Šta je novo?

HTC One M9

Čeda jovanović je imao m7 :D
 
...jednostavno kupe ono sto je dobro i sto se reklamira :)
Sa drugim se slažem, sa prvim - nikako.
Advertising budžet Samsung Mobile je toliki da su počeli da iskaču i sa kutija za pahuljice. Ispada da ne postoji ništa drugo osim "Galaxy ovoonoštagodkakogod".
Broj prodatih telefona sa druge strane ne govori puno zbog toga što se Samsung pogubio u segmentima i prodaje sve i svašta samo da se zove Galaxy. Delom zbog toga i jesu u problemu poslednjih godinu-dve.
 
Zasto ja bas slabo vidjam Samsung reklame na TV-u? Posebno za talefone??
Konstantno iskacu neke Huawei, *****ne iPhone reklame... za Samsung jako, jako retko. Inace koristim digitalnu televiziju (Preko 150 kanala).
 
Možda zato što živiš u SRB?
:)
A ta zemlja možda nije jako interesantna Samsungu?

Ja sam trenutno u IT. Apple i Samsung ubijaju od reklama. Na TV, na netu, u sandučetu, na autobuskim stanicama...
:mad:
No, ovo je tema o HTC-u, beše?
;)
 
Zivim u CG. A uglavnom ne pratim domace kanale.
Ali nema veze nije to bila poenta.
 
Ne možeš da kažeš da nemaju reklame na tv-u. Njega jedino prodaje reklama po svim mogućim stvarima koje možeš da zamisliš, sigurno ne kvalitet i to što je bolji od konkurencije ;)
 
HTC ima jedan od najjačih ugovora sa jednim od ako ne i najjačim sportom i najjačim takmicenjem - Ligom Šampiona / Ligom Evrope. Jel pomoglo to? Nije i dalje se bolje prodavao i S4 i S5 od HTC pandana M7 i M8.
 
A te pare koje su dali uefi su fazon 0.5% samsungovog budzeta za marketing :)
 
Ispade da samsung sve pare koje zaradi, da na marketing. Dosta se gleda LS, lepa je to reklama
 
Lep je i sony na istim tim reklamama pa im je prodaja konstantno u minusu..

Tu reklamu mogu da okace macku o rep.
 
Poslednja izmena:
Lepa je i sony na istim tim reklamama pa im je prodaja konstantno u minusu..

Tu reklamu mogu da okace macku o rep.

Bogami poslednji kvartal +80 milki $ i rekordna android prodaja 12 mil. :d

Najjace da se Samsung reklama svodi na neko tamo takmicenje ma kakvo god da je, Samsung je poslednjih godina globalno izbombardovao vecinu bitnih trzista i jos se vestacki pozicionirao kao konkurent ajfonu sto je nebulozno, totalno 2 razlicita os-a i koncepta uredjaja mada se sad kao gube razlike.

Ako Samsung nema jak marketing i reklame onda im je CEO srolao i popusio skoro 15 milijardi $ koliko izdvajaju za marketing. A naravno da se dosta toga svodi na marketing, sada im opada prodaja a ulozili su mozda i vise nego ikad u isti tako da su upalili sve alarme i potrudili se (konacno) oko novog Galaxy telefona.
 
Problem je sto ne postoji jednakost izmedju reci marketing i reklama. U marketing spada mnogo vise delatnost i radnji od pukog reklamiranja.
Zato sam i rekao da je samsungov budzet po tom pitanju nemerljiv sa htc-ovim. Ne bi smeli da se stavljaju ni u istu recenicu .. :)
 
Poslednja izmena:
Ma ako M9 razvali sa kvalitetom kamere i jos boljim prednjim Stereo zvucnicima... Moze Samsung da radi sta hoce......
 
Pre nekog vremena sam video temu gde jedan ''stariji'' clan foruma trazi predlog za telefon i jos se cudio otkud to da sony proizvodi telefone tj androide :d Znaci clan IT foruma sa visegodisnjim stazom a nije cuo za sony androide. A dosta ljudi ne zna ni za htc, posebno sredovecnih i starijih, evo npr neki ortaci mog oca, znaju samo za Nokiu, Samsung i Alcatel i pitaju se gde su to Siemens i Ericsson :d

Sa druge strane Samsunge nose svi, od klinki koje se loze na nikolijine odrede preko stanije, soraye, kristijana pa do djose, L. Kis i djure palice :d :d a amoledi sijaju i u skupstini koliko sam video, e sad sve to prebacite na globalne razmere i bice vam jasno zasto je samsung godinama prodavao stotine miliona (sporih i cesto lose dizajniranih) telefona od jeftine plastike (uz respect za odredjene modele).
 
Poslednja izmena:
Problem je sto ne postoji jednakost izmedju reci marketing i reklama. U marketing spada mnogo vise delatnost i radnji od pukog reklamiranja.
Zato sam i rekao da je samsungov budzet po tom pitanju nemerljiv sa htc-ovim. Ne bi smeli da se stavljaju ni u istu recenicu .. :)

Naravno da ne moze, samsung proizvodi 1001 stvar za razliku od htc-a. :)
 
Pre nekog vremena sam video temu gde jedan ''stariji'' clan foruma trazi predlog za telefon i jos se cudio otkud to da sony proizvodi telefone tj androide :d Znaci clan IT foruma sa visegodisnjim stazom a nije cuo za sony androide. A dosta ljudi ne zna ni za htc, posebno sredovecnih i starijih, evo npr neki ortaci mog oca, znaju samo za Nokiu, Samsung i Alcatel i pitaju se gde su to Siemens i Ericsson :d

Sa druge strane Samsunge nose svi, od klinki koje se loze na nikolijine odrede preko stanije, soraye, kristijana pa do djose, L. Kis i djure palice :d :d a amoledi sijaju i u skupstini koliko sam video, e sad sve to prebacite na globalne razmere i bice vam jasno zasto je samsung godinama prodavao stotine miliona (sporih i cesto lose dizajniranih) telefona od jeftine plastike (uz respect za odredjene modele).

prost pandan - Beats slusalice, progutali su ~60% slusalica preko 100$, a do prije 5-6 god nisu ni postojali. Marketing je majka...

No, ma koliko dobra kamera bila na himi, opet se po prodaji nece mjeriti sa s6.
 
Pa to, Z4/M9/G4 + jos 2 kineska telefona tipa meizu/xiaomi flagship = broj prodatih S6, vrlo verovatno ce biti tako. Al' kao da je to bitno ako telefoni budu priblizno istog kvaliteta a sve govori da hoce.
 
Ma za HTC pola njih ni ne zna, znaju samo da je Samsung GALAXY zadnja reč tehnologije i kad neko vidi moj telefon pita koji je ovo fon i zašto nisi uzeo GALAXY kad si već uzeo novi fon. Znači muka mi je više. A tek da im objasniš da je ovo fon koji radi brže od bilo kog Samsunga i koji ima mnogo lepši i kvalitetniji dizajn i zvučnike od Samsunga nema šanse.
 
Ne, znaju to da Samsung vec decenijama pravi pa da kazem dosta dobre i kvalitetne telefone, ne samo smart telefone vec i telefone.
Samsung je u mobilnoj industriji ime! HTC je dosta mlada kompanija sto se toga tice i nikad im nije poslo za rukom da naprave bum a to se ne radi za 7-8 godina.
I onda neki ljudi kazu "Nokija pfff... taj krs vise ni ne postoji" ili "Samsung, spasava ih ogroman marketing".

Ponavljam Samsung je u mobilnoj industriji veliko ime i ne mozete da ocekujete da HTC bude u tom rangu ili Sony recimo koji takodje nikad nista nije uradio u mobilnoj industriji (ako ne racunam pocetak SE perioda dok su bili odlicni), Sony pa SE pa opet Sony... ljudi prosto ne pamte sve to i ne zele da se bahcu sa tim. Posebno ljudi koji udju u radnju i kupe telefon.

