Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

Piskaracu ovde ili u s5 temi za 7 dana :) osvrnucu se na tu smesnu implementaciju "senzora" za prst od strane samsunga.. Pogotovu jer sam imao dodira sa iphonovim resenjem
 
Poenta mog posta jeste da ovde dolaze ljudi i da se informišu o nekom modelu, pa kad nalete na komentare poput ovih gore ili ih još gore usmere na kupovinu nekog drugog koji ne radi kako su pisali...pa za****te ljude za ko zna koliko stotina €. Batali to.

Apple jeste to odlično odradio, meni se lično sviđa to što kako god prst da postaviš on će otisak prepoznati. Kod Samsunga je do sada to bilo drugačije, snimi nekoliko prirodnih položaja u kojem držiš telefon dok ga otključavaš i to radi u 9/10 slucajeva. Sa jedne strane logično jer telefon nikada naopačke ne držim (a verujem ni ostali) pa nema potrebe da se tako i otključava. Sa druge strane, onako sa polaganjem prsta je lakše.
 
Kakav god telefon da naprave uvek ce se naci neko da pametuje.
Promene dizajn? Trziste trazi da displej dominira predjom stranom. Mogu da imaju tastere ili soft key, mogu da imaju oblik kao xperia z , lg g2 ili nesto kao kockasti oblik sa zaobljenim ivicama(s5)

Nema tu nekog tolikog pametovanja oko dizajna
 
Nema potrebe, vec si se osvrnuo.
Moracu i tada.. Jer na ovom forumu ,koji je prepun samsung fanbojeva ,se ne moze ostaviti "negativan " komentar u vezi nekog samsung uredjaja ako nemas isti. E za 7 dana cu ga imati i onda ce se valjda uvaziti moje misljenje ?
 
Ja sam ubjedjen da ce prekopirati dizajn notea 4 (sa metalom sa strane) sto je super stvar.Imace tonu fukncija i sa snapdragonom 810 i 4gb rama ce lagovati i stekati.Moraju da porade na optimizaciji touchwizza.Neka se ugledaju na htc,pa i lg je bolji na tom polju
 
Moracu i tada.. Jer na ovom forumu ,koji je prepun samsung fanbojeva ,se ne moze ostaviti "negativan " komentar u vezi nekog samsung uredjaja ako nemas isti. E za 7 dana cu ga imati i onda ce se valjda uvaziti moje misljenje ?

Ama covece, niko tebi ne brani da pises, ali da kazes da nesto ne radi a to neto nii nikada ni probao ni koristio, to je totalno apsurdno.
Manite se tih prica rekla - kazala. Ako tvrdis da nesto ne radi, onda se pretpostavlja da si to nesto i koristio. Ovako samo diskreditujes sebe kao clana jednog foruma. Pa niko te nece uzeti za ozbiljno, svi ce ignorisati tvoje komentare. Eno vidim u drugoj temi da si post za postom totalno kontradiktorne stvari pisao. Prvo nesto tvrdis pa si onda opovrgao sam sebe vec u narednom postu. Ne radi to. I nemoj da verujes svemu sto procitas na internetu, pa onda da jos i siris takev dezinformacije.
Izvinjavam se na off-u...
 
Covece.. Dva puta si napisao identican post.? Mozda pisem kontradiktorno ali makar ne robujem brendu i ne branim zivotom moju investiciju od 400e kao neki.
 
Kao sto rekoh, od skoro sam na ovom forumu. Nemas pojma ko sam i koje sam telefone izmenjao ;)
Ja ne robujem brendu, svasta nesto od telefona i brendova je proslo kroz moje ruke. Pisem samo o onome sto sam licno imao i testirao, i to na osnovu svojih licnih iskustava.

Elem, da se vratimo na temu. Valjda si razumeo da je ovo sto sam ti napisao bilo iz najbolje namere.

Jos jednom se izvinjavam na off-u...
 
Znaci jos jedan samsung fanboj na forumu.. :(

Tvoje najbolje namere primljene ka znanju.

Sorry za off
 
ma azimuth je jos i dobar,idite na forum mobilni svet da vidite par full *****a,bata bogdan,znemanja.... ja napisao da nisam zadovoljan kako mi radi S5 i oni mi objasnise da ja ne znam da koristim telefon
 
Bilo bi lepo da primene otisak prsta kao huawei. Nista klikanje, samo prislonis
 
Zašto nepotreban senzor otiska? To je odlična i fantastična stvar!
Eto vidiš, ukusi. O takvim stvarima uopšte ne treba pisati.
Fora je dati što više mogućnosti/funkcija pa neka svako koristi one koje mu odgovaraju. Neko će uzeti telefon da bi lečio komplekse i pokazivao ga na svakom koraku, neko će uzeti jer mu zaista trebaju te neke stvari koje baš taj model ima.
Super je stvar taj senzor. Ja sam ranije zeleo da imam zakljucan telefon, a opet mezelo me je da unosim patern, pin ili sifru.
Senzor otiska je resio moj problem.
Bio sam malo skeptican, pre svega jer prvi snimci na Youtube kako radi na N4 nisu bili bas sjajni. Medjutim to sus redili pa sad osim ako prsti nisu mokri ili prljavi nema sanse da omane.

