Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

Eksperimentiše i neće znati dok ne proba.
Možda mali problem sa takvom vrstom pojačala je što dobije to što dobije i to je to.

Kod ove druge vrste može eksperimentisati.
Ja nemam sve opampove ali sam se kod iskusnijih audiofila koji opamove mjenjaju i u DAC-u, grebao za probu i može tu dosta da se postigne.
Uslovno rečeno.
 
Nedostaje mi masnoce, ako me razumes. Kad pojacavam player dobijam glasnocu ali ne ono sto trazim. Nisam basshead, da me ne razumete pogresno, ali nedostaje malo bass boosta da popuni bass spektar. A na HD7 skoro sve novije produkcije prze usi sa visokim, sto moram nekako da ublazim. Mislio sam cak da modujem sluske, sa onim oscilatorima ili kako vec, ali to mora neko ko zna, a ja ne znam, al bih platio nekog ko zna :)
 
opa 2107 je rješenje :) ili opa2134 sa modom na izlaznim kondovima ili lampa ali nju ne možeš da nosaš :D
 
Nedostaje mi masnoce, ako me razumes. Kad pojacavam player dobijam glasnocu ali ne ono sto trazim. Nisam basshead, da me ne razumete pogresno, ali nedostaje malo bass boosta da popuni bass spektar. A na HD7 skoro sve novije produkcije prze usi sa visokim, sto moram nekako da ublazim. Mislio sam cak da modujem sluske, sa onim oscilatorima ili kako vec, ali to mora neko ko zna, a ja ne znam, al bih platio nekog ko zna :)

Ne znam.. za e10k i X3 II kazu da zvuce slicno, i pojacala su im iste snage i jedino sto fali e10k zvuku ( za otvorene slusalice) je soundstage koji je ok u sustini ali sve to zvuci nekako malo ''uze'' od DG xonara (sto verovatno znaci primetno ''uze'' od STX npr).

A u kombinaciji sa ta 2 dac-a i uz blagi bass boost po potrebi (hw na fiiu i sw u aimpu/xonar) hd7 sviraju vrhunski za te pare, npr ovako nesto ume i da zatrese glavu uz skoro pa kristalno jasan zvuk.

A oni sound testovi koje sam pominjao u SL temi dovode do toga da se slusalice prakticno tresu na glavi, i to bez ikakvog hw/sw pojacavanja bass podrucja (evo najprostiji primer sa YT) dok u nekim zanrovima ume i da zvuci ravno, dakle sve zavisi od produkcije sto licno smatram kao prednost ovih slusalica.

Moram da napomenem da tamo gde produkcija skripi nema spasa cak ni sa nekim malo ''tamnijim'' slusalicama, npr pioneer. A primetio sam cak da neke prstece vokale lakse ispeglaju HD7 nego AT CKX9 bubice (koje takodje zvuce sjajno), ma uopste mislim na muziku lose, ''presvetle'' produkcije - gde problem imaju HD7 prakticno isto se ponasaju i CKX9 a u odnosu na DG Xonar (malo hladniji zvuk po default-u) i jednim i drugim slusalicama pomaze fiio e10k koji zvuci nekako prefinjenije i toplije.

E sad, posto hoces prilicno masniji, bassy zvuk najjeftinije resenje ti je da kupis piston 3 bubice za slusanje u pokretu, dobices masniji (ali i manje detaljan, manje prostran) zvuk od hd7 + daleko laksu prenosivost i bolju izolaciju.

Sledeca opcija bi bila budzenje DX Xonara sa nekim ''masnim'' op amp-om + odgovarajuce pojacalo.

A ako ti ni to ne odgovara.. onda ces morati da kupis neke masne i tamne slusalice, sad pitanje je koje. Mozda bi ti Fidelio X1 najvise odgovarale jer spajaju detaljan zvuk sa zamascenim bassy zvukom :)
 
Poslednja izmena:
Mogu da se kladim da će mu lampa popraviti drastično utisak.


U džez klubu"ptica" se svaki neki vikend održava druženje audiofila.
Tu opremu izaže nekolicina domaćih projektanata.
Od zvučnika, pojačala do modovanih cd plejera.

To su ozbiljni likovi.
Jedan od njih izlaže i lampaško pojačalo za slušalice.
Vrlo ozbiljna priča, izlagao čovjek i u SAD-u.

Za cijenu jedne limunade ili kafe dobićeš priliku da isprobaš svoje slušalice na ozbiljnim uredjajima.
Eto možeš i vidjeti gdje dodje taj fiio sa modovanim cd plejerom :)
 
Moguce ali lampasa ne moze da nosi u dzepu u prevozu :) Zato je mozda najbolje da kupi Piston 3 in ear (nikada ne bih HD7 koristio u toku setnje, u prevozu itd, za to su bubice zakon) a X3 II da koristi kao desktop dac uz HD7 + neko custom pojacalo (valjda postoji i ta opcija, e10k ima tu mogucnost).
 
Gde ima u Bg-u da se proba Fidelio X1 ?
 
Nema nigde :) Jedino neko sa foruma ako ima i da je raspolozen da ih da na kraci test :d

Ali nema sumnje da su X1/X2 slusalice koje su hifi a prilagodjene ''sluhu'' vecine, dobro dizajnirane, kvalitetne, udobne a zvuk je izuzetno detaljan ali i pun, masniji, bassy.

Ovaj lik kaze da su X2 jedne od retkih slusalica za koje misli da vrede svaki dolar od svoje cene (300$ je platio) i da su toliko dobre da nije mogao da veruje. Jedino sto im zamera i na sta se zali je to sto ih je napravio Philips :d (preslusaj kako se sprda na racun te kompanije :d) kaze odusevljen je slusalicama ali ga kopka sto nose potpis proizvodjaca raznog krsa :)
https://www.youtube.com/watch?v=_y2ZZxcBZ88

Ovde imas i sound demo, ko ima hifi slusalice uz flat postavke moze bar delimicno da stekne utisak kako zvuce. Probaj sa fiiom flat i sa HD7 (ima razlika izmedju X1 i X2, ove prve su malo vise bassy, druga verzija ima malo cistiji i bolji zvuk mada ima razlicitih misljenja sta je bolje, logicno).

[YOUTUBE]B6JGyCW1S9g[/YOUTUBE]

A imas i testove X1/X2 na dobro poznatom sajtu, kad ih ovaj lik hvali znaj da su dobre :) https://www.youtube.com/watch?v=Z_RJ3M_v8is

Naravno ne treba ocekivati cuda.. Accuphase sa foruma ima kvalitetan dac i pojacalo i poredio ih je sa 668b/SL Evo i kaze da te SL zvuce 7.5/10 a da bi X1 ocenio 9/10. E sad, naravno da je sve to subjektivno i da za primetan napredak na polju zvuka treba izdvojiti dosta para (posebno kada se predje klasa od 150e npr) a uostalom ima tu slusalica koje jednostavno zvuce drugacije, bolje ili losije.. sve zavisi ko sta ocekuje.
 
Poslednja izmena:
900x900px-LL-0d4f1efb_2015-04-0418.58.01.jpeg


Look what I've just found out. The E10K running straight from my old Xperia M... without any external power.

USB OTG kabl i navodno e10k moze da radi uz android smartfon. Moram probati :) Mada verovatno srce bateriju a i ovako se patim sa istom :d a u sustini sam veoma zadovoljan zvukom sa telefona. Ovo moze da bude odlicno resenje za zahtevnije slusalice (ako radi uopste). Sad citam, izgleda da radi sa motorola, samsung, sony telefonima, sa htc ne iz nekog razloga.

