Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

Jeste mnogo, za dve godine će većina telefona moći da tera većinu slušalica, veoma kvalitetno.
Z2 odlično zvuči, i ne bih uzimao ništa dodatno.
 
^ koliko ti Z2 zvuci bolje od XP, kako bi opisao tu razliku? Meni je zvuk sa Z1 bolji od vec sasvim solidnog XP ali opet fali tu jacine za zahtevnije slusalice.. kao i na vecini telefona mada ima nekoliko izuzetaka.

Mnogi telefoni danas zvuce odlicno, dobre in ear slusalice je moguce kupiti za 25-50e (i to ne samo xiaomi P2/3) al' ako cemo realno pravi kez nabacim tek kad ubodem AT CKX9 u E10k :)

Sto se X3 II tice mislim da bi realna cena (u odnosu na kvalitet i konkurenciju) bila negde do 25k din (koliko i jeste po amazonima).
 
Davno sam čuo XP. A sećanje je krajnje nepuzdano. U svakom slučaju nema statičkog šuma, i bubice tera odlično. Moje m30x loše, kao što sam već rekao. Mada ih nisam probao sa L, a navodno je malo jači zvuk na L.
Bas je sasvim dobar i precizan, nisam osetio distorziju, osim u par mesta gde je bio Vorbis, ali tu nisam siguran da li je do kompresije ili slušalica. Treba mi još testiranja.
Što se tiče FLAC, sve zvuči veoma kvalitetno. Piston 3 su veoma dobre u odnosu na MDR i MX-750.
Ostaje da probam na desktopu bubice, da vidim kako se kotira Z2 u odnosu na X-fi sa LME. Da li ih guši, ili one njega.
 
Definitivno stize nova verzija X3, evo upravo je stari X3 na rasprodaji, snizenje sa 28.5k din na 21k din :)
 
Aaaaaaaaaa ! Secem vene ;)
 
Izlizah F5 jtzm :D
 
Kazu u Beogradu je sledece nedelje. :)
Zivi bili pa videli.
 
Goodbye X5 (1st gen) and Say Hello to X5 (2nd gen)

The main improvements of the X5 2nd gen (FX5221) over the 1st gen are as follows:
1. All-new exterior design, improved build, with metal finish changed from powdered to brushed;
2. More compact and lightweight; smaller black borders around LCD;
3. All-new independent amplification stage with analogue volume control, increasing audio resolution and enabling feature for native DSD decoding;
4. All new digital audio architecture, utilizing dual crystal oscillators dedicated to multiples of 44.1 and 48kHz respectively (including 176.4kHz=4x44.1, 192kHz=4x48 and DSD64 and DSD128 (multiples of 44.1), handling all major sample rates without resampling artifacts and minimal jitter;
5. Supporting native DSD decoding and DSD ISO decoding;
6. Supporting CTIA-standard in-line earphone remotes (e.g. Apple, Samsung compatible earphones)
7. Breakthrough power architecture design that utilizes different system voltages for low and high gain, allowing maximum flexibility between long endurance and high driving power in the same unit.
8. All-new power management feature: auto standby mode allows player to remain in standby for weeks, ready to continue playing instantly.
9. Coulomb meter for precise battery level readouts.
The new X5 is coming soon! Please stay tuned for further updates!
 
Kome cemu ?
Nema potrebe za X5-com.
 
Za ljude koji zele bolje i koji imaju para :D
Ja koliko znam oni i dalje prave X7 mada odavno nisam nista trazio po forumima.
 
Kome cemu ?
Nema potrebe za X5-com.

Pa ima potrebe, X5 ima karakteristike zvuka koje fale svim ostalim fiio plejerima a i ovim usb dac, za in ear slusalice (osim ako nisu neke od 150e+) X5 je verovatno bacen novac ali ko koristi premium hi-fi (over ear) X5 itekako ima smisla ;) Imas primere po netu, npr ljudi sa flagship sluskama uz X5 dokupe i e12 pojacalo da bi sve to zvucalo kako je bog rek'o :d

https://www.flickr.com/photos/450dpics/16225172055/
https://headmania.files.wordpress.com/2014/03/fiio-x5-review-2.jpg
https://headmania.files.wordpress.com/2015/02/fiio-e12a-review-7.jpg

E sad, to je izvlacenje maksimuma iz skupe audio opreme.. za veliku vecinu prosecnih korisnika X1 i piston 2 ili 3 in ear su sasvim dovoljan (citaj odlican) combo a za 150e ukupno :) Ko hoce vise tu je X3 i neke bubice do 100e..
 
