Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

Mozda su modovi doziveli slom zivaca. Mnogo clanova, svi vuku na svoju stranu, dosta elitnih clanova vise ne posecuje forum, offtopicari se na veliko itd.
Svi komercijalni forumi su prelezali tu bolest, tako ce i ovaj. Svedoci smo neke vrste transformacije, sto foruma, sto nacina komunikacije na forumu, sto globalnih trendova u online komunikaciji.

Elem, cekamo da se jave banovani clanovi i da nastavimo da pricamo o ovim vrlo bitnim uredjajima.
 
Pa vidim ja zamrla tema o fijićima :)
Čudno, svi su bili aktivni na temama o slušalicama i dac-ovima.
 
Ako nekog zanima fiio x3 bolje da saceka jer ce uskoro izacio fiio x3k, izgleda kao x1 samo crn malo je deblji i ima beke bolje specifikacije :D
 
Koji uzeti od ova 3: x1, x3, x5 ?
Da kazemo da je kvalitet zvuka najbitniji za ulozeni novac.
 
Ja bih sacekao da predstave/pocne prodaja nove verzije X1 ili X3. Tj da dodatno unaprede zvuk kao sto su uradili prelaskom sa wolfsona na TI (e10 vs e10k npr) + malo bolje pojacalo.

U prevodu ako novi X1 bude zvucao kao e10k a cena ostane tu negde oko 120e onda od mene ima apsolutnu preporuku jer desetka K razbija sa AT/sony in ear sluskama. I sa presonusom to zvuci dosta dobro ali ih ogranicava u smislu ''soundstage-a'' tj nema napretka u odnosu na XDG kartu sto se toga tice, mozda je cak za nijasu uzi SS.

X5 je ocigledno najbolji njihov plejer ali je i dosta skup a pitanje je da li vredi bas toliko.. i da li ce svako cuti razliku izmedju X1/X3 i petice. Imas na head fi dosta polemika na tu temu.

Pitanje je da li se isplati jos skoro 10k din vise za X3 tako da je moguce da je X1 najbolja kupovina.
 
Poslednja izmena:
Na ovakve gedzete gledam kao na kupovinu za bar 10 godina. Tako da bih i x5 uzeo u obzir ako poseduje kvalitet zvuka iznad proseka (mislim na studijske sluske, bubice znam da tera svaki fiio odlicno)
 
Male su sanse da neko na forumu ima X5 tako da ti preostaje da pitas u 4A za kraci test ili da juris utiske po head fi (kombinacija poluotvorene/otvorene slusalica i X5 a i uopste misljenja da li vredi te pare).
Ja ne bih iskesirao skoro 44k din, do skoro je bio oko 35k na popustu. Moze da radi i kao dac uz komp/laptop pa je to dodatni plus ali mislim da je to mnogo para za kupovinu na slepo.

Ja bih na tvom mestu za 100e kupio X1 za in ear i dzep, za 155e dt990 pro/ili neke in ear do 100e a za 150-200e neki custom dac i pojacalo ili stx xonar.
 
Ja bi sacekao novu verziju X3 trebalo bi uskoro da izadje, izgleda isto kao x1 samo crn i sve komponente ce biti poboljsane.
 
To moze da bude dobra kupovina ako cena ostane ista. Ako predju na bolje komponente eto i zvucnog unapredjenja + opcija da se koristi i kao dac uz pc.
 
the new X3 = X1 + USB DAC + bigger power output + Native DSD support + better DAC (CS4398), + Better Amp + coaxial output + 100 US$. btw, the new X3 is a little thicker than X1 and become full metal case.
or new X3 = Old X3 + Native DSD supports+ better DAC ( CS4398) + New UI and ID.
The mass production will be done in April and them launch global market.

https://www.youtube.com/watch?v=QwICL61S93s

kakva ce ovo zverina biti.
 
Znam i meni se mnogo svidja, mislim da ce ostati ista cena i bice best buy do 200$
Mada kada bi sada kupovao opet bi uzeo x1.

Mene samo zanima sta ce uraditi sa X7.
 
ja bih bogami ustekao pare za X3K :) i ove obicne verzije 1 i 3 su best buy,nove ce tek da deru koliko mi se cini.
pa nesto ne pominju X7,jel se zna otprilike kad ce on na trziste?
 
