Šta je novo?

Tesla TV

Ljudi kupio sam TESLA SMART 40T319SFS, i ima nesto nalik Chromcastu.

E sad problem je kad projektujem sa telefona imam i zvuk, ali kada projektujem sa laptopa u delu speakers pise da je output deo neki direct, ali se na TV ne cuje nista.
Jel zna neko kako ovo mogu da podesim, ako uopste moze.
 
Da li moze na T seriji da radi EON TV aplikacija, i koji softver je na toj seriji, Android TV, ili neki osakaćeni?

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ne moze. Ova serija ima neki linux. Mozfa moze iz nekog browsera ako ga ima, ali je to verovatno mucenje.
 
Moze preporuka za neki model od 43 inca?Smart,da ima ugradjen wifi,tanke okvire.Lg je izgleda pred krepanjem a necu da dajem neke vece pare za tv.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Vidim da se dosta preporučuje i 43" T319 koji je trenutno na akciji 20,000 + 5god garancije. Kakva su iskustva korisnika tog modela u vezi slike i tona?
Ne treba mi TV za internet, za povezivanje na računar, za igrice i nisam zahtevan korisnik. TV će služiti samo za gledanje programa telekomovog IPTV-a, i bitno je da je slika dobra iz uglova jer se gleda sa širine od ~80°.

Jedva sam uklopio da mogu da ubacim veličinu od 43" i sad se lomim dal' da uzmem ovaj model odmah ili da čekam crni petak pa da tad razmotrim neke jače marke (4k, Smart, quad procesor, jači kontrast).
 
Ja sam useo 50S905BUS, narucio sam iz on line shopa, i razocarao se bas uglovima vidljivosti. Jedino je slika dobra kada se gleda pod pravim uglom, a cim se pocne odmicsti desno ili lijevo boje lagano blijede, a iz nekog krajnjeg ugla cak postaje veoma lose. Naravno da zavisi od sadrzaja koji se gleda, od kanala do kanala, ali svakako preporucujem da se u prodacnici provjeri kvalitet slike. Ako je moguce traziti da vam puste neki prosjecan kablovski kanal. Nije na svim isto. Ja se razmisljam da reklamiram tv, mada ne znam da li bi to uvazili kao defekt.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Konkretno modeli tih jačih marki su Samsung (tu7172, ru7172), Hisense (b7300, b7500), Philips (pus 65, pus 67) . Njih sam izdvojio kao najbolje sa sajta kitele, ali se pitam dal' će njihove dominantnije specifikacije (u odnosu na T319 ) imati značaj za moje "skromne" potrebe. I da kažem da su cene ovih jačih modela duplo veće od Tesle...
 
Pa ako nije prošlo 15 dana možeš da ga vratiš bez ikakvog osnova

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Ne znam da li ima kod njih ta opcija, a i ako ima, problem je sto sam bacio kutiju i ambalazu, a i uzeo sam na rate preko telekoma, pa je malo komplikovano

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Dilema

Pozdrav ekipo.

Kupujem veći TV za jednu sobu gde se gleda fudbal, igra PS i puštaju serije i filmovi sa kompa (preko VLC playera) pa sam izbor smanjio na dva modela a to su:

Tesla 65S905BUS
Toshiba 65UA2063DG

Cena je tu negde, Tesla od 60 do 65k, Toshiba od 65 do 68k, oba su Android i, koliko vidim, imaju slične specifikacije. Da li vredi doplatiti tu razliku i uzeti Toshibu ili kupiti Teslu, jer mi deluje skroz OK? To bi trebalo da gura EON, HBOGO i slične stvari bez ikakvih problema? Pre bih uzeo Teslu jer, koliko vidim, ima 5 godina garancije a Toshiba 3. Hvala.
 
Malopre sam kupio 43" T319bf (bez smarta) i nisam stigao pošteno da ga pogledam jer mi ADSL izgubi signal.

Slika i ton mi se učiniše pristojnim za to kratko vreme, ali mogu li saveti koje modove slike i tona koriste vlasnici ovog modela ?
 
To je TCL-ov model i ima bas dobru sliku. Igraj se malo sa podesavanjima. Koliko je bio?
 
20 hiljada i 5 god garancije, i iskreno zbog toga je najviše i kupljen.
Takodje ono sto sam stigao da zapazim je da se slika faktički ne menja gledajući iz uglova, tako da mora da ima IPS panel. U podešavanjima mogu menjati tek boju, osvetljenje, kontrast i oštrinu (nema pozadinsko osvetljenje i još nekih stavki koje ima stari LG)...
 
Danas detaljnije "pregledan" TV, i mogu reći da sam zadovoljan onim što mi je najbitnije, slikom i tonom. Uz TV sam dobio TCL sertifikat, a danas sam se i registrovao tesla.info radi produžene garancije.
Jedina zamerka što slika malo izbledi (pobeli) kad se gleda iz ugla od 45°, ali ništa strašno za nezahtevnog korisnika, kao sto sam ja. Slika i ton su mi ostali na "standardno".
 
Ljudi imam Tesla 43S605 android tv. Dešava se da često zamrzne i onda moram da ga isključujem iz struje da bi proradio.

Nekoliko puta nije ni to pomagalo, nego se dešavalo da zamrzne i onda se samo pojavi android bootloader i mogu samo da uradim factory reset.
 
