Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

Nije svim slušalicama "potrebno" pojačalo, neke zaista fino rade i iz plejera.
Mislim da velika većina bubica može proći sa golim plejerom.
Velikim je mislim potrebno, čak i onim sa niskim otporom.

E sad sansa clip vs fiio zaista teško reći, mada clip ima vrlo vrlo dobar dac.

Dark, šta ti se desilo na hifiles ? Taman sam te trebao nešto pitati vezano za izdanja original cd-ova, koje su kuće audiofilske.
 
Walkman nije Sansa. [emoji14]
 
Walkman je odličan ali je vrlo vrlo tih, zbog evropskih pravila inače po meni bolji od ipoda.

Ja sam do sada imao creative,samsung,transcednd, ipod x2 i sony ericsoon w950.
Rekao bi da je ovaj posljednji najbolji zvučno. Sansu nisam imao ali sam je slušao a za fiio rekoh ne mogu da kažem nisam slušao, a da su napravili proboj i ponovo zainteresovali tržište za ovaj segment audio uredjaja to svakako jesu i skidam im kapu na tome.
Da nije bilo njih teško da bi sansa i sony sa svojom izgledom anemičnom ponudom zadržala pažnju tržišta.
 
Walkman koji imam nije uopste tih, mada to je mator plejer, verovatno iz 2007/8. Ali nije ni preglasan, uglavnom je malo glasniji od xperia p telefona, u svakom slucaju oba imaju dovoljno jake izlaze za in ear i zatvorene, dobro izolovane a nezahtevne on/over ear..

Kada sam rekao da sve slusalice bolje zvuce na fiiu nego na walkmanu/xp/xonaru dg tu nisam mislio na to da samo zvuce glasnije, to mi i nije toliko bitno u kucnim uslovima gde muziku 80% vremena slusam na nekoj umerenoj-normalnoj jacini, nego uopste sve zvuci bolje na e10k. Nema tu placeba, jednostavno koje god slusalice da uzmem ja ih ubodem u fiio pa sam se malo smorio sto nema bateriju tj sto ne radi sa smartfonom :d ali dobro, ima vremena za jos neke kupovine i eksperimentisanja..
 
Poslednja izmena:
Sony plejery S i A serije imaju fantastičnu izradu i dizajn je odličan.
I N serija im je dobra, na drugoj srani je sansa koja je plastičnija ali i jeftinija.


Mislim da će se plejeri ponovo vratiti u modu, danas često vidim u gradu da neko pored telefona u koji zuri dok šeta ima i zaseban plejer sa koga sluša muziku.
IDealan kandidat da ga zgazi auto :d
 
Poslednja izmena:
Neće, baterije na telefonima sve duže traju. Qualcomm već ima dobre DAC-ove, biće sve bolji, ubacuju i pojačala za slušalice Xiaomi sada ubacio zajedno sa high-end DAC čipom. Mada nigde još da vidim da li je dobro implementiran. Player dodatni će da koriste pozeri na dalje. A tržište će generalno da umre. Zato Sony sisa s novim Walkman-om od 1200€, a vredi deseti deo toga.
 
Ma nece izumreti.. nema sanse, i zbog pozera/hipstera ali i ljudi koji stvarno hoce sto bolji kvalitet zvuka. Cim qualcomm i ekipa krenu da unapredjuju kvalitet zvuka to ce uraditi i proizvodjaci dzepnih muzickih plejera.
E sad da li ce se vratiti u dane stare slave.. tesko, u svakom slucaju ce nastaviti da se prodaju u dovoljnom broju da je to isplativo. Ne treba zaboraviti da u razvijenom i bogatom svetu ljudi jednostavno hoce da imaju sto vise audio opreme i uredjaja, pogledaj samo liste sa head fi.. koliko sam samo profila video gde likovi imaju po 10k evra u slusalicama, plejerima, dac-amp i ostaloj opremi :) Tu se gube prakticnost, isplativost a i razum :d mogu samo da zamislim koji je to trip kad imas mogucnosti da testiras, eksperimentises sa raznom audio opremom.. pa meni je sve to zanimljivo sa tri telefona, jednim plejerom i po tri para over/in ear slusalica i dva dac/amp-a a svi ti proizvodi spadaju u low fi/budzetna resenja.

A to kakav cip ima koji telefon.. pa recimo da sigurno 50% mass potrosaca nema pojma o tome, mnogi slusaju muziku sa fabrickim slusalicama koje idu uz smart uredjaj.

@kefalo

Ovaj plejer je u pitanju http://www.czc.cz/tbknddj41uu14bkqcuaadtcoud_m/obrazek

Fosil ali i dalje radi k'o sat uz sasvim solidan zvuk :) Ne znam da li postoji fora tj flesovanje fw-a za lossless podrsku.. ali nebitno, ionako ima samo 1Gb memorije.

Evo ti da vidis koji dac i pojacalo je Meizu izabrao za MX4 Pro :)

http://www.esstech.com/?p=products_DAC

http://www.meizu.com/en/products/mx4pro/hifi.html

Verovatno ima najbolji dac a i najjace pojacalo od svih smartfona :smoke:
 
Poslednja izmena:
Ma ja sam davno odustao od slušanja muzike u pokretu ako baš moram slušam na sony ericsson K770 a slušalice nosim zbog priče pa se nekad prevarim i dok obavljema nešto pješaka pustim radio.

Ali dobro ko voli, ko hoće da bude bombardovan muzikom 5-6 sati na dan tome treba plejer.

Ja sam izabrao trovanje od 10tak pjesama na dan preko desktop rješenja.
A da ne pričam da sam se vratio cd-ovima i da u zadnjih dvije godine kako slušam muziku preko ozbiljnije opreme, uživam kao nikada do sada.

Dark ti si previše fatalističan, nikako da nadješ nešto što bi te dojmilo.
Na kraju ćeš u svom tom ludilu završiti na analogiji :)

HSV to je solidan plejer, ne zaostaje to zvučno za novim konceptima osim tog flac-a ali to nisu uredjaji na kojima se treba zaludjivati sa tim.
Ja imam transcend mp860 pa je razlika mala toliko da treba baš da se skoncentrišem.
 
Poslednja izmena:
Icicu definitivno na X3 II.

Samo cekam da se pojavi u prodaji.
 
Nemaju gde da unapređuju prenosne player-e van jedne tačke. Treba da zguraju pojačalo za slušalice 600ohm, bilo koji vrhunski DAC, koji su neutralni. Izolovano od šuma i da ga to pojačalo ne dodaje i uvećava. Kraj priče, a to može već danas da se uradi.

Pono prodaju kao Wow košta 400€, a u blind testu je iPhone bolji.
 
Poslednja izmena:
Sta savetujete da se uzme - e11 ili e11k (razlika u ceni je oko 3000)?
 
Obavezno E11k, ispravili su prakticno sve mane e11. Svi se slazu da 11k ima detaljniji, cistiji zvuk od stare verzije, bolji SS i utegnutiji bas, a posto imas x2 slusalice glupo je da ih limitiras zbog razlike od 3k din u ceni :) Mada ne znam kakav je taj dac koji si kupio tj kako ce raditi ta kombinacija D03k i e11k..

http://www.headfonia.com/fiio-e11k-new-budget-king/

http://soundnews.ro/2014/08/15/fiio-e10k-and-e11k-premium-sound-for-a-tiny-price/

http://www.head-fi.org/t/727341/new-fiio-e11k-portable-amplifier-info-news-thread-early-impressions

Ja planiram da uparim E11k sa DX xonarom u narednim mesecima.. tj da pojurim polovnu kartu i nov e11k, to moze da kosta oko 120e npr a vidjao sam komentare gde kazu da je ta kombinacija malo bolja od stx xonara, pre svega zbog pojacala :)
 
Poslednja izmena:
DAC je krsh, ali to je svakako prelazno resenje dok ne uzmem stack ;).
11k cu nastaviti da koristim uz telefon/ipod.
Verovatno cu uzeti i DX, zbog Dolby-a (tj kada se igram na komp-u).
 
Aj javi onda kakav je e11k, jos ako uzmes i DX pa da imam info. iz prve ruke :) Ja tu kupovinu moram malo da odlozim zbog napajanja i hdd koji su izgleda pri kraju.. mozda i tek krajem leta pazarim tu kartu i fiio.
 
Za slusalice ispod 100ohm-a ne treba posebno pojacalo.
Hd7 akg k240 imaju oko 60ohm-a i sasvim dobro rade na sta god da ih prikacite.
Za takve slusalice kupovina ampa je bacanje para...
 
I ja to kazem. Kvalitetan dac i vozi misko :)
 
Za slusalice ispod 100ohm-a ne treba posebno pojacalo.
Hd7 akg k240 imaju oko 60ohm-a i sasvim dobro rade na sta god da ih prikacite.
Za takve slusalice kupovina ampa je bacanje para...

