Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

Ne znam na koju prodavnicu mislis ali u toj jednoj su mogli da se probaju/cuju neki plejeri kao i odredjene slusalice, desavalo se da imaju i rasprodaje uredjaja koji su sluzili za test.

Mada ako si nastupio sa takvim stavom, kao i u ovoj temi, onda me ne bi cudilo da su taj dan resili da se prave ludi :)
Mozda zavisi i od same prodavnice, mislim da se nalaze na vise lokacija. Ili trenutno ne daju FiiO uredjaje na kraci test.
 
Poslednja izmena:
FiiO nikako da napravi neki klasican desktop DAC+AMP u klasi 150-250$ ili neki novi (usb powered) koji bi bio ozbiljan apgrejd u odnosu na E10k/Q1 MK2.
U medjuvremenu je Topping izbacio novu, unapredjenju verziju NX4 (DSD): http://en.tpdz.net/products_detail/productId=25.html
https://www.soundphilereview.com/reviews/topping-nx4-dsd-review-1798/

FiiO M7 DAP se pojavio i u srb (27600 din) do je cena X3 MK3 pala na 22490 din.
Q5 je preskup u srb, cak 51000 din.

M7
https://www.headfonia.com/review-fiio-m7/

FiiO K3
Pitanje je koliko ce kostati i da li ce biti ozbiljan zvucni apgrejd u odnosu na E10k/Q1 ali videcemo. Za sada mi NX4 DSD (150-160$) deluje kao najbolji apgrejd.

10173410.jpg
 
Kupio sam juce M3K, sjajan je to "mali" plejer. Dovoljno je glasan (slusao sam sa Xiaomi hybrid slusalicama, kasnije cu da pustim sa Ath M30x), odlican zvuk...jedino ako mogu da navedem kao manu je to sto balans izmedju leve i desne slusalice nije bas najsrecniji (iz odredjenog razloga slabije cujem na desno uho i to izgleda dosta, pa sam trazio plejer koji ima balans). Vrhunski kvalitet izrade, tu mane nema. Ako trazite plejer u ovom cenovnom rangu necete pogresiti. Jos jednom hvala @hsv.stoned koji mi je prosle godine pomagao oko odabira fiio uredjaja i upoznao sa ovim brendom.
 
Poslednja izmena:
^ Jesi mi ulepsao dan ovim. :)

Nadam se da je znacajniji upgrade u odnosu na e10k, odnosno da moze da bude odlicna opcija u cenovnom rangu do 150e a ne samo reciklaza zastarele (i jos uvek dobre) e10k serije
 
FiiO Shop u Nemackoj ga ima na lageru (kao i Amazon.de, gde je takodje FiiO Nemacka prodaje) - 99e je cena. Sasvim korektno.

hsv cekamo za utiske/recenzije iz prakse :)
 
Kada sam gledao Beyerdynamic sluske da uzmem, trebali mi je ovako jedno cudo da mogu da uzivam u punom sjaju, ali tada nije bilo prodaje kod nas a ni kod madjara, bese davno, ali sada, hmm.. :D

Valjda ima dovoiljno snage, nekad E10 bio dovoljan..
 
@Yojinbo

99e je odlicna (i realna) cena, ovde u srb je 128e trenutno.
Ocigledno je zvucno bolji od E10k ali je pitanje da li vredi toliku doplatu u odnosu na polovne (popularne) uredjaje kao E10k, X6, M3, U7 itd. Cak je za tih 128e moguce kupiti dobre (SL/iSK/AKG) sluske i DAC.

Ali dobro, jasno je da je K3 bolji od E10/k, bilo bi idealno da cena padne na oko 100-110e u srb.
Najvise me zanima poredjenje sa skupljim Topping NX4 (DSD).

 
99e je i u Italiji. Ocekivalo se da ga ovde deknu vise od E10 koji je bio oko desetak hiljada.
 
Kakav je FiiO M3K?

Sto godina koristim iPod Nano treće generacije i baterija mu je baš oslabila, pa mi treba nešto novo za šetnju i trčanje. Vidim da su razlike u cenama baš velike i da je M3K dosta jeftiniji od ostalih, pa me interesuje da li je toliko i lošiji od drugih FiiO plejera.
 
Male su sanse da neko ima M3K a cita ovu temu :) Vidi po netu, pre svega koji se vise isplati, da li X1 mk2 ili M3K.