Sa tabletom sigurno radi.

xVdj55n.jpg
 
Poslednja izmena:
Jesi probao ? Probaj sa jos nekim tabletom, cisto da vidimo dal je bitan proizvodjac.
 
Tek sad videh Fiio temu, pa da napišem par reči pošto Fiio X3 imam više od godinu dana. Doneo mi drugar iz USA, preračunato po tadašnjem kursu je koštao oko 6evra, ALI uz dodatke: 32gb kartica klase 10, kožna futrolica{25e na ebayu}, silikonska futrolica, gomila debelih kablova, nisam ni probao jer ga koristim samo kao plejer, i par zaštita za ekran.
Izašlo je dosta apdejta za firmware, ja koristim zadnji ali modovan, sve radi perfektno od prvog dana... Ima EQ, ja ga ne koristim, a ima i posebno podešavanje za treble i bass. Zavisno od slušalica koje stavim, po nekad pojačam bas na 4{od 10}.
Max jačina zvuka je 120, retko kad idem preko 100, opet zavisi od slušalica i kvaliteta fajla (mp3 320kb ili flac - uglavnom).
Baterija traje dugo, mada retko slušam muziku preko sat-st i po. Napuni se recimo za sat, nisam baš merio.
VEOMA sam zadovoljan kupovinom, sigurno mi je X3 u top 3 kupovina tehničkih uređaja svih vremena :), na prvom mestu je panasonic plazma :). A kolju se nokia 925 i X3...
 
Jos jedan clan fiio bench ekipe, cestitam :)

Samo nemoj
(da ne persiram)
da te cuje jedan clan da si toliko zadovoljan sa fiio-om, naljutice se a do juce je imao puno poverenje u tvoj sluh :d

Kako ti se cini X3 vs matori E7, mislim na razlike u zvuku? Izrada kapiram da je slicna tj odlicna na oba uredjaja..

Jesi probao ? Probaj sa jos nekim tabletom, cisto da vidimo dal je bitan proizvodjac.

Nisam probao, nemam usb otg kabl :) Ali je super cinjenica da verovatno radi sa svim vecim tabletima, tu i ima smisla koristiti eksterni dac/amp, za telefon/dzepno nosenje to je vec malo komplikovanije..
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto bi se naljutio, šta mu fali, sem nekih sitnica. Zvuk je odličan. Matori e7 i dalje koristim, ali za pc, kao eksternu zvučnu. E7 je preko usb kabla prikačen na pc (kada hoću da slušam muziku na kompu), a lampaš koji sam kupio od kefala ulazi u E7, slušalice u lampaš. Valjda je jasno :)). Zvuk super.
E7 nema jačinu kao X3... e7 ne verujem da bi mogao da vozi sluške od 600 ohma, nema šanse. X3 mislim da može, nisam probao .
 
Zasto ne koristis i X3 kao dac uc PC? :) X3 + lampas.. to bi trebalo da zvuci primetno bolje od starog E7 jer X3 ima bolji dac i ostale komponente..
 
Poslednja izmena:
Zato što nisam prodao e7 kad sam mogao, sad ne bih da ga poklanjam za neku smešnu sumu, pa eto i njega koristim za nešto :). A inače slabije slušam muziku preko kompa jer imam x3, jel te... a svakako ću probati i kombo - x3 + lampaš...
 
Voleo bih da probam taj lampas uz moj X3II i HD7 sluske ... kapiram da je to taj zvuk kojem tezim :)
 
Iste Dunu :) Valjda ce biti odlicne a uz pristupacnu cenu..
 
To je vec ozbiljna cifra, ocekivao sam da ce biti do 50$ :) Za 80, 90$ je moguce kupiti odlicne in ear, posebno na snizenjima kada sa 150$ spadnu na ispod 100$ (shure, jvc, audio technica, sony, akg..)

Tako da za te pare stvarno moraju da budu odlicne u svakom smislu.
 
