Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

SRH840 je mnogo para a po review-ovima nije neka velika razlika, a meni se takodje nisu davale tolike pare za sluske. Bilo je povuci potegni izmedju Ultrasone DJ-1 i Shure-a ali na kraju sam pazario Shure (mada je ovo diskusija za drugu temu). Skinuo sam ASIO, probacu sutra da vidim ima li neke razlike ali sumnjam da cu primetiti. Sto se mene tice, ovo cu da trosim dok se ne raspadne, pa cu videti sta dalje :)
 
Pa da, mnogo je to para.. za otvorene bih i dao 20k din ali vec imam takve (samo jeftinije) a ipak je to luksuz danas (platiti 20 iljada nesto sto necu uvek drzati na glavi). Pa sam onda naleteo na ove shure, isto na snizenju ali za 11k din :D http://www.shure.com/americas/products/earphones-headphones/headphones/srh750dj-professional-dj-headphones

I reko to je to.. navodno zvuce skoro isto kao SRH840, kostaju manje.. ali sam nasao nekoliko primera da su pukle prakticno same od sebe ili posle manjih padova, navodno je izrada odlicna ali imaju te 2 slabe tacke (spojevi skoljki) i reko preskacem jer su mi i M390 pukle na tim mestima a to i ako uspe da se zalepi vise nisu iste sluske..

Jeste ovo i offtopic ali nema veze.. nije mnogo udaljeno od teme :D

Da li ASIO donosi neke benefite ne znam ali ja sam sve to podesio, cini mi se da su neki pominjali bsode bez tih drajvera.. ili je to nesto bilo vezano za usb 3.0 konekciju bez asio na win 8.. zaboravio sam :)

To inace vazi za E10k - da na neki nacin prouzrokuje bsode manjem broju korisnika.. i da, jos ovo - neki su pominjali po netu da prasina nakupljena ''ispod'' potenciometra moze da dovede do nekakvog suma, krcanja pri okretanju, kod mene se to pojavilo u blazem obliku posle.. 2-3 meseca upotrebe ali mi ne smeta, bar za sada. Ako se dobro secam mislim da je neko napisao da treba okretati malo taj tockic, da se ''samelje'' prasina koja pravi problem.
 
Poslednja izmena:
Kad sam kupovao 440 - 750DJ je bio izlozen - nije mi se svideo kvalitet izrade u samom startu. Krcka ona plastika na njima i bas izgleda fragilno - tako da me ne iznenadjuje da su ljudi imali problem sa njima. Ja Fiio iskljucujem na potenciometru tako da sto se tice okretanja tockica - nece biti problem :) Fiio sam na Win-u terao mozda pola sata sve ukupno pa cu videti kakva je pouzdanost - ali sutra cu instalirati ASIO u svakom slucaju - nista me ne kosta.
 
Kako mislis da ga iskljucujes na potenciometru? :) Moze ali samo da se smanji zvuk, uredjaj sam po sebi nema on/off taster sto je bezveze tako da je upaljen dokle god je povezan usb kablom.. mada kapiram da to nije stetno a ko hoce moze da cupa kabl, mene cesto mrzi da to odradim :)

A za SRH750, eto i to krckanje su pominjali mada ta pucanja nisu prijavljena u vecem broju ali ipak nisam hteo da rizikujem.. mada kazu da zvuce super pa me to i dalje kopka :) Sada su malo skuplje, oko 12.5k din.. mada je to i dalje snizena cena.
 
Mnogo mazis taj Fiio :) Okreni potenciometar na levo skroz dok ne klikne, tad se iskljuci. Provereno...

ASIO me zezao juce, dok nisam uradio uninstall pa scan for hw changes nije hteo da prodje. Ali me sad buni sto u njegovom control panelu (koji je dosao uz driver) stoji da je stopped i ne prijavljuje da koristim uredjaj, dok muzika cepa samo bije. Kad odem na properties drajvera - tacno vidim da koristi ASIO drajver i one njegove dll-ove. Videcu kasnije o cemu se radi.

