Šta je novo?

Uncharted 4: A Thief's End

A sta je konkretno Tomb Raider 2013 iskopirao od Uncarted serijala? Da li je Uncharted doneo nesto novo i nevidjeno u gaming industriji? Sta?
Pogledaj Legend pa pogledaj bilo koji Uncharted, ovaj gameplay demo za U4 je kao da gledam pocetak TR 2013 + je tu i climbing axe.
 
Uncharted je i nastao po uzoru na stare TR + Indiana Jones kombinaciju. Humor i avantura, ali malo više humor nego bilo šta drugo. Ovaj novi TR je dosta iskopirao UC ali i doneo neke novine koje se meni više dopadaju nego u UC igrama. Novi TR igram iz zezanja, kad hoću malo da se opustim, dok o Uncharted-u baš i ne razmišljam tako. Nekako, kontrole i kretanje su mi najlošiji deo igre, sva tri dela.
 
Uncharted jeste nastao po uzoru na TR. Samo sto se meni vise svidja Uncharted zbog nacina pucanja, borbe, penjanja. E sad, sve to dok nije izasao ovaj poslednji TR. Imao sam osecaj kao da igram Uncharted, sto je dobra stvar. Meni se igra svidela puno, samo ta igra uopste nije licila na TR kakav ja pamtim. Uncharted serijal ima taj holivudsko-filmiski efekat, sto prethodni TR bas nisu imali, do ovog posednjeg. Plus, bila je vest da je nekoliko developara iz Naughty Dog-a preslo da radi na TR, sto je opet dobra stvar. Ja ne hejtujem igru, daleko od toga.
 
Poslednja izmena:
Mislis da ce Emix da provali razliku :) Sta, tu je neki covek, i bije se, i šunja se, to je isto k'o pravi Uncharted :d:d

A sta je konkretno Tomb Raider 2013 iskopirao od Uncarted serijala? Da li je Uncharted doneo nesto novo i nevidjeno u gaming industriji? Sta?
Pogledaj Legend pa pogledaj bilo koji Uncharted, ovaj gameplay demo za U4 je kao da gledam pocetak TR 2013 + je tu i climbing axe.

Nije nista iskopirao, ali sve je pokusao :d:d

Tako nesto moze da kaze samo neko ko je Uncharted video samo na posteru, ili je i dalje u paralelnom Benchmark svetu koji je ostao u 2002. godini, gde rezolucija slike i tekstura govori o kvalitetu grafike :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Na njihovom mestu sačekao bih i duže sa PS4 portom, da se Sonijeva armija nezrelih fanbojeva fino iskiseli.

Mozda bi prvo trebao da naucis sta je to fanboy, uglavnom to je neko ko se juce pojavio niotkuda, kupio Xboxa (PC) jer je bio jeftiniji i na rate, a onda krenuo da pljuje po najjacoj igri sa druge konzole posto ne moze da je ima :d

Jer gomila postova u ovoj temi kol'ko mogu da vidim govori upravo o tome...;)

Mozda zato sto citas ono sto te interesuje :d Grafika u Unchartedu je najmanje bitna, ali niko nije kriv sto je generaciju ispred svake slicne igre pa mora i o tome da se prica.
 
Poslednja izmena:
Mozda zato sto citas ono sto te interesuje :d Grafika u Unchartedu je najmanje bitna, ali niko nije kriv sto je generaciju ispred svake slicne igre pa mora i o tome da se prica.

Ne bih rekao da je grafika najmanje bitna u ovom serijalu, grafika je jedina stvar koja drži ovaj serijal iznad realnog proseka što jeste.

Gameplay repetativan, dosadan i zaostao, AI protivnika gori i od toga, protivnici se spawnuju u talasima kao da je 1999-a, protivnici su uglavnom uvek isti i imaju istu uvek istu "strategiju", platforme bez ikakvog izazova koje se vrte oko pritiskanja jednog dugmeta i gde ne postoji mogućnost za greškom, a na sve to smaranje sa sinematicima od pola sata na svakih 15 minuta gameplay-a, gde je igrač puki posmatrač i ništa više, da mi se gleda film, išao bi u bioskop i sigurno ne bih gledao neku akciju B produkcije. :)

Tako da je grafika, tj. pre svega grafički dizajn ono što čini ovaj serijel i sasvim je normalno kada se o njoj raspravlja.
 
Poslednja izmena:
Ne bih rekao da je grafika najmanje bitna u ovom serijalu, grafika je jedina stvar koja drži ovaj serijal iznad realnog proseka što jeste.

Gameplay repetativan, dosadan i zaostao, AI protivnika gori i od toga, protivnici se spawnuju u talasima kao da je 1999-a, protivnici su uglavnom uvek isti i imaju istu uvek istu "strategiju", platforme bez ikakvog izazova koje se vrte oko pritiskanja jednog dugmeta i gde ne postoji mogućnost za greškom, a na sve to smaranje sa sinematicima od pola sata na svakih 15 minuta gameplay-a, gde je igrač puki posmatrač i ništa više, da mi se gleda film, išao bi u bioskop i sigurno ne bih gledao neku akciju B produkcije. :)

Tako da je grafika, tj. pre svega grafički dizajn ono što čini ovaj serijel i sasvim je normalno kada se o njoj raspravlja.
8USbqaV.gif
 
Izvinite, ali šta tu nije tačno?

Zar nije tačno da u igri postoji svega par vrsta običnih NPC-ova koji se uvek ponašaju na indentičan način i imaju AI slamarice? Par snajperista na uzvišenjima, po koji protivnik sa sačmarom koji tumara dole (taj iz nekog razloga uvek ima problem sa kilažom :d), možda po koji protivnik sa bazukom i to je to, uvek isto, uvek indentično, čak i iste modele koriste. Kada pobiješ taj talas, po pravilu se stvori još jedan talas indentičnih protivnika i sve ispočetka, čiji je AI, čije su akcije indentične ovim prethodnim. Zatim red platformisanja, gde ne možeš pogrešiti već samo spamuješ jedno dugme da bi se negde popeo, red smicalica koje su samo gubitak vremena (i uglavnom se svode na rotiranje nekih statua) jer ih može rešiti dete od pet godina (provereno u praksi) i dosadni sinematici od pola sata. Da bi naišao opet na talas ovih istih običnih NPC-ova koji se indentično ponašaju kao ovi prethodni, samo u drugačijem okruženju.

Od toga se izdvoji po koji zanimljiv boss, kao recimo onaj mutirani sa kraja drugog dela i po koja akciona scena gde po pravilu skakućeš bežeći od nečega, da li na vozu, da li na brodu, svejedno.

Da se ne lažemo grafika i sinematici za one koji vole da gledaju nešto na šta nemaju nikakav uticaj, već su samo pasivni posmatrači.
 
Poslednja izmena:
Kada budes prestao sve da gledas kroz "NPC, recoil, AI, procesori, tranzistori", mozda ces da razumes zasto je Uncharted najbolji, a WOW ****** za decu. Ako je uncharted tako los, daj mi primer igre iz zanra koja je toliko bolja od njega ?
 
Ja Uncharted volim zbog priče i humora, gameplay i kontrole su užasni ali u isto vreme nekako i zabavni.
 
Izvinite, ali šta tu nije tačno?

Zar nije tačno da u igri postoji svega par vrsta običnih NPC-ova koji se uvek ponašaju na indentičan način i imaju AI slamarice? Par snajperista na uzvišenjima, po koji protivnik sa sačmarom koji tumara dole (taj iz nekog razloga uvek ima problem sa kilažom :d), možda po koji protivnik sa bazukom i to je to, uvek isto, uvek indentično, čak i iste modele koriste. Kada pobiješ taj talas, po pravilu se stvori još jedan talas indentičnih protivnika i sve ispočetka, čiji je AI, čije su akcije indentične ovim prethodnim. Zatim red platformisanja, gde ne možeš pogrešiti već samo spamuješ jedno dugme da bi se negde popeo, red smicalica koje su samo gubitak vremena (i uglavnom se svode na rotiranje nekih statua) jer ih može rešiti dete od pet godina (provereno u praksi) i dosadni sinematici od pola sata. Da bi naišao opet na talas ovih istih običnih NPC-ova koji se indentično ponašaju kao ovi prethodni, samo u drugačijem okruženju.