Poslednja izmena:
@mikiPSY
tema je Fiio, tako da i X5 spada tu, nisam ni rekao da cu ga kupiti.

@suki
ne znam, ovo im je danas izaslo na zvanicnoj fb stranici. nisam video da su pominjali X7 iako sam citao nesto po headfi.
 
Poslednja izmena:
Stigao X3 II u Srbiju :)
Narucen 1 kom, ocekujem ga do kraja nedelje.
A onda i utisci iz prve ruke.
 
Narucio si bez provere cene? :) Sta ako bude 30k-35k din, to je stvarno previse.
 
Nije previse s obzirom da cu ga platiti za 365 dana :)

Cena 235e :)
 
Poslednja izmena:
Bolje bi bilo da je ravno 200e al' dobro :) Obavezno javi utiske posle par dana koriscenja.
 
Naravno. ;)
 
Evo, dva dana se igram sa ovim malisom u kombinaciji sa sluskama HD7.
Sta reci, kakvu posluku porati ? :d
Razlika od albuma do albuma je drasticna. Mislim na produkciju. Sve mane isplivaju na povrsinu, ako ih ima.
Bass je za nijansu slabiji nego na mom aiwa pojacalu koje koristim za desktop PC. Visoki su taman, ali mid spektar je najvise sklon iznenadjenjima. Negde zvuci prenaglaseno, dok u nekim numerama ga skoro nema. Govorim o slicnim albumima iz kolekcije (uglavnom metal i rock).
Lepa stvar je to sto i mp3-ke zvuce jako dobro, kao da ima u sebi neki filter sto pogla lossy formate, ni jedan nije zvucao katastrofa, sto sa nekim flac albumima nije bio slucaj, njih izbacuje na sluske bas onako kako ih je producent ustelovao na mikseti.
Baterija je brutalna, opusteno traje 10+ sati maksimalnog terorisanjana pojacanju oko 85-90 (od ukupno 120 podeoka) i to pricam na low gain-u.
Ucitavanje albuma u biblioteku radi instant, ne mora nista da se sredjuje manuelno kao na prethodnim modelima. Posto sam trenutno kratak za microSD odgovorajuceg kvaliteta, koristim usb fleshke od 32 GB usb 3.0 koje su do sada skupljale prasinu. USB OTG radi odlicno, bez i jedne komplikacije.
Silikonski cover je perfektan.
Sam player je kompaktan i lagan, ne greje se i nema softverskih bagova, ne resetuje se i ne zapucava.

Jedino bih voleo da ima neki blazi bass boost na dugme (bez cackanja po eq).

Sve u svemu, ja zadovoljan. Izasao me 250e sa odlozenim placanjem od 300 dana u prijateljskoj firmi benchmark foruma. ;)
 
Kaze cova da se po sq ne razlikuje puno od mojeg X3 II, sto je dobra stvar za mene ukoliko ukalkulisemo razliku u ceni izmedju ta dva modela.
Pitanjce: jel postoji neko pristupacno portabilno pojacalo za sluske a da je izrazito toplog zvuka ?
 
^ sta ce ti dodatno pojacalo za X3 II i slusalice visoke osetljivosti/niske impedanse? Taj plejer ima dosta jako pojacalo..
 
Može cmoy kome staviš odgovarajući opamp

OPA2107AP_OPA2107_DIP8_Dual_Low_Noise_Op.jpg_250x250.jpg

Opa 2107 je topao i povučen. Opa 2134 je neutralan.
A i sa povećanjem kapaciteta izlaznog kondenzatora dobiješ napredak u basu.

Ima na head fi čitava tema o opampima.

Isto kao i kod lampi sylvania nije isto što i tungusram, JJ ili EI Niš.

A možeš uzet više opampova pa za svaki žanr mjenjaš.
 
Poslednja izmena:
Jel moze taj cmoy na probu par dana ?
 
I dalje ne razumem sta ce ti dodatno pojacalo za uredjaj koji si kupio pre svega kao prenosivi plejer a uz to ima pojacalo snage 200 mW @ 32Ω sto je vise nego dovoljno za vecinu slusalica do 150Ω :) Da imas Xonar DX kartu u kucistu pa da ti treba eksterno pojacalo.. tad vec ima smisla tj pozeljno je imati pojacalo.
 
Poslednja izmena:
Znam ali vecina fiio uredjaja vec ima ''warm'' zvuk pa me cudi zasto trazi takvo pojacalo pored X3 II.
 
Nazad
Vrh Dno