Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Plus 1500, pretplata. Sta znam to je kao jbn kredit, treba otplacivati dve godine telefon. Po ovim cenama za rate, ne vidim zasto bi iko pri zdravoj pameti uzeo 16GB verziju, za dodatnih 500 dinara mesecno moze uzeti 64GB.

Edit: moja greska vidim da si dodao i pretplatu u tu cenu
 
Poslednja izmena:
Tako je sa sve pretplatom su te cene. Ne znam, meni licno je prihvatljivije to, nego kesh. I ja se slazem za 64GB verziju. Mozda i pazarim posle nove godine :) Telefone ne menjam cesto, pogotovu ako mi "legne" tako da mi je ugovor na 2 godine skroz ok. Sad ce Nexus 5 da napuni 2 godine :)
 
Poslednja izmena:
Kakva je situacija sa Vip-om, jel su ponovo otključani iz Češke kao i prošle godine?
 
Danas sam svratio do Telenora i nakratko isprobao 6S i 6S Plus.
Iako ove godine ne planiram da ga kupim (uzeću iPad Pro umesto toga :) ) utisak je da su oba telefona super brza i fluidna,, sve se brzo učitava, nema gubitka frejmova, prelazak između desetak tabova u Safariju je neosetan...
Ukratko, što se performansi tiče u radu - čista desetka. iOS 9 je na starijim generacijama uređaja još uvek bugovit, ali na 6S radi fenomenalno.
Što se tiče Force Touch-a, malo sam se iznenadio jer baš treba muški da se pritisne :d
Naravno, postoji mogućnost da se ovo podesi i tri nivoa osetljivosti, ali utisak je da na default (medium) podešavanjima treba neko vreme za navikavanje - rekao bih da u nekih 25% slučajeva nisam pritisnuo dovoljno jako.

Evo i ova ludaja Erica je izbacila review:
[YOUTUBE]t7YAYNAoIQo[/YOUTUBE]
Upozorenje - samo za mazohiste, jer traje 34 min...
 
Poslednja izmena:
Sve je to lepo ali odlicno znam nokije kako su se pokazale na sporijim punjacima bl5c nije se naduvavala na brzim(tanjim) jeste vidjao sam i 5s sa naduvanim batt tako da ... Ne bih se oslonio na tekst , jer njim je i u interesu da se prodaju nive baterije ;-)

Ps^ to je normalno tada puni sporije, obrati paznju i ounjac se ohladi tada od 95 jos sporije puni :-D
veca amperaza kod fast charging skracuje vek baterije. Mogu da lazu placene tecenzije...niko nije toliko blesav...
 
Evo moj zakljucak.
Uzeo sam pre 10 dana iPhone 6s 64gb. Izasao me 780e za kesh. Ortak sto radi sa telefonima mi dao tu cenu.
Vidim da ni posle 10 dana nema manje od 850e na oglasima. Tih 780 eura mu dodje 93600 rsd po kursu 120 rsd/1eur. Idemo dalje....
Korisnik sam mts-a. NA paketu sam miks XL sa 50 posto popusta. Na moj paket telefon staje 64200 rsd + 48000 rsd, izadje 112200 rsd , ukupna davanja kroz 24 meseca.
A ja sam dao 93600 rsd (780eur) za telefon + 24000rsd ( sa 50%) izadje 117600 rsd.
Sto se da zakluciti da mts ima odlicnu ponudu.
 
Poslednja izmena:
Ja se javljam sa zakasnjenjem, 6s 64GB sam uzeo 17.10. Izasao me 798$, i moram da se pohvalim da je u pitanju TSCM chip :D (mada u realnom radu ne bi trebalo da ima preterane razlike sto se tice trajanja baterije). Da li imamo neke informacije od ljudi koji su uzimali telefone u Srbiji, da li je generalno Samsung ili TSCM chip?

Pozdrav!
 
@mige
Zar miks XL ne kosta 2000 din puna cena ili 1000 din sa 50% popusta?
 
Odavno mi ne nedostaje mogućnost neke duboke castomizacije na ios, međutim za #D touch bi mi svakako došla... da mogu sam da podesim koji kontakti će mi izlaziti, akcije i sl.
 
Meni bi fino dosla mogucnost pravljenja vise profila koji bi bili vezani za razlicite otiske.
 
Zanimljiva ideja.

Meni i dalje nedostaje mogućnost dodavanja više otisaka. Dupliranje na 10 bi bilo lepo.

To možeš da postigneš na taj način tako što istovremeno skeniraš dva prsta. Nisam znao da može ali upavo probao, skenirao palac i malić i sa oba otključava telefon.
 
Poslednja izmena:
Ok i cemu vise profila na 1nom telefonu? Ne vidim neku svrhu toga...
 
Naprimer, kada deca dohvate telefon da igraju igrice...
 
što bi to radili kad svuda u svetu svako dete ima svoj iphone,ne mora da uzima od roditelja :)
 
Ne vidim zaista logiku i potrebu vise profila zaista zaista niste me ubedili da bi mi bilo od koristi, ajde da ate rekli ipad ali iphone?? Pa zato imas (bas kada bih dao detetu tel) restrikcije ali iskreno nikom ne dam telefon (da se zanima pola h, moze da vidi por, otkuca i tome slicno ok ali da ga gleda nema sta...) ne bih dao ni detetu... Kad sma bio klinac mislite da sam smeo da taknem nesto sto nije moje.., da. Da...
 

Prilozi

  • image.png
    image.png
    336.6 KB · Pregleda: 172
Poslednja izmena:
Neka ga kupe ... Jednostavno zasto bih dao nekom da se igra sa uredjajem koji ni malo nije jeftin... Isti slucaj sto je ortakinja moj n93i svojevremeno ispustika u wc solju jer je isla da puca selfije... Od tad pamet u glavu nikom nista... Inace zauvek izgubljen tel poceo je da vuce struju kao blesava i da se greje do usijanja... Ali batt je drzala 2min hahahah ni kuglanje mu nije pomoglo
 
Verovatno cu i ja promeniti misljenje kada nekome ispadne :D.
 
@igor88: ok je da TI ne vidiš potrebu... ali mi je vidimo i značilo bi nam. Nije nešto bez čega se ne može, a da bi bilo lepo, bilo bi.
 
Ne vidim zaista logiku i potrebu vise profila zaista zaista niste me ubedili da bi mi bilo od koristi...

Skroz je ok da ne vidis korist, ali nema niko potrebu da tebe ubedjuje.
Prihvatis da razliciti ljudi telefon koriste za razlicite namene i na razlicite nacine i stoga imaju potrebe i to je to.
 
Ne znac niti mi treba taj feature da opterecuje sistem... U zivotu vecu glupost nisam cuo od profila na telfonu... Vecu potrebu je imao ubogi kinez sa analognim tv ... Iskreno ipad pa djene djene ipak to moze da koristi nekoliko osoba (zena dec) ali tel??? Nigde veze... Kao sto napisah imas restrikcije pa pali sta ti odgovara... Jos bolje i ne restartujes uredjaj.

@jox ma razumem ali ko zaista daje svoj telefon koji sluzi za posao i da donosi pare deci da se igraju? Ako imas sebi za ajfon imas i deci da kupis socijalni telefoncic sa wp, evo 520 je sad 30evra polovan i igrace se ko bogovi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno