Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

Ja se samo plasim proizvodnih kapaciteta samsunga. Da li su u stanju da naprave 20mil SoC za 3,4 meseca..

Moguce da racunaju manju potraznju i prodaju s6
 
Ne plasim se uopste, ko ih j :D Vrv su vec napravili pozamasnu kolicinu. Sto bi rekao nas narod: "Ne ide se bez ***** u svatove." :)
 
Ne plasim se uopste, ko ih j :D

Jbt, dobro je neko napisao... Na ovom forumu sve sami analitičari zavladali, glavna tema je poslovanje kompanija :D koga bre zabole, daj da vidimo te telefone već jednom pa da pljujemo Samsung i na kraju ga kupimo :D
 
To Vojkane :D Okida mi se knox, nisam skoro :D A i nostalgican sam prema fail-u u odinu
 
Realno ove godine ne ocekujem pljuvacinu kao npr prosle god, ali isto tako ne ocekujem ni neku veliku navalu da se s6 kupi :)

Eto,bacio sam jos jednu "analizu" :)
 
Toliko različitih tračeva da pojme nemamo kako će biti. A realno datum predstvljanja nije daleko.

Možda i oni kao HTC puštaju razne i raznorazne buve da ih ne provale :D.
 
Ja moja 2 centa bacam na staklena ledja :) nekako mi se javlja.. ;)
 
Poslednja izmena:
Moze ako smanjis bateriju. :) Plus to nisu ni stakla nego vise neka plastika.

Ali opet,z3 je dosta tanak mob a i ima dobru bateriju unutra
 
Jedino cudo je napravio Apple u poslednjem kvartalu i nastavice tim tempom. Ako ne dodje do drasticne promene, Androidi mogu da pakuju kofere. Samsung nikada vise nece napraviti prodaju kao sto je imao sa S3/4. Ostali nikada nisu ni blizu bili tome.
 
Slazem se, tuzno ali istinito. Kao sto sam i rekao za Apple da ce da razbiju jos pre nego sto su najavili 6/6+ to se i ostvarilo, mada mi nije najjasnije zasto, nakon sto su izbacili 6 i 6+ iskreno nisam ocekivao takvu prodaju. Ali iPhone se uvek prodavao i tu nema nista cudno.
Ovo za Samsung si u pravu ili ce da im opada prodaja lagano, ili ce da stagniraju. Kinezi i Apple ce da rastu.
 
Vidite kako previse konkurencije pogubno deluje...

Inace ne mislim da ce Apple vise da napreduje. Eventualno jos sledeci model moze da im zapazeniji porast prodaje (cisto jer ne smemo podceniti fanaticnost Apple-ovaca) ali nakon toga moguci put je samo dole.
Do sada su mogli lagano da ostvaruju rast sa svakom generacijom jer su ga jednostavno pustali na nova trzista... Sa 6-icom su konacno resili i najvecu boljku iP a to je velicina i najvise ljudi se zbog toga upgradeo-valo. Sledeci put nit mogu da povecaju znacajno trzista na kojima se prodaje, nit mogu da naprave tako znacajan pomak kao sto je bio povecavanje ekrana.. Na svakom novom trzistu gde se pocne prodavati po pravilu vlada hype, nakon toga potrebno je da prodje vremena i da se ljudi pocnu osvescavati, tada polako pocinje migracija na Androide i to je to...

Bitno je samo da nema previse konkurencije na Android trzistu inace nasttaje karambol. Zato kao sto sam vec pominjao, da sam na Google-ovom mestu pazljivo bih birao kome bih dao Andoid...
 
Google realno bas briga kome daje Android. Njima je samo cilj sto vise i opet sto vise aktivacija i sto vise prodatih modela.
Ja da napravim telefon danas mogu da uzmem Android, i normalno da ce svako da se odluci za ono sto je najdostupnije, najrasprostranjenije, najjeftinije i sto se najbolje prodaje a to je Android.

A ovo za Apple sto kazes, pa ne znam bas. Mnogi to ponavljaju vec godinama. "Apple ide dole, Apple ima da propadne, poceli su da se gube..." a oni samo nezaustavljivo rastu.
 
Poslednja izmena:
Realno jabuka nema teorije da ponovi uspeh ip6 i ip6+.. Iskoristili su talas velikog ekrana i lepo se voze na tom talasu.
Jedino ako bas naprave neku inovaciju tipa baterija koja moze da izvuce 4dana koriscenja,tada mogu ocekivati vecu prodaju nego ip6
 
Moje SUBJEKTIVNO misljenje... :) Imam takav animozitet prema Apple uredjajima... Imao sam davno 3gs... Sve prodaju duplo skuplje nego sto zapravo vredi... Od macbook,iphone pa do beats by dre. Svaka cast njima na izradi i kvalitetu ali jednostavno nije to toliko bolje od ostalih da placam 30% i vise za njihove uredjaje. Jednostavno ne zelim da placam njihove reklame. A i kod nas je to vise stvar pokazivanja nego upotrebe. Vecina ljudi (cast izuzecima) kupuje jabuku kao stvar prestiza. Ako kupis 6 i ne okacis na fb kao da nisi ni kupio... Kada bi glupi Samsung samo sredio TouchWiz porasla bi mu prodaja za 20%. Za mene je note 4 ubedljivo najbolji uredjaj na trzistu, samo da ima vanilla android... Iskreno se nadam da ce Htc sve da ih zakopa sa M9, ja cu ih podrzati u tome. Nadam se... :)
 
Tema je s6
Bencmark je IT sajt i forum..
Cenu formira ponuda i potraznja a ne bombardovanje sveta i moda...
Pricu o splavovima i modi mozete nastaviti na ana.rs/forum, verujem da ce vas prihvatiti sa zadovoljstvom.
 
Nazad
Vrh Dno