Od toga se izdvoji po koji zanimljiv boss, kao recimo onaj mutirani sa kraja drugog dela i po koja akciona scena gde po pravilu skakućeš bežeći od nečega, da li na vozu, da li na brodu, svejedno.

Da se ne lažemo grafika i sinematici za one koji vole da gledaju nešto na šta nemaju nikakav uticaj, već su samo pasivni posmatrači.
Prijatelju ne vredi da se raspravljaš.
Sve stoji što si rekao da ne valja, ali ja svejedno gotovim Uncharted serijal. Dvojka me je oduševila, ova druga dva dela tu i tamo, kec je čist prosek.
 
Ja Uncharted volim zbog priče i humora, gameplay i kontrole su užasni ali u isto vreme nekako i zabavni.

A dobro je u Tomb Raideru ? :) Pa Uncharted ima za dve klase bolje upravljanje, pucanje i atmosferu od bilo koje 3rd person igre u istoriji igara, to je simulacija za sve ostale igre, a ti je igras zbog humora ? :) Ja sam i zaboravio da toga ima u igri :d:d
 
Poslednja izmena:
E moj driveru dzabe se trudis da objasnis jer mi kad smo igrali uncharted prvi deo daj boze da su imali konzolu.
 
A dobro je u Tomb Raideru ? :) Pa Uncharted ima za dve klase bolje upravljanje, pucanje i atmosferu od bilo koje 3rd person igre u istoriji igara, to je simulacija za sve ostale igre, a ti je igras zbog humora ? :) Ja sam i zaboravio da toga ima u igri :d:d

Da, simulacija pucanja. Ideš prema neprijatelju i pritiskaš R1, svaki metak pogađa, bar koliko se sećam iz keca.
 
Uncharted 2 i 3 su za bar dve lestvice bolji od TR, nije fer prema TR porediti ih uopšte, al' daleko od toga da je igra loša i meni je pružila super zabavu. Jedino što mi je i na hard bila laka.
 
Jos koju godinu pa skoro kao na xboxu i pcu :d:d
 
Vidim trujes kako je sve zaustavljeno u vremenu po drugim temama, sta se ovde tacno promenilo osim grafike u poredjenju sa prvim Unchartedom? :) Apsolutno nista, mozda su malo kompleksniji i duzi dogadjaji i animacije na koje nemas nikakav uticaj :)
Gledam i onaj NFS novi, gameplay u svakoj igri je spao na to da nista ne moze da te zaustavi, zabada bandere, cisterne, zgrade, ma bukvalno nista ne moze da ti zaustavi auto, tako i ova sekcija sa dzipom, osecam da nigde ne mozes da se zaglavis u smislu da moras u rikverc, jer je pregazio i preleteo preko bukvalno svega na sta je naisao.. To je taj advanced gameplay ne kapiram? :)
 
AI protivnika je još uvek na nivou PS1 :d
 
Vidim trujes kako je sve zaustavljeno u vremenu po drugim temama, sta se ovde tacno promenilo osim grafike u poredjenju sa prvim Unchartedom? :) Apsolutno nista, mozda su malo kompleksniji i duzi dogadjaji i animacije na koje nemas nikakav uticaj :)

U ovom nista posebno.
U prvom trejleru je gameplay primetno drugaciji/napredniji nego u prethodne 3 igre.
 
Ajde da ga uporedimo sa prvim konkurentom - Tomb Raiderom, ko ne vidi generacijsku razliku od 10 godina bolje da igra Fifu ili nesto :d Ispeglanost i produkcija ove igre je u svojoj klasi, i takav "Indiana Jones" osecaj i gameplay je neuporedivo ispred svega slicnog. Mislim da je to dovoljan razlog da se igra hvali, i objashnjenje zasto je toliko popularna. A sad ako neko ne moze da opravda kupovinu PS4 pa trazi nacin da sebi objasni kako to nije nista spec, tough luck :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno