Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

Ja bih svakako slušao MP3 što zbog prostora/količine pesama što zbog autonomije, a razlika u zvuku je nečujna ako je i ima, pogotovo na portabl plejerima i slušalicama. To vam je placebo :D
I baš bih voleo da čujem neki od pristojnih kineskih plejera vs fiio, nekoliko puta su jeftiniji a kladim se da ne zaostaju ni približno.

Da li postoji mogućnost da se neki plejeri čuju kako sviraju u nekoj radnji? Meni je suludo kupovati tako mačku u džaku. Pre bih čak kupio i polovan plejer samo zbog probe. Nisam nikad čuo ni sandisk, pre su ih hvalili sad ih kude. Telefon (S5) već razbija koliko je glasan i kvalitetan zvuk samo što je totalno nepraktičan za slušanje. Naravno da bih hteo ako je moguće još bolji i glasniji zvuk (da može bolje da potera AKG K77) ali pre svega bih plejer kupio da ga okačim oko vrata, da bude pri ruci jednostavan za korišćenje i da imam fizičko dugme za next song, jer ću od telefona i njegovih krševitih android aplikacija odlepiti.
 
Poslednja izmena:
Imas u BG poznatu prodavnicu koja dozvoljava test raznih audio uredjaja pa skokni i probaj a ne bi bilo lose ni da razmislis o promeni slusalica :)

Valjda ce se uskoro pojaviti X3 mk3, u tom slucaju bi postojala sansa da cenu starog X3 mk2 snize na nekih 20-ak 'iljada, za taj novac u srb tesko da ces naci bolji plejer sa garancijom.

I baš bih voleo da čujem neki od pristojnih kineskih plejera vs fiio, nekoliko puta su jeftiniji a kladim se da ne zaostaju ni približno

Cena dosta toga govori, nisu ni Kinezi ludi. Pogledaj onaj link koji sam postavio, postoje chi-fi plejeri od 15-20$ ali i od 2500$ i licno ne verujem da bagoviti kineski plejercic od 30-40$ ima ikakve sanse protiv X3 jer da je pribliznog kvaliteta ne bi kostao 30$ nego bar 3X vise :)

A da li ce se cuti razlika i kolika dosta zavisi i od samih slusalica kao i formata koji se slusa jer postoje i korisnici koji ubodu in-ear od 5-10$ (i to neke genericke krseve) u novi plejer, puste neki ''mix'' sa YT i kazu ''pa ovo ne zvuci nista bolje od mog $150 telefona, bacio sam pare'' :d
 
Poslednja izmena:
To znam ali ne kupujem po tim poznatim prodavnicama audiofilske uređaje, i 20ak hiljada mi je suludo za običan mp3 plejer :)
Ali otići ću baš da čujem šta imaju, da uporedim sa prethodnim plejerom koji mi je crko i sa telefonom.
Više me interesuje ako mogu da se čuju negde plejeri tipa sandisk i slično oko 50ak eura, možda bih dao do max 100 ali da baš ima smisla, razlike u svemu i da znam zašto dajem.
E da a za slušalice pa nisam poludeo da menjam kad su odlične. Kad sam kupovao hvalili su ih samo tako. A čim nešto kupiš, marketing radi svoje... Isto je i sa zvučnim karticama a realno ove nove napucane skupocene zvuče isto kao prastari audigy.
 
Poslednja izmena:
To znam ali ne kupujem po tim poznatim prodavnicama audiofilske uređaje, i 20ak hiljada mi je suludo za običan mp3 plejer

Hoces plejer koji nije obican i koji ce biti ozbiljan apgrejd u odnosu na telefon (a S5 samsung je sasvim solidan), e pa to ''kosta'' :)
A uz to bi i slusalice morao da promenis, evo AKG je izbacio novu niskobudzetnu seriju koja je, po misljenjima vecine, dosta bolja od stare Kxx koja se hajpovala pre 8, 9 godina a vec krajem 2010. je porazena sa naletom boljih slusalica iz Kine :)

Zato kazem - skokni do 4A, probaj X1 mk2/X3 mk2, sa K77 koje imas ali i sa nekim boljim slusalicama (ne moraju da budu neke preskupe) pa proceni da li ti se isplati da istreses novcanik.
Za K77 ti je dovoljan i kineski plejer od 30-40$ :) Pa cak i ovaj od 25$ https://www.gearbest.com/mp3-mp4-players/pp_437373/review.html

Isto je i sa zvučnim karticama a realno ove nove napucane skupocene zvuče isto kao prastari audigy.