Jasno da nema sanse da objasnim da na N4 otkljucavanje radi brze nego na iP6 gde prst treba drzati na senzoru oko 1s pa necu ni pokusavati.
 
^ bravo. To je bilo objektivno i komentar za respekt. U potpunosti se slažem na svime.
 
pa jeste,vrlo objektivno,ali je mali problem sto u to moze da poveruje samo neko ko je video kako to otkljucavanje kod samsunga radi tj. ne radi
 
i kod iphoneta nije potrebno drzati prst 1s, dovoljno je samo da stisnes home i on je vec otkljucao telefon.
 
pa jeste,vrlo objektivno,ali je mali problem sto u to moze da poveruje samo neko ko je video kako to otkljucavanje kod samsunga radi tj. ne radi

Aco prijatelju, ti meni pokaži kako to ne radi na tvom a ja ću tebi kako to radi na mom......ok? ;) Radi odlično,isto kao na iP6 veruj mi

:wave: za LazaNS
 
Poslednja izmena:
Nisam rekao da mi ne radi nego mi nekad treba i 3-4 puta da bi ga otkljucao.Niko iz mog okruzenja nema 5s ili 6 da bi uporedio ali mi se cini bar po onome sto sam video na netu to bolje resili na ajfonu
 
U postavkama za otisak imaš 10 prevlačenja koje snima.Probaj da ih snimiš postepeno ubrzavajući prevlačenje.....

@Nikola1994

iP6 radi baš ovako kao na testu.N4 radi daleko bolje nego što se vidi ovde samo je dosta veći od iP6 i mora da se prevuče prstom, što je naravno duže pa deluje da je dosta sporiji od 6-ice.Nisam uspeo da vidim razliku u vremenu kod otključavanja jer sa jedne strane imaš držanje, animaciju i spreman je a sa druge prevlačenje bez animacije i spreman je pa mu nekako vreme dodje na isto.Moguće da su milisekunde u pitanju u korist 6-ice mada mislim da je poenta da oba senzora rade izuzetno dobro ukoliko verujete mojoj slobodnoj proceni naravno.
 
Poslednja izmena:
Imao sam ja 5s dva meseca. U brzini ne bih znao da kazem kojem treba manje vremena da ocita otisak, recimo da bi otprilike trebalo isto u sekundama (stotinke nisam sposoban da izbrojim, nisam stoperica).
Razlika je samo u nacinu na koji rade, kod S5/Note 4 prevlacis prst u tom nekom snimljenom i po tebe logicnom sablonu, dok na ajfonu prosto samo polozis prst na home tater. Nije ni na ajfonu to toliko precizno. Dovoljno je da imas malu posekotinu (sto se meni desilo) pa da nece da ga ocita u nekom polozaju i potrebno je pomeriti prst malo.

Inace, na Samsungu je fora da kad snimas otisak, nikada ga ne prevlacis identicno, uvek ga krivis po malo na svaku stranu da bi sto vecu povrsinu jagodice snimio. Isto je i na ajfonu, samo sto te tamo telefon tera da pomeras prst.
 
Ne znam za 5s nisam probao
 
Ali su od S5 preko Tab S i Alphe do Note 4 dosta napredovali sto se otiska tice. Meni je na Tab S radio bez greske.
 
Radi on dobro al ko koristi tel jednom rukom zna o čemu pričam. Kako god moraš koristiti i drugu ako nećeš da ti ispadne dok pokušavaš da pogodis koji mu ugao odgovara. Dok na 5s kako god pritisnes on očita
 
samsung-galaxy-s6.jpg


Is this a Samsung Galaxy S6 prototype?
 
Samsung ne bi bio samsung da izbaci ovakve bezele :) nije ni cudno sto je fake
 
Komentari kad se izbaci bilo sta vezano za Samsung su ti koma u zadnje vremem realno.
 
Samo pricam istinu,valjan dizajn nisu izbacili jos od s2. Jedino ova alpha sada moze da prodje. Vodjen iskustvom sam napisao komentar koji je itekako istinit,sto si ti samsung fanboj i sto te to pogadja to nije moja briga..

Ako ovako rano predstave s6 to mozda znaci da se Qualcomm uozbiljio.. Videcemo
 
Nazad
Vrh Dno