Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Ma svakako istyle, nego reko' mozda da probam nesto pre toga!

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Stavio sam ga na drugi punjac i drzao ukljucenog jedno pola sata, nista se nije desilo! A kapiram da je do tada morao da se dopuni dovoljno da bar pokaze logo ili znak za punjenje ako ne da se upali.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Cisto sumnjam da je baterija otisla za tako kratko vreme,a ako nece ni sa drugim punjacem da se puni,moguce da je port ostecen. Mislim da se u tom slucaju dobija drugi uredjaj,ali to ces vec videti u servisu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Slican problem imao i ja sa 6 meseci starim 6s. Samo se iskljucio i nikakve znake zivota nije davao. Odneo u istyle, prikacio ga tamo, nema struje. Ostao na servis, sledeceg dana mi stize mail da cu dobiti nov telefon

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ista prica, danas ga odneo u Istyle, posle sat vremena stigao mail da nema popravke i da sledi zamena uredjaja.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Kolika je garancija na taj uredjaj koji dobijem od Istyle-a? U njihovim mailovima u onom generickom tekstu/ zaglavlju pise da je garancija na delive/ uredjaje 90 dana! To mi malo neverovatno.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Primenjuje se garancija koja je duza. Na zamenski imas 90 dana garancije ali se primenjuje garancija od telefona koji je zamenjen ako ona traje duze od pomenute za zamenski.
 
Stigao juce novi 6s, nastavlja se garancija sa starog telefona, znaci jos nekih 5 meseci.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Pa kad su primili tel na reklamaciju, rekli su 10 dana, stigao za 7.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Zamolio bih za pomoć?

Prijatelj hoće da kupi polovan iPhone 6s, navodno star 9 meseci. Telefon nema kutiju, ima samo punjač i usb kabl. Prodavac mu je poslao sn i imei broj.

Kada smo proverili ovde: https://checkcoverage.apple.com/us/en/?sn=355421075407873 da vidimo koliko je telefon star, odnosno kad je aktiviran, piše da je telefon zamenjen. Da li neko od članova koji se bolje razumeju u Appl uređaje, može još jednom da ga proveri? U prilogu je SS telefona, koji je poslao prodavac.
 

Prilozi

  • Image-1.jpg
    Image-1.jpg
    104.7 KB · Pregleda: 131
Poslednja izmena:
IMEI kaze da je star 2 godine i 7 meseci,tj tada je proizveden. A serijski broj se uglavnom menja kada se telefon zameni sa drugim,odnosno refurbished uredjajem. Sto znaci da je taj telefon trebalo vratiti Apple-u,moguce je da ga je neko ilegalno popravio i prodao dalje. Mislim da ne ocitava serijski broj ni za telefone koji su prijavljeni kao izgubljeni ili ukradeni,uglavnom,kada je zamenjen seriski broj,za Apple takvi uredjaji vise ne postoje,niti ih servisira.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
+1

Ako se već uzima nek se uzme bar sa drugom godinom garancije, da miran budeš kolko toliko.
 
Pocetno slovo M u modelu znaci da je retail unit, odnosno, da je kupljen ili u prodavnici, ili negde na ugovor. Da je zamenjen, pisalo bi N. Da je refurbished, bilo bi pocetno F. Tako da prica da je ovaj model zamenjen, ne pije vodu. Bezi od ovog telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala puno svima na odgovorima!

Prijatelj je odustao od kupovine ovog primerka telefona.
 
Moj 6s koji sam kupio nov (mal oglas) u vakum pakovanju je imao F. Znaci da je bio refurbished. Radilo je sve kako treba ali meni je jednostavno bio neki crv u glavi zbog toga. Ako budem kupovao ponovo iPhone trazicu od prodavca samo da nema tog F ili N. Mozda ce neko pomisliti kao da je vazno sad to ali meni jeste.
 
Poslednja izmena:
Refurbished(zamenski) uredjaji uglavnom dolaze bez kutije,zadrzis svoju opremu u tom slucaju. Malo mi je neverovatno da je tvoj bio u vakumu [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bio u vakumu. Svojevremeno sam na drugom sajtu proverio IMEI i receno mi je da je refurbished. A i serijski broj mi pocinje sa F.
E upravo zbog toga ako se resim da kupim nov iP pitacu prodavca za slovo. Pa nek se ljute ako hoce. Samo znam da od tog od kog sam kupio necu kupovati jer nisu male pare u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Da li ovo sa serijskim brojem važi i za iP6 (F - Refurbished)? Ja sam moj uzeo u Telenoru regularno uz paket pa ne znam da li su mi uvalili ili ...? Da li pre kupovine novog može nekako da se proveri serisjki broj a da se ne upali telefon? Negde na kutiji ili nešto da li piše?
 
To vazi za svaki model iPhone-a. Model bi trebalo da pise i na kutiji uredjaja, tako da mozete proveriti i pre kupovine istog. Zamenski ne znaci = refurbished. Ja sam dobio 3 puta zamenski i svaki put je bio sa N (zamenski). Zamenski je nov, ali oprema ti se vraca od starog telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moj 6s umro, dobio drugi u Istyle-u, model broj pocinje sa N. Dobio samo telefon, sve ostalo od onog prvog aparata.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
I ja sam moj zamenio u telenoru, isto počinje model sa N.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sa N i treba da pocne ako je zamenski :) imei i sve ostalo ostaje sa proslog telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel si siguran, ja sam prilično siguran da je i drugi imei? Baš ću pogledati, samo da izbunarim kutiju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bude i novi IMEI 100%,imam izvestaj iz servisa kod sebe,kada su mi odobrili zamenu iP6 pre par godina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, malo sam permutovao. Izvinjavam se na dezinformaciji. Definitivno ide novi imei, ali kada ga ukucas u warranty check, datum aktiviranja zamenskog telefona se racuna aktivacijom starog uredjaja, odnosno, uredjaja pre zamene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, malo sam permutovao. Izvinjavam se na dezinformaciji. Definitivno ide novi imei, ali kada ga ukucas u warranty check, datum aktiviranja zamenskog telefona se racuna aktivacijom starog uredjaja, odnosno, uredjaja pre zamene.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Osim ako garancija koju dobijas na nov telefon, ili zamenjen deo, nije duza od garancije reklamiranog telefona. U toj varijanti se priznaje ova druga garancija.
Gleda se ona koja duze traje i ona se uvazava [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno