Šta je novo?

Tesla TV

Mogu da potvrdim da nigde na kutije nema ama bas nikakve naznake, ni ja nisam znao dok TV nisam raspakovao iz kutije, sama deklaracija je bila u kesici sa uputstvom i bio sam prijatno iznenadjen da je u pitanju TCL rebrand + LG panel.
Iako mi jedan od clanova dao minus za taj post, pretpostavljam jer je mislio da je moj post reklama, post je bio cisto iz ugla obicnog korisnika, TV se ne koristi mnogo u mojoj kuci, i gledao sam da prodjem sto jeftinije, kao i da preskocim Teslu, ali ona akcija sa 5 god. plus popust u radnji na T* je bio presudan.

@dolmen, jedino ti ostaje da naletis na neku radnju i radnika koji ce biti voljan da ti otvori kutiju. Mada nisam ni siguran da ova deklaracija dolazi sa svim modelima, mozda se jos neki vlasnici tesla tv jave da potvrde
 
Poslednja izmena:
Napisao sam da su to svi modeli koji u oznaci imaju slovo T .
 
Videh da si napisao ali mi prosto neverovatno, cak i ovi koji nisu smart? 'Ajd probacu da proverim u skorije vreme, jer cu ici u potragu za 32" za babu.
 
Gledao sam konkretno 43T319SF koji nije smart,i definitovno je to sto sam pisao. Manje modele nisam gledao. Ajde probacu da iskopam negde post vezan za to.
 
Sinoc sam uzeo 43T319SFS i u kutiji je dosla deklaracija gdje pise da je proizvodjac ovog televizora TCL Overseas Electronics(Huizhou) Co.,Ltd.

Ekran je Full HD za 43" moze da prodje, boje su solidne.
Ima Game mode. PS4 prikazuje dosta finu sliku, bez nekog vidljivog kasnjenja u Fortnite igri.
Ima WiFi i YouTube ciji interfejs malo koci, treba imati strpljenja kod pustanja i pauziranja videa.

Dobije se 36 mjeseci garancije, a za 254 eur. koliko je placen mislim da je solidan izbor.
 
Poslednja izmena:
Ako ih pravi TCL,zasto su onda LG paneli???

Ima li neko iskustvo sa Tesla 40T319SF ???
 
Zato sto je LG jedan od top 5 proizvodjaca LCD panela?

Da dodam jos jedan model na listu, uz 32T319BH dosla TCL deklaracija, kako stvari stoje svi modeli iz T319 serije su 100% TCL.


Da li neko ima info kako uci u service menu na non-smart TCL modelima?
 
Drugari svaki Tesla model koji u oznaci ma slovo T je TCL. Bez obzira na seriju. Oni koji imaju oznaku S su Skyworth televizori.
 
Imam ja 24' S306, bas sam zadovoljan slikom tj ekranom i bojama. Nisam ocekivao da skoro nema razlike sa HD monitorom (ips) sem u osvetljenju ..
 
Eto i ovi sa oznakom T609SUS su TCL.

 
Poslednja izmena:
Posto sam resio da uzmem Tesla,sta je po vama bolji izbor

40T319SF
43T319SF
43T319BF

Ne vidim neku razliku sem kod ovog od 40" manji dinamicki kontrast i odziva a ovaj sa oznakom BF je jeftiniji od SF.

I koliko je ozbiljan BC Group?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
T609SUS izgleda da je T319 smart serija, samo sa UHD. Pisao sam na prosloj strani utiske sa tim Linux Zeasn OS, radi.... ali ne moze da se poredi sa AndroidTV.

Ja bih isao na 43", sto se tice sivi vs crni, ne znam kakvo misljenje imaju ostali, ali imao sam prilike da uporedim sivi vs crni okvir, nisu bili Tesla modeli ali sivi okvir daje osecaj da je dijagonala veca. Mislim da je ipak to na tebi da odlucis.
 
Sf su srebrni a bf crni modeli. Sto se pomenute firme tice ok su.
 
Da li neko ima neki model od 55"? Kupio bih neki ali ne znam koji.
 
Poslednja izmena:
Televizor montiran na nosac,prikljucen na mts iptv,slika bolja od prethodnog TCL sto je i normalno jer je bio hd ready i cini mi se da su boje prirodnije,takodje je i zvuk bolji.
Sto se tice podesavanja nema neka napredna,tu je prijem kablovskog,dvbt2 i s2 signala.
Probacu nekim film sa neta u full hd,da vidim kako se ponasa sa titlovima.
U principu OK televizor za 22 000 koliko sam ga platio.

