Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Da, ta je.
 
Telefon ima garanciju dve godine, baterija u telefonu je "non removeable" tako da spada u deo telefona kao što je tipa procesor i sl, tako da samom tim dolaziš do toga da je i na bateriju ta garancija.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Baterija se racuna kao potrosni materijal, niko ne daje garanciju dve godine.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kao sto se ostvaruje garancija na bateriju u toku prve godine, vezano za Apple garanciju, tako se ostvaruje i tokom druge godine, ako se dokaze da je ispod odredjenog procenta ili da je neispravna, ali iskljucivo preko operatera preko koga je uzeta. Ta druga godina garancije je vezana za nas zakon :)
 
Manje nego sa iOS11 :)
 
Predji na 12 slobodno
 
Odneo sam u Telekom i oni su prihvatili reklamaciju na bateriju. Napravljen je zapisnik i poslat na proveru. Zeni je data sestica kao zamenski uredjaj. Onaj lik u Telekomu rece da je bilo reklamacija i da je davan i nov uredjaj posto se ovaj kao mora da osteti prilikom otvaranja. Videcemo sta ce biti.
 
Oni moraju da naprave taj zapisnik i da posalju telefon u servis sve i da mu nista ne fali, tako da to nista ne znaci. Tek kad te kontaktiraju sa informacijama iz servisa znaces nesto konkretno.

To sto ti je radnik koji nema pojma o svom poslu rekao da telefon mora da se osteti prilikom otvranja je laz i taj bi trebao da popije otkaz koliko odma!
 
  • Like
Reagovanja: M J
Oni moraju da naprave taj zapisnik i da posalju telefon u servis sve i da mu nista ne fali, tako da to nista ne znaci. Tek kad te kontaktiraju sa informacijama iz servisa znaces nesto konkretno.

To sto ti je radnik koji nema pojma o svom poslu rekao da telefon mora da se osteti prilikom otvranja je laz i taj bi trebao da popije otkaz koliko odma!

Otkaz, tek tako?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Drugar ima IP 6s...jos uvek je na ios 9, cuo je koje probleme imaju ios 10 i 11, pa ih je preskocio...cuo sam da je ios 12 poprilicno popravio dosta stvari, pa jel se isplati da predje na ios 12 ili je bolje da ostane na ios 9? :D
 
Ma najbolje da se vrati na iOS 5.
 
Oni moraju da naprave taj zapisnik i da posalju telefon u servis sve i da mu nista ne fali, tako da to nista ne znaci. Tek kad te kontaktiraju sa informacijama iz servisa znaces nesto konkretno.

To sto ti je radnik koji nema pojma o svom poslu rekao da telefon mora da se osteti prilikom otvranja je laz i taj bi trebao da popije otkaz koliko odma!


Mogu da se oštete. Ekran puca u sitne komade pri otvaranju, retko, ali se dešavalo.
 
  • Like
Reagovanja: M J
I ako ja sad tebi posaljem tel na zamenu baterije i ekran pukne sta se desava?

Btw covek gore napisao da mu rekli da mora da se osteti ja sam to komentarisao, dobro mozda pregrubo ali mi muka od vezara i nestrucnih radnika u telekomu.
 
Poslednja izmena:
Novi 6s sam dobio u aprilu, battery health je do pocetka septembra stajao na 100%. I onda u mesec dana do danas pada na 97%, ne odjednom, procenat po procenat. Punim telefon normalno, kako sam ga i do sada punio, ne znam sta radim pogresno. Ako se ovaj trend nastavi, baterija ce morati da se menja za 5-6 meseci, sto ce reci da telefon nece izdrzati ni godinu dana sa ovom baterijom!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako punite telefon?
Ja ga nakacim kad krenem na spavanje i skidam ujutro.
 
To je okej režim. Navodno bi trebalo izbegavati da se puni i koristi telefon u isto vreme (naravno ništa mu neće biti ako se povremeno to radi).
 
I ja obicno stavim na punjenje uvece, skidam ujutru. U 95% slucajeva baterija je tada skoro prazna. Ne stavljam telefon na punjac ako ima od 40 % pa navise. Onda punim sutra. Iako znam da to nema nikakve veze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne da nema veze, štaviše bolje je za bateriju da je puniš ma 40% nego da je skroz prazniš.
 
Nisam lepo napisao, ne praznim je skroz, ali uvece je nacesce izmedju 20 i 30 posto. Tad ga stavljam na punjac, desi se ponekad i da se skroz isprazni, ne bas cesto.
 
To je okej režim. Navodno bi trebalo izbegavati da se puni i koristi telefon u isto vreme (naravno ništa mu neće biti ako se povremeno to radi).

A ja sve izbegavam da mi celu noc bude na punjacu. Sve me nesto strah da kada se napuni i dalje bude prikljucen. Nikada to nisam radio ni kada sam imao 6s ni sada SE.
 
Sve te stvari pozitivno utiču na vek baterije, ali ne u meri da se treba opterećivati time. Suština je izbegavati punjače koji nisu original, auto-punjače, sumnjive power bankove itd.
 
Samo riginal koristim ili MFi sertifikovane stvari kao sto je Anker kabl.
 
Evo da javim da mi je MTS, odnosno servis, odbio reklamaciju za 6s. Da podsetim, problem je bio u bateriji. Health joj 83% i drzi max 1-2 sata SOT-a. Kad se puni, odjednom skoci sa 10 na 60% na primer, itd. Dobio sam objasnjenje da nisu priemecene nesaobraznosti i uredjaj mi je vracen. Ja sad ako sam zamenim bateriju gubim garanciju koja je inace do maja?
 
Zameