Šta je novo?

Projekt "ROG Trooper"

Nebi ja tu ništa modovao sve je out of the box extra ;)
Al samo ti nastavi.:wave:

Moram ipak malo da ga izmenim:)

Mid tower trooper, koja fora :D Subscribed :)

Interesantno će biti na kraju uporediti ga sa fabričkim:)

Prednjica od plastike pa "prilepljena" epoxy lepkom! Epoxy smole ne lepe ni kedni vrstu plastike pa tako ni tu ABS prednjicu. Možda deluje da je zalepljeno ali je to sve samo prividno i na staklenim nogama. Ako se već ne vari plastika bolje rezultate bi imao sa super lepkom i sodom bikarbonom kao aktivatorom i za popunu šupljina.

Tečni metal ma ko ga pravio je opet epoxy lepak sa nekim metalnim prahom kao puniocem u ovom slučaju Al. Spoj je sigurno čvršći, mada ali bi bio daleko bolji da je pričvršćen sa par pop nitni i parćetom lima iznutra .

No kako god ko radi taj i greši, a na greškama se uči.

Pozz i neka je sa srećom.

Hvala;)

pop nitne nikako,pa po cenu da se koristi OHO.previse se ovde ide na eleganciju da bi se islo u toliki oldskul,ipak ovo je samo kuciste,ne popravlja momak picgauera da izvlaci bukovu gradju.

+1:)
 
Uz podršku:

asusrog.png


cm-storm-logo-black.jpg



Custom držač matične,napajanja i radijatora( nedovršen ):

img0197.jpg


img0201.jpg


img0202.jpg


img0207.jpg


img0211.jpg


img0215.jpg


img0221.jpg


Uskoro nastavljamo​
:wave:
 
Zadovoljstvo mi je da vam predstavim jos jednog sponzora projekta,koji je pružio podršku sa 4x4 Gb @ 1600 MHz Cl9, Blitz 1.1 serijom ram modula.
Veliko hvala AVEXIR-u Taiwan.

photo.jpg



Par fotkica o ovim prelepim ram memorijama:

img0225.jpg


img0227.jpg


img0230.jpg


img0231.jpg


img0233.jpg


img0237.jpg


img0241.jpg


img0243.jpg


img0250.jpg
 
Bas ce lepo da se uklopi memorija :)
 
2.jpg



Radi se na klizaču nosača matične ploče i radijatora.

img0001.jpg


img0005.jpg


img0012.jpg


img0021.jpg


img0029.jpg


img0031.jpg

 
Samo tako nastavi. :)
 
Odlicna ideja da graficka ovako stoji.
Bas mi se svidja.
 
mnogo dobro.

samo bih mozda zamerio ...mislim da nece imati air flow ventilatori kroz radijator, ako dobro vidim.
 
2.jpg



Idemo napred polako,u toku nosač napajanja,materijal Al debljine 4mm:

img0128.jpg


img0132.jpg


img0133.jpg


img0134.jpg


img0136.jpg


img0137.jpg


img0138.jpg


img0142.jpg


img0143.jpg
 
2.jpg



Vreme lepo,pravo za piknik,naravno to se i radi u malom dvorištu uz planiranje vodenog loop-a:)

img0042.jpg


img0064.jpg


img0050.jpg


img0052.jpg


img0051.jpg


img0055.jpg


img0060.jpg
 
Cestitam!
Svaka cast druze, odlicno odradjen posao. :wave:
 
Veoma lepo, čestitke! :)

Da li možeš ubaciti još par slika sa leve bočne strane kućišta (gde su pozicionirane grafička, matična)?
 
Nisam siguran da mi se sviđa mini trooper :D. Sigurno da nisi loše uradio i da nisi pogrešio ako si to hteo, samo je to moje mišljenje. Kao vlasnik troopera, ideja male verzije mi nije bliska :D
Other than that, sve je superiška.
Ja sam kod sebe hteo da zadržim izgled prednje stranice sa ovim maskama, a ne da se vide dvd rom ili ostali uređaji pa sam ih ubacio dublje u kućište i prekrio maskom. Ovo sam uradio i da bi osvetljenje bilo ujednačeno jer iznutra izbija i svetlo.

Da li si planirao osvetljenje da radiš?
 
Cestitam!
Svaka cast druze, odlicno odradjen posao. :wave:

Hvala druže zaista,al imam još mnooogo posla na njemu....tek je na otp. 60%

mnogo dobro!
svaka chast!

Hvala matori:)

Veoma lepo, čestitke! :)

Da li možeš ubaciti još par slika sa leve bočne strane kućišta (gde su pozicionirane grafička, matična)?

Naravno bit će,malo strpljenja:)

Nisam siguran da mi se sviđa mini trooper :D. Sigurno da nisi loše uradio i da nisi pogrešio ako si to hteo, samo je to moje mišljenje. Kao vlasnik troopera, ideja male verzije mi nije bliska :D
Other than that, sve je superiška.
Ja sam kod sebe hteo da zadržim izgled prednje stranice sa ovim maskama, a ne da se vide dvd rom ili ostali uređaji pa sam ih ubacio dublje u kućište i prekrio maskom. Ovo sam uradio i da bi osvetljenje bilo ujednačeno jer iznutra izbija i svetlo.

Da li si planirao osvetljenje da radiš?

Kao što rekoh,imam još dosta njemu raditi,prednjica naravno ne ostaje ovako,takodje će biti i osvetljen:)
 
2.jpg


Dokopao sam se do CNC mašine(naravno nije moja,al problem je još što vlasnik kad je čuo što bi trebalo da se radi,reko " nemam ja živaca za ove stvari,al evo mašine pa vežbaj!),nije savršeno još,al evo par slika o probama:)

cnc.jpg


cnc2.jpg


cnc3.jpg


cnc4.jpg


pic00049.jpg


pic00051.jpg


pic00052.jpg
 
Nema sta, za probu je i vise nego dobro.
 
Nazad
Vrh Dno