Stvarno ne znam za x7 kada ce izaci, ali me samo zanima kako ce os da urade jer znam da ce biti baziran na androidu ili tako nesto ali nece moci da se instaliraju aplikacije, imace wifi i BT.
Nova verzija za X1 nece izaci u skorije vreme sigurno ali u tom cenovnom rangu ima jedan player koji znam da je bolji od njega sto se tice zvuka ali taj player ima neke nedostatke koji su vecini deal breaker ( radi se o SHOZY Alien DAP i njega bi uzeo da mogu :D)
 
the new X3 = X1 + USB DAC + bigger power output + Native DSD support + better DAC (CS4398), + Better Amp + coaxial output + 100 US$. btw, the new X3 is a little thicker than X1 and become full metal case.
or new X3 = Old X3 + Native DSD supports+ better DAC ( CS4398) + New UI and ID.
The mass production will be done in April and them launch global market.

kakva ce ovo zverina biti.

Nabavilo je par ljudi na head-fi X3 II. Jos nema utisaka.
Bas me zanima kako ce "novi" DAC da utice na zvuk http://www.cirrus.com/en/products/cs4398.html .
 
Da, cirrus je u pitanju.. a obicno su za nove generacije sa wolfsona prelazili na TI dac. Na papiru taj CS obecava ali sam vidjao po head fi da neki misle da vecina CS ima svetliji zvuk tj ostre visoke koji ne odgovaraju slusalicama koje su vec fabricki ''naostrene'' npr otvorene Beyerdynamic, AKG, Ultrasone, SL i derivati itd..
 
Poslednja izmena:
Najjaca slika, lik je uspeo ispovezuje sve ovo i da od E10k napravi dac koji radi sa smartfonom uz e11k kao pojacalo, ovako to izgleda :d :d

f4c38063_IMG_1030.jpeg

900x900px-LL-69974ff0_Photo2026-12-2014202020532058.jpeg

That's a Lightning Camera Connection Kit, plugged into a USB Hub, then into the E10K, then into the E11K, then to my L1's then to my blissful ears :)

I use a double head USB lead now to allow my USB Booster to power the E10K and let the iPhone battery last for more than an hour. (Drains at 1% per minute when the iPhone is powering everything.)
 
Poslednja izmena:
Nema kvalitet zvuka zbog kog bi se ovako zajebavao.
 
Ma lik se zezao i probao da li moze, najjace da neko moze da nosi ovoliko uredjaja sa sobom :d

Nisam skroz siguran ali mislim da bi e10k lepo legao tim AT M30x jer je oziveo i unapredio zvuk zatvorenim m390 pioneer u odnosu na XDG, ne toliko za igre, filmove vec za slusanje muzike, hardverski bass boost je super opcija za aktiviranje po potrebi. Al' ne vredi im to mnogo jer su na trecem mestu i u rezervi, prioritet su HD7 i AT CKX9 :smoke:
 
Nisam imao pojma da e10k moze da se napaja samo sa tableta.

I have gotten it today and connected it with an OTG cable to my Nexus 10. It gives a perfect sound on a DT 770 Pro 80.

The Nexus 10 gives enough power for the DAC, there is no need for an usb hub.

xVdj55n.jpg
 
Posto sam pare potrosio na ps4, schiit stack ce morati da saceka :).
Uzeo sam juce FiiO D03K Taishan u 4audio (da ne bih vise koristio tv out) i utisci su prilicno dobri.

Features:-
Built-in high-performance phase locked loop (PLL).
Maximum support 192KHz/24bit audio signal.
Optical and coaxial digital input sockets.
2 channel standard RCA output sockets.
3.5mm audio out socket.
Indication of digital receiving status.
Mini USB power supply port.
Supports PCM audio, does not support Dolby or DTS.

Specifications:-
Power supply: DC 5V via USB or USB power supply (not included).
Output amplitude: 1.5V (0dB Fs).
Frequency Response: 20Hz~20KHz.
Signal to Noise Ratio: ≥ 95dB.
Crosstalk: ≥ 75dB.
Total harmonic distortion: <0.008%.
Size: 61.6×49.1×21mm
Weight: 50g.

