Šta je novo?

Ocajne performanse SSD-a nakon secure erase-a

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,687
Poena
485
Kupio sam skoro jedan SSD u oglasima I dobio sam ocajne performance sa njim I nakon secure erase-a. Sta se ovo desava?


Nije uboden u nativni SATA3 kontroler na chipsetu,vec na dodatni, Marvell, za koji sam vise puta instalirao driver sa sajta.
 
Poslednja izmena:
Jel to onaj Kingston sa osakacenim firmverom?
Sto manji ssd to je sporiji i OBAVEZNO stavi na nativni. Bar milion puta je to pomenuto na forumu.
 
Poslednja izmena:
Bre ne znam, u pitanju je V300, ne znam koji to Kingston ima sa osakacenim firmware-om?
 
U profilu ti pise v200.
Prebaci na Amd-ov nativni kontroler.
 
O cemu vi to? taj na toj ploci ne moze brze, koji sata3 na toj ploci jedino SATA 3Gb/s(II)
Trik kojim se sluzi i taj ssd kaze da 450m/s , odlicne su to brzine..
 
Uff, ne nisam odavno update-ovao moju masinu. Imam i V200, ali je on u laptopu i ima zalosne performanse(tipa 70mb write), ali me on ne zanima, ovo je V300 120GB i u pitanju je Asus P8P67 Evo ploca. Prebacicu ga na nativni kontroler i uporediti performanse sa V200+ 64GB koji radi na nativnom kontroleru.
 
Posto je sata II ploca (moj previd) kao sto rece Vuk, petama u dupence da se lupas jer su odlicne brzine.

edit:
Pa covece niko nije Baba Vanga ovde. Promeni konfu u profilu ili napisi u temi koji je tacno hardver, da ne lupetamo postove bezveze. Niti si na pocetku naveo model ploce niti model ssd-a...
 
Poslednja izmena:
Ima sada Asus P8P67 Evo a on ima 2 x SATA 6Gb/s..
 
Na nativni pa Intelove drajvere i onda nek okaci rezultate
 
krs su zbog marvell-a,ssd ce prodisati na intelovom,iako ne ocekuj cuda od v300.
 
na slici piše da trebaš da update drajvere od ploče, tj kontrolere, i da su isključene neke funkcije...
 
Prvo V300 jeste "onaj" ssd kingstonov kome je osakacen fw da bi bio sporiji od hyperx 3k .

Drugo ISKLJUCEN TI JE TRIM i obavezno ga upali, nadji na forumu kako se pali (da ti ja ne serviram i to)...

Trece, nikad ne kaci ssd na neki drugi sata konektor sem na one "nativne" pod kontrolom chipset-a ploce.

Cetvrto, koliko ja vidim ti imas 2xsataIII i 4xsataII + 2x"sataIII" preko marvella kao dodatnog a ovi externi nas ne zanimaju.
Ukljuci taj v300 na jedan od dva konektora na ploci oznacene sako sata6G_1 ili sata6G_2 nemoj na ove "gore" sto su pod marvelom.
Pogledaj slike.

Uputstvo od ploce http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1155/P8P67_EVO/E6309_P8P67_EVO.zip

Brzine i nisu nesto lose za V300 , verovatno upis moze bolje i obavezno proveri da li je ukljucen trim i ukljuci ga ako nije i DAJ SLIKU brzine iz AS-SSD.

A sto ovo nisi pitao u delu foruma za hdd, ssd i optiku?
http://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?18-Hard-diskovi-SSD-optički-uređaji
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    466.9 KB · Pregleda: 138
  • 1.jpg
    1.jpg
    575.4 KB · Pregleda: 125
Poslednja izmena:
Procitao, nesto uradio, neki pozitivan rezultat imao...?

p.s. Bas mi havla...
 
Skroz sam zaboravio na temu. Na svu srecu dobio sam dobru verziju v300. Evo poredjenja sa v+200.

 
Nazad
Vrh Dno