Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

Prednost balance ulaza je sto ce do slusalica doci vise snage samim tim ako slusalicama to odgovara osetice se poboljsanje u reprodukciji/jacini. Naravno zavisi i od pojacala/dac-a. Ali je uglavnom to razlika balanced daje slusalicama vide snage o samom kvalitetu subjektivno kao i uvek
 
Treba mi neko lepo pojačalo za slušalice, za klinca, primarno gaming. Da li FiiO K7 završava posao za slušalice i aktivne monitor zvučnike?

 
@MegaSkot
Pre par nedelja, dok sam bio u potrazi za studijskim monitorima imao sam prilike da poslušam FiiO K7 i mogu ti reći da sam bio prijatno iznenađen. Odlična spravica koja izbacuje vrhunski zvuk za te pare, ali sam se ipak odlučio za iFi Zen dac v2, jer mi se učinilo da ima topliji i definisaniji zvuk, a u istom je cenovnom rangu. Takođe, presudilo je i bass boost dugme. Doduše, slušao sam ih povezane sa studijskim monitorima Tannoy Gold 7, tako da ne mogu da tvrdim da je isti slučaj sa slušalicama, ali što se zvučnika tiče, ne da završava posao, nego razbija. Meni je bolje zvučao nego Cambridge Audio Dacmagic 200m, koga sam prvobitno planirao da kupim, a koji je duplo skuplji. Možda to ima veze jer se potrefilo da su se Tannoy-i perfektno uparili sa njim ili je to sve moje subjektivno mišljenje. U svakom slučaju, nećeš pogrešiti i ne verujem da ćeš naći nešto bolje u toj cenovnoj klasi, tako da što se mene tiče, kupuj. Eventualno razmisli o Zen dac-u V2, meni je zvučao bolje, a i Englez je. krastavac, teško mi je da progutam kineza. :)
 
+1 za Zen Dac :)
 
Razmisljam da uzmem i Presonus eris E4.5.
 
Treba mi neko lepo pojačalo za slušalice, za klinca, primarno gaming. Da li FiiO K7 završava posao za slušalice i aktivne monitor zvučnike?

Ako je gaming sa slušalicama prioritet, onda razmisli i o Creative SBX G6: https://en.creative.com/p/sound-blaster/sound-blasterx-g6
https://soundnews.net/sources/dacs/creative-sound-blasterx-g6-review-audiophile-inside-a-gamer-body/


To je i dalje najbolji USB gaming/hi-fi DAC/AMP do 200$, baš zbog specifičnih gaming funkcija koje poseduje.

K5 Pro ESS i Zen V2 su takođe odlični, prednost za K5 Pro ESS je malo bolji zvuk preko slušalica i primetno moćnije pojačalo za iste, dok je prednost za Zen V2 bass boost prekidač (i napajanje preko USB-a, što je praktičnije npr. za laptop, mada ima mišljenja da Zen tada ne zvuči tako dobro kao sa zasebnim napajanjem, iz utičnice).

E sad, bitno je i kakve slušalice će koristiti, npr. bolje je uzeti i K5 Pro, Zen V2, Creative G6 i što bolje gaming/hi-fi sluške, nego jeftinije//lošije slušalice i K7.

Da ti treba klasičan DAC/AMP za kolekciju zahtevnih hi-fi slušalica, onda K7, jer je možda i najbolji u toj cenovnoj klasi, a ima i balanced out.
 
Poslednja izmena:
Beyerdinamic DT 770 Pro.
 
Ja bih detetu napravio ovakav gaming setup - Creative SBX G6 +Beyerdynamic Custom Game.
Nisu to mnogo bolje slušalice od DT 770 Pro (na sličnoj osnovi su pravljene) ali eto, imaju klizače za podešavanje jačine basa, sa 4 podešavanja (čime se neutrališe potreba za Zen V2 bass boost funkcijom), plus imaju i mogućnost custom budženja/personalizacije izgleda slušalica i veoma dobar mikrofon. Na kraju, G6 ima te specifične gaming funkcije i emulacije zvuka, što donosi određenu prednost pri igranju.
 
Mikrofon vec ima, HyperX QuadCast S.

Bacim oko na taj G6, hvala.

 
@MegaSkot
To je više nego dovoljno dobra kombinacija za igranje. E sad, s obzirom da DT770 Pro u startu imaju naglašen, jak bas, onda verovatno ne bi bilo koristi od bass boost funkcije bilo kog uređaja. Dok bi nekim bass light slušalicama ista veoma dobro legla. npr. otvorenim AKG modelima (K701, K702, K612 Pro). Deluje mi da je SBX G6 pravi izbor u ovom slučaju, ali razmisli i o zvučnicima koje kupuješ, i mogućnosti povezivanja. Naravno, nije greška kupiti ni K5 Pro, K7 ili Zen V2, ali G6 je baš pravljen za tu kombinaciju gaming + hi-fi. E da, treba proveriti i stanje sa Creative drajverima za verziju Windowsa koju koristite, verovatno je 11 u pitanju. Umeo je Creative tu da brlja sa nekim starijim modelima.
 
Poslednja izmena:
Jeste, ali je K9 primetno jeftiniji od K9 Pro a navodno samo za nijansu zvučno lošiji, uz par funkcija manje.
U ''najgoroj'' poziciji su vlasnici K5 Pro (AKM ili ESS verzija, svejedno). Doplata za malo bolji K7 je velika, a da ne pričam doplati za K9, koji je verovatno primetno bolji ali za mnogo više novca.
Nešto sam računao, kada bih prodao K5 Pro (AKM) trebalo bi da dodam najmanje 15k din za K7, a ne bih rekao da vredi baš toliko više.
 
Ja sam K5 Pro kupio pre 3 godine, ne osećam kao da sam u iole lošoj poziciji :D Ipak, ovo su sve uređaji koji rade sličnu stvar uz marginalne razlike, tako da ne bih trošio dodatne novce na nešto slično, bolje uzeti drugačije slušalice, po mom mišljenju.
 
Meni treba dodatni DAC za ofis, ali nikako da dodje na red. K9 mi je malo preskup. :)
 
Ja sam K5 Pro kupio pre 3 godine, ne osećam kao da sam u iole lošoj poziciji :D Ipak, ovo su sve uređaji koji rade sličnu stvar uz marginalne razlike, tako da ne bih trošio dodatne novce na nešto slično, bolje uzeti drugačije slušalice, po mom mišljenju.
I ja sam pre 3 godine kupio K5 Pro, menjam razne slušalice. Ali baš iz navedenih razloga mislim da nam je apgrejd put otežan i finansijski jedva isplativ. K7 je svakako bolji uređaj od K5 Pro ali mi se sad ne isplati da doplatim 15k din, bolje bi bilo da sam u startu kupio K7. Ali dobro, pre 3 godine nije ni postojao kao model.
 
Zar nije u srb razlika u ceni k5p i k7 nekih 5k din? Vrv je k7 best buy trenutno samo imaju li kod nas BT verziju?
 
Da, ali mislim na prodaju polovnog K5 Pro i doplatu za nov K7, u tom smislu smatram da nije isplativo.
 
Poslednja izmena:
Stigao kinez na 4.4mm.
Značajno pojačanje jačine zvuka 30% (mada da priznam da mi ni ranije jačine nije manjkalo).
Videćemo kako će se pokazati u eksploataciji, jes tanji kabl od fabričkog ali mi izvedba ne izgleda loša.
Đa mi se što je 1.3m, fabrički sa 3m je baš dugačak za kako ga ja koristim.
Elem, kao početnicka varijanta (možda i trajna) puna kapa (oko 300 evreja)...
 

Prilozi

  • 20230807_235644.jpg
    20230807_235644.jpg
    277.9 KB · Pregleda: 25
Zamolio bih za savet. Da li mislite da bi uz Sennheiser HD600 bolje išao FiiO K5 Pro, Fiio K7 ili Ifi zen dac v2. Nameravam da kupim HD600 ali se iskreno slabo razumem u dac-amp problematiku, a koliko rauzumem same slušalice bez toga ne bi mogle da daju svoj maksimum.
 
Zamolio bih za savet. Da li mislite da bi uz Sennheiser HD600 bolje išao FiiO K5 Pro, Fiio K7 ili Ifi zen dac v2. Nameravam da kupim HD600 ali se iskreno slabo razumem u dac-amp problematiku, a koliko rauzumem same slušalice bez toga ne bi mogle da daju svoj maksimum.
 
Zamolio bih za savet. Da li mislite da bi uz Sennheiser HD600 bolje išao FiiO K5 Pro, Fiio K7 ili Ifi zen dac v2. Nameravam da kupim HD600 ali se iskreno slabo razumem u dac-amp problematiku, a koliko rauzumem same slušalice bez toga ne bi mogle da daju svoj maksimum.

Imam K5 pro, testirao ortakove HD600 i sjajno ih napaja. K5 nema neku preteranu koloraciju tako da će doprineti inače neutralnim sluškama, istaknuće njihove adute. Ako možeš da nađeš negde za ok cenu, uzmi to
 
HD650 super zvuče preko K5 Pro (AKM) ali da sada kupujem, ipak bih uzeo K7, jer je trenutno najbolji/najisplativiji FiiO DAC/AMP.
K5 Pro se sve teže i nalazi, odličan je i dalje ali mislim da bih dodao par hiljada din. više za K7. Jednostavno je malo bolji zvučno i kao celina. A ima i balanced out, što ce nekima značiti, npr. upravo za Sennheiser HD6 seriju.
 
Hvala puno na odgovorima.
Do sad nisam koristio DAC/AMP pa nisam bio siguran koji uređaj bi bilo najbolje upariti sa HD600 a da može da ih adekvatno podrži.
Čitao sam recenzije raznih DAC/AMP-ova ali vidim da dobar deo nije dostupan na našem tržištu.
Koliko vidim na internetu navode da FiiO K5 (koji izgleda trenutno više ni nije moguće naći kod nas) ima low gain, medium gain i high gain opcije a K7 samo low gain i high gain, ali bi trebalo da dodatno proučim šta to zapravo praktično znači za nas koji sa tim nismo do sad imali iskustva. :)
 
Iskreno, ovo me baš privlači. Nisam hteo ništa da uzimam jer je čitav hobi sulud, dosta mi jedan open back (iBasso SR2) i closed back (Meze 99 classics) i earbuds za usput (Samsung Buds2), ali vuče me da imam i neke planarke :)
Videću baš recenzije, i da li će moći kod nas negde da se nađe za pristojnu cenu. Ne uzima mi se sa Alija pa da platim carinu boga oca na sve to, džaba free shipping :D
 
Jel koristio neko K5 pro/K7 sa aktivnim zvučnicima preko RCA?
 
Ja jesam sa mojim K5 Pro, rade okej, s tim što ih ipak držim na balansiranim TRS kablovima preko Focusrite Solo uređaja. Ne čujem razliku u zvuku svakako.
 
Nazad
Vrh Dno