Šta je novo?

Freshcoin [FRSH]

toogood

Slavan
Učlanjen(a)
09.11.2008
Poruke
4,209
Poena
440
Evo da se javim da ne bude da smo kasno prijavili. Radim(o) na coinu vec 3 meseca (upao sam pred pucanje) sa idejom da se coin implementira u igrice na specifican ekonomski nacin sa marketing planom.

Naime, prodajemo freshcon za 1$ igracima putem dva investiciona fonda preko API-ja koji treba da izadje za koji dan:

1. investicioni fond 50/50 % odnos dobitka game developer/investitor

2. investicioni fond 75/25 % odnos dobitka game developer/investitor

Sve funkcionise preko prebrzog fresh online sistema (0 konfirmacija) - gde mozete da investirate i gde cete dobijati isplatu u bitcoinima proporcionalno investiciji. Sistem funkcionise tako sto game developer odlucuje koliko ce da investira freshcoina u svoju igricu (minimum 5k) i na osnovu prodaje freshcoina igracima, investitor dobija freshcoine proporcionalno svojoj investiciji u odnosu na ukupnu. Kada kazem prodajemo freshcoine mislim da ce se freshcoini moci skupljati u igricama na dva nacina:

1. kupovinom preko API-ja za sada 1$ (objavicemo i redeem kartice)

2. skupljanjem u igricama (poeni, talkeni, energija - sve moze da bude freshcoin i u zavisnosti je od dogovora sa game developerom). Ove skupljene freshcoine ce igraci moci izvuci iz igrice, poslati na berzu, kupiti btc-e ili prebaciti u drugu igricu koja podrzava freshcoine.

Za sada imamo jednu igricu, dva game developera koji ce nam raditi namenske igrice i dogovore sa jos nekoliko developera oko implementacije.

U praksi ideja je pri kraju a mnogo vise se moze procitati na glavnom sajtu(na engleskom i kineskom) ili https://bitcointalk.org/index.php?topic=670939.0 (forum)

Na projektu pored glavnog developera savale-a, radi marcetin, majsta, dimke, dkasipovic, ognjenm, sandrofaz i ja

Jos jednom, hteo sam da objavim obzirom da veoma uskoro izlazi API koji je i glavni momenat na koji se cekalo jer onda pocinjemo sa realizacijom. Ne ocekujemo P&D novcic jer gledajuci da povecanjem kupovine freshcoina od strane igraca ce paralelno i rasti cena. Imamo i multipool za sha256 masine na multipool, kao i odlican API dijagram kako ce sve funkcionisati.

Nekoliko kljucnih stvari su ovde:

API i cashflow dijagram:

API dijagram .jpg

Trust verifikacija (sedma zvezdica kada objavimo API)

CoinsSource_Trust Verified_6_Star.png

Marketing plan

marketing plan

Freshcoin je aktivan na bittrexu i bteru :)
 
Poslednja izmena:
Nije da sad zelim nesto da agitujem i regrutujem ikoga, ali ima li nekoga na forumu ovde kome godi ova prica, pa da hoce da kopa fresh?
Mozda neki pool da padne forumaski.
 
Pustio jednu R9 280X da kopa freska.
Za jedan sat iskopao 3 freska, sto mu ga dodje manje od 80 komada za dan ili u prevodu 80k satosija, nek mjesecno bude 0.025 to mu ga dodje 5€ za mjesec dana pa toliko ce struje izvuc znaci isplativost -0 :D, da ima ista isplativo ne bi bili oglasi puni kartica :D
 
Pustio jednu R9 280X da kopa freska.
Za jedan sat iskopao 3 freska, sto mu ga dodje manje od 80 komada za dan ili u prevodu 80k satosija, nek mjesecno bude 0.025 to mu ga dodje 5€ za mjesec dana pa toliko ce struje izvuc znaci isplativost -0 :D, da ima ista isplativo ne bi bili oglasi puni kartica :D

ako investiras ta tri onda je to 1.5$ za sat vremena kada se proda fresh igracima :)
 
ako investiras ta tri onda je to 1.5$ za sat vremena kada se proda fresh igracima :)

Nisam bas u prici oko ovog koina moracu malo da iscitam gdje da ga investiram pa da zaradim toliko :D
Cisto sumnjam da cu ikad za 3 FRSH dobit 1,5$.
Prvo pitanje gdje da ga investiram i kad ce se prodat.
 
jedino da jos imamo neki nas pool jer ovaj kazu da nije bas neki i da je dosta problematican
 
dobro toogood daj neki info koliko treba da baca jedna R9 280x Mh/s kad je neko optimalno podesavanje ????

ja kopam na supernovi i radi dobro za sada ????
 
Poslednja izmena:
Dođite na haslink bolji je luck bio do sad nego na suprnovi :)

280x 950/1250 3.8mhs
 
znaci da sm ubo podesavanja jer sa 7950-icama izvlacim 3.2Mh

na hashu je fee 2%, nekako je nepregledan itd...

Koliko vidim, ovo je neisplativije od FTC. Ako 7121 khash daje 219 fresh, sto je 0.001 BTC, to znaci da jedna 7950 sa svojih 3200 khash daje otprilike 0.0004 BTC. Ta ista 7950 daje oko 40 FTC, sto je trenutno 0.0007 BTC, sto je bezmalo 80% vise.
 
Koliko vidim, ovo je neisplativije od FTC. Ako 7121 khash daje 219 fresh, sto je 0.001 BTC, to znaci da jedna 7950 sa svojih 3200 khash daje otprilike 0.0004 BTC. Ta ista 7950 daje oko 40 FTC, sto je trenutno 0.0007 BTC, sto je bezmalo 80% vise.

naravno da si 100% u pravu ali ovo ima target cenu od 1FRESH=1USD (ako sam ja dobro skapirao) tako da ako bi doslo i na pola vrednosti od predvidjene eto nekakve zarade, jedino da kopam FTC pa da menjam u btc pa da za isti kupujem fresh....

uglavnom kopao od sinoc malo ovaj SCSY, ukupna zarada je mizerija (4X7950 iskopalo 1.388USD), ajde malo da kopam i ovo , valjda cu da ubodem nesto na cemu cu da zaradim .... teska vremena :S:
 
Poslednja izmena:
Kad se investiraju novcici, da li oni ulaze u neki red za prodaju po 0,5$ i gde može da se prati pomeranje tog reda?
 
naravno da si 100% u pravu ali ovo ima target cenu od 1FRESH=1USD (ako sam ja dobro skapirao) tako da ako bi doslo i na pola vrednosti od predvidjene eto nekakve zarade, jedino da kopam FTC pa da menjam u btc pa da za isti kupujem fresh....

Onda lepo kopaj FTC, konvertuj u BTC i njime kupi 70% vise fresha, ako vec mislis da ce da skoci na 1 usd.
 
naravno da si 100% u pravu ali ovo ima target cenu od 1FRESH=1USD (ako sam ja dobro skapirao) tako da ako bi doslo i na pola vrednosti od predvidjene eto nekakve zarade, jedino da kopam FTC pa da menjam u btc pa da za isti kupujem fresh....

uglavnom kopao od sinoc malo ovaj SCSY, ukupna zarada je mizerija (4X7950 iskopalo 1.388USD), ajde malo da kopam i ovo , valjda cu da ubodem nesto na cemu cu da zaradim .... teska vremena :S:

jedna 280x daje 4.5 mh/s, 7950 oko 3.8 mh/s i jesi dobro skapirao fresh se prodaje igracima sa investicionog fonda za 1$ od toga je 50% tvoje ako investiras u investicioni fond 1, a 25% ako investiras u inv.fond 2 (stim da ce ovde mislim biti veca guzva oko prodaje jer ce biti tzv. namenske freshcoin igrice)

@Air Jordan

svi proporcionalno prodajemo novcice u odnosu na investiciju znaci ako se proda 10000 freshcoina najveci deo u toj prodaji ce imati ko je najvise i investirao po ovoj formuli

(DEVELOPERS CLAIM)
D= ----------------------------------------------------------x 100 =same procentage for all
(I)I1 + I2 + I3 + I4 + I5 + In

I su investitori sto znaci da ako vise investiras vise ucestvujes u poolu investicionog fonda 1 ili 2 i imas vecu zaradu tj. ucesce u prodaji i zaradi. Investicioni kalkulator imas ovde

https://freshcoin.net/info-central/

Berzanska cena bi trebala da prati prodaju, odnosno da prati kolicinu prodatog fresha + sav iskoristen fresh (iz igrica) se vraca u blockchain na ponovno kopanje.

Molio bi moderatore da pricu o freshcoinu prebace u freshcoin temu

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?341946-Freshcoin-FRSH
 
Poslednja izmena:
Ko drži 40% novčića? :D

Nemam baš sad vremena sve da iščitam, ali zašto si napisao da je 433K FRESH-a u investicionom fondu, odnosno 433$ za prodaju? Jel odnos treba da bude 1:1 ili 1000:1?

I ako je namena novčića korišćenje u igrama, daleko bolji naziv imho bi bio 1UP. :)
 
sorry greska 433k $ i 433k fresha kao i 133k fresha i 133k $

na bteru je vecina novcica po richlisti a imam i njihov mail da je ta kolicina sa njihovog walleta! Imamo kineza koji ima kolicinu od 800k ali je investirao vec 100k u oba investiciona fonda i hoce jos da investira kada krene prodaja.

1UP mislis naziv I fondova?
 
Poslednja izmena:
Znaci ulozis 100 FRSH i ako se recimo ceo fond proda dobijas 50 dolara? Da li igraci mogu da kupuju i na berzi po drasticno nizoj ceni, pa da prebacuju novcice u igru ili je sa te strane zatvoren sistem?

Mislio sam na 1UP kao skracenu oznaku novcica na berzi.
 
Po meni sto sam ovde procitao ideja je sjajna ali sistem je los. Takodje ako uspe neka varijanta veze ultra popularnih igrica sa nekim novcicicem, taj novcic ce imati ogroman potencijal, bice sigurno u top 5 bez obzira gde se nalazio pre toga i moci ce da ugrozi bilo koji novcic.

1. Ako je sistem zatvoren, samo investicioni fond ima pravo da prodaje igracima novcice.
Ja na ulozenih 1000 imam ustvari 500. Pljacka! Novcic koji igraci kupe, pa potrose, kome ide, investicionom fondu i vlasniku igrice?? Znaci on ponovo kruzi i moze da se proda, sada za 100% zarade. Zaradjuje investicioni fond ili vlasnik igrice, a moguce je i da dele. U svakom slucaju ja nemam vise koristi posle jedne prodaje. Automatski ako ivesticioni fond ima 1000K novcica (500K su njihovi) posle jednog kruga ima svih 1000K novcica. Kada dodju do dovoljnog broja novcica zatvore ulaganja i sami kupe kajmak. Mogucnost dobijanja novcica u igricama ce sigurno biti mnogo manja za ulozeni trud nego sto se stice samom kupovinom, tako da vadjenje iz igrice pa ubacivanje u investicioni fond gde uzmu pola niko nece raditi. Ubrzo na berzi nece biti interesantan, jer ne mogu direktno da ga ja, kao rudar, ubacim u igricu. Komplikovanije je mnogo od ovoga sto sam napisao, ali jedno je sigurno da je pljacka.

2. Ako sistem nije zatvoren, mogu kao rudar da ih ubacujem sam i da ih kupujem na berzi.
Ovo je bolja varijanta samo u pocetku, ali i ona ce vremenom padati u vodu. Novcic nece nikada dostici 1$ niti ce biti blizu toga. Lepo ja kao igrac mogu da kupim na berzi gde je cena manja i igram. Opet novcici idu u vlasnistvo vlasnika igrice (sa investicionim fondom), mogu i oni da ih vrte na berzi, u svakom slucaju oni su jedini vlasnici i na jednom novcicu zaradjuju po nekoliko puta. Novcic vise nije interesan za kopanje, jer ga neko vrti, ne kopa ga i moze da ga proda po bilo kojoj ceni, a ima ga u ogromnim kolicinama. Opet dosta komplikovanije od ovoga, morao bih da pisem eseje, usvakom slucaju ljudi koji se bakcu oko ovoga neko vreme znaju o cemu pricam.

