Šta je novo?

Fractal Design Define R5

Dimi93

Poštovan
Učlanjen(a)
09.10.2014
Poruke
6
Poena
51
Na svetsko trziste je pušteno u prodaju novo FD kućište, naslednik R4-ke koja je ovde na forumu veoma cenjena.

dd93ab0ccd30f1e9815c5e94a9a5665d.jpg

RJQY8Ux.jpg

RlDxI1g.jpg


Dosta toga je unapredjno u odnosu na prethodnu verziju. Koga više zanimaju svi detalji koji su dodatni na novu iteraciju Define serije mogu pogldati ovaj video:



Po meni najbolje nove stvari kod ovog kućista su:
novi način mount-ovanja SSD-ova na strani kućista iza matične (prethodni način je zahtevao skidanje matične/napajanja svaki put kada bi hteli skinuti ili staviti novi SSD) i
mnogo više mogućnosti za cabel management. Mislim da su oni plastične trakice losije rešenje u svakom smislu od ovog sada.

Kućište je dosta napredovalo u raznim detaljima koji nisu možda presudni, ali sigurno znače. Mislim da je veliki korak unapred.

Vaši utisci - mišljenja? Kad bismo mogli očekivati ovo čudo kod nas :)
 
Poslednja izmena:
Stvarno nemam zamerke ja imam XL r2 i ovo stvarno deluje bolje mislim korak napred .
Jedina mana ovih kucista je tezina
nisu prakticni za pomeranje po kuci stavis ga na jedno mesto i ne mislis
 
ja bi i dalje za te pare ganjao enthoo,prosto svako mi je sad kucste njah kad se uporedi.
 
Najvise mi se svidja (pored cinjenice da se SSD montira sa zadnje strane bez skidanja MB) sto moze da se podesi strana na koju ce se otvarati vratanca i sto se donji filter vadi sa prednje strane. Oba detalja su izuzetno prakticna u svakodnevnoj upotrebi i odrzavanju.
 
Ima li nekih informacija kada bi se ovo kuciste moglo ocekivati i na nasem trzistu?
 
jedini info koji ja videh je na fb stranici winwin-a , jedan od zaposlenih napisao da postoji mogucnost da bude narucen posle februara ...
 
I nije neko veliko unapređenje u odnosu na R4. :D
Mada i dalje odlično kućište.
 
Poslednja izmena:
O tome da ce kuciste biti dostupno kod nas - pitah alti - koji su jelte zvanicni uvoznici - i dobih sledeci odgovori :
"Poštovani,

Za sada nemamo informaciju o uvozu artikla koji ste naveli.

Trenutno u ponudi imamo dostupno kućište serije R4 i to Kućište Fractal Design Define R4 Black Pearl.

Za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju."

To receno , nasao sam kuciste po prilicno povoljnoj ceni u Segedinu :)

Tako da razmisljam se da za vikend opicim u shoping turu :p
 
Izgleda da ne.
Ove iz Altija sta got da pitam dobijem odgovor 'pratite na sajt'.
 
i kad stigne, kostace 15-16.000, jer je u evropi 100e...
 
Ima ga na kupujemprodajem verzija bez providne stranice 110e... ne znam smem li postaviti link, al u svakom slucaju cete naci
 
Vidim nema oglasavanja korisnika povodom ovog modela. Bicu onda prvi koji ce probiti led. Porucujem ga veceras preko KP te javljam utiske.
 
Ja sam ga poručio isto preko kp, navodno bi sutra trebalo da stigne, javiću šta i kako bude.
 
Ja sam kupovinu odlozio za danas. Jer me buni sledece te bih zamolio za odgovor. U cemu je konkretno razlika izmedju Define R5 Black i Define R5 Titanium osim u boji prednje stranice? Da li postoji razlika u izradi same?
 
Не постоји разлика...
 
e ljudi ja zaboravio na temu. stiglo jos u prosli petak ubacujem slike malo kasnije, od doduse ne dovrsenog sistema i sa napajanjem koje nije modularno pa da vidite kako izgleda. malo sam i ja pozurio sad je u ponudi i model sa providnom stanicom al nema veze lako cu da isecem prozorce :) cool je inace, svidja mi se samo jedan deo zahteva krstasti srafciger i to je donji kavez za hdd(zbog filtera nije moglo drugacije). mesta za kablove mnogo uspeo da sklonim sve pozadi ma sve je super :)
 
Pakuj slike i kaci gore te da pogledam. Kakva je izrada i pre svega koliko je tiho. Cisto tvoj prvi utisak. Hocu da ga uzmem, ali nikako da cujem komentare nekog od vlasnika :)
 
Upravo sam pokupio moj od momaka sa kp, ne verujem da cu danas stici prepakovati iz starog ali se nadam da ce sutra biti i od mene slike.
 
Napokon završio sa transplantacijom i prolećnim čišćenjem pa evo koja slika i reč od mene.

2015-04-09 21.16.12.jpg2015-04-09 21.16.37.jpg2015-04-09 21.18.37.jpg2015-04-10 15.54.15.jpg2015-04-10 15.54.48.jpg

Jeste da je malo paprena cena, ja sam hteo nešto na duže staze i mislim da je ovo bila dobra kupovina, r4 je 1k jeftiniji, ali mi se više sviđa kako su rešili gornji deo i levu stranicu na r5, mada i unutra ima nekoliko novina.
Što se samog kućišta tiče, poprilično je teško i kada je prazno, samo jedna stranica je toliko teška kao čitavo prethodno tt v3 kućište :D Dolazi sa dva 14mm venta, ja sam oba ostavio kako su i bila - jedan pozadi i jedan napred, s tim što sam dodao još jednu 12 nazad i od dole, trenutno 3 vuku vazdu unutra a jedan gura napolje, ne znam baš koliko je to pametno ali videćemo. Dva prednja sam prikačio na fan controller i stavio na 2. brzinu (ima 3), duvaju poprilično ali se ništa ne čuje kada su vratanca sa prednje strane zatvorena. Na 3. brzini se takođe ne čuje maltene ništa tako da materijal sa kojim su prekrivena vratanca i stranice stvarno rade posao.
Jako mi se sviđa kako su rešili stvari, počevši od mesta za hdd-ove, dobiju se male gumice i neki specijalni šarafi koji se samo do određene granice mogu uvrtiti sa dolnje strane hdd-a kako ne bi bilo vibracije. Kavezi se mogu pomerati, vaditi i premeštati po želji, ja sam onaj srednji veći izvadio pošto mi nije potreban, u dolnji mi taman stanu dva hdd-a i ssd. Sdd sam hteo da stavim iza matične gde mu je i predviđeno mesto, ali nisam mogao da naštelujem da i dvdrom dobije napajanje, tako da sam ga ostavio dole.
Filteri sa dolje i prednje strane izgledaju poprilično dobro, mrežica je sitna tako da se nadam da neće biti problema sa prašinom, no to ću videti tek za koju nedelju.
Posle tt v3 koji je imao očajan cable management, ovo kućište je raj. Postoje samolepljive trakice koje obuhvate popriličan broj kablova i čvrsto ih drže, takođe ima dosta kvakica na koje se mogu pričvrsiti kablovi (sa onim malim žičicama), tako da ima stvarno puno opcija.
Tako da - preporuka od mene iako se za sada samo preko oglasa može nabaviti, mada ne vidim što bi to bio problem pošto jedino što se realno može pokvariti je fan kontroler.
 
Nazad
Vrh Dno