Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Vrlo je moguce da ce ga spustiti na 600e negde april-maj...i meni se svidja ovaj upgrade(ako sve bude kako se prica)..ocekivano od S serije.



A kao da gledam kod ovih nasih "postenih" preprodavaca oglas sledece sadrzine...roba za narucivanje,stize 25-og cena 1300-1400e..tako je bilo sa sesticom
 
Poslednja izmena:
Bio sam uveren da ce pocetni model imati storage 32GB. Sto ne kazu ok nema 32GB ali nema ni 16 GB idemo odma na 64 GB. Ovako samo zaj*****ju narod sa ovim preskakanjem i kazu " jer nam se tako hoce".
 
Poslednja izmena:
iPhone-6s-packaging-slip.jpg


:S:

Izuzetno sam razocaran ovim potezom
 
Phone 6s battery capacity 1715mAh, iPhone 6s plus battery capacity 2750mAh, has declined compared to the previous generation

Neki kinezi tvrde da je smanjena baterija. Mada ovo je verovatno lupanje..
 
^ iste info. su postavili i oni provereniji leaks-eri pre par nedelja.. boli ih bre uvo, da izbace 6s sa 1500 mAh prodao bi se u istom broju kao i taj sa 1715 mAh, onda ce za ip7 da povecaju bateriju za 10% i ajmo opet, rusenje rekorda prodaje i valjanje u parama :) Treba to umeti, keve mi.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto opsta razocaranost, kada apple zaradjuje od iclouda, apple musica, tva i cega sve ne, sto je u sustini online content, a najmanje sto vam treba u takvom sistemu je memorija. 12 gb za aplikacije i slike i sve je sasvim dovoljno za prosecnog korisnika, a za dolar mesecno dobijete 20gb clouda, pa ne verujem da ce iko da cupa kosu zbog toga sto ovaj nema 32, a ranije sam i izrazio sumnju za taj upgrade jer se on kosi sa svim sto je apple razvijao u protekle 2-3 godine.
 
Upravo tako. Sisaj ovce. :D

Ne razumem,neko te tera da kupis iphone,izbor nikad veci,ne svidja ti se,zaobidjes....

Sto se baterije tice ajde da sacekamo zvanicnoo,i ja sam procitao da ce biti oko 1800 ali i da ce novi procesor biti dosta stedljiviji,oko 30%

A 16gb je bas malo,mogu da zamislim koliko ce da guta 4K snimak ako je sad minut 100 mb
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto opsta razocaranost, kada apple zaradjuje od iclouda, apple musica, tva i cega sve ne, sto je u sustini online content, a najmanje sto vam treba u takvom sistemu je memorija. 12 gb za aplikacije i slike i sve je sasvim dovoljno za prosecnog korisnika, a za dolar mesecno dobijete 20gb clouda, pa ne verujem da ce iko da cupa kosu zbog toga sto ovaj nema 32, a ranije sam i izrazio sumnju za taj upgrade jer se on kosi sa svim sto je apple razvijao u protekle 2-3 godine.

Gdje dovoljno... Počele igre po par gigabajta da bivaju. Offline mape takođe. Šta, treba da instaliram navigaciju, ostane mi mi 5-6gb slobodno, a kartica 8gb par stotina dinara na najsocijalnijim telefonima starim po 10 godina... Ajde molim te. Nego, namjerno zatežu da bi ljudi davali 50e više na 64gb model.

Ja ću i ovaj put, vjerovatno krajem godine, uzeti 64gb verziju. Samo me malo smorila priča sa baterijom.
 
Ne razumem,neko te tera da kupis iphone,izbor nikad veci,ne svidja ti se,zaobidjes....

Sto se baterije tice ajde da sacekamo zvanicnoo,i ja sam procitao da ce biti oko 1800 ali i da ce novi procesor biti dosta stedljiviji,oko 30%

A 16gb je bas malo,mogu da zamislim koliko ce da guta 4K snimak ako je sad minut 100 mb
Moze da bude stedljiv koliko hoce, kad pustis 4k samo ces gledati kako nestaju procenti.
 
Ne kapiram zašto bi neko gledao 4k na ekrančiću od 10-ak cm, koja je poenta?
 
Mislio sam na snimanje 4k koje ce, najverovatnije, podrzavati.
 
Gdje dovoljno... Počele igre po par gigabajta da bivaju. Offline mape takođe. Šta, treba da instaliram navigaciju, ostane mi mi 5-6gb slobodno, a kartica 8gb par stotina dinara na najsocijalnijim telefonima starim po 10 godina... Ajde molim te. Nego, namjerno zatežu da bi ljudi davali 50e više na 64gb model.

Ja ću i ovaj put, vjerovatno krajem godine, uzeti 64gb verziju. Samo me malo smorila priča sa baterijom.
Prosecan korisnik ne igra igre od par gigabajta a svakako ne vise njih. Takodje, uz bilo kakav normalan paket, korisnik sa vise od 1GB net paketa nema potrebe za offline mapama, ukoliko ne putuje apsolutno svaki dan u nedodjiju, sto ga opet svrstava u sve samo ne prosecnog korisnika. Takodje, kartica od 8gb za par stotina dinara na buvljaku nema iste brzine citanja i upisivanja sa onim koje se ugradjuju u recimo iphone, ali to ionako nije vazno sad.

opet, slazem se da bilo koji proizvodjac moze bez pardona da ugradi 128gb u svaki danasnji telefon a da cena ostane ista i da pritom zarada ostane skoro nepromenjena. ali fazon kod svake kompanije postoji - nekima je cilj da naprave uredjaj koji ima sve mogucnosti a posle 1.5godine postane neupotrebljiv ili lako kvarljiv. nekima je fazon da naprave siguran uredjaj koji ce trajati kao sto je to nekada nokia radila. Nekima je da korisnika drzi na granici upotrebljivosti, dovoljno da ima za sve, ali nicega nema u izobilju u sustini, sto mu dodje neka vrsta ekstremne optimizacije, jer direktno utice na shvatanje kako korisnik koristi tehnologiju.

Apple ima ideju da sve prenese na cloud, pisao sam ranije o tome, imaju ogromne planove i sa IBMom, tako da ce telefoni u skoroj buducnosti biti bez memorije za korisnikove podatke u sustini. Nece se reklamirati prostor ovako kao sto je sad slucaj. Necete imati prostor tipa 16gb, 32gb... nego u svakom telefonu postoji recimo 32gb koji su potpuno nedostupni korisniku, vec se samo moze instalirati aplikacija, ali nigde nemas zauzece itd, vec sav korisnicki prostor ide na cloud. Telefoni ce se kupovati kao sredstvo tj. medijum, a usluga ce postati slobodan prostor na cloudu, ti biras koliko zelis, uz sirokopojasni net, brzine ce postati prakticno trenutne i nece se primetiti da tvoje licne stvari nisu na telefonu, sto je pomalo i zastrasujuce. Oni ce to reklamirati kao potpuna sigurnost od kradja, loma telefona, sto ce svakako i biti, ali podaci vise nece biti privatni. Sve ide ka tome, pa treba ocekivati ovakve promene u narednih 4-5 godina.
 
Gdje dovoljno... Počele igre po par gigabajta da bivaju. Offline mape takođe. Šta, treba da instaliram navigaciju, ostane mi mi 5-6gb slobodno, a kartica 8gb par stotina dinara na najsocijalnijim telefonima starim po 10 godina... Ajde molim te. Nego, namjerno zatežu da bi ljudi davali 50e više na 64gb model.

Ja ću i ovaj put, vjerovatno krajem godine, uzeti 64gb verziju. Samo me malo smorila priča sa baterijom.
Pa ti si onda napredni korisnik i tebi treba onda jaci model. Meni kao developeru je 16GB vise nego dovoljno. Muziku slusam preko deezer, fotke sa mobilnim samo za uspomenu (ako hoces prave fotke uzmes DSLR), igre retko kad imam, a svakako ne neke od par GB jer mi je igranje takvih besmisleno na telefonu, za navigaciju ne znam koliko si racunao da ti treba, ali ako ne putujes van zemlje sta ce ti (imas i od Google dobru navigaciju), aplikacije ja imam svakakve posto mi trebaju za dev, a opet ne nestaje mi prostora. Sad molim te nemoj samo argumentovati da nesto trosi internet u 2015. i jos ako kupis flagship...
 
Realno iPhone je poskupeo i sada košta onoliko koliko košta 64GB model. Sa 4k snimanjem i 12-13mp kamerom, nema govora da je dovoljno 16GB. Vi što slušate muziku preko servisa, koristite offline mape i čuvate slike u cloudu, ne znam kako se snalazite u inostranstvu, kada vam sve to najviše i treba. Mene koji ne igram igrice uopšte, imam oko 500MB u slikama i 1GB muzike više smara da brišem i ponovo instaliiram neke aplikacije kao i da pravim selekciju svega i svačega da bih imao više mesta za slike i video kad krenem na neki izlet ili putovanje. 16GB nije dovoljno za flagship telefon u 2015
 
muzika u inostranstvu, mislis na neki put i slicno u mp3 ne treba vise od 1gb sigurno, neka bude i 5gb, google mape nude offline i mozes ih skinuti pred put, a slike slikas, i staju na ostalih 5-6 gb sigurno, sem ako besomucno slikas jednu istu sliku 50 puta, da ne zaboravimo da su ljudi u ne tako davno vreme odlazili sa dve tri rolne od po 35 fotki na desetodnevne odmore, tako da kontam da je 1000 slika na mobu sasvim dovoljno. Snimanje 4K... nemoj da preterujemo, i 720p radi posao sasvim dobro. Bolje je pitanje sta se to snima u 4K rezoluciji i da je jos toliko bitno, pa ako je tako, onda se kupi lepo jedan canon 5d m2, pa snimaj, ima i izmenljive kartice itd. Ovde pricamo o telefonu i snimanju videa koji bi bio interesantan tebi i siroj familiji i prijateljima, koje ces verovatno share-ovati na fb ili sta god sa wifi nekog hotela gde odsedas, a ne kvalitet za Ridlija Skota ili Kamerona, pa da mora svaka bora i crta da se vidi.


btw, 50 eura za 64gb lepo das ako stalno negde putujes, ne vidim problem, jednostavno nije stvar u flagshipu nego stvar u upotrebi. Znam i gro populacije koji nose i fotoaparate pored mobilnog telefona za slikanje... tako da uvek ima resenje a i ne shvataju svi koncept mobilnog na isti nacin - nekom telefon treba u inostranstvu da sto duze traje baterija, kako ne bi nosio razne baterije i slicno, a kamera ume da potrosi dosta.
 