Ponavljam 10-ti put ako proizvod ne valja i ako je los, nece pomoci NIKAKVA reklama. Ne kazu dzabe "Trick me once shame on you, trick me twice shame on me." Ljude je danas jako tesko prevariti.
Da li to sto se Samsung bolje prodaje od konkurencije znaci da je konkurencija losija? Ne, ne mora da znaci. Ali znaci da je Samsung brend koji vec godinama ima zadovoljne kupce.
 
Poslednja izmena:
Ne sećam se da je samsung bio ne znam kakav brand pre pojave galaxy serije.Bili su u rangu sa ostalima dok su pravili dumb telefone.
 
HTC je pravio smart telefone i 2004/2005. godine pod brendom Qtek, a takođe i za neke operatere (npr. O2). U to vreme je Samsung, kao i većina drugih, pravio samo igračke.
Stvar je u parama i marketingu; nije HTC tako mlada i neiskusna firma, naprotiv.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je jedan od značajnih razloga slabe prodaje i naziv proizvoda, ma koliko to banalno zvučalo. Ako nije lako za izgovoriti, upamtiti i povezati sa nekom realnom stvari, mnogo ljudi neće ni čuti za brend. Šta znači HTC i šifra M9 u nazivu? Ne mora ništa da znači, ali nije prepoznatljivo, osim ako brend nema dugu tradiciju i druge prepoznatljive proizvode. S druge strane je galaxy, ajFON... lako pamtljivo i prepoznatljivo. Azijati imaju problem sa jezičkom barijerom, treba da daju svojim brendovima svetski prepoznatljiva imena, ako žele da se probiju na svetskom tržištu, evo ja ne znam kako se izgovaraju xiaomi i meizu, ni za huawei nisam siguran.
Koji telefon imaš?
G3, M8, Z4, G700, P6, A5, MX4...
A? Šta ti je to? [emoji17]
 
Pa, nije Galaxy :)
Trend, Core, Ace, Grand, Mega... - sve vrhunski modeli :)
Ali su Galaxy.
Koji telefon imaš? Pa, Galaxy (pogled neverice - još me pitaš?)

Sad ozbiljno - marketing (u svim oblicima) je samo deo priče. Lanac distribucije, ugovori sa operaterima mobilne telefonije koji agresivno promovišu njihove uređaje (dobro, i to spada u marketing :) ), razvoj servisne mreže i - na kraju kvalitet (ali samo S i N serije po mom mišljenju) su strategije koje su sprovodili očekujući da im se ubrzo isplate.

Voleo bih da u HTC- razmišljaju slično. Na žalost, oni nisu deo ogromnog sistema koji sebi može da dozvoli tolike budžete za razvoj brenda. Osim imena (HTC), oni nemaju nijedan prepoznatiljiv brend. Da su razvijali Desire kao brend, možda bi stvari išle drugim tokom. Takođe, brend One je imao perspektivu dok se nisu zapitali kako će se zvati naredne generacije. One 2? One 3? :(

I pored vrhunske izrade i odličnih performansi, uvek zataje u nekom polju gde im Samsung pobere SoM.
 
Ponavljam Samsung je u mobilnoj industriji veliko ime i ne mozete da ocekujete da HTC bude u tom rangu ili Sony recimo koji takodje nikad nista nije uradio u mobilnoj industriji (ako ne racunam pocetak SE perioda dok su bili odlicni), Sony pa SE pa opet Sony... ljudi prosto ne pamte sve to i ne zele da se bahcu sa tim. Posebno ljudi koji udju u radnju i kupe telefon.

:d :d :d

Aj htc je mlada kompanija, ali Nokia, Motorola, Sony, Samsung, Ericsson, Siemens, Alcatel, Benefon, Panasonic, Philips itd su itekako imena u mobilnoj indrustriji i svaki od ovih proizvodjaca je imao legendarne telefone ili su ''progurali'' po neku inovaciju koja je u to vreme bila u skladu sa tim pojmom a ne kao danas (2k displej i slicne gluposti). Neki od tih proizvodjaca ne postoje vise, neki jedva da su prisutni ali svejedno, mora i treba da se zna ko je obelezio razvoj tog dela IT.

