Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Sada nesto razmisljam :)
Zasto apple ne pokrade foru od skoro predstavljenog meizu mx5 i njihovog home dugmeta ? To bi bio pun pogodak..

Naime tamo je senzor za otisak pored toga sto je i home dugme isto tako i back dugme u svim programima( a znamo koliko iphone kuburi sa back opcijom).
Dodir na senzor ima funkciju back,pritisak senzora/dugmeta funkciju home a drzanje prsta na dugmetu/senzoru lockovanje uredjaja..

Mislim da je to najbolje moguce resenje trenutno na trzistu za mobove sa jednim dugmetom.
 
Poslednja izmena:
Kako kuburi sa back pa imas swipe to back... I meni licno izuzetno resenje :)
 
Sve te varijacije sa fp senzorom su i trenutno moguce uz jb
 
a nijedna ne podrzava vracanje u prethodnu kao na androidu, sto mi u sustini jedino treba...
 
Poslednja izmena:
Odlicno, znaci uklonili su problem sociva kamere na ledjima. Ali cijela ova prica oko ovog "ForceTouch" fazona mi se uopste ne dopada kao implementacija na iPhone-u, zapravo ne dopada mi se cinjenica da cu morati da stiscem ekran kao manijak ako bih zelio da odradim neku operaciju, pogotovo ako uzmem u obzir ovaj njihov aluminijum (a da ce staviti kao tu jacu leguru im uopste ne vjerujem) mislim da ce to biti samo dobar hype no vidjecemo.
 
Apple naručuje oko 85-90 miliona ajfona 6S/ 6S Plus u startu od azijskih proizvođača.
Ovo je značajno povećanje u odnosu na prošlu godinu, kada je početna narudžba iznosila između 70-80 miliona 6/ 6 Plus.
Prilično optimistično, s obzirom da će 6S spolja izgledati gotovo isto kao i 6.
Ukoliko Foxconn i Pegatron ne budu mogli ovo da ispune, planira se i uvođenje trećeg proizvođača, kompanije Wistron.
Izvor: http://www.cnet.com/news/apple-reportedly-preps-biggest-iphone-order-ever-for-new-devices/

Ali cijela ova prica oko ovog "ForceTouch" fazona mi se uopste ne dopada kao implementacija na iPhone-u, zapravo ne dopada mi se cinjenica da cu morati da stiscem ekran kao manijak ako bih zelio da odradim neku operaciju, pogotovo ako uzmem u obzir ovaj njihov aluminijum (a da ce staviti kao tu jacu leguru im uopste ne vjerujem) mislim da ce to biti samo dobar hype no vidjecemo.
Nemam pojma, ja mislim da oni nikad ne rade nešto a da nemaju već isplaniran drugi, treći potez...
Setimo se samo Touch ID - prvo su ga izbacili i sačekali da preboli dečije bolesti, onda su sledeće godine dodali NFC i sve to zaokružili sa Apple Pay

Realno u ovom trenutku nema potrebe za "force touch" na ajfonu.
Teoretski moglo bi da se desi nešto ovako - uvođenje force touch i njegovo testiranje u prvoj generaciji uređaja > integracija Touch ID sa ekranom > ukidanje home dugmeta i force touch preuzima deo njegovih funkcija u nekoj od narednih generacija uređaja.
 
Možda žele da izbegnu nestašice... Inače globalno na nivou celog ciklusa, nema šanse da se S proda više od 6ica... Bilo bi lepo da Apple počne da radi globalna lansiranja kao Samsung što radi gde se realno telefon može kupiti svuda, pa čak i u banana državama koa što je naša.

Edit: nije ni kašnjenje od 6 nedelja kao što je bilo sa 6icom strašno, ali bi bilo lepo da bude manje.
 
Bice fina prodaja 6s dosta nas ce sa 6 preci na 6s samo zbog nadam se daleko jaceg cpu i ram-a selfi kamera mi u zivotu ne treba (5mpx) znaci boze sacuvaj... Verovatno bez af sto takodje daje razloge da je ne koristim... Sve u svemu za video pozive ova trenutna je odlicna... Primarna kamera 12 nadam se i vel senzora da ce biti povecana jer u suprotnom ni njoj se ne radujem :)
 
A gde te to koci sadasnji cpu pa ti treba daleko jaci? :)
 
Nogde ali gledajuci kako radi 5s sa beta 3 pocinjem da brinem u dugotrajbost 6tice hahah
 
Pa moraju da ga osakate da bi se preslo na noviji telefon. Radice 6 jos dugo odlicno. :)
 
Bice fina prodaja 6s dosta nas ce sa 6 preci na 6s samo zbog nadam se daleko jaceg cpu i ram-a selfi kamera mi u zivotu ne treba (5mpx) znaci boze sacuvaj... Verovatno bez af sto takodje daje razloge da je ne koristim... Sve u svemu za video pozive ova trenutna je odlicna... Primarna kamera 12 nadam se i vel senzora da ce biti povecana jer u suprotnom ni njoj se ne radujem :)

Plus sto ce dosta ljudi sa 5S preci na 6S cisto iz onog razloga da je 6S prelezao decije bolesti od 6ice obicne (i dvogodisnji ugovori koji isticu itd.).
 
samo da ne dignu rez ekrana. To je po meni najveca moguca glupost koju bi mogli da ubace u tel. Sa vecom rez necemo dobiti nista osim krace autonomije i oslabljenih performansi... Nadam se da ce cpu i ram biti pojacani za 50% samim tima9 bice po performansama kao a8x a bice stedljiv... Videcemo kakoce to ukopiti sve :)
 
Navodno 6s plus

CKH4bBvUAAAgEGt.jpg
 
I eto nama i 32 gb modela, po benchforumu. Odlicno ;)
 
To bi bio pravi potez.. Mada ima drasticno da padne prodaja 64gb modela.
 
Moraju zbog Samsunga..
 
Tesko da je Samsung ikad bio faktor odlucivanja u apple-u. Mislim da se posle 6-ice cak vise ne percipiraju ni kao ozbiljna konkurencija.
 
Ko kome nije konkurencija?
 
znaci osnovni model 50e vise nego proslogodisnji od 16gb?

Iskreno,ne treba mi 32gb,al mnogima ocigledno treba i zbog toga budze,al ako opet povecaju cenu...
 
CKnTKg7WwAAImNc.jpg
 
Nazad
Vrh Dno