IMG_20200109_173710.jpg
 
Proban full hd film sa fleske,sve uredno ocitava,film,prevod,slika u rangu sa mojim LG monitorom,mozda i bolja,nema opcija za povecanje slova ili promenu boje.
 
Drugar ima problem sa netflixom.
Tesla TV je u pitanju.
Dobija grešku:
I m getting ui-800-3 error
Neki savet?
 
Uzeo sam teslu 49K309BU. Nije smart, koristim mi box s, 4k 49".
Prvi utisci su okej, 4k sadrzaj je extra dok je upscaling nesto losiji (xbox 360 ne izgleda bas sjajno ako se sedi ispred tv-a).

Otvorio sam servisni meni i ovo pise za panel K490WDC1/C2-BG300A3. Ova oznaka K490WDC1 su valjda led lampice dok za C2-BG300A3 nema nikakvih rezultata. Ploca je MSD3683-T8B
 
Ja sam uzeo 43T319SF (nije smart). Dobru sliku ima, predpostavljam da je VA panel u pitanju jer, cim se promeni ugao gledanja, boje postaju isprane.
Inace imam dva pitanja:
1. Panel je DIRECT LED, da li mi se zbog toga u uglovima ka sredinama javlja kao probijanje svetlosti, kada pustim crni snimak na YT za testiranje?
2. Nemam mogucnost da podesim backlight, na SMART verziji sam to video da ima. Kod mene samo ima ECO dugme na daljincu, na kojem ima 3 nivoa, iskljucen (max osvetljenje), nisko i visoko (gde se smanjuje osvetljenje), da li je moguce da se nadje da rucno podesim pozadinsko osvetljenje? :)
 
Moras da udjes u servisni mod. E sad kakonse ulazi to ke vec pitanje. Ima negde u temi, ali opet zavisi od modela do modela.
 
Tesla ima akciju produžene garancije na 5 godina, pa razmišljam o kupovini. Da li neko zna koji od ovih modela je najbolji?
Na ovom forumu sam našao da je T serija TCL, a S Skyworth. Da li možde znate ko proizvodi K i Q seruju?
Televizor iz T serije je najskuplji, a po specifikacijama je lošiji. Ima manji kontrast 1200:1 u odnosu na 5000:1, i manje osvetljenje 240 cd/m2 u odnosu na 300 cd/m2 za S seriju. Mada diskutabilni su mi ti podaci iako su sa njihovog zvaničnog sajta.

LED TV 40S393BF
LED TV 40K309BF
LED TV 40Q300BF
LED TV 43T319BF

Svaki savet je dobrodošao.
 
Uzeo sam 40S605BFS (dođe sa Android 9 OS-om), vrlo skeptičan bio ali jako sam se prijatno iznenadio. Radi fluidno, instalirao odmah Kodi sa brdo addonova i sve fercera bez greške.

Prikaz takođe skroz dobar, zvučnici na TV-u zadovoljavajući, daljinac odličan i to BT!

Sve u svemu za 220e koliko košta u maloprodajama teško da može bolje.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
@BitrAtE
Ja htedoh sinoć da ti napišem da uzmeš 43T319BF, ali zaspah. Po meni mnogo bolja slika na njihovim televizorima sa oznakom T(TCL). Na niskobudžetnim televizorima android OS dodje kao mana, jer uglavnom dolaze sa 1GB rama i nakon par dana počne da koči sistem.
Uključi developer opcije u sistemu i iskljuci animacije prozora, jer ga to dosta guši nakon kraćeg korišćenja.
 
43T319BF + android box, odusevices se, kao sto sam i ja. Perfektna slika, zvuk takodje, mozda moze jos malo da je osvetljeniji, ali je prihvatljivo. :)

Ako se neko vise razume neka podeli informaciju dal je na tom modelu IPS ili VA panel. Jer to ne znam...
 
43T319BF + android box, odusevices se, kao sto sam i ja. Perfektna slika, zvuk takodje, mozda moze jos malo da je osvetljeniji, ali je prihvatljivo. :)

Ako se neko vise razume neka podeli informaciju dal je na tom modelu IPS ili VA panel. Jer to ne znam...


Hvala na informaciji. Ako je dobra vidljivost kada se gleda pod vecim uglovima onda je IPS.
 
Nazad
Vrh Dno