3. Sta bi po meni bio najbolji scenario.
Postoji ivesticioni fond i sistem je zatvoren.
Vlasniku igrice se da neka svota novcica.
Svako ulozi koliko hoce novcica u fond, racunajuci i vlasnika igrice kao ulagaca.
Investicioni fond nije nicije vlasnistvo.
Vrednost fonda su novcici koji se prodaju igracima.
Igrac kada potrosi novcice oni se vracaju u investicioni fond i ponovo kruze. Njihov vlasnik NIJE vlasnik igrice ili neko drugi nego oni koji su novcice ulozili.
Sistem bi trebao da funkcionise kao preduzece, gde ce svako imati onoliko procenata akcija koliko je ulozio novcica.
Dividende bi se islacivale nedeljno, mesecno ili kako se vec odredi. Mogli bi se povlaciti u vidu novcica, BTC, $ ili ponovo ulagati i samim tim rasti % novcica koji ulagac ima u investicionom fondu.

To je po meni zdrav sistem i koji bi funkcionisao onako kako treba, da svi budu zadovoljni, a ne samo jedna strana sa mnogo vecom zaradom. U ovom slucaju berza bi dizala vrednost novcica i on bi imao vecu vrednost na berzi nego u investicionom fondu, zbog mogucstva ulaganja i zarade. Samim tim ima mnogo mesta za napredak i buducnost.

Mozda gresim, mozda sam isuvise glup i naivan, ali po meni jedino ovako moze nesto da zazivi.
 
Znaci ulozis 100 FRSH i ako se recimo ceo fond proda dobijas 50 dolara? Da li igraci mogu da kupuju i na berzi po drasticno nizoj ceni, pa da prebacuju novcice u igru ili je sa te strane zatvoren sistem?

Mislio sam na 1UP kao skracenu oznaku novcica na berzi.

Da da za ulaganje je tako stim da dobija zaradu u BTC!

Ne mogu jer samo iz investicionog fonda, automatizovano mogu da kupe Fresh (preko API-ja), mogu da ih skupljaju u igricama ali to vazi sam za inv.fond 2

@shoomy

...o svemu smo razmisljali

1. Potroseni freshcoini se vracaju u blockchain na kopanje, mogucnost kupljenja freshcoina u igricama je izbalansirana sa ukupnom mogucnoscu koju jedan igrac moze da pokupi, sreca je sto kripto ima 1.00000000 decimalni zapis pa ce mu do jednog fresha trebati da iskoristi kompletnu igricu da bi ga skupio (govorim figurativno 1 freshcoin). Ovo je dobro za game developere odnosno da oni imaju interesa da im igraci igraju igrice, zbog zarade za igrace dok igraju i da iskoriste kompletnu igricu, svaki cosak. Mi svi ulazemo freshcoine u investicioni fond i to je jedini nacin da ih prodamo u igricu, drugacije bi se mogli dovesti u situaciju zloupotrebe. Ustvari mi nudimo alternatvinu zaradu u odnosu na berzu, ne kazem da ga ne treba biti na berzi ali postoji opcija i da se zaradi prodajom igracima.

2. Sistem investicionog fonda je zatvoren u smislu da su to namenski freshcoini koji preko APIja se salju u igrice. Cena novcica bi ja mislim trebala da bude oko 50k satoshija da dostigne vrednost za koju ga prodajemo igracima (odnosno tvoju zaradu 0.5$). Niko drugi ne moze da salje freshcoine u igrice niti da potrosene/iskoristene coine zloupotrebi jer je sve automatizovano tako da se coin koji je upotrebljen za npr. upgrade lika u igrici automatski vraca u blockchain, opet putem API-ja.