Kao sto rekoh to je sa foruma ne znaci da je tacna cena :) uvek ima nade :)

ps ne znam da li si procitao post na temi marshall london sto sam okacio za tebe:
nazalost nisam nabavio akg y 50 i fiio x1, ako pamtis o cemu smo pricali, pa nisam ni okacio utiske, nazalost parice koje su trebale da dodju nisu dosle, ali valjda ce nesto biti u skorije vreme

posto sam te bas bio iscimao oko toga da ne mislis da me mrzelo da kacim utiske :), hvala za te savete!
 
^ sad skupljaj pare za X3 II pa makar posle cekao par meseci da skupis i za te AKG slusalice :)
 
Pa bolji zvuci svakako samo sto su cene kod nas malo nerealne (oko 28 'iljada). Ali i X3 II mozes da koristis i uz laptop/pc.. to je velika prednost u odnosu na X1 :)
Mada imas i stari X3 za 20k din, takodje moze da se koristi kao dac/amp uz desktop/laptop. Ja bih to i uradio, razlika izmedju X1 i X3 mk1 je oko 5k din, taman tu razliku opravdava mogucnost da i uz komp imas daleko kvalitetniji zvuk od integruse.
 
Poslednja izmena:
Hvala za upute, mada ovaj put parice da nabavim prvo pa cu onda da se raspitujem, koce ga znati sta ce sve da izadje i kakve ce cene da budu kad nabavim parice :), istu gresku ne ponavljam dva puta :)
 
Ma polako, skupices vremenom. Ali stvarno mislim da je X3 bolje resenje jer je trenutno skuplji samo 5k din, malo je bolji uredjaj i zvuci bolje + mogucnost dac/amp upotrebe uz PC, to je stvarno velika prednost jer bi na taj nacin slusao kvalitetan zvuk i dok si za kompom a ne samo ''u pokretu'' :)
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko zasto mi povremeno na X3 II prekida mjuza dok slusam ? Totalno random, neki put jednom u toku pesme na 2 sekunde, a neki put hoce i po 5-6 puta po 1-2 sekunde ? Jel do neispeglanog fw-a ili je ipak hw problem ?
 
Kako bi mogli da znamo. previse je random i previse faktora moze da utice... Pogledaj po hifi forumu ili pokusaj da proguglas na netu ako ima korisnika kojima se to desava...

Factory reset, ponovi fleshovanje aktuelnog fw-a (ili rollback na stari), backup muzike i reformatiranje kartice (pa ponovo kopiranje nazad) su ti neke od opcija koje mozes da probas. Znam da je kod mene pre peglalo bagove sa FW-om na mom Cowonu dok nisu izbacili stabilnu i ujedno poslednju verziju FW-a... Jeste mukotrpno ali je najsigurnije tako, jer mi nekako deluje da je softverski problem...

Fiio X serija cini mi se da nije bas poznata da je bez bagova, barem sto se UI-ja tj FW tice, cini mi se da jos uvek nisu izasli iz beta faze ako se ne varam? Ako i dalje postoji problem, ne preostaje ti da kontaktiras FiiO podrsku i cujes njihov predlog mada vrlo moguce je da ce ti reci isto sto i ja gore... U tom slucaju mozes da cekas i nadas se da ce ti sledeci FW resiti problem ili nazalost mozda ces i morati da posegnes za reklamacijom ako je problem ostane jer je vrlo moguce HW problem u pitanju...

Sorry ako je bilo previse nekonkretno...
 
Jel zna neko zasto mi povremeno na X3 II prekida mjuza dok slusam ? Totalno random, neki put jednom u toku pesme na 2 sekunde, a neki put hoce i po 5-6 puta po 1-2 sekunde ? Jel do neispeglanog fw-a ili je ipak hw problem ?

Moze da dodje do seckanja ako je slika u mp3u vece rezolucije, i ja sam imao taj problem ali sa X1.
 
Nazad
Vrh Dno