Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

Koji mu ti preporucujes?

Pitam jer i ja vijam nesto... a fali mi i iskustva i teorije da bi znao sta i kako... uglavnom potrebno mi je eksterno resenje, hteo sam u7 asusa ali videh da ima boljih resenja mada jos nisam nista konkretno nasoa kod nas...

Pa ja izradjujem dakove a imam i ta komercijalna rješenja o kojima pišete tako da mogu nešto više da kažem.
Nešto sam gore i pisao, to je bilo poredjenje asus xonar dx i jednog fijića. Ima razlike, gore je rekoh rečeno više. Razlika u odnosu na DAC je još značajnija. Obzriom da ih izradjujem i njih i pojačala neću o tome da pišem, prosto nije korektno.
Ali zato, naravno moguće ih probati .
Kao tema za razmišljanje: Teško da nešto do 0.1kg može prići nečemu od 2kg :) .

I još nešto, razlikujte DAC čija je namjena jedino i samo konverzija i pravljen je da to odradi kvalitetno jer samo to i radi u odnosu na zvučne karte, koje imaju i funkciju dac-a i još dosta funkcija u obradi zvuka, pate od softvera itd itd, što svakako nije slučaj sa dac-om. Pravi dac je plug and play.

Dalje logički, teško da nešto što je 3 u 1 može da pridje čistokrvnom 1u1 rješenju.

Vodite računa i o napajanju. Kvalitetno napanjanje nije ono koje je slično punjaču za mobilni telefon. Nije ni USB.

I na kraju poslušajte to što Vas interesujete. Kako zvuči nikada nećete pročitati.
 
Poslednja izmena:
U sustini si u pravu, ko hoce samo dac naravno da je to sto ti pravis bolje resenje od budzetnog fiia od 100g koji je zamisljen kao prenosivo resenje za laptop i smart telefone i sto se toga tice apsolutno se isplati i nema neku konkurenciju, i sam si napisao da je zvuk bolji od svakog smartfona. Mislim da to moze da se uporedi sa dslr vs napredni kompakti polemikom, dslr nema zamenu sto se nekih stvari tice pa makar bio i nekoliko godina star ali savremeni kompakt fotoaparati su nesto sto uvek moze da bude u dzepu i da snimi kvalitetne fotografije, daleko bolje od telefona. Tako da ko hoce prenosivi dac/amp nema neki veci izbor osim fiia.. s'tim sto si ti probao par godina star i najslabiji u ponudi - e07, verujem da su E17k i E18 ipak za klasu bolji bolji ali i dalje iza dac-a od 3 kila.. to posebno vazi za E18 (sa TI cipovima) za koji kazu da je lepo unapredjenje u odnosu na e07k u svakom smislu (pre svega siri soundstage/bolja separacija instrumenata i detaljniji zvuk koji je manje obojen).

Bas me zanima kakvi su ovi ESI i Nuforce uredjaji..
 
Poslednja izmena:
^ mozda ovako nesto? Jeste visoka cena i treba jos proveriti da li valja ali vidim da je na snizenju, cena je sada ipak primetno niza.. http://shop.4audio.rs/shop/da-konverteri/nuforce-icon-2/

Nasao sam jos ovo (155e) ali ko zna da li vredi.. http://www.musicradar.com/reviews/tech/esi-gigaport-hd-572406/

ili http://www.player.rs/usb-do-200-/esi-u46-xl/pro/1204#!prettyPhoto[gallery]/2/

Imaju oba uredjaja u ponudi..

Zahvaljujem na uputu. ;) Video sam sve to iz ponude ranije, tj sve sto se nudi i samo sam odradio klik na x koliko je puta bilo potrebno. xyz uredjaja, a razlike u ceni i specifikacija skoro i da nema itd itd... uglavnom pogledacu ovaj nu force, pa ako kazu da vredi onda mozda i uzivo, on ili neki u7 ekvivalent i meni dosta za moje potrebe. :)
 
Jel probao neko od vas da kaci Fiio DAC na tablet ?
 
da li moze ?
 
Na laptop može a na tablet nisam probao, ne znam ni kako bi kačio.
 
Jel probao neko od vas da kaci Fiio DAC na tablet ?

Pa cim moze na aktuelne pametne telefone verovatno moze i na sve novije tablete.. a to je sigurno napredak u odnosu na stock tablet audio kvalitet samo sto i nije bas prakticno, ergonomija je problem.
 
Poslednja izmena:
Samo da znate, danas sam bio u radnji koja pocinje brojem 4.....
Elem, htedoh da probam kako se e07k slaze sa mojim tabletom Asus ME 176 CX koji po specifikacijama podrzaava i OTG kabl (testirano u praksi sa mnogim gedzetima) i USB host mode koji je potreban da bi se mogao upariti sa ekternim DAC uredjajima.
Usledio je hladan tus. Tablet nije hteo da prepozna DAC. Sve zivo pokusano i nece.

Jesi li pokušao da isključiš na FiiO E07K punjenje preko USB, da ne bi povlačio struju iz tableta, moguće je da mu ne odgovara količina struje koju E07K može da povuče?
 