3. Mi tako i radimo, dakle game developer sam odlucuje koliko ce da investira u svoju igricu na escrow racun, i povlaci iz investicionog fonda zeljenu kolicinu fresha koja se dalje (opet preko API-ja) prodaje igracima te igrice. U tom momentu se automatski sa balansa investicionog fonda kolicina freshcoina smanjuje za deo koji je game developer povukao u escrow. Svi mi ulazemo u fond koliko hocemo novcica a naravno to mogu i game developeri ovako iako oni povlacenjem novcica na escrow odlucuju koliko su investirali fresha u svoju igru, oni svakako zaradjuju 50% ili 75% od tvoje investicije. Investicioni fond nije nicije vlasnistvo kao i freshcoin samo mora biti delom closed source (API i online.freshcoin) zbog potencijalnih prevara koje se mogu desiti.

Povrat novcica u investicioni fond nije dobar zato sto onda gubimo kopace kao ciljnu grupu a oni su potrebni da odrzavaju mrezu, zato ih vracamo u blockchain. Autorsko pravo na igricu je naravno game developera ili nekakve producentske kuce. Ovaj sistem i funkcionise po sistemu preduzeca/akcija stim da ti ne kupujes prava na igricu samo utices na povecanje vrednosti te igrice sa svojim interesom (50% ili 25%). Sto vise investiras postajes veci investitor i tvoj udeo u investiciji pri prodaji freshcoina u igricu ce biti procentualno veci u odnosu na mene sto znaci i zarada.

Mi cemo mesecno isplacivati dividende :) i naravno da ce dve. tim investirati dalje u coin jer imamo jos sjajnih ideja za razvoj!

Kljucna stvar je sto si mislio da su potroseni novcici dalje u necijem vlasnistvu sto naravno nije tako, oni se vracaju u blockchain :)
 
Poslednja izmena:
E onda je to druga prica, ako se novcici vracaju ponovo na kopanje :) to je jos bolja varijanta :D

Samo da 50% i 75% nije malo mnogo, po meni je ok do 20%. Ali ja ne odlucujem, ja odlucujem samo da li cu kopati ili ne i da li cu uskociti u fond ili srecu potraziti na berzi. :guitar:
 
Izgleda jako primamljivo. Cak i ostvarivo.
Razmisljam o nekom ulaganju, videcu jos sa samim sobom sta i koliko.
 
Ako za par dana krece prodaja, u kojim igrama ce se to aktivirati?
 
npr.najkomplikovanije do sad :):type:
mogo bi vam i ja pomoci nekako,vidim da ima jos nekih likova sa bencha medju onima sto si nabrojo toogood.
mogli bi i oni reci nesto,za pocetak uzeo sam da kopam
 
Poslednja izmena:
@shommy11

u praksi isli smo sa dva inv.fonda pa da ljudi naprave izbor. Tamo gde imamo prednost u odnosu na druge platforme je to sto dajemo game developerima vise 75% a sa druge strane imacemo i vise igrica i interesovanja. Ipak je to njihova igra i veliki posao, sto ne umanjuje nas rad (isto ogroman posao). Obicno je to 70% za game developere ali bez ovih opcija zarade igranja, samo klasicna postavka igre.

@Air Jordan

imam hungry dude i radimo implementaciju sada, to ce nam ujedno biti i promotivna referentna igra za druge game developere. Pregovaramo sa jos dva tima iz Beograda i Australije, naravno bila bi odlicna stvar da upadnemo u mainstream talking tom ili slicno ali moramo da imamo prvo igricu da se to vidi sve kako radi.

@macola265

da da marcetin,majsta, dimke rade na freshu isto...odgovrio sam ti na poruku sorry sto nisam odmah :)
 
Ok, koliko je zamresenije za rudare toliko je jednostavnije za igrace. Samo bih ja drugacije formulisao vrednost Freshcoin-a za nas rudare. Mi bi dobijali 0.25$ po komadu kada ga iskopamo, a sad koliko bi game developeri zaradjivali to je njihova stvar. Ovo mi mnogo prijatnije zvuci, nego 25% da dobijam od ulozenog :D
 
Nazad
Vrh Dno