M3k
https://headfonics.com/2018/10/fiio-m3k-review/
https://www.head-fi.org/showcase/fiio-m3k.23339/reviews
https://soundnews.ro/2018/11/06/fiio-m3k-worthy-of-its-name/ (ovde imas poredjenje sa X1 mk2, procitaj zakljucak, komentar za X3 mk3)
https://www.xtenik.com/fiio-m3k/

Ocigledno je odlican plejer za tu klasu ali je cena u srb malo visa, ocekivano.

Na KP ponekad mogu da se nadju stariji walkman plejeri, za 20-40e uglavnom, ali ko zna u kakvom su stanju i baterije su im sigurno oslabile.
Ovakav je 30-ak evra na KP.
 
Poslednja izmena:
Hvala! Gledam malo i recenzije ostalih FiiO plejera, vidim dosta zamerki na brzinu softvera, bagove, restartovanje... Mislio sam da su pouzdani sa tolikim cenama. Moraću detaljno da proučim sve.
 
Posedujem M3k,nakon instalacije poslednjeg firmware-a sve radi ok.Problem sam imao sa CUE fajlovima tako da njih moras izbaciti iz albuma.
Bedak ako imas neki live album al *mjau**mjau**mjau*.Bolji je soc od X1II koji je u sutini prepakovana prva generacija sa dodatkom bluetootha od kojeg vise stete nego koristi.
Uostalom ne podrzava ni najobicniji aptx tako da ne vidim svrhu istog.Pojacalo je malo slabije od X serije stim sto ja bez problema teram over-ear sluske sa jos dosta rezerve
a sa in-ear sluskama nema nikakvog pozadinsko suma i gluposti.Sve u svemu dobra spravica,malo paprena kod nas nazalost...
 
Ja imam Fiio X3(prvu verziju) baš dugo, i nemam apsolutno nikakvih problema, ni bagova, ničeg. Radi perfektno od prvog dana. Ima zadnji softver na sebi... ne znam odakle to da su nepouzdani...
 
Ja sam imao i prvu generaciju X1 nikakvih problema nije bilo.
 
Mozda jer X7 tera android pa je drugacije od ostalih jeftinijih plejera.
 
Poslednja izmena:
Bilo je bagova i ostalih softverskih problema, npr. sa X3 MK2/MK3 i novijim android plejerima, verovatno su resili vecinu ali treba proveriti.

@ Sgt. Major

Sudeci po testovima i utiscima M3K je veoma dobar plejer. Od iole jeftinijih FiiO izgleda se preporucuje kupovina ili M3K ili X3 MK2 (na rasprodaji)/MK3, X1 MK2 je izgleda ''visak'' u ponudi.
 
Poslednja izmena:
Prelistaću koliko god budem mogao pre kupovine.

Koje firme uopšte još prave mp3 plejere? Ne znam ni da li iPod i dalje izbacuje nove modele.
 
Ima ih dosta ali se uglavnom radi o skupim plejerima (DAP)
https://www.themasterswitch.com/best-digital-audio-players
https://gearpatrol.com/2017/06/07/6-best-portable-hi-fi-music-players-2/

Na tim listama se nalazi i solidan broj kineskih DAP ali srednje i visoke klase. Tako da sve zavisi od budzeta, FiiO ti je najrealnija opcija zbog mogucnosti legalne kupovine u srb i garancije, realno su male sanse da neko na KP prodaje neke od poznatijih plejera drugih, poznatijih proizvodjaca (naleti poneki, uglavnom stariji sony walkman). Mozda neko od KP Ugara moze da donese neki ibasso ili Cowon. KP preprodavci mozda nabave i neki xduuo ali to i sam mozes da narucis sa AE i da ustedis novac.

Ovde su pretezno chi-fi: https://www.shenzhenaudio.com/portable-player.html?dir=asc&order=price

Na KP se veoma retko pojavi polovan X3 tako da i ta opcija verovatno otpada. Stari M3 preskoci, kazu da je novi M3K mnogo bolji u svakom smislu a razlika u ceni je mala.
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem, analiziraću sve. Plejer mi je zaista važan, jer ne volim da slušam muziku preko telefona, pa sam spreman i da povećam budžet ako nađem nešto dobro. Nisu mi bitni bluetooth, puštanje video fajlova, internet itd, već samo da ima makar 8gb, da je baterija dobra, male dimenzije i da je listanje kroz muziku lagodno.
 
Koje slusalice koristis?

Dobrih DAP ima bukvalno na desetine, pogledaj samo na AE i onom linku koliko je samo chi-fi plejera. Ali treba dobro proveriti kakav je neki model, da li ima problem sa kontrolom kvaliteta, softverom, da li je zvuk u skladu sa cenom (ili losiji) itd. Tu problem moze da bude i mogucnost reklamacije.

Ponuda kvalitetnih plejera poznatih proizvodjaca u srb je generalno veoma slaba pa to dodatno izbacuje FiiO u prvi plan, posebno jer je moguce probati neke od tih uredjaja (BG/NS) a tu je i validna garancija.
 
Ako negde nadješ X3 I, slobodno kupi
 
Koje slusalice koristis?

Dobrih DAP ima bukvalno na desetine, pogledaj samo na AE i onom linku koliko je samo chi-fi plejera. Ali treba dobro proveriti kakav je neki model, da li ima problem sa kontrolom kvaliteta, softverom, da li je zvuk u skladu sa cenom (ili losiji) itd. Tu problem moze da bude i mogucnost reklamacije.

Ponuda kvalitetnih plejera poznatih proizvodjaca u srb je generalno veoma slaba pa to dodatno izbacuje FiiO u prvi plan, posebno jer je moguce probati neke od tih uredjaja (BG/NS) a tu je i validna garancija.

CX-300II, s tim da nameravam da ih menjam nečim, a tek mi se u to istraživanje ne ulazi kad pomislim koliko ću vremena da potrošim. :D

Sve istina, zato sam i pitao najpre za FiiO.
 
Nisam znao da M3K moze da radi i kao USB DAC.
No other player in the M3K's segment can be used as a USB DAC. With a Mac, the FiiO M3K is automatically recognized when connected with no need to install a separate driver. With a Windows computer, a special driver from FiiO is required. Either way allows you to enjoy up to 192kHz/24 bit audio

Sa ovom funkcijom aktuelna cena ima vise smisla.
 
Polako se povecava broj utisaka o K3, i na HF ali i na Amazonu.

Naleteh i na ovaj komentar:
Judging it alone; Its an awesome DAC/Amp that also works on your mobile devices if your USB adapter can power it. It works on my Samsung Galaxy S9 plus! Im using this to power my 20 Ohm Audeze LCD-X headset.

However, if your not using it balanced, this Amp pales in comparison to the e10K. its less powerful. In terms of volume, the K3 needs to crank up to 70% on the knob what the e10K does for 50%. Also in sound quality it falls behind. In Diana Krall's song "S' Wonderful", I could hear the stickiness of her mouth (should I dare call it 'Saliva Clicks'?) more apparently on the e10K but struggle to hear it on the K3. But thats just an example... I always felt like the K3 is lacking on detail. The sound also feels less dynamic on the K3.
Some audio friends on forums say that this K3 shines better when used balanced. However, I primarily bought this to use it for my LCD X and cant use the balanced terminal with it. So in a way, I havent fully fleshed out the potential of this amp.
In the end... I kept my Fiio e10K and returned the K3. Don't get me wrong, the K3 is good. But honestly, in my experience, its not a worthy upgrade if already having the e10K.

Bolji je K3 (bar tehnicki a i funkcionalnost je malo poboljsana) ali ocigledno nema tu ''intimate'' E10k zvucnu signaturu koja se mnogima svidja.
 
Poslednja izmena:
Fiio m3k za sada odlican. Zadnji 1.3.0 update resava i ono sto su svi kukali da nema-custom iq, 3 custom varijacije mozete da sacuvate sada.

Malo mi je bulja sto nema futrole sa stipaljkom(nazalost nijedan plejer na trzistu nema sem sandiska), posto sam navikao da kacim plejer na kais ili sorts, kad ono...nadjem neku drevnu caletovu futrolu koja se kaci na kais, mislim da je od neke nokijice, skoro pa savrseno leze u nju, tako da je to reseno.[emoji41]

Baterija navodno treba da bude bolja od sandisk clip sport-a, to tek treba da vidim. Mnogo jaci izlaz ima, tera sve slusalice koje imam bez problema, na max ne mogu nijedne da pustam, postacu betoven.
Ranjeni Sandisk postaje bekap u rancu, kad ovome ode baterija.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne, ovaj model nema blutut.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno