Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

Moguce da je do toga ali Kinezi su to..

Sad vidim da spremaju K7 ali je pitanje kada ce se pojaviti u prodaji: https://www.head-fi.org/threads/fiio-k7-desktop-dac-headphone-amp-discussion-xlr-balance-dual-thx-aaa-xmos.927171/?tdsourcetag=s_pctim_aiomsg&fbclid=IwAR0F4Et6B0zLklx1P5NFlIX2d92ZdHOMPFQPFnL6bDmFK2lIblptmCF4s4Y

11197031.png


11197032.png


Ko zna koji ce dizajn izabrati na kraju ali ovo deluje bolje, ozbiljnije od K5 Pro.
 
Poslednja izmena:
M3 Pro
https://hifigo.com/products/fiio-m3-pro-portable-hi-res-mp3-touchscreen-music-player
FiiO M3 Pro DAP Announced
Comparison Between FiiO M3 Pro and M3k:-
>The M3k uses an AKM DAC AK4376A, while the M3 Pro is using a more powerful ES9218P DAC Chip.

>The M3k has physical and touch screen buttons to operate the device while the M3 Pro features physical buttons with complete touch screen operation.

>The M3k has Micro USB charging port while the M3 Pro has the latest USB Type C port.

>The M3k decodes DSD up to DSD64 while the M3 Pro plays DSD up to DSD128 natively.

>The M3k doesn’t feature a Line out port, while the M3 Pro features Line out option.

>The M3k has a power output of up to 46mW at 16 ohms of load while M3 Pro has a power output of 92mW at 16 ohms of load.

>The M3k has a battery life of up to 24 hours, while the M3 Pro has a battery life of up to 15 hours.
 
Nove informacije o K7 i K7 Pro. Deluje da ce (konacno) napraviti desktop DAC/AMP koji bi mnogima mogao da bude ''end game'' ali ce izgleda, po prvi put, preterati sa cenama desktop modela.

K7 will follow the same design as K3 and K5Pro.
The light ring color will change according to different sampling rate and DSD.


We originally planned to launch K7 by the end of 2020. The engineer team are working hard to advance the K7 sales date to October,K7Pro will be December.
The current price cannot be determined because some technical specifications and materials have not been determined. Our goal is not low prices, but how to do better. Even so, K7 will not be higher than $500 US dollars


This will be very closed to our final design of K7/K7Pro, key features as follow:
1, THX amplifier.
2, Dual AK4497 / Dual AK4499 ( Pro)
3, LDAC/aptX HD/ IOS/ Android app control.
4, DSD512/PCM768/32
5, XLR/4.4/6.3 Headpone out.


96350036_2962301910544525_7078656521046851584_o.jpg


96735681_2972175582890491_4779309598328750080_o.jpg
 
Ne vidim nijedan razlog da radim upgrade sa k5 pro. :shrug:

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Ovo ce biti najbolji FiiO uredjaji do sada, za flagship slusalice svih ''vrsta'' ali i za hi-fi zvucnike. Ocekujem primetno bolji kvalitet zvuka od K5 Pro u svakom smislu, bolji cak i od sjajnog Q5s, i uz mocnije pojacalo. Hardver je odlican, za ovih 13+ godina su se prilicno dobro pokazali kao kompanija.. ali videcemo, rano je jos za bilo kakve zakljucke. Steta samo sto ce cene biti visoke, verovatno 450$ i 550-600$ (Pro verzija), bas deluje da im u ponudi fali neki K6 Pro za oko 300$, ili K5 Pro MK2 :)
 
Poslednja izmena:
Obzirom da k5 nema na stanju i pitanje je kada ce biti dostupno, sta mislite o k3? Upotreba bi bila uglavnom:
Pc -> usb k3 -> sonus faber pryma slusalice, flac 192/24.

Da li se ispalti cekati k5 ili je za ovu upotrebu i k3 ok? Nije ni razlika u ceni zanemarljiva, ali recimo da cenu izbqcimo iz jednacine ovde.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk
 
K5 Pro je svakako bolji, hardverski, zvucno i u smislu mogucnosti pojacala (koje je drasticno jace od K3) ali tvoje slusalice su ipak raritet (na osnovu specifikacije bi trebalo da su veoma efikasne/glasne) pa je pitanje sta ti se vise isplati.
Ali postoji mogucnost da bi cuo razliku izmedju K5 Pro i K3 jer je K5 Pro jednostavno bolji zvucno.