DAC sam uglavnom testirao na konzolama (napajanje preko usb-a) i Fire TV-u. Interesantno je sto je zvuk dovoljno glasan kada slusalice povezem na ps4, dok na xbox-u fali malo snage (sto znaci da mi ipak treba i amp).
Nisam imao vremena za detaljnije uporedjivanje sa integrusom (ALC898). Ovo sto sam do sada slusao od muzike je zvucalo dobro. Prve 2 revizije su imale Wolfson-a, dok je u poslednjoj Cirrus.

Sve u svemu, kada se uzme u obzir cena(30+ evra) i namena (prevashodno konzole), prilicno sam zadovoljan.
 
Kakva je razlika u kvalitetu zvuka izmedju sledecih uredjaja: x1, x3, x5 ?

Samo me kvalitet zvuka i boja zvuka zanima. Hvala.
 
Sve to imas po head fi u nekoliko tema.. jedna od tih polemika : http://www.head-fi.org/t/710113/fiio-x3-vs-fiio-x5-a-matter-of-sound

X5 je preskup, X1/X3 mk2 ce verovatno biti najbolja kupovina jer su najavljene slicne cene a u isto vreme i unapredjeni cipovi. Ja bih na tvom mestu sacekao novu verziju X1 (u slucaju da hoces samo prenosivi plejer) ili X3 mk2 kao dap/dac-amp resenje.
 
Poslednja izmena:
sve lepo rece hsv.
koliko sam ja citao X5 ne vredi toliku razliku u ceni naspram X3. X1 i X3 vaze za best buy u tom cenovnom rangu,s tim sto kazu da X3 ima malo agresivniji zvuk koji nekima nije prijao.
njihove druge verzije ce najverovatnije biti pun pogodak i bice vredne cekanja.
 
Njihove prve serije su imale odlican odnos cena-kvalitet (zvuka, izrade.. svega) jer konkurencija sa zvucnijim imenom to naplacuje sve to naplacuje mnogo vise. A u novim verzijama svojih proizvoda su presli (ili ce polako preci) na jos bolje komponente a zadrzavaju prakticno iste cene sto je pun pogodak za korisnike :)

Ja sam zbog e10k poceo da nabavljam muziku koju sam nekada slusao ili cak nesto sto nikada nisam slusao (npr lossless VA kompilacije, hitovi raznih perioda itd) samo da bih (konacno) cuo i tu muziku u kvalitetu koji je bar malo blizu pravog hi-fi :) Iako zvuk nije drasticno bolji od DG xonara jednostavno je opet bolji, utegnutiji/cistiji, muzikalniji.. a i pojacalo je mocnije. Uglavnom vec neko vreme ne bih mogao da izdrzim ni 7 dana na integrusi tj bez XDG a posebno bez E10k.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned gde si video za novu verziju x1 ?
ja znam da ce uskoro izaci verzija 2 od x3 ali x1 nema ni godinu dana od kada su ga napravili.
 
Istripovao sam onda nesto, verovatno zato sto ce novi X3 liciti na X1.. mislim na dizajn kucista. U svakom slucaju treba cekati taj X3 mk2, u zavisnosti od toga kakav bude bio mozda i ja razmislim o kupovini, ipak je to plejer koji moze odlicno da sluzi godinama..
 
A jel mozes da izvuces paralelu kad se prica o kvalitetu reprodukcije na sluskama izmedju Fiio playera i Sansa Clip+ modela ? Koliko su zvucno bolji Fiio uredjaji i da li su bolji ?
 
Pojačalo za slušalice.
Jer po Hydrogen Audio je Sansa transparentna.
 
Znaci za HD7 mi ne treba nista bolje od Clipa+ ?
 
Samo se ti tesi.. :) imam walkman 1Gb plejer sa dosta jakim izlazom i kvalitetnim zvukom pa je opet e10k primetno bolji.. tj hd7 zvuce bolje sa fiiom nego sa walkman-om.

Ako si vec planirao preskupi X5 onda sacekaj novu verziju X3 i zavrsio si tu pricu, imaces odlican dac/amp i za desktop/laptop ali i odlican dzepni plejer. Bolje je kupiti X3 i npr Fidelio X1/X2 na nekoj rasprodaji nego skoro 400e spucati u X5..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno