Šta je novo?

Cosmo Cool LC-CC-120-X3

bombaš

Slavan
Učlanjen(a)
12.08.2012
Poruke
3,236
Poena
375
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Mi10
Pristup internetu
  1. ADSL
Citam pre neki dan test ovoga http://www.lc-power.de/index.php?id=523&L=1 u nasem najstarijem IT casopisu i prosto su neverovatne karakteristike istog pri hladjenju cuvene "vurune" i7-4770k..sa demontiranim ventovima(inace 3x12cm) citiram:
"sastavljena konfiguracija u kojoj je cak i ventilator na napajanju bio iskljucen radila je bez ikakvih problema.Pri tom je maksimalna temperatura u IBT-u iznosila 79 stepeni". :cigar:
Po ovome gledano, "vazduh" jos dugo nece biti za bacanje.
Meni licno izgleda mnogo dobro, vidim da su ga i nase radnje nabavile..a bilo bi lepo cuti i nekog vlasnika,ako takvih vec ima na nasem forumu.
 
pa po tom testu radi manje vise kao ereboss a kosta tacno duplo vise.i pretpostavljao sam da treci vent nece da mnogo pomogne.kapiram da je sad napumpana cena jer je nov proizvod pa da oderu ljude koji se na prvi pogled zaljube,pa ce da spuste ali sumnjam da ce postici cenu ispod 50e.steta,izgleda lepo,ali nema sta da trazi za 73e.
 
Sto znaci da je ereboss jedno od boljih hladjenja ? Vidim da su razlike u temperaturi izmedju noctua phanteks i ereboss male,tako da se vise isplati dati 40-45e za raijintek nego 60-70 za phanteks.

Lep je ovaj lc,solidno izgleda,ali je cena preterana,mislim da on ne vredi vise od 40ak eura.
 
pa po tom testu radi manje vise kao ereboss a kosta tacno duplo vise.i pretpostavljao sam da treci vent nece da mnogo pomogne.kapiram da je sad napumpana cena jer je nov proizvod pa da oderu ljude koji se na prvi pogled zaljube,pa ce da spuste ali sumnjam da ce postici cenu ispod 50e.steta,izgleda lepo,ali nema sta da trazi za 73e.

Cena nije napumpana, http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4661698_-cosmo-cool-lc-cc-120-x3-lc-power.html
A sto se tice kvaliteta i vrednovanja coolera,,, vredi duplo vise od erebossa. Ali da sacekamo bice testova
 
insane:

da,ereboss je trenutno bestbaj hladjenje kod nas u svim klasama do 40e,i za neki smislen skok napred treba mnogo vise para i neko od tri-cet'ri top air resenja (c1,d15,phanteks...) ili top CL vodeno (h110,raznorazni krakeni,neptoni...).

laca12:

pa reci covece,ti si i okacio taj test,na kojem se jasno vidi stepen dva razlike u odnosu na ereboss,a kod nas je tacno duplo skuplji (74e).jesu slagali na testu?
 
Dobar je ovaj LC, samo kako ja vidim nema šanse za visoke ram module, možda grešim? Što je meni neracionalno da cpu hladiš ovakvom masom od kulera a pri tome koristiš niske memorije bez hlađenja.
 
insane:
laca12:

pa reci covece,ti si i okacio taj test,na kojem se jasno vidi stepen dva razlike u odnosu na ereboss,a kod nas je tacno duplo skuplji (74e).jesu slagali na testu?

Test je stavljen vise radi toga da se vidi resenje coolera. Na tom testu je i U14S losiji od erebossa i kosta isto oko 70e kao i x3. A da li se U14S i ereboos mogu porediti? Po meni nemogu, jednostavno su razlicite kvalitetne klase. A to vazi i za X3.
Sto se tice testova bice ih sigurno u narednom periodu, tek se pojavio kod nas. Uostalom SK je prvi kod nas koji je dobio na testiranje.
 
Ereboss nije srecno resenje ako imate AMD zbog montaze tako da je bestbuy samo za Intel.
 
sta je jos relevantno za kuler,narocito ovi iz top tier-a sem performanse?i cto je montaza losa za amd?toliki je problem da se stavi jedan izduvni vent na plafon kucista?
 
sta je jos relevantno za kuler,narocito ovi iz top tier-a sem performanse?i cto je montaza losa za amd?toliki je problem da se stavi jedan izduvni vent na plafon kucista?

Treba ti odlicno provetreno kuciste ako ces da koristi Ereboss i AMD, nije dovoljno samo da gornja stranica kucista bude perforirana vec i bocna jer kuler odnekle mora da vuce svez vazduh.

Ili da se spreda ubacuje veca kolicina vazduha.

Jer ako vuce samo vazduh iz kucista onda vuce vazduh koji je vreo posto je graficka vrlo blizu ventilatoru a znamo koliko umeju da se greju graficke kada se opterete.
 
Poslednja izmena:
jel moze ereboss da stane na intel socket 1150 sa vengeance pro, 2 modula, vidim neko pomenu gore da ne odgovara sa visokim memorijama
 
Nazad
Vrh Dno