Probali smo sve kombinacije.
Danas smo se igrali.
Ni jedna kobinacija nije htela da upali kad je rec o povezivanju na tablet Asus ME-176CX, model je iz 2014.
Ni sa ovim programom iz prethodnih postova, jednostavno ne kapiraju se i to je to.
A sto se tice Fiio e18, njega nije bilo u radnji gde sam testirao, jako mi je zao zbog toga.
Ima taj model u Gigashitronu ali dzaba kad je neotpakovan, nema probavanja kod njih.
 
To je sve suviše komplikovano.
Sutra naprave neki update i opet ne vidi uredjaj.
Vrlo riskantna kupovina.
Možda bi punokrvni windows tablet drugačije reagovao. Ne znam.

E sad ja sam kod prenosa digitalnog signala pobornik opcije prenosa preko s/pdif prije nego usb prenos.

Ali ako je izvor npr. laptop koji nema s/pdif izlaz, onda nema drugog izbora, dakle dac sa usb ulazom.
 
Godinama sam koristio iPod Nano 3rd generation, ali sam ga izgubio.
Ovih dana treba da uzmem nešto.

Da li juriti iPod opet ili Fiio? X1 bi bio optimalan
koristim Sennheiser CX-300II
 
Ja bi ono što povoljnije možeš da nadješ ili ako baš hoćeš neku audio perverziju probaj sa cowon plejerima.
 
A po cemu su to cowon plejeri bolji od fiio plejera iste/slicne cene? Ozbiljno pitam.. koliko sam video prilicno su izjednaceni, kao i iBasso ali naravno to treba i platiti jer uglavnom oni modeli od 150e+ vrede i zvuce kvalitetnije u odnosu na ostale jeftinije ili iz te cenovne klase. Znam da svako danas moze da pise utiske i testove po netu ali nisu valjda prsli i gluvi svi oni koji hvale fiio i iBasso.. a medju njima ima i ljudi koji su potrosili silne pare na zvuk do sada.
 
Poslednja izmena:
Nisam rekao da su bolji, a nemam ni argumente stručne prirode kao što sam ti pojašnjavao za DAC ali prosto se zna ko kako stoji.
Na tu temu imaš dosta na forumu anything but ipod i na head fi.

Dakle ako novac nije problem ja bi išao na cowon a ako sam u budžet varijanti ja bi išao na sandisk sansa clip a ako sam negdje u sredini onda fiio.
 
^ ali imas fiio/ibasso plejere od 100, 200, 300-400e.. sto se poklapa sa cowon ponudom. Ok logicno je da je neki premium cowon bolji od fiia od 100e ali stvarno sam nasao utiske gde vise hvale zvuk X5 fiia mada misle da je cowon softver/interfejs bolji kao i baterija. Ali opet ono najbitnije-zvuk na X3 i X5 bukvalno svi hvale.. Nisam bas pratio do koje cenovne klase idu cowon plejeri, moguce je da imaju i skuplje uredjaje od fiia X5..

I naravno da sve to mora da se ''cuje'' ali to je dosta tesko kod nas.. evo mikipsy primer, 4A nema e18 npr i nije mogao da proba a na sajtu reklamiraju kao da imaju zalihu od 100 uredjaja. A i da imaju pitanje je da li bi omogucili testiranje.
 
Poslednja izmena:
dali bi da imaju ali nažalost nemaju
 
Godinama sam koristio iPod Nano 3rd generation, ali sam ga izgubio.
Ovih dana treba da uzmem nešto.

Da li juriti iPod opet ili Fiio? X1 bi bio optimalan
koristim Sennheiser CX-300II

Ako te samo zanima kvalitet zvuka onda bi isao x1 ili x5, posto vecina misli da je mnogo para a mala razlika u zvuku izmedju x1 i x3 (x1 je oguljena verzija x3 to je barem moje misljenje :D)

Na head fi vecina misli da je x1 najbolji do 100e
 
Misterija je previse ocigledan lik ;)

Pa planirao sam da probam u ns.. a ako nemaju e18 u BG onda su male sanse da u NS imaju na stanju..
 
ja sam nedelju dana citao o fiio uredjajima po head fi i svi imaju samo reci hvale,i vrlo cesto ga stavljaju u superlativ. naravno,nadje se par negativnih komentara,ali to je sve zanemarljivo.

sto kaze hsv,cowon ima bolji interfejs i bateriju. nista vise.
 
Nova verzija E17 http://www.fiio.net/en/products/38

content_E17____-EN_01.gif


Valjda ce uskoro izbaciti i k verziju E18..
 
Sta je posebno sa ovim modelom E17k ?
 


mnogo prijatan lik ovaj cela,uzivao sam u svakoj recenziji koju sam odgledao.
 
Au... Sta je sa ovim masovnim banovima od NG? mikipsy, hsv, emix i jos par? Nisam pratio forum nedelju dana i kad bacih pogled ponovo ljudi dobise "bolovanje"...
 
Nazad
Vrh Dno