Ma kako da ne :d
 
Poslednja izmena:
Gadjane, neću da ulazim u raspravu, samo bih ti savetovao da probaš S5 sa nekim drugim, ne nužno značajno skupljim slušalicama negde (Superlux HD681 EVO/668B/Presonus HD7/Koss Porta Pro/Sennheiser PX100-II/Grado iGrado itd), pa da onda donosiš zaključke.
 
Apsolutno se slazem :) S tim sto za vecinu telefona ipak pre savetujem in-ear slusalice iz klase 50-100e (ili skuplje ali iz razumljivih razloga neka cifra od 100e bude gornja granica), jednostavno telefonima mnogo bolje ''leze'' a S5 ima odlican audio kvalitet, za standarde smartfona, naravno.

Ovo pominjem jer postoje sanse da promenis odluku o kupovini plejera a novac preusmeris na drugu stranu, mislim da bi se mozda cak i odusevio zvukom S5 uz Sennheiser Momentum in-ear, Senn CX5.00, ATH CKX9/is, Klipsch R6, Beyerdynamic DTX 102 iE ili neke od slicnih kvalitetnih in-ear koje nisu preskupe (do 100e uglavnom, neke su na popustima i 70-80e, samo treba obratiti paznju da li imaju mikrofon i kontrole, ako je potrebno za fon).

E jedino ako te smara egonomija na smartfonu pa da predjes na neki dobar plejer ali opet postoji bar 10 dobrih android plejera/app sa dobrom ergonomijom i sa dosta podesavanja.
 
Poslednja izmena:
Pre toga razgraniciti sta je mp3 plejer a sta fiio hifi plejer.[emoji1]

Ako se slusa samo mp3, od fiio-a jedino gledati m3 ili bilo sta sto ima da se uzme danas.Za to se ne kupuje hifi plejer.


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Imam X3 prvu verziju, i nikad nisam imao nikaakvih problema, ni softverskih ni hardverskih. Imam oko 1000 pesama na kartici, sve radi odlično.Ne bih ga menjao nikada. Puštam uglavnom FLAC ali ako nemam izbor posluži i mp3 boljeg kvaliteta. Imam neku mini liniju, denon koja je ok, ali kad hoću da uživam, kačim se na X3, pa sad ili bubice, ili over ear, zavisi od raspoloženja :).
 
Joj pa onaj kineski plejer nema hardverske tastere za next i previous song. To mi smeta i na telefonu. Ne znam da li neki android plejer može da obrne komande da bude to umesto volume up down. A i pitanje taj kinez da li je išta bolji ili bar glasniji od telefona. Skupocene bubice mi ne trebaju nisam lud, osetljive žičice zapneš negde doviđenja sto eura. A samsungove su odlične imam dve verzije, za bicikl su bolje one in ear što izoluju saobraćaj i vetar mislim da su od S4, a od S7 kao da imaju malo bolji zvuk ali na bajsu sve šušti, više su za sve ostalo. Kad putujem kolima ili vozom ponesem K77 baš me briga što izgledam ko vanzemaljac hahah.

Vi i dalje tripujete da čujete razliku flac/mp3? :) Napravite mp3 ali baš od istog flac fajla, kvalitetnom kompresijom pa udrite blind testove.

Verujem da ima boljih slušalica ali ove su mi odlične i ko nove su pa mi se ne kupuje.

E da, mogu da probam kod drugara Philips SHP9500 skoro ih nabavio, baš ću da vidim ima li razlike na telefonu. On sluša na integruši, ali kao neka dobra supreme fx 2015 mada ja ne verujem u dobre integruše meni je svaka šuštala i zujala. Ne cima mi se po prodavnicama ako treba da otpakuju slušalice kad nisam ozbiljan kupac. Ni K77 nisam smarao da mi otvaraju verovao sam preporukama s foruma. I zvukom sam zadovoljan ali mogle bi biti i veće i udobnije za višečasovno slušanje. Ne znam što im je teško da naprave da to prekrije lepo uši. Valjda da naredni model bude "apgrejd", ko bi kupovao kada bi svi bili prezadovoljni slušalicama bar deceniju
 
Poslednja izmena:
Muzika s telefona s telefonskim slusalicama? tu se ne oseti razlika u kvalitetu ni izmedju mp3 sa 96, 192, 320kbps i flaca, sem sto je malo "glasnije na max".[emoji1] [emoji1] [emoji1]


Ali ako si zadovoljan tako, onda ti fiio ni ne treba.



Da se vratim na temu, @babac, kako si zadovoljan reprodukcijom zvuka i baterijom na m3?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Daj komentar za svaki slucaj [emoji23]
 
@hsv

Nemoj da me zahebavas... :) slobodno mozes da procitas iskustva i H2H uporedjivanja sa FiiO X3 II. Cenovno su isto plasirani i Sonijev plejer je dosta zaokruzeniji produkt.

FiiO ali bukvalno svaku generaciju pati od bagovitog UI-ja koji se patchuje kroz ceo EOL i baterije od 10-12h (kroz sve 3 generacije, zasto?!?!?!), cak su sa 3000mah kod X3 I dosli na 2400mah kod X3 III (dok je X3 II je imao 2600mah, sto je po meni nedopustivo za plejer sa takvom cenom). Jos su sada od full alu presli na kombi pvc+alu i samim tim su i tu zakinuli na kvalitet koji ih je krasio.

Kada sam uzimao onaj A15 lomio sam se jos izmedju x1 i x3 II (znas i sam) - na kraju zavrsio sa Sonijem. Dobar drug je uzeo x1 II jer nije hteo vise od 120e da plati - i naravno generalno je zadovoljan ali se zalio na bagovit UI i losiji skro tockic. A kasnije smo kratko uporedili i slozili se da sonicno A15 nije uopste losiji od tog Fiia, niti je A15 drasticno bolji, a generalno je bolji produkt jer daje stabilan i dizajnerski bolje UI i 2-3x baterije (dok je cenovno bio tacno plasiran izmedju x1 i x3, i komotno je mogao da izadje na crtu X3). Jedina mana a15 je losija amp sekcija...

Ne razumi me pogresno ne navijam ni za jedne ni druge, gledam samo sta je najbolje u cenovnom rangu do 250e - jer i sam planiram jednu prinovu sto se plejera tice, pocetkom sledece godine i merkam X3 III i najavljeni NWZ-A40. Takodje i X5 II mi je u opticaju, jer ce mu sigurno pasti cena
 
Poslednja izmena:
Za 3 dana predstavljaju Q5.

22894377_1602736259783901_2297571496822956421_n.jpg
 
Cena? Severno od 300$?
 
Znace se za 3 dana :) Tesko da ce kostati manje od 300$, sto je 400e u srb :d
 


349.99$

10024048.jpeg


10024049.jpeg
 
Pojavio se X3 III u srb, 27600 din kosta.

Cenu X3 II su ''snizili'' na 23990 din, dakle 200e prakticno :d dok je na amazonu cesto oko 140$, trenutno i 137$.
 
Mislim da nema potrebe ici na mk3.
Mk2 je kod mene duzi period i mogu ti reci da bas dobro pusta sve sto se od njega trazi, firmver su utegli, stvarno odlicna sprava. Ali da je kod nas cena naduvana to stoji :(
 
Koja je poenta sa cenama u США :S:?

EU cene su jedino relevantne.

FiiO X3 II black je 169 € u „njihovoj“ prodavnici na nemačkom Amazonu i to je najniža cena u EU koliko je meni poznato.
199 € je X3 III.
 
X5 II je u jednom trenutku (pre par nedelja) spao na 249e (direktno kod FiiO retailera u DE i njihovog partnera u AT) - sto je po meni bolja opcija od X3 III.

Takodje ima dobrih alternativa kod Pioneera, Sony-ja i Cowon-a, u cenovnom rangu do 250e.

MkII je i dalje odlicna opcija za te novce
(ali bolja alternativa, "bang for the buck" u tom cenovnom rangu ce biti Sony A40/45 koji treba da se pojavi na prolece u EU)
 
Zdravo svima! Uskoro uzimam drugi mobilni pa me interesuje da li neko ima iskustva sa Fiio K1 i A1 u kombinacijama sa telefonima? Pošto imam kvalitetne bubice, i volim kvaalitetan zvuk, da li bi mi ove spravice nešto značile, ili je bacanje para. Verovatno prelazim na Honor 9 ili HUawei mate 10 lite... hvala na odgovorima!
 
Što ne uzmeš odmah telefon sa jačim i boljim izlazom? HTC i iPhone. Samsung u S seriji je takođe dobar izbor, jeste prošlogodišnji model S7, ali je odličan u svim parametrima, od kamere do zvuka. HTC sjajan zvuk, malo slabija kamera od S7... Xiaomi Mi A1, odličan i jak izlaz, nov oko 220e.
Mada da, dobro je imati eksterno rešenje, pa ostaje i za sledeći mob. Huawei mi nešto nije poznat po jakom i dobrom izlazu, sigurno ćeš imati benefit sa pojačalom, ali ovi gore iznad su liga iznad sa dobrim bubicama. Ne moraš nositi dva uređaja. I sam se razmišljam da uzmem neko, ali me nervira nošenje dva uređaja na treningu, plus ne znači ništa za BT sluške.
 
Poslednja izmena:
i Phone nikad ne bih uzeo jer mi se ne sviđa ios. A treba mi isključivo dual sim zbog službene kartice, Mada ću verovatno raskinuti ugovor sa vip-om jer dripci, posle 8 godina i 3 broja i bar 250000 dinara koje sam im ostavio neće da mi daju ni 30% popust na paket. Ali njih ću napljuvati u temi provajderi, bez brige...
 
Sta je sa X3, zasto njega ne koristis kao prenosivi plejer umesto telefona?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Zdravo svima! Uskoro uzimam drugi mobilni pa me interesuje da li neko ima iskustva sa Fiio K1 i A1 u kombinacijama sa telefonima? Pošto imam kvalitetne bubice, i volim kvaalitetan zvuk, da li bi mi ove spravice nešto značile, ili je bacanje para. Verovatno prelazim na Honor 9 ili HUawei mate 10 lite... hvala na odgovorima!

Razmisli o SMSL iDEA: http://www.smsl-audio.com/productshow.asp?id=133
https://www.head-fi.org/threads/smsl-idea-portable-dac-amp.851110/

Sudeci po testovima, utiscima u pitanju je odlican mali DAC/AMP koji radi sa vecinom uredjaja, dakle i kao desk/laptop DAC/AMP, nije pravljen samo za tablete i smartfone.
Da ne kucam ponovo: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?55553-Bubice&p=5318456&viewfull=1#post5318456
Kazu da je zvuk izuzetno dinamican, detaljan, neutralan i sa odlicnim soundstage-om. S obzirom na te karakteristike ja bih iDEU upario sa nekim muzikalnim, dinamicnim bubicama sa jakim basom a ti ih bar imas nekoliko :)

E sad, pojacalo nije bas jako ali je dovoljno za in-ear pa cak i vecinu on/over-ear do 64Ω tako da ocigledno moze da posluzi i kao desktop/laptop resenje uz SL i slicne, manje zahtevne sluske.

A1 je samo AMP a za K1 kazu da je sasvim solidan, pisao je jedan clan o K1 bas ovde u temi. Na osnovu utisaka mislim da iDEA zvuci bar malo bolje (moguce cak da je bolji i od X3 mk1) ali je prednost za K1 niza cena i mogucnost kupovine u srb, sa garancijom.
 
Poslednja izmena:
Ne nosim X3 van kuće, nikako :). IDEA je duplo skuplji od K1, tako da otpada. Uostalom, videćemo prvo kakav je zvuk sa ova dva telefona. Na Xiaomi redmi 4X koji trenutno koristim je baš dobar i glasan zvuk, ali se prodaje. Na J7 prime koji sam imao je bio dosta tih zvuk za moj ukus. Volim kad ne čujem ništa sem muzike dok sam u busu :).
 
Onda sacekaj da testiras zvuk na tim telefonima pa ako ne budes zadovoljan onda skokni do dobro poznate prodavnice i probaj K1, to je uvek najbolja opcija :)

https://www.headfonia.com/review-fiio-k1-the-even-more-entry-dacamp/
http://www.fiio.net/en/products/48
https://www.head-fi.org/showcase/fiio-k1-portable-headphone-amplifier-dac.21130/

Za taj novac deluje kao korektan uredjaj. DAC je odlican (isti imaju i E10k/E17k) a AMP sekcija je drugacija i slabija ali opet dovoljno dobra (75mW @16Ω, 35mW @32Ω)

Ali je najbolje da probas i sam procenis da li ti odgovara i da li radi uopste u kombinaciji sa telefonom koji imas: http://www.fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=41181
 
Poslednja izmena:
Uuu, ekstra igračkica ova Idea, deluje kao bolja solucija od Dragonfly Black i Cyrus Soundkey u toj klasi.:)
 
U dobro poznatoj prodavnici se ne mogu probati i čuti audio plejeri, to je dezinformacija. Ja ću verovatno da kupim sandisk clip jam jer je jeftin i barem može da se čuje pre kupovine, nadam se samo da nije osetno lošiji ili tiši od S5 telefona. Bukvalno nikakvog izbora nema, i M3 je već preskup a ništa specijalno ne nudi i mačka je u džaku, isto kao i kineski plejeri o kojima se ništa ne zna. Razmišljao sam se i za polovan fuze ali sve je to sigurno isto srnj svodi se na gabarite, funkcionalnost, količinu memorije, trajanje baterije...
 
Nazad
Vrh Dno