Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Nesto si se ti malo zeznuo :)
Za novi ipad air 2 su pisali da je skoro brz kao i macboor air iz 2011(ili 2012?), a imac sa retinom (onaj najjaci model) su poredili sa baznim mac pro-om...

My bad, u pravu si :), ali opet ispade da je MacPro 2014 samo cetiri+ puta brzi od iPad Air 2 po Geekbench-u, uz 6 puta visu cenu, Profit???, da li je stvarno u realnom radu tako? Inace MBPR Retina 13" bazni Haswell je za 2000 bodova jaca od iPad-a, da li neko upuceniji zna koliko je ovaj Geekbench test stvarno merodavan?

Izvori:

http://9to5mac.com/2014/10/21/tripl...e-retina-5k-imac-top-score-beats-low-end-pro/

http://browser.primatelabs.com/ios-benchmarks

@NovemberWhisky Iskreno se izvinjavam i tezicu to da ispravim, ali opet post je pisan u 03:08 ujutru, jeste delimicno zbrda zdola, ali se sustina da shvatiti bez vecih problema :).
 
Kada izlazi novi iPhone? To jest 6s? :)

Ne bih da zvuči kao flejm ili podbadanje ali godinu dana pre predstavljanja moba otvorena tema? Ovo je novi rekord :)

Ajde kada svi glumimo vidovite zorke da i ja udarim jedno gledanje u kuglu:

Iste dimenzije/izgled, ista rezolucija, gorilla glass 4,baterija bolja za 12,3%, kamera 10mpx, ram 1gb ili 1.5 i cpu gpu brzi za 17.4%
 
Poslednja izmena:
Za iPhone nije rano jer su vec pocele da izlaze neke informacije, od pocetka 2015-e vec ce poceti da curi dosta toga.
iPhone nikad nije imao Gorilla Glass, tj. neki glass jeste ali oni nece da kazu koji i od koga uzimaju.
 
iPhone nikad nije imao Gorilla Glass, tj. neki glass jeste ali oni nece da kazu koji i od koga uzimaju.

Po starom dobrom obicaju naklapas kada su Apple uredjaji u pitanju.

A study by Analysis Group found that Apple has directly or indirectly created 304,000 U.S. jobs.*These jobs — spread across all 50 states — include thousands of jobs in numerous industries, from the people who create components for our products to the people who build the planes and trucks that carry them to our customers. For example, this figure also includes workers in Texas who manufacture processors for iOS products, Corning employees in Kentucky and New York who create the majority of the glass for iPhone, and FedEx and UPS employees. Together with the 210,000 iOS jobs generated by the app economy, these 304,000 jobs make a total of 514,000 U.S. jobs created or supported by Apple.

http://www.cnet.com/news/cornings-newest-gorilla-glass-gets-twice-as-tough/

Gorilla Glass is used in Apple's new iPhone 6 and 6 Plus,

http://www.cnet.com/news/for-gorilla-glass-testers-life-is-a-daily-grind-and-scratch-and-drop/

Javna je tajna da je Apple oduvek koristio Gorilla Glass za svoje uredjaje.
 
Poslednja izmena:
Ja samo mogu da se nadam da ce umesto ip6s+ da naprave ip6s- (tj nesto sa 4-4,3 ekranom)!!
 
Eto, još da ubace 7000 mah bateriju i proday srećan
 
Ovaj od 4 inča će proći kao 5C. Kada pogledam 5S koji mi je prije samo par mjeseci izgledao kao ludilo od telefona pored moje šestice, izgleda mi kao kineska igračka :D
 
Poslednja izmena:
Ovaj od 4 inča će proći kao 5C. Kada pogledam 5S koji mi je prije samo par mjeseci izgledao kao ludilo od telefona pored moje šestice, izgleda mi kao kineska igračka :D

zavisi kako kome,meni recimo 5s vise izgleda kao premium telefon nego 6.imamo u kuci oba da ne bude po onome svaki cigo svoga konja hvali
 
zavisi kako kome,meni recimo 5s vise izgleda kao premium telefon nego 6.imamo u kuci oba da ne bude po onome svaki cigo svoga konja hvali

Moguće... Vidjećemo =) Mada mislim da će 4.7 inča model uzeti preko 50% od svih ukupno u prodaji...
 
Poslednja izmena:
Global Foundries = Samsung
 
mislim da je vreme da izbace nešto novo,na primer bolju prednju (selfi) kameru,još jedan zvučnik...
 
Polako bre,moraju nesto i za iphone 25 da ostave ;)
 
Nope, Global Foundries = AMD + Arapi

Nema GloFo nikakve veze sa AMDom, to su nekada davno bili njihovi fabovi koje su prodali Arapima. Proces u kojem ce se izradjivati A9 je Samsungov i rezultat je dogovora izmedju Samsunga i GloFo. Tako da mu isto dodje kao da ih proizvodi Samsung, samo u Njujorku. Mobilni 14nm proces je Samsungov 100%, samo je licenciran GloFo.
 
Ako nastave po ovom Nokiinom receptu,završiće kao i oni.

Nisu ništa novo izbacili od ios4,i i4,sem tog finger printa i ovog apple paya.To je sve u svemu to.Gomilu nebitnih sitnica ne računam.
 
Poslednja izmena:
Ako nastave po ovom Nokiinom receptu,završiće kao i oni.

Nisu ništa novo izbacili od ios4,i i4,sem tog finger printa i ovog apple paya.To je sve u svemu to.Gomilu nebitnih sitnica ne računam.
Ja kao ubeđeni nekorisnik Apple proizvoda uopšte se ne bih naročito potresao.
Ali nisi u pravu, malo je verovatno da će završiti poput Nokije.
Iz više razloga (a pogotovo ne u skorije vreme) se to neće/ne može dogoditi.
 
Cudi me da oni idu na oled tehnologiju.. Njihovi trenutni displeji su brutalni i rame uz rame su sa amoledom. Mozda se uskoro ocekuje neki veliki napredak u oled tehnologiji ?
 
Nazad
Vrh Dno