Zaboravio sam da kazem nesto o kvalitetu izrade. Aluminijumsko kuciste, stopice dolaze uz njega, samo ih zalepite na donji deo uredjaja da bi ga izdigli malo od stola. Potenciometar ostavlja utisak kvaliteta, oseca se otpor prilikom okretanja i samog ukljucenja/iskljucenja. Hi-Lo gain switch i bass boost switch mi izgleda malo "twitchy", ali oni se ne koriste konstantno, izaberete sta vam odgovara i to je to. Procitao sam par zamerki na review-ovima oko microusb porta - verujte mi na rec, ja moram da se potrudim da ustekam i da istekam kabl tako da o nekom slucajnom ispadanju usb kabla nema govora - skroz kvalitetno uradjeno. Isto vazi i za 3.5mm jack-ove, prilikom testiranja nisam onu yamahu ubo' skroz do kraja pa sam pitao momka koji radi tamo da li mu je yamaha defektivna jer cujem samo jednu slusalicu :) :facepalm Dakle jeste kinez, ali brate, ne da su ga sastavili i odmerili nego nisam video skoro tako kvalitetno izradjeno parce hardvera (bukvalno parce, velicine je dva zippo upaljaca kad ih postavite jedan na drugi horizontalno).

Ona plava lampica napred ume da smeta nocu, kada je svetlo ugaseno, pa izbegavajte da Fiio postavljate pod nekim manjim uglom u odnosu na pogled, meni stoji ispod monitora udesno i ne smeta.
 
Okreni potenciometar na levo skroz dok ne klikne, tad se iskljuci. Provereno...

Kako mislis da se iskljuci, kod mene se samo skroz smanji zvuk ali lampica nastavlja da sija, to sam video i po netu - da neki zameraju sto nema on/off taster :) Mada meni to ne smeta, mozda samo zbog te plave lampice nocu ali sam navikao, isto kao i na onu plavu sa monitora koja je samo malo manja ali sija istom jacinom a i vise je usmerena ka ocima od fiia.. al' i na nju sam brzo navikao.

Te gumene stopice su super, sprecavaju klizanje po stolu a bez njih bi se i olympus 2 i ostala slova sa donje strane uredjaja verovatno brzo izlizala. A to sa previse slova je malo glupo.. aj to sto pise olympus 2 (oznaka je ok) ali su smorili sa ona 2-3 reda kineskih slova :d mada to se nikada ne vidi u upotrebi.

Dakle jeste kinez, ali brate, ne da su ga sastavili i odmerili nego nisam video skoro tako kvalitetno izradjeno parce hardvera (bukvalno parce, velicine je dva zippo upaljaca kad ih postavite jedan na drugi horizontalno).

Bas tako, materijali i izrada su neverovatno dobri za jedan ''kineski'' proizvod relativno niske cene. Cim sam otvorio pakovanje shvatio sam da uredjaj po opstem kvalitetu opusteno moze da nosi npr Audio Technica logo, toliko je kvalitetno izradjen :) A i izgleda super, bolje nego na fotografijama sa neta.. ipak sto je najvaznije za ove pare i sto se zvuka tice opusteno moze da nosi daleko poznatiji logo.

Kad smo vec kod pakovanja, ovo je socijala u odnosu na stari E10 gde se uredjaj dolazio u metalnoj kutiji a sada u tankoj kartonskoj ali eto, nije to neki problem.

USB konekcija radi bez ikakvih problema (nisam imao bsode) ali je sam kabl na dodir onaj ''pravi'' socijalni tj najprosecniji moguci usb kabl ali kad sve radi ok i lako moze da se zameni ne vidim tu nikakav problem.

Sve u svemu, dizajn/izrada/materijali/zvuk za ove pare 9/10 bez razmisljanja.

I da, poslednjih par meseci sam pretrazivao ponudu, mi na Balkanu nismo ni svesni koliko postoji dzepnih dac/amp uredjaja raznih cena, skoro svi su dobro dizajnirani i premium a zvuk naravno zavisi od cene i nasao sam neke u klasi 200-500e koji razbijaju. Naravno ima onih koji naplacuju ime a po zvuku ne vrede toliko..

