Šta je novo?

Email Marketing

Karbo

Slavan
Učlanjen(a)
07.11.2004
Poruke
364
Poena
330
Pozdrav

Interesuje me kako da kao registrovana firma saljemo preko 10,000 emailova nasim klijentima, nekada dnevno a nekada sedmicno? To bi obicno bio textualni email a nekada bi se desilo da sadrzi i attachment (brosuru).
Koje servise ili solucije preporucujete?

Da se ne shvati pogresno nije u pitanju spam ili nesto ne zakonito. Sve je regularno i firma posjeduje preko 10,000 klijenata/partnera kojima se salje dnevna/sedmicna i mjesecna brosura i obavjestenja putem emaila.
 
Poslednja izmena:
Ako vec imate softver za kreiranje mailova pa vam je potreban samo SMTP mailserver, postoje servisi kao sto je sendgrid.com. Druga opcija je mailchimp.com koji osim slanja pruza i softver za kreiranje mailova. Treca opcija da kupite softver npr. Interspire Email Marketer i njega koristite na svom serveru koji poseduje staticku javnu ip adresu sa opcijom podesavanja rdns-a.
 
Poslednja izmena:
Najbolje je koristiti eksterne servise za te stvari jer njihove IP adrese imaju jako dobru reputaciju. Sendgir ili MailChimp su super opcije, nikakav softver ti ne treba vec jedan krsten Web developer i 2 dana njegovog vremena. Ili, u najgorem slucaju ovo http://sendy.co/

Sa druge strane, ako zelis da to radis sa svojih servera, predlazem da imas bar 5 statickih IP adresa, dobro podesen mail server, neki Web-based softver (gore pomenuti Sendy) i da platis RBLMon. Trebace ti :)
 
Korisio sam madmimi, i pokazao se kao dobar.

Jeftiniji je od mailchimpa, dobra je tehnička podrška i veoma visok procenat isporučenih mailova.
 
Madmimi je cool ali ume nekad da zabode kod velikih isporuka (15k+).
 
Moguće. Ja sam ga koristio za nešto manje od 50.000 mailova, nije bilo problema.
 
koliko su sigurni ovi servisi u smislu privatnosti i zaštite podataka.
 
Do sada samo pozitivna iskustva sam imao i daju jako dobre rezultate pop itanju procenta uspesne isporuke, sto je za marketing najvaznije. Ovi servisi postoje dosta dugo i ne bi bili tu da nisu dobri u svakom segmentu.
 
Slažem se.

Oni zahtevaju dosta, ali i pružaju dosta. Na primer, bilo koji od navedenih sajtova će te detaljno ispitati na koji način si došao do te baze od 10.000 mailova.
I prag tolerancije za mailove obeležene kao spam od strane primalaca im je izuzetno nizak.
 
I ako mislis da je tvoj mail server sa kojekakvim inhouse resenjima sigurniji, varas se :) Prosto nekad ne bi poverovao koliko taj, na izgled jednostavan, proces prijavi/odjavi -> posalji moze biti komplikovan.
 
Poslednja izmena:
Ako imate svoj server obavezno definišite spf record, mnogi to zaborave pa se iznenade kad završe na spam listama.
 
I pored njega uredno potpisan DKIM rekord.
 
Sto znaci da bi najisplativije bilo da koristimo usluge gore navedenih servisa umjesto sto bi sami to morali da podizemo i odrzavamo.
Posto su neki uvjereni da bi bilo bolje da mi sami dignemo tu vrstu servisa i da odrzavamo, najveci razlog toj osobi je po njegovom misljenju ako sami to odradimo da ce biti sigurnija i jeftinija solucija??!!! Pokusavamo ga razuvjeriti al tesko da ista od toga bude?
 
Definisi sigurnost. I neka ti da projekciju kolicine utrosenog vremena za inhouse odrzavanje takvog resenja - programerski i ops sati, a onda neka izracuna cenu (infrastrukturu necu da pominjem).
 
Neće biti sigurnije ako ne kupite sve potrebne zaštite... A onda će biti mnogo skuplje.
 
Da malo oživim ovu temu,da li se nešto promenilo u medjuvremenu?
Koje eksterne servise preporučujete,za nekih 5000 kontakata,i nekih 10.000 emailova mesečno.
 
Nazad
Vrh Dno