Iz prve ruke - ni ps4, ni xbox 1, ni Hero VI nisu dovoljno glasni (a slusalice su 35ohm-a).
Ipod touch i Nokia telefon sa druge strane jesu.
 
Poslednja izmena:
Nisam pricao za konzole jer ne znam ko jos slusa muziku na konzoli :)
Pricam za laptop/komp integrisana resenja.
Eventualno telefon neki...
 
^ gresis, moje misljenje je da vecina slusalica profitira bar malo od pojacala pa cak i osetljive in ear (16-32Ω). Me mislim samo na jacinu zvuka, logicno sve to mnogo glasnije zvuci sa dobrim pojacalom, ali generalno zvuk je utegnutiji, pojacala uticu i na soundstage, karakteristike basa itd. To pisem na osnovu malo duzeg testiranja sa low fi ''opremom'' koju imam.

I na kraju, postoje slusalice 32-64Ω npr koje su dosta zahtevne i izbirljive sto se tice pojacala (AKG npr) dok imas Beyerdynamic modele sa imp. 250Ω koje zvuce dobro/odlicno i na jeftinijim, slabijim dac ili dac/amp resenjima.
 
Poslednja izmena:
Pojacalo pojacava. Tacka. Ako je signal los, bice los i ako se pojaca. Ako je dobar izvorni signal, onda ce nakon pojacanja biti ili isti takav samo jaci, ili losiji zbog loseg pojacala.
 
A sta mislis, zasto onda ljudi koji vec imaju dobar dac kupuju i pojacala od 100, 200.. 500, 1000e za svoje nezahtevne a kvalitetne slusalice kao fidelio X1/X2 npr, da li im se to bacaju pare ili hoce dodatno da unaprede zvuk? :)
 
Prestiz. Nista vise. To ti je kao ono: "videla zaba da se konji potkivaju, pa i ona digla nogu".
Pojacalo je obavezno ako imas zahtevne sluske po pitanju snage, gde im treba struje da se razmasu.
Za ove nase plastikanere, to je cisto bacanje para. Bolje ulozi u duplo bolji DAC, nego u pojacalo.
 
Kad probas i direktno uporedis vise kombinacija, pa makar to bile i ove ''socijalne'', onda donosi zakljucke i pljuj a do tada - High Gain On :)

A naravno da je bolje uloziti vise para u kvalitetan DAC, pa se onda primiris neko vreme dok ne skupis pare i za dobro pojacalo :)
 
Poslednja izmena:
To sto ljudi trose hiljade evra na pojacala jeste cisto pomodarstvo.
Sa druge strane ljudi vole da "oblikuju" zvuk kako njima odgovara pa kupuju lampaska pojacala zbog nekog wintage zvuka.
Neka pojacala boostuju bass (sony recimo ), neka unose malo distorzije i to je nesto "ono" sto kolorise zvuk, i nije nesto sto je bitno za tacnu reprodukciju zvuka.
 
Svako pojačalo unosi distorziju, samo je pitanje da li je čujno ili ne. Cilj je da bude nečujno, osim u pomenutim primerima, toplih lampi, isto je tako vinil "topao" zbog svoje nesposobnosti da reprodukuje bas kako treba, a ni visoke tonove do kraja, oba se seku. Čak nemaju ni sve pesme jednak kvalitet. Ali Bože, ploča je nenadmašiva i perfektna.
 
Evo ja nisam bacio hiljade evra na pojacala pa cujem manja ali znacajna unapredjenja zvuka i sa ovim jeftinim :)
 
Ne mozes da kazes unapredjenje, ispada da je izvor(pesma) amaterski a ti si je onda "napravio da zvuci kako valja".
To sto ti cujes je tvoj um koji te vara. Glasnije je bolje. Cak i minimalna veca jacina sugerise mozgu da je zvuk "bolji".
Ako imas neki daw, postoje pluginovi za a i b komparaciju koji nivelizuju signal na istu jacinu. Ukljuci tada taj tvoj amp i uporedi zvuk sa i bez ampa.
Videces da razlike nema.
To sto ti cujes nije pesma, vec tvoja oprema.
Ne mozes ti sa opremom od 2000$ da ucinis da losa pesma zvuci bolje... Sa druge strane dobra traka ce biti dobra, bez obzira na kakvoj opremi slusas.
 
Poslednja izmena:
Nisu imali e11k u 4audio.
Mogu da nabave za nedelju dana, ali ovo je za mene svakako bio impulse purchase, tako da cu ipak sacekati do kraja meseca i uzeti nesto drugo (Magni/Vali/C5).
 
Nazad
Vrh Dno