Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

Nadam se ali stvarno se nadam da ce da napuste 810 i da izbace samo Exynos verziju, to bi im bio najbolji potez ikada.
Problem je sto je 810 mocniji od exynosa :D

Ja od telefona ocekujem:
3gb ram
64bit
Premium izrada
Poboljsane obe kamere tipa 20 nazad i 5 napredsa boljim senzorima
Android 5.1
Bolji fingerprint senzor
Bolju bateriju
Bolji zvucnik.
Bolji TW.

Voleo bi i da je ip67 ai izgleda da nece biti.
Ovo ako urade, prodaja ima da plane i konkirencija ce biti pojedena.
Sem naravno ako ih mocni Xiaomi ne s**** i preuzme 100% trzista
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Jaci je i GPU i CPU obicno, plus bolja je optimizacija i bolje rade telefoni sa Exynos-om.
Razlike nisu ogromne pa da je sad toliko bitno ali eto, bolje ako mogu samo Exynos ili sto vise.
 
Ako bude isti GPU kao na 5433 onda isti nikako ne moze biti jaci od onog na s810
 
Poslednja izmena:
Ja se plasim da oni ne ubace isti exynos kao u Note 4 posto taj bolji od 810 nije.
 
Odlican je exynos a dosta obecava i S810 ali 10x je vaznija optimizacija interfejsa i sve vezano za isti od x% brzeg cipseta i par k poJencica vise u antutututu.
 
Zanimljivo da samsung nije plasirao niti jedan leak svog novog modela.. Nije mi jasno zasto izbegavaju stvaranje hajpa ?

Hajp moze samo dobro da im donese ,plus je jedan vid besplatnog marketinga. Apple dominira na tom polju,stvara hajp 7,8 meseci pre predstavljanja novog modela
 
Poslednja izmena:
Ja procitah negde da imaju prototipe sa metalnim i staklenim kucistima tako da vec imamo leakove u neku ruku a da se jos nisu odlucili koji dizajn ce iskoristiti.
 
Exynos je kul, samo sto uvek stvari rade bolje na snapdragon-u zato sto ga svi drugi koriste i optimizacija npr. igara je uvek bolja.
 
Bude li tolika baterija, razbice ga konkurencija.. Ima da se puni 3x na dan, zbog te rezolucoje.
 
Uhvatili ste se procesora ko pijan plota. Najmanje bitna stvar pošto šta god da stave biće dovoljno dobro. Nijedan S telefon nije patio od slabog procesora, ne verujem ni da će S6.

Imaju puno mesta druge stvari da unaprede, kao što ljudi i napisaše.
 
@Djilke
Ne sporim da ce procesor bit stedljiv, ali bez fizicke snage (mah) nema tu leba. Ako ce vec da guraju qhd rezoluciju neka stave 3000mah barem. Evo htc m9 ili hima koliko pratim ovih dana imace oko 2800mah bateriju ali i fullhd ekran.
 
Da, ali ce imati s810 koji gori u bukvalnom smislu i zato im treba jaca baterija. Sto bi s810 bio tako nisko klokovan. Nego su se zeznuli negde i moraju da obaraju clock za hladniji telefon. Jer znamo sta najvise steti bateriji i kako ona nestaje, a to je toplota.
 
Generalno Samsung treba samo jedno da popravi u odnosu na S5 da ima opet rekordnu prodaju S serije kroz S6. Treba da poprave izgled i sve drugo je sporedno. Za 99.99% korisnika, mala poboljšanja rezolucije, RAMa, kamere itd, je samo nešto što se koristi u reklamama (svi flag ship-ovi su brzi). Bitno im je da upotrebe više stakla i metala, i siguran sam da će imati pobednika. Ovo stvarno izgleda opako:

galaxy-s6-concepy.jpg
 
Generalno Samsung treba samo jedno da popravi u odnosu na S5 da ima opet rekordnu prodaju S serije kroz S6. Treba da poprave izgled i sve drugo je sporedno. Za 99.99% korisnika, mala poboljšanja rezolucije, RAMa, kamere itd, je samo nešto što se koristi u reklamama (svi flag ship-ovi su brzi). Bitno im je da upotrebe više stakla i metala, i siguran sam da će imati pobednika. Ovo stvarno izgleda opako:

Kao što se Apple razbio od prodaje 6ice pre svega zbog veličine tako se Samsung može razbiti od prodaje ako malo srede materjale i izgled.
 
^ Da samo sto test unit gura 4k rezoluciju.
Zato su "merodavni" samo off screen rezultati..

I ne sta s810 moze nego njegov gpu :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno