daljinski u poslednje vreme ocajno radi,tipa 10 sekundi treba da TV odreaguje na komandu. Sta bi mogao biti problem ima li neko ideju? Ne bih bas da ga saljem na servis zbog toga. Naravno nove baterije su stavljene. Model 43t319sf. Ceo net sam prevrnuo da nadjem neki univerzalni daljinski na Play prodavnici,ali nista nisam uradio. Jedino sa jednim TCL sam mogao iskljucivo samo da ukljucim TV i nista vise od toga.
 
Cao drugari. Daljinski u poslednje vreme ocajno radi,tipa 10 sekundi treba da TV odreaguje na komandu. Sta bi mogao biti problem ima li neko ideju? Ne bih bas da ga saljem na servis zbog toga. Naravno nove baterije su stavljene. Model 43t319sf. Ceo net sam prevrnuo da nadjem neki univerzalni daljinski na Play prodavnici,ali nista nisam uradio. Jedino sa jednim TCL sam mogao iskljucivo samo da ukljucim TV i nista vise od toga.
Probaj da vratiš na fabrička podešavanja znaju ti smart tv da ponekad "zabaguju".
 
Nije smart,a probao sam i sa fabrickim podesavanjima,ali ne vredi. Isto je.. :mad:
 
Pokusam da upalim tv danas (Tesla 24" s306bh, mislim da je istekla garancija) samo mi se pojavi teslin logo (blink) i ugasi se?
Ima li servisa u bg-u za teslu? I vredi li popravljati?
 
Nazad
Vrh Dno