Poslednja izmena:
Ako je pod garancijom vracaj

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Imam model tesla 40S605BFS, danas tacno 14 dana
Prvi problem, posto gledam kanale preko dvbc, kada ugasim pa upalim tv vrati na antenu. Realno je bezveze svaki put da ulazim u podesavanja, meni nije problem da udjem i vratim na kabl ali kako objasniti maloj deci ceo postupak, nema sanse.
Drugi je da mi se polomilo kuciste za optiku, 1 sam izvadio optiku da prepakujem kablove i puklo je. Da li ce prihvatiti garanciju.
 
Uzet 43T319BF, u kombinacijia sa Xiaomi S box radi sve fino, uključujući i EON. Za nijansu je sporije nego preko EON smart box uređaja.
Fudbal kad se gleda, nije baš savršeno, ne ide lopta tečno. Pretpostavljam da je to zbog Smart boxa.

Pitanje imam. Bacio sam kutiju, a tek treba da se prijavim za 5 godina garancije koju daje Tesla. Ne mogu da nadjem serijski broj na televizoru. Nema ga pozadi nalepljenog. Jel postoji neka opcija u podešavanjima da vidim? Tražio sam, ali ne mogu da nadjem.
 
Ako nekoga zanima, da napišem utiske.

Kupio sam Tesla 65" smart, koristim ga intenzivno oko 2 nedelje i za sad mogu samo da ga hvalim. HBO GO, EON i Popcorn rade tečno, nema nikakvih štucanja i nerviranja. 4K sa YouTube-a ide bez greške, bez ikakvih seckanja i slično, kao i puštanje materijala sa externog HDD-a i preko mreže putem VLC i Nova playera. DVB-T2 hvala signal bez problema dok Antena Plus neće da bekne, tako da je i tjuner jako dobar. Zanimljivo mi je (a i korisno) da su se PlayStation 4 i daljinski od TV-a "skapirali" bez ikakvog podešavanja pa se kroz meni PS-a krećem daljinskim, nema potrebe da uzimam džojstik u ruke... Slika je jako dobra, ima dosta podešavanja te se prilagodi svemu tako da sam i sa te strane jako zadovoljan. Inače, pre ovog TV-a sam imao 49" i trebalo mi je par dana da mi se oči priviknu na veličinu ekrana ali kada je adaptacija prošla - wow, igranje PES-a izgleda kao uživo gledanje!

Sve u svemu, televizor koji vredi onoliko koliko košta, možda i više. Za one koji nisu profesionalci i pate od toga da imaju najbolje marke - iskrena preporuka, 65 inča za oko 63.000 uz 5 godina garancije, ne može bolje.
 
Uzet 43T319BF, u kombinacijia sa Xiaomi S box radi sve fino, uključujući i EON. Za nijansu je sporije nego preko EON smart box uređaja.
Fudbal kad se gleda, nije baš savršeno, ne ide lopta tečno. Pretpostavljam da je to zbog Smart boxa.

EON radi odlično na Xiaomi boxu od kad je stigao update na Android 9
 
Ako nekoga zanima, da napišem utiske.

Kupio sam Tesla 65" smart, koristim ga intenzivno oko 2 nedelje i za sad mogu samo da ga hvalim. HBO GO, EON i Popcorn rade tečno, nema nikakvih štucanja i nerviranja. 4K sa YouTube-a ide bez greške, bez ikakvih seckanja i slično, kao i puštanje materijala sa externog HDD-a i preko mreže putem VLC i Nova playera. DVB-T2 hvala signal bez problema dok Antena Plus neće da bekne, tako da je i tjuner jako dobar. Zanimljivo mi je (a i korisno) da su se PlayStation 4 i daljinski od TV-a "skapirali" bez ikakvog podešavanja pa se kroz meni PS-a krećem daljinskim, nema potrebe da uzimam džojstik u ruke... Slika je jako dobra, ima dosta podešavanja te se prilagodi svemu tako da sam i sa te strane jako zadovoljan. Inače, pre ovog TV-a sam imao 49" i trebalo mi je par dana da mi se oči priviknu na veličinu ekrana ali kada je adaptacija prošla - wow, igranje PES-a izgleda kao uživo gledanje!

Sve u svemu, televizor koji vredi onoliko koliko košta, možda i više. Za one koji nisu profesionalci i pate od toga da imaju najbolje marke - iskrena preporuka, 65 inča za oko 63.000 uz 5 godina garancije, ne može bolje.

Koji si tacno model uzeo. Ja merkam da uzmem za Novu godinu. da zameni Starog Teslu od 50' koji ima vec 5-6 godina ibradi kaobprvog dana.
 
Nisam baš neki ekspert što se toga tiče ali ne primećujem nikakve probleme ili da se sa strane vidi drugačije nego kad se gleda pravo u ekran...
 
Nema toga kod Tesle. Ne moze na jednom modelu da bude IPS i VA panel. Ugao gledanja je takav jer je takav panel. Isto je kod Tesle, Lg, Samsunga... Pre kupovine uvek treba znati kako ce se Tv biti postavljen u odnosu na mesta za gledanje. Na osnovu toga se bira tv sa Ips ili Va panelom.
 
Cesto ima razlike u kvalitetu panela kod istih modela razlicitih dijagonala. 55'' i veci znaju da budu kvalitetniji od manjih dijagonala
 
Za Fox, Vox i ostale nase je tako. Cini mi se da kod Tesla to nije slucaj. Opet nozda gresim.
 
Gledao sam kod brata 55S905BUS, i utisak o kvalitetu slike je bio toliko pozitivan da se nisam ni malo dvoumio i na slijepo uzeo za mene 50S905BUS (manja dimenzija mi se bolje uklapala u prostor). Ali definitivno to nije isti panel, kad je kvalitet slike u pitanju. Zato, prije kupovine obavezno pogledati u prodavnici ako moze

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno