Šta je novo?

HTC One M9

Pa htc je najagresivnije počeo tu priču, osim njega bilo je par motorola, dok je htc ređao g1, magic, hero, legend, tatoo, desire, Samsung je izbacio 7500 pa zatim 5700... Koji su imali stock rešenje, a htc sense. Sense je tad bio wow. Zatim, izrada i materijali su bili bolji. Koleginica kupila magic među prvima, izgledao je kvalitetniji i ozbiljniji nego 7500. A tek legend i desire...
 
...људи дајте само мало више реалности...
Reče čovek koji ima "Samsung" u nick-u :)
Joco, nije lično, ali si se namestio. :)
Što reče Coni, HTC jeste jedan od pionira u Android i smartphone svetu. Pa prvi nexus su oni pravili, nakon onih koje je Coni nabrojao.
Neka loša karma ih prati, šta li pa ne postižu veće rezultate. :(
A i tržište se promenilo od te 2009 naovamo. I to mnogo.
Baš zato je sve teže da novi modeli zauzmu mesto na tržištu, ma kakve novotarije doneli.
 
Знао сам да ће ник бити на удару. :D
Опет кажем, не браним никога нити бих да расправљам у вези тога, мислим да је потпуно бесмислено. Али рећи да Самсунг није иновативан и да је баш Htc тај који је иновативнији од њих... Па стварно, дајте мало реалности. ;)
 
Хтц је прогурао андроид међу масе. Квалитет израде од првог модела је био врло добар а корисничко искуство такође. Да је нпр. ЛГ први почео са андроидима уверен сам да то не би тако брзо заживело. Уосталом нису ови из Гугла будале.
 
За рад Сенсе-а и за израду и да неко хоће, ту не сме да им замери.
 
Kako neće biti M9? Ovde kažu da će se zvati M9.
http://www.phonearena.com/news/Chec...aper-1080p-screen-seemingly-confirmed_id66080

Da nije bila neka vest u međuvremenu?
I stand corrected! :S: Dakle jos jedno meeeeh ime. Ja sam ocekivao nesto tipa HTC One Eye (hehe, al onda ispadne kiklop, ili jos gore: one-eyed snake, ako me razumijete :p )
Ja to nisam rekao, mislio sam na to da si novopeceni hard kor samsung fan aka lotzi ;)

:d

joriq, tesko da ce ostaviti to kodno ime, retko kad se to desavalo :) Mislim da ce ostati M9 a da ce od sledece godine izbaciti oznaku M i preci na nesto drugo, mozda samo One uz godinu predstavljanja..

nisam ocekivao da ostave kodno imen (hima), ali je bilo prica da se nece zvati One (m9)... I vidi stvarno, ne zove se tako, nego One M9 (bez zagrada :smash: )
 
Evo ide reklama na LS :)

The new HTC one coming march 1.
Ali pojavi se max 2 puta u 45min :)
 
Poslednja izmena:
To je zbog averzije prema TW-u, a ako stvarno ga Samsung utegne... Svi komotno mogu da potpisu umrlice :d
 
prije ce biti averzija prema glossy plastici i iterativnom dizajnu koji guraju vec 4 godine...
 
Ima i toga, ali pogle alpha i Note 4 i A seriju. Svi imaju alu delove i lepsi su i bolje odradjeni, pa opet TW stuca i nije to taj user experience kao na Sense-u ili AOSP-u (delom i zbog toga gube korisnike). Meni ne bi bio problem i da ostanu ovako, samo da TW ne stuca.
 
pricamo o naprednim korisnicima, al oni cine samo majusan broj onih koji kupuju telefone. Ubijedjen sam da vise od 90% vlasnika Samsung telefona i ne zna sta je TouchWiz, a za kocenje su krivi, a ko drugi do virusi, "jer je tel super radio kad je bio nov, nego mi sad neki virus uletio, i krastavac".

i prosle godine je na anketama m8 razbio s5, pa nista. Inace, vise ce s6 dobiti sa ovim exynos procesorom, ako je zbilja takav ubica kako Antutu pokazuje, nego sa peglanjem TW-a
 
Koliko god da se pokaže bolje i rejtuje bolje bilo koji HTC opet će Samsung da ima jedno 80x veću prodaju. Reklama, i narod koji neće da sagleda ništa drugo osim Samsunga je čudo.
 
^^ Neće njemu nikakav antutu tj najjači exynos pomoći... Pogledaj G flex 2 sa s810, pa stuca kao lud.

Eto kako na M7 radi lepo s600, a npr G2, G3, S4,S5 stucnu, a imaju bolje procesore. S4 isti s600.
 
Ili još bolje moto G sa s400 :) sve je u optimizaciji sistema...
 
HTC-One-M9-case-1.jpg


HTC One M9 wrappers go for grabs on Amazon, show a big camera lens opening
 
Ako tako ostane, druže... Prodajem bratov sat i uzimam ovo čudo :D
 
Koja se cena ocekuje? :)
 
^^ Neće njemu nikakav antutu tj najjači exynos pomoći... Pogledaj G flex 2 sa s810, pa stuca kao lud.

Eto kako na M7 radi lepo s600, a npr G2, G3, S4,S5 stucnu, a imaju bolje procesore. S4 isti s600.

ali i taj antutu skor je dio marketinga... Optimizaciju ne mozes da kvantifikujes, kad pokusavas nekim neupucenima i polu-upucenima da objasnis zasto je telefon A bolji od telefona B, ne mozes da kazes da je optimizovan 3654 poena vise od telefona B...

Nedavno sam imao slican problem, kad sam pokusavao da objasnim drugarici zasto kamera na M7 daje bolje rezultate nego npr. 13mpix na One Mini 2 ili konkretno 8 mpix na jednom matorom Soniju.
 
Koliko god da se pokaže bolje i rejtuje bolje bilo koji HTC opet će Samsung da ima jedno 80x veću prodaju. Reklama, i narod koji neće da sagleda ništa drugo osim Samsunga je čudo.
Ja ti sagledam oba uvek.
M7 i M8 su jedino izradu imali bolju. Kamera minuscina ogromna na oba tako da nisam ni uzeo u ozbiljno razmatranje.
Samsung ako izbaci bolju kameru opet i to sa premium izradom, i exynos koji izgleda je bolji od 810, 32gb base, ne vidim m9 opet u mom dzepu.
 
A to što je m8 daleko fluidniji i ima previše bolje zvučnike i dizajn koji Samsung(s5) može da sanja?
A i redovniji apdejt što se da primetiti na m7 vs s4 npr?
Ili prostije rečeno HTC dominira u odnosu na Samsung u svim poljima osim u kameri i možda ekranu, al opet meni više prija ovaj ekran u odnosu na amoled. A i za ekran je subjektivno mišljenje.
 
Poslednja izmena:
Koliko je ekran bolji na s5 to je pitanje.. Kamera je svakako bolja.

Bas me interesuje da li ce napraviti neki novi displej za m9,tipa slcd 4 :)
 
Kakav Samsung o čemu pričate ljudi... Pored HTCa sa onim izgledom i softverom izgleda kao telefon od pre 5 godina.
Što se ekrana tiče na M7 i S4 uopšte nema nikakve priče o ukusu, na HTCu je jednostavno bolji. Za ovu sledeću generaciju ne mogu da pričam.

Samsung ubica:
 
Poslednja izmena:
Ekran, kamera i izrada, tri najbitnije stavke na telefonu meni.
Do sada je uvek bilo 2:1 za samsung.
Samsung nikada nije imao bolju izradu od HTC-a. To se promenilo sa note 4, ako S6 bude imao premium izradu to je ove godine 3:0 za samsung po mojim kriterijumima.
Od Smartphonea sam imao 2 HTC-a i 2 Samsunga. I uvek biram izmedju njih, LG i Sony imaju jos dosta da uce.
Samsung jeste plasticno smece spolja ali iznutra je bolji, to je cinjenica. A posto ove godine nece biti plasticno smece meni je izbor jasan po glasinama za oba telefona. Cekamo sledecu nedelju i videcemo.
 
ne znam o kojim to ekranima pričaš kad kažeš da su bolji na samsungu ("uvek"). ja takve nisam video :)

a softver je spolja inače? :D
 
Ja se bas nadam se da ce novi htc da tuce samsung. Htc mi je nekako dosta ozbiljnija marka, mozda zbog njihovih windows telefona koji su meni nekako bili samo za poslovne ljude i nikog vise(pricam o starom windows mobile). Malo mi je smesno kako mnogi misle da je metal kod samsunga prava REVOLUCIJA ali ajde neka im bude. Inace sto se tice dizajna m7 mi je pored ip4/4s najlepsi telefon
 
^^ Ko te pita sto kosta 500e a radi kao moto g od 140. :) bitno je sta je unutra..
 
Nazad
Vrh Dno