Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

potseca na nokiu nesto tipa 925 :-D ali ok je ako bude staklo udubljeno + force :) sve u svemu voleo bih TEZI da je... Neki Titanium-celik nerdjajuci ne bi lose dosli jer mi je prelagan ovaj 6 ne osecam ga u dzepu... Xputa se istripujem gde mi je telefon... a jer je tanak i kada lupam dzep ne oseca se... :-D

Možeš da mu zalepiš jednu olovnu pločicu :p. Taman da ne zrači.
 
Bilo bi odlično da izbace Home dugme i napokon smanje bazele koji su ogromni gore i dole. Ma koliko bih voleo da vidim ovo na 6S mislim da će to uraditi tek sa 7com.
 
http://www.iClarified.com/49966/app...on-fingerprint-sensor-integrated-into-display

Ovo se nadovezuje na neko moje predvidjanje da bi ovakav senzor u kombinaciji sa Force Touch mogao da eliminiše Home taster i mislim da bi to bilo fenomenalno.
Ovaj link sa iClarified trenutno ne radi, pa ću staviti drugi sa Mac Rumors: http://www.macrumors.com/2015/06/22/apple-tddi-chips-no-home-button/
Izgleda da je to budućnost ajfona: fingerprint senzor integrisan u displej, home dugme se eliminiše, force touch zamenjuje deo funkcija home dugmeta i cela priča sa force touch konačno dobija smisao...

Bilo bi odlično da izbace Home dugme i napokon smanje bazele koji su ogromni gore i dole. Ma koliko bih voleo da vidim ovo na 6S mislim da će to uraditi tek sa 7com.
Po nekima možda to bude i kasnije, možda tek 2017-e
 
dobijamo spolja sve isto,kao i do sad sa S modelom,samo će se unutra razlikovati.

Ne maštajte previše,da se posle ne bi ste razočarali kad izađe...
 
6S će i po mom mišljenju izgledati isto. Neka nova boja i sitnice. E sad, ipak me ne bi začudilo da dobije Fource Touch podšku.
 
Bilo bi odlično da izbace Home dugme i napokon smanje bazele koji su ogromni gore i dole. Ma koliko bih voleo da vidim ovo na 6S mislim da će to uraditi tek sa 7com.

Bazeli su tu zbog gejmera ... I meni ni malo ne smetaju. Vec su smanjeni u odnosu na 5 a 5 smanjena u osnosu na 4 :)
 
Nisu tu zbog gejmera nego tuch id-a! A gornji deo je toliki da bi bio proporcijalan donjem. Teško je da Apple radi dizajn telefona oslanjajući se da bude pogodan za gejmere.
 
Samo su tako rekli pre pargodina idealno da ne prekriju rukom ekran tokom igre... Znam sta pricam. Pratio sam svaki wwdc ip5- 432 nisu imali touch id kakve veze isti ima sa bazelima :-D iphone i jeste zamisljen u jednu ruku kao svestrana igracka... I trenutno najbolje performanse i grafiku imas upravo na iOSu

Ovde su zaboravili proporcije? :p

ipodnano7g_0-100007990-gallery.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ovog puta nešto detaljnije informacije o razvoju dual lens kamere, od zvaničnika kompanije koja sarađuje sa HTC-om i Huawei:
http://www.cultofmac.com/327318/new-rumor-exposes-apples-dual-lens-camera-plans/
Ukratko, Apple već tri godine radi na tehnologiji dual lens kamera. Navodno su imali 2 problema: tehnički (zamućenje slike) i problem da nađu proizvođača koji može da proizvede dovoljan broj ovakvih kamera.
Tehnički deo su rešili kupovinom softvera izraelske komanije Lynx Imaging. Za proizvođača kamera izabrali su kompaniju Largan, koja će dobiti 80% narudžbi.
Ostaje da se vidi da li će se se ovakva kamera pojaviti u ajfonu 6S ili ajfonu 7...

Još dokaza da Apple planira da integriše touch screen i fingerprint senzor u nekoj budućoj verziji ajfona - sarađuju sa američkom kompanijom Privaris od koje su preuzeli 26 patenata vezanih za fingerprint i touchscreen tehnologiju:
http://www.macrumors.com/2015/06/26/apple-privaris-patents-touch-id/
 
Ne bih, licno, voleo da izbace to home dugme ...jer to je nekako kao zastitni znak apple telefona ...
 
Kako to da nema nikakvih leakova? Prošle godine već u martu svi znali sve šta će biti, sad već jul :D
 
a vec se zna dizajn :-D mislim koji leak osim parcica flet kablova ekrana itd... to ce poceti sada u julu :-D jer se zvanicno sada proizvodi tel (znaci kinezi ce uskoro izbacivati neke fotke ( najverovatnije skart delova))
 
nesto i ne izgleda ko leak... Mada moguce ova ploca nema konektore bas na istom mestu... ovako ploca istih dimenzija, otvor kamere isti, ne verujem da ce biti 12mpx...
 

Prilozi

  • 1.jpeg
    1.jpeg
    268.5 KB · Pregleda: 156
Poslednja izmena:
kameru će sigurno da poboljšaju,na ovaj ili onaj način.Moraju ići na 12mpx,jer ovako isapda da prodaju jednu te istu kameru već par godina.

Ovaj put razmišljam o + varijanti,iako se sad leti mučim i sa običnom 6com.Neću da imam trip da sam 2x platio isti telefon :D
 
kameru će sigurno da poboljšaju,na ovaj ili onaj način.Moraju ići na 12mpx,jer ovako isapda da prodaju jednu te istu kameru već par godina.

Ovaj put razmišljam o + varijanti,iako se sad leti mučim i sa običnom 6com.Neću da imam trip da sam 2x platio isti telefon :D

Tako su ljudi razmisljali kad su neki prelazili sa 5-5s da bi se veoma brzo ispostavilo da su sasvim razliciti telefoni,osim naravno istog izgleda.
 
Pa dovoljno samo da mu ubace fource touch, 2gb ddr i jacu kameru i ima da bude najveci napredak s telefona ikad!
 
na izgled sam i mislio_Ovo ostalo je jasno
 
Tako su ljudi razmisljali kad su neki prelazili sa 5-5s da bi se veoma brzo ispostavilo da su sasvim razliciti telefoni,osim naravno istog izgleda.

Ja sam prešao sa 5 na 5s i osim baterije (gde zaista jeste drastična razlika) i touch ID neka veća razlika se ne primećuje
 
Ne znam sta si ocekivao,brze je dosta.Probaj uporedo jedan i drugi kameru po slabom svetlu,videces ogromnu razliku.
 
Ne znam sta si ocekivao,brze je dosta.Probaj uporedo jedan i drugi kameru po slabom svetlu,videces ogromnu razliku.

Ako moraš da uporediš brzinu telefona jedan pored drugog, onda nema govora o ogromnoj razlici. Za low light si u pravu, mada i dalje nije toliko drastična razlika. Da se razumemo, ja nisam razočaran, naprotiv, ali da su sasvim različiti telefoni - nisu. Iskreno mnogo je veća razlika u brzini i kvalitetu kamere između 4 i 4s
 
Bas tako. Mada da su stavili bar 400mah vecu bateriju u 5s bio bi to san snova telefon!
 
Ufff a nisam zeleo da predjem na 6s ali def zbog rama i kamere vredece...
 
Nazad
Vrh Dno