Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

A apple daje garanciju na zamenski telefon 3 meseca
 
Garancija vazi od proslog telefona i posle isteka garancije, imate jos 70 dana na zamenski telefon. To je sto se tice Apple-a, ako je uzet u Mts, Telenor ili Vip, dobijate nove dve godine garancije od operatera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Certified refurbished se prodaju u celofanu (po srpski vakum) i cesto ima lepih akcija na amazonu i ebay-u.
 
Garancija vazi od proslog telefona i posle isteka garancije, imate jos 70 dana na zamenski telefon. To je sto se tice Apple-a, ako je uzet u Mts, Telenor ili Vip, dobijate nove dve godine garancije od operatera.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za apple garanciju nisi u pravu:

Na zamenski deo ili proizvod, odnosno popravljeni Apple proizvod, primenjuje se preostala garancija originalnog Apple proizvoda ili u trajanju od devedeset (90) dana od datuma zamene ili popravke, u zavisnosti od toga koja opcija vam pruža dužu garanciju.

https://www.apple.com/legal/warranty/products/emea-universal-warranty-serbian.html
 
Tacno, 90 dana. Ja sam prosle godine od jednog zaposlenog iz Macole dobio info da je 70 dana. Ali ipak je 90.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poz drugari,

Da li je pocelo jos nekom da se desava da se telefon otkljucava samo kad prislonis prst na home button,pre je bilo da mora da se pritisne.
Da li je to mozda feature od 11.4 ili postoji u opcijama da se podesi nesto u vezi toga?
Sad mi opcija hidden notifications gubi svaki smisao.

Edit:
Nasao sam,ova opcija je bila ukljucena.
85d6c0e907996f5ed53372455203ae19.png
 
Poslednja izmena:
Da li jos nekome puca Viber na 6s? Sve je ok dok se ne stisne na ikonicu za slanje stikera,onda izadje iz aplikacije? iOS 12 beta je u pitanju,dok na iPX nemam taj problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Public beta 3,sve radi perfektno,samo Viber puca kada hoces da posaljes sticker. Na iPX ista beta,radi Viber super,poslednja verzija app na oba. Nista,cekam cetvorku,ako i dalje bude isto,obrisacu ga pa instalirati ponovo [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na beta 3 sam i imam isti problem sa Viberom. Puca kad krenem stikere da otvorim... Ne stalno i cini me da se u poslednje vreme to manje desava.
 
Bas interesantan bag,salje slike i gif bez problema,kao i smajlice sa tastature,ali svaki put kada kliknem na ikonicu za stikere,katapultira me iz aplikacije [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bas interesantan bag,salje slike i gif bez problema,kao i smajlice sa tastature,ali svaki put kada kliknem na ikonicu za stikere,katapultira me iz aplikacije [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dešavalo se i meni. Videćemo sada, nova beta plus apdejt aplikacije.
 
Nista ne pomaze,isto se desava na beti 4,cak i nakon sto sam ga obrisao pa ponovo instalirao [emoji849]
 
Srećom ne koristim ga mnogo pa me me nervira previše
 
I meni se desavalo ali je dosao update vibera i sada radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nešto je burazeru na moru pobrljavio fon, i nije hteo da prihvati šifru, i nakon nekoliko pokušaja zablokira (posle onih 6, nije znao da sledi blokada). E sad, odradim ja reset i novo ažuriranje, trazi mi ID, to prodje, ali mi traži autorizaciju, tj kod koji mi pošalji na broj telefona koji sam naveo, ali taj kod mi uopšte ne stiže, niti poziv, pa ako neko zna gde grešimo?
 
Greska je u tome sto ti je, nakon ukljucivanja Two factor autehentication, ubacio broj telefona sa duplim country kodom. U toj varijanti, moraces da kontaktiras Apple Support i pokrenes account recovery.
Ovo je sve vazece ako nisi dodao jos neki broj ili neki drugi Apple uredjaj kao trusted uredjaj.


Pogledaj

Ides na http://iforgot.apple.com/ i pokrenes account recovery. Imas ovde napisano i objasnjeno

https://support.apple.com/en-us/HT204921


Dobro je posto imas vezanu karticu jer brze ide postupak za odobravanje pristupa nalogu.


Na prvoj web strani mozes da vidis koliko jos trebas da cekas za account recocery.

Inace mozes Apple da kontaktiras preko Vibera preko +1-800-275-2273 i racunaj na vremensku razliku kad ih zoves.


Mozes da vidis i broj od Apple Support u Sloveniji.
 
Poslednja izmena:
Jeste, baš je to problem, i iz tog razloga ne dobija poruku. Nije naveo ni dodatni broj, a ni dodatni uredjaj sa kojim bi mogao da je restartuje. A sada nikako nije moguće promeniti broj, osim kontaktirati ih direktno?
 
Moze samo njih da kontaktira, pokrene account recovery i ceka da oni to rese, a to moze da potraje posto nema karticu vezanu za Apple ID. Bilo bi mnogo brze kad bi imao povezanu karticu jer tako lakse dokazuje da je njegov nalog.
 
Razmisljam da uzmeme jedan 6s cisto da zatvorim krug (android, wp, w10m, bb10). [emoji16] Vidim da ga ima po oglasima za ok cenu. Navodno ima i novih za 225e. E sad to su verovatno oni refurbished primerci, ali ako su prefabrikovani po apple standardu verujem da je to ok. Samo da ih nije sklapao neki Cong Li u garazi. Verujem da su ok, eventualno ako nesto moze da zeza to je baterija. Ajde to je jos 30e izdatak za novu u najgorem slucaju.
Jel video neko ove oglase? Sta mislite, vredi li? Licno bih dao 225e za nov ili dobar refurbished primerak.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
U refurbished modelima su nove baterije, tako da nema potrebe za brigom oko iste.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa znam da bi tako trebalo da bude ako bi to radio Apple, ali ne znam kakvi su ovi po oglasima što se prodaju "kao novi" za 225e, pa zato pitam jel imao neko iskustva sa tim telefonima (i prodavcima istih).
P.S. Ako su refurbished ti modeli nemaju pravo na onih godinu dana Apple garancije?

Sent from my Passport using Tapatalk
 
Apple refurbished modeli imaju godinu dana garancije. Procitaj malo kod njih na sajtu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako su ga dobili kao zamenu od prošlog uredjaja onda je 90 dana ili ako je prvobitna garancija duža.
 
Ako kupis direktno od Apple-a, imas godinu dana garanciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma ovo je kod preprodavaca ali mislim da su van garancije..
 
Ma racunam ja da je bez garancije, inace bi naglasili na sva zvona da ima garanciju. Al dobro za te pare mnogo bi bilo da trazim i jare i pare. A i koliko sam bacao pogled povremeno u 6s temu niste se zalili na neke hardverske probleme da crkava nesto ili sta ti ja znam. U sustini razmisljam samo maticna i tid da ne riknu, za sve ostalo tu su ovi zakljucani na cloud pa kupuj i prepakuj.
Mislio sam ako je neko vec uzimao telefon od tih sto valjaju te refurbished modele pa da mi preporuci nekog proverenog, ne cima mi se da idem licno da gledam...ali ako nema moracu tako.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Ako nije apple certified refurbished, a verovatno nije, to batali, to su prepakovani telefoni gde pola komponenti nije originalno, display, baterija, kamera, pa i samo kuciste telefona (koje izgleda kao novo). Video sam par takvih "refurbished, like new" modela, a prodaju se i na amazonu i na ebay-u gomila, uglavnom iz kine. Mislim da je bolje da uzmes polovan telefon sa originalnim delovima, nego takav refurbished.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno