Šta je novo?

Overklokovanje Haswell-E i7 procesora (modeli 5820K, 5930K, 5960X)

.. cisto da vidis da se nije desilo da neko jezgro pukne u radu a progaram tera dalje samo smanjenom brzinom, mislim da ne trotluje, ...
Skupljaj parice za asus plojku, umeju po nekad da zaseru ali sa ovim x99 izgleda da su pokidali, ja mogu da preporucim ovo sto imama, sve sto na ploci postoji radi savrseno a ne samo overklok :)
Meni u donjem desnom uglu ekrana prilikom takvih aktivnosti, stoji otvoren Task Manager (tab Performance) pa u njemu vidim male grafikone opterećenosti svih "12" jezgara. Čim neko ispadne, odmah se vidi ili ako je neko manje opterećeno jer ga sistem koristi za ostale procese i to se jasno vidi (opterećenje mu je za 5 do 10% manje od ostalih).

A što se tiče Asus ploče ... ne isplati se da menjam, jer pitanje je da li i po kojoj ceni bi morao da prodam ovu moju a zatim da doplatim nepotrebno mnogo novca za Asus ploču da bih dobio "nešto malo više MHz". Nema logike. Ima mnogo pametnijih mesta gde bih mogao da potrošim te pare.
 
Poslednja izmena:
^
Jel se desilo nekad da ti neko jezgro otkaze poslusnost :p
 
Jeste ali samo pod Prime95 i malim voltažama (za CPU Vcore ili Input). Video sam to jedno 5-6 puta.
 
Nazad
Vrh Dno