Šta je novo?

nemoguc oc procesora nakon upgrejda graficke

yoyftw

Cenjen
Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruke
9
Poena
151
Potrebna mi je pomoc/savet nekoga ko overklokuje vec dugo godina, tj pro overclockera.
Situacija je sledeca... znaci do pre par dana koristio sam masinu na stabilinh 3.4 ghz, sa starim gf9600gt i sve je bilo super dok nisam uzeo drugu kartu, u pitanju je msi 5850tf2. Naravno pri ubacivanju novog hardvera sam totalno resetovao bios, ubacio grafiku, instalirao drajvere, uradio 3d mark itd, i sve je proslo bez problema.
Sledeca stavka koju sam hteo da uradim je oc procesora, i tada je nastao problem. Vec sam znao na pamet sva setovanja za stable 3.4, jer nije da overklokujem prvi put...
Prvi pokusaj oc-a mi je dao restart kompa i reset oc setingsa na def, znao sam i podesavanja za 3.0 stable, pa rekoh da probam, takodje neuspesno, zavrsilo se resetom oc-a. I sve tako sam ga declockovao, dok nisam dosao na 2.67, sto je 10mhz iznad def, cak je i u toj situaciji resetovao oc podesavanja :D CUUDDNNOOO!
Uradio sam, reupdate biosa maticne kao i graficke , nije pomoglo, novi sys, win 7 i win 8, takodje nije pomoglo. Palo mi je na pamet da je mozda moje lc-power 600w slabo, pa sam pozajmio termaltake 730w radi testa, ali i dalje nikakv pomak. Odneo sam 5850 kod prijatelja, i on bez problema klokuje cpu sa njom, vratio sam staru grafiku u komp, procesor stable na 3.4 :D Proizvodjac maticne ploce tvrdi da je maticna kompartibilna sa grafikom, sto se i vidi na def podesavanjima. Znaci , ponestalo mi je ideja, trebam pomoc!
spec:
gigabyte p35 ds3l
c2q q9400
4gb ddr2 kingston 800mhz
msi 5850 tf 2
hard wd 320gb
napajanje lc power 600w
Znam da je za danasnje racunare krs, ali nemam kesa da priustim nove platforme, a ovo mi je savim dovoljno za igranje lol-a i aion-a uz malo oc-a na mom monitoru od 19".
Pozdrav za sve clanove foruma i unapred hvala za pomoc :)
 
Nesto si ti prevideo od ranijeg podesavanja.
Imas tu dosta funkcija C.I.A.2, Performance Enhance, Robust Graphics Booste...
 
"Naravno pri ubacivanju novog hardvera sam totalno resetovao bios.."
Zasto si to radio??

Nije obavezno, al bar znam da nece doci do konflikta izmedju starih podesavanja i nove komponete. Bez obzira na to sto sam resetovao, to ne uzrokuje problem koji imam, jer kao sto rekaoh, ubacim staru grafiku i ponovo prihvata oc.
 
Nesto si ti prevideo od ranijeg podesavanja.
Imas tu dosta funkcija C.I.A.2, Performance Enhance, Robust Graphics Booste...

Takodje sam rekao da ne kolkujem prvi put, c1,c2,eist pogaseni, performance enchance je standarad i graphic booster je na auto, jos da dodam, probao sam i pce frequency da setam od 95-101 mhz, isti rezultat.
 
Ako je sve tako kao sto kazes, onda to ima veze sa drajverima amd i taj Intel P35 Express Chipset.
pogledaj koji su drajveri za taj intel P35 instalirani, mozda windows instalira pogresne.
 
Je li ti zadnji BIOS? Ako nije, probaj da flash-nes noviji.
 
Dobro mi ide ovo čitanje posta njegovog :). Neću mu više pomagati ovako.
 
Koliko vidim niko od overclockera nije naleteo na slican problem , al srecom ja sam resio ovu zagonetku :D
Dakle na nekom poljskom forumu sam nasao slicnu temu, i jedan clan je bio dobar pa mi je pomogao poslavsi mi stari "neofficialni" bios za plocu. Kao sto sam rekao ja sam imao zadnji bios za ovu plocu, ali se ispostavilo da on nije dobar za ovu kombinaciju hardvera... Sve u svemu problem resen sa f3a biosom kog nema na officijalnom sajtu, to je bios iz '08, i ne bi uopste trebao da prepoznaje yorkfield jezgra, ali eto RADDIII! Procesor ponovo na 3.4 ultra stable, 18500 score u 3dmark 06 sa novom kartom. Eto meni jos godinu dana igranja ;)
Hvala svima koji su pokusali da pomognu, i evo odgovora ako neko naleti na slican problem :)
 
Pa licilo je ili na napajanje ili na BIOS. Obicno je zadnji BIOS najbolji, ali ne i uvijek. Dobro sto si to rijesio.
 
Nazad
Vrh Dno