Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Veca autonomija baterije, bolja kamera i bar mogucnost da se izabere 16:9 format jer se u ovo njesra od 4:3 formata ne da gledati, obavezno ojacati strukturu kucista(ovo ce uraditi sigurno, podebljati ga sa nekim metalnim plocicama ili debljom legurom na kriticnim mjestima i to nazvati Aluminium 7000), ForceTouch je po meni totalna glupost na iPhoneu, pogotovo sa ovakvim slabasnim dizajnom kad ga baje krenu stiskati pa nece mu pomoci na Alu 7000 :D ali vidjecemo kako ce to sve da se ukomponuje. U svakom slucaju ce biti prilicno bolji od modela 6.
 
Ooooo da, definitivno bih voleo da vidim 16:9 za fotke.
 
mogla bi i selfi kamera da se nabudži... :D
 
Sto se mene tice samo da srede ono ruglo (grbu) od kamere u ostalo ne sumnjam.
 
2 vesti o novim modelima ajfonima - jedna prava i jedna lažna ;)

Ovu fejk je objavio i Benchmark, pozivajući se na sajt 9to5mac. U pitanju su "procurele fotografije" ajfona koje su na 9to5mac objavili uz napomenuo "da im ih je neko poslao na mejl i da su verovatno lažne".
Evo originalne vesti: http://9to5mac.com/community/iphone-6s-wrose-gold-dual-backside-camera-tip-jar/
U međuvremenu je potvrđeno da je photoshop u pitanju ;)

Druga vest je vezana za fotografiju koju je Apple (slučajno?) objavio na svom sajtu uz novi dock:
ff88c2b7-8ba6-4de7-9e95-6547014887bb-620x372.jpeg

očigledno je u pitanju apdejtovani ajfon 5c sa touch id-om, odnosno ono što se naziva iphone 6c
izvor: http://www.theguardian.com/technology/2015/may/21/has-apple-leaked-the-iphone-6c-on-its-own-site
 
U prvu vest sa one dve kamere samo slepac može da poveruje da nije fejk. Smešno izgleda,Stiv se prevrće u grobu.
A i Bench se zaleteo,možeš misliti kakva vest :hair:
 
Bench se uvek nesto zalece... ali sam spreman da podelim sa vama moj prototip :-D
 

Prilozi

  • SDC10005a.jpg
    SDC10005a.jpg
    355.7 KB · Pregleda: 262
  • SDC10009aas.jpg
    SDC10009aas.jpg
    270.4 KB · Pregleda: 248
Poslednja izmena:
Da li sam ja dobro razumeo prica se da je plan da se prvo izbaci 6s+, nakon par meseci 6s ?

Da li je u proslosti uvek izbacivan novi iP sa novim ios?

Nadam se da ce bar dodati neke nove boje. Svaki "s" je donosio nove boje zar ne?
 
Opet navala prilično besmislenih i nepotkrepljenih glasina...

Moje razmišljanje:

1) nema šanse da običan i plus ne izađu u isto vreme
2) iOS 9 će pratiti izlazak novih telefona
 
Nema ovde mnogo filozofiranja i predvidjanja,6s ce 95% fizicki biti isti kao 6.Ostaje da vidimo hardver,verovatno ce glasine biti tacne,2 gb rama,12 mpx i eventualno triple core.
 
Poslednja izmena:
Ako bude triple core menjam moj 6 u koliko samo kule ram i clock dikpgnu na 1.5 i performanse boost bude oko 20-30% necu menjati za kameru mi se..... Hahahaha
 
Zamenices,nego sta ces,evo vec te vidim posle 10 dana sa 6S
 
Ma odlucio sam ako ne bude upgrade veci ne diram nista uzecu noviji ipad imam zastareli sa a7 procesorom hahahaha
 
Ovo je iphone 6Sultra.
 

Prilozi

  • SDC10005aNITRO.jpg
    SDC10005aNITRO.jpg
    359.5 KB · Pregleda: 259
čist kinez,jer na originalu koji sam video u pabu pre par godina,logo svetli!
 
^crkla LEDioda brate ... koristim ga nije u vitrini :-D
 
pfff nije to nista spec, samo eto da tel ostane elegantan bez plastike na zadnjem delu... i neka ideja je kada je tel okrenut napred da se automatski ta fukcija iskljucuje i na home dugmetu u slicnom koceptu pali notif light... dakle da i M8-9 koji god CPU radi svoj posao sa ziroskopom i fakticki pali svetlo koje je potrebno. :-D
 
Ja ne kapiram toliku opsesiju za notifikacionim novom idejom. Vi ne znate da blic moze da ima ovu ulogu?? Iskreno se nadam da jabuka nikada neće svetleti a mislim da i Apple ide tim putrm jer i najnoviji MCbook nema ovaj "future".
 
Da, blic je baš praktičan pošto inače svi drže telefone okrenute ekranom na dole.Šta sve neću pročitati ovde.
 
Da, blic je baš praktičan pošto inače svi drže telefone okrenute ekranom na dole.Šta sve neću pročitati ovde.

Da isto kao sto je i jabuka na leđima telefona, pa i ta notifikacija bi bila raličita od blica kako?? Iskreno se nadam da Apple nikad neće ubciti standardnu notifikaciju u vidu led diode, da su hteli odradili bi to do sad! A vama ako se ne sviđa pređite na android koji je pun ovih svetiljki! ;)
 
Nazad
Vrh Dno