Poslednja izmena:
Na kraju ispade da je za flagship iz 2015. dovoljno 1gb rama i 16gb prostora.
Sto onda davati 700e za telefon? Samo zbog izgleda/logoa?
 
Tako je. Sigurno ne daješ 700€ za 64gb [emoji3] 64gb košta par dolara [emoji6]
 
Jel se seća neko kad kreću online rezervacije u EU? Konkretno Austrija me zanima.

Odmah to veče ili i tu zavisi od zemlje do zemlje,kao i normalna prodaja :)
 
Poslednja izmena:
^ Ne, 100e je razlika, ako si u US onda je 100$.
 
muzika u inostranstvu, mislis na neki put i slicno u mp3 ne treba vise od 1gb sigurno, neka bude i 5gb, google mape nude offline i mozes ih skinuti pred put, a slike slikas, i staju na ostalih 5-6 gb sigurno, sem ako besomucno slikas jednu istu sliku 50 puta, da ne zaboravimo da su ljudi u ne tako davno vreme odlazili sa dve tri rolne od po 35 fotki na desetodnevne odmore, tako da kontam da je 1000 slika na mobu sasvim dovoljno.

Pa ja upravo o tome pričam, kao što rekoh imam 1GB muzike, 500MB slika, a aplikacija koja mi najviše zauzima memoriju je whatsapp sa 350MB. I uvek levitiram na 2-3GB slobodnog prostora, što je nerealno za 2015 i telefon od 700€. Logičnije bi bilo da stave 32GB i da nezahtevan korisnik može da koristi telefon bez razmišljanja o prostoru. Zato i kažem da su oni svesni svega toga i da je cena iPhone-a de facto 800 a ne 700€. Siguran sam i da je 6 bio mnogo prodavaniji u 64GB verziji

Snimanje 4K... nemoj da preterujemo, i 720p radi posao sasvim dobro. Bolje je pitanje sta se to snima u 4K rezoluciji i da je jos toliko bitno, pa ako je tako, onda se kupi lepo jedan canon 5d m2, pa snimaj, ima i izmenljive kartice itd. Ovde pricamo o telefonu i snimanju videa koji bi bio interesantan tebi i siroj familiji i prijateljima, koje ces verovatno share-ovati na fb ili sta god sa wifi nekog hotela gde odsedas, a ne kvalitet za Ridlija Skota ili Kamerona, pa da mora svaka bora i crta da se vidi.


Onda bi bilo fer i da najjeftinija verzija bude uskraćena za 4K snimanje, da ne dovode eventualne kupce u zabludu da će moći da je koriste
 
Poslednja izmena:
E krastavac, ja putujem, i mape mi jesu bitne... A i gaming, ali opet mislim da je ovo klosharenje, ne znam, sad da Apple ukine kameru vi biste rekli - pa kamera na telefonima i ne treba...
 
Ma kakav crni cloud. To mozda za koju godinu. Do tada nam trebaju stari dobri gigabajti. Ipak treba i baterija da izgura dan makar...
 
E pa ne mogu vjerovati ovu pricu o icloud kad, za cg pricam, vecinom nemamo ni 3g net, a ne da se oslonimo da koristimo u putu deezer i ostalo...
 
I meni isto smesno pisanije pojedinih. I cloud u zemlji gde je prosecna kolicina neta u paketima ne prelazi 1GB, gde ni 3G ne radi na vecini teritorije kako treba [emoji1] . Svaka cast apple-u na marketingu, ubediti ljude da je na telefonu od 800€ dovoljno 16GB je stvarno umetnost. [emoji1]
 
Poslednja izmena:
iPhone 6S

to sto mi imamo jadna pakete i brzine neta,ne znaci da i ostatak sveta ima isto.

Svi ovde pricaju i navode nas,kao da smo mi americko trziste sa toliko pitaj Boga korisnika.

Danas je sve u tom cloudu,pa cak i kod nas.Od kad imam Dizer i onaj Capture,ne pamtim da sam punio tel sa muzikom rucno ili koristio dropbox,cuvao gomilu slika na telu...
 
Poslednja izmena:
Da, slazem se, ali mi valjda komentarisemo nase trziste, jer ces iphone koristiti ovde a ne u Americi. Za telefon te cene 64GB je nesto sto se podrazumeva, ali ocito Apple forsira taj cloud i to je donekle razumljivo, ali sta mi ovde da radimo, naricito ljudi koji igraju igrice, imaju dosta muzike...
 
Nazad
Vrh Dno