Mislim da ce domace prodavnice dobiti K5 Pro do kraja juna, proizvodnja je obnovljena, nema logike da se oteze vise, iako znamo da bogata trzista imaju prioritet pri nabavci.

Razmisli i o iFi Zen DAC: https://iiwireviews.com/ifi-zen-dac-review-sit-back-and-enjoy
https://www.whathifi.com/reviews/ifi-zen-dac

Steta sto ne moze da se kupi u SRB, sa garancijom. Moze da se naruci ali ce, uz sve propratne troskove, kostati vise od novog K5 Pro sa domacom garancijom (kada se konacno pojavi).

Neki opsti utisak je da je K5 Pro malo bolji od iFi Zen za slusalice, kao line-out DAC Zen je malo bolji. Pitanje je kako se K3 nosi sa iFi Zen (kada se koriste slusalice), jasno je samo da Zen ima malo snaznije pojacalo, oba imaju slicne funkcije i hardverski bass boost.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Mislim da cu se ipak drzati onoga sto mogu da kupim ovde, zbog garancije. Razmislicu jos, nije mi toliko hitno, razmisljao sam da do kraja meseca kupim. Mozda sacekam i k5 pro. Dac bih uglavnom koristio sa slusalicama.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk
 
Drustvo sta mi predlazete da uzmem da poteram beyer DT 990 Pro (250 oma)?
 
Iskreno njega sam i gledao, bitno mi je da bude kvalitetno za taj neki entry level, i da sluske iskoriste max da daju dobar zvuk. :)

21k kod nas, ne znam koliko je kod madjara...
 
Nisam viđao K5 Pro kod Ugara na KP, ali možda neko od njih može da nabavi. Mada, ne verujem da bi uštedeo nešto značajno a kupovinom u SRB imaš lakše ostvarivu garanciju.

Inače, entry level su stariji FiiO modeli kao E07k, E10k, novi K3, Q1/MK2 i ostali slični kineski DAC/AMP (SMSL M3, FX X6) ili Asus Xonar U7/MK2.
K5 Pro je ozbiljnija sprava, zvučno bolja i sa primetno moćnijim/sposobnijim pojačalom a ima i regulaciju gain-a u 3 nivoa, preko prekidača, što je odlično.

Npr. novi K3 je zvučno sasvim solidan u toj klasi ali ima slabije pojačalo od starog E10k (preko standardnog izlaza, 120mW @32Ω) i u rangu E10k (preko balanced izlaza, 200mW @32Ω), dok je K5 Pro pojačalo drastično snažnije (1.5W @32Ω) a ima i malo bolji DAC od svih ostalih FiiO modela do 200$.
 
Hvala druze, nista onda cu njega da uzmem kad resim. :)
 
Slobodno naruči, K5 Pro ima veoma dinamičan i smooth zvuk, sa odličnom sredinom, mislim da će biti dobra sinergija sa ''naoštrenim'' DT 990 Pro. Trebalo bi da im malo ukroti oštre visoke, utegne bas i pojača atak ali i fino popuni sredinu koja je povučena iza basa i visokih.

Npr. Fostex TR-90 (80Ω, 90dB), koje su nekako čudno zahtevne (u smislu da mogu da zvuče dovoljno glasno čak i preko telefona ali im zapravo treba dobro pojačalo) zvuče primetno bolje kada su povezane na K5 Pro, nego na E10k ili X6. Kao da ih K5 Pro oživi kroz ceo raspon, tu posebno mislim na bas i srednje, mada i visoki zvuče detaljnije i punije. Pozicioniranje i soundstage su takođe bolji mada nije drastična razlika u pitanju ali svakako postoji.
 
Poslednja izmena:
Ajd probaj neki dsd128+ pa kaži da li imaš problema sa seckanjem. :)

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Upravo sam rešio ovaj problem, mada preko mog setup-a (Win 10 PC) se nije čulo seckanje već pucketanje pri reprodukciji nekih DSD fajlova.

FiiO Driver Donwload

Odmah po kupovini sam instalirao ali nisam obraćao pažnju na podešavanja, nije mi ni stalo toliko do DSD jer je ogromna većina muzike na HDD-u 44/48/96/192kHz.
Rešenje je jednostavno - u FiiO control panelu/buffer settings treba podesiti 16384 samples, po defaultu je 2048 ili 4096. Output 2 channels, 32 bits. I naravno, 384kHz u podešavanjima OS-a i plejera koji se koristi. I to je to, nema više pucketanja.