Koristim Samsung telefone 12-13 godina i realno ipak ne mogu da se porede sa Nokia, Sony/SE telefonima sto se tice broja epic modela i inovacija (pricam o periodu do SGS I).
Jednostavno su i Nokia i Sony imali nekada sjajne dumb cigle pa onda odlicne feature kamera i muzicke telefone koji su zasluzeno obarali rekorde prodaje (SE period i cybershot/walkman kao i Nokia muzicki/kamera modeli a naravno i symbian).

Samsung je takodje imao (bar za mene legendarne telefone) i to pocev od dveiljade prve (sjajni R210 :smoke:) pa onda modeli X, E, D, Z itd serije koji su billi nocna mora za servisere ali skoro svaki od tih telefona me je odusevio. A imao sam i Siemense, SE, nokie itd pa sam mogao direktno da uporedim sa Samsungom. Od prvih VGA kamera samsung je imao kvalitetan softver sto je slucaj i u android periodu. A LG je uvek nekako kopirao Samsung (dizajn, dumb softver i interfejs) ali je bilo i par obrnutih situacija sto ne treba da cudi s'obzirom da se radi o proizvodjacima iz JK.

Znaci bili su odlicni Samsung telefoni ali ne iznad Nokie/SE ma koliko ti to pokusavao da dokazes kao novopeceni Samsung bot :)

To moze da izjavi samo neko ko je pre 3 godine postao Samsung zilot a do tada je pisao kako Samsung kopira LG i Apple, ko se ne seca evo kratkog podsetnika:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?290193-LG-Optimus-G&p=2992545&viewfull=1#post2992545

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?290193-LG-Optimus-G&p=2992552&viewfull=1#post2992552

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?290193-LG-Optimus-G&p=2995188&viewfull=1#post2995188

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?290193-LG-Optimus-G&p=3009660&viewfull=1#post3009660

:d

A Samsung svakako jeste veliko ime u mob. industriji i jedine vece mane do sada, u android eri, su im TW i dizajn/materijali.
Ali i to pokako postaje deo istorije, zbog jake konkurencije.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je jedan od značajnih razloga slabe prodaje i naziv proizvoda, ma koliko to banalno zvučalo. Ako nije lako za izgovoriti, upamtiti i povezati sa nekom realnom stvari, mnogo ljudi neće ni čuti za brend. Šta znači HTC i šifra M9 u nazivu? Ne mora ništa da znači, ali nije prepoznatljivo, osim ako brend nema dugu tradiciju i druge prepoznatljive proizvode. S druge strane je galaxy, ajFON... lako pamtljivo i prepoznatljivo. Azijati imaju problem sa jezičkom barijerom, treba da daju svojim brendovima svetski prepoznatljiva imena, ako žele da se probiju na svetskom tržištu, evo ja ne znam kako se izgovaraju xiaomi i meizu, ni za huawei nisam siguran.
Koji telefon imaš?
G3, M8, Z4, G700, P6, A5, MX4...
A? Šta ti je to? [emoji17]

HTC One je bilo extra ime. Onda su ga zatupili sa dodatkom M8. Receno je davno da ovogodisnji model nece biti One M9, mislim da je red da prestanete da ga zovete tako, koristite zvanicno kodno ime - hima ;)

Za xiaomi, bas sam se i ja pitao, i izgovara se, biliv it or not, "shaumi" (makar tako rece jedan Amer azijatskog porijekla u svom review-u, sa posebnim osvrtom na ime)...
 
Htc је пионир андроид телефона, иноватор за разлику од самсунга, и одувек су држали одређен ниво без много компромиса (додуше Сенс је знао да поквари утисак). Очекивано је да м9 настави традицију.
 
Poslednja izmena:
Тема је већ много отишла у аут али кад се већ спомињу htc и Самсунг, по чемо је то htc иноватор за разлику од Самсунга? По томе што је уврстио те ултрапикселе шта, не разумем заиста?
Не браним никога и не интересује ме било какво препуцавање, али људи дајте само мало више реалности...
 
Nazad
Vrh Dno