Al' evo recimo ovaj Oppo sa ESS Sabre dac-om - https://www.oppodigital.com/headphone-amplifier-ha-2/
http://www.head-fi.org/products/oppo-ha-2

Ovaj Oppo je samo jedna primer.. nasao sam bar jos 10-ak vrhunskih uredjaja do 500e, 5-6 do 300e ali sam zaboravio proizvodjace i oznake.. ima i onaj jedan Creative za oko 200e - http://sg.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-e5
 
Poslednja izmena:
Na potenciometru imas off oznaku, kada je dovedes malo ispod plave led lampice fiio se iskljucuje, tacno osetis click. Ako nemas - ili je tebi ili meni uleteo bofluk :D

Joj jbt, sad gledam, na netu sve slike e10k nema off dugme a ja imam :D snimi ovo :)



Izgleda da je neka novija verzija u pitanju... Ili bofluk :D
 
Haha ladno si dobio neku najnoviju verziju :) Mora da su citali te komentare gde se zale na nedostatak on/off prekidaca pa su resili da dodaju.
 
Ne znam zasto bi to radio.. kupi neke krstene in ear da imas za te potrebe, evo Pistons 2 ili 3 za smesnih 25$ i to je to (fiio im nece limitirati soundstage kao kod hd7, bolje izoluju i jedno 100x manje sire zvuk).
 
Zaboravio si glavnu stavku: 100x manje nerviras penzionere oko sebe :)
 
Pa to nerviranje penzosa je glavni benefit u ovoj mojoj kombinaciji :D
 
Jos kad im pustis nekog Prodigy-ja ili Rammstein-a, ma nema tog para zatvorenih slusalica koji bi mogao da parira tom audiofilskom uzitku :)
 
Pa ima veze sa Ramstajnom ali jedno 4x brzi tempo :d
 
Ti si onda rijesio da pomognes ovoj nasoj zemlji i da masovno rasteretis penzioni fond :)
 
Poslednja izmena:
Jesu ruzne al' su nekako lepse sluske uzivo, steta samo sto su full plastik a ne kao AKG od kojih i kradu dizajn :)

A za slusanje van kuce (i da hocu da se qrcim sa sluskama) onda bi to bilo ovako nesto:

Sennheiser_MOMENTUM_Ivory_01.jpg

ili
36ddd5ce-3ab2-4ef9-a6da-80efbaf323cf._V320620260_.jpg


akg-y50-headphones.jpg


ab190155a3489146cde0e8de10b3fc48


Naravno ima ih jos nekoliko za to poziranje uz portable a kvalitetan zvuk :)
 
Poslednja izmena:
Meni jedne od najlepsih slusalica koje bi nosio napolje su AKG k545
 
sennheiser moj izbor, samo da se ima para za momentum :D
 
Poslednja izmena:
Kad ste vec krenuli da se gadjate sa slusalicama, evo jos par modela

- Bowers and Wilkins P5:

Bowers-and-Wilkins-P5-Series-2.jpg

- V Moda XS:

71ykUlRVE8L._SL1500_.jpg

- Harman Kardon CL (i manja verzija Harman Kardon Soho):

HARKAR-CL-W-3.jpg

- Kef M500:

500_big_select.jpg

- Beyerdynamic T51P:

Close-up-05.jpg

... :)
 
Evo i ja da dodam nešto lijepo mada mi nisu legle, slušao sam ih sa transcendom, cmoy im nije bio potreban, lako se guraju.

Previše basa za moj ukus ali vrlo vrlo udobne.

nad_visohp50_news.jpg
 
Na 40c u busu tesko da bilo sta moze da bude udobno

:p
 
Na plus 40 jedino da uzmes neke open back pa da ti duva promaja preko usiju :)
 
@mikipsy

Stize X3 II u naredne 2-3 nedelje u 4A :) Ali mislim da ce kostati oko 30k din..
 
Koliko je to proverena informacija ? Ako bude tako kako kazes bice extra :)
 
Pa pitao sam ih :) A to za cenu je moja prognoza, moze lako i da predje 30k din jer je stara verzija oko 28k..
 
30k nije puno za takav uredjaj. Cim se pojavi kod nas idem da ga uzmem. :)
 
Nazad
Vrh Dno