Da dodam - pri slušanju DSD preko AIMP-a, pri zvučnoj notifikaciji qBitorrent-a opet se na kratko javilo to pucketanje, u toku trajanja same notifikacije. Pustio sam i 2 YT videa, istovremeno sa AIMP-om, i nema pucketanja.
 
Poslednja izmena:
Nažalost, to neće da fercera za Mac. Pucketanje s čuje na DsD128 i većim. Ali još veći problem je seckanje. Bukvalno promenim tab u Chrome i krene da secka kao ludo. Nekad i iz cista mira. Baš iritira.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Jedino da pogledaš na head-fi da li se još neko žalio, da li postoji neki fix. Ili ako FiiO ima neki online support, makar na društvenim mrežama da opišeš taj problem, možda postoji rešenje.

Nove vesti o K7/K7 Pro.

To će biti ubedljivo najveći FiiO uređaji do sada, i najskuplji desktop modeli.

FiiO Q3-THX Balanced DAC/Amplifier
Q3
 
Poslednja izmena:
Zdravo, pošto je ovo tema samo za Fiio zanima me da li bi sa nekim uređajem dobio primetno kvalitetniji zvuk na Presonus Eris 3.5 nego do sada, koristim FX Audio X3 DAC i to pretežno za slušanje muzike (uglavnom flac) na zvučnicima? Čitao sam o FiiO K3 i FiiO E10K (to je neka cena do koje bih išao) ali bih voleo da čujem mišljenje od nekoga iz prve ruke.
Pozdrav i hvala
 
Interesuje me da li je neko spojio microlab solo 7c sa TV-om preko FiiO D03K Taishan? Na prethodnom TV-u nisam imao smetnje na izlazu za slušalice, na novom imam čudno zujanje kad se nešto kreće na ekranu. Zato sam mislio da pređem na optical ako će to da mi reši problem.
 
FiiO K9 Pro

DAC:
Flagship AK4499
Headphone Amplifier: THXAAA-788PRO
Balanced Output Power (Headphone): 2700mW/32 ohm, 1080mW/300 ohm
Headphone Out: XLR balanced, 6.35 single-ended, 4.4 balanced
Decoding Formats: DSD512/PCM768K/32Bit
Bluetooth Codecs: LDAC/aptX HD/aptX adaptive
Linear Power Supply: AC220V/110V adjustable
Appearance: Full aluminum CNC shell
Size and Weight: 200*200*72mm, 2750g
Release Date: Expected in May
Price: To be determined
AKM 4499 Version less than 1000pcs, Because of the limited stock ,
However, supply is expected to resume in April or May 2022,Our K9 Pro AKM version will be back in production if the AKM chip is supplied properly

ESS Version will release around Augest 2021, the quantity should be sufficient.

zZdLTIe.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja trenutno razmišljam da uzmem dap m3 pro, m5 ili m6. Jedino što me sprečava je što nisam siguran da li će me mrzeti da ga nosim. Tačno bolje još jedan telefon da vučem...

Takođe gledam i njihove IEM, fh1s i fd3, ovaj drugi me nervira sto ima mmcx.

Iskustva, ideje?
 
Je l siguran hifigo? Planiram da poručim UTWS5 i koliko vidim to mi je jedina opcija.
 
Zbog požara i uništene Asahi Kasei Microsystems (AKM) fabrike, mnoge kompanije su prinuđene da menjaju DAC čipove i uglavnom prelaze na ESS.
Ovo važi i za FiiO pa tako stiže ESS verzija K5 Pro, odnosno umesto AKM AK4493 DAC koristiće portable ESS DAC (ES9038Q2M). Koliko je drugačija ta promena, bolja ili lošija (FiiO navodi određeno poboljšanje zvuka), ostaje da se čuje.
5241763.jpg

This time, this lively product has been upgraded due to chip shortage. From early December, the K5 Pro ESS edition entered the market. The main difference between the previous K5 Pro and the K5 Pro ESS is that the new one employs the flagship portable ESS DAC, the ES9038Q2M with more outstanding performance and richer audio details. Compared to the last gen, the distortion has reduced by 50%, the crosstalk for LO has increased by 6dB with greater channel separation, and the dynamic range has increased by 3dB.
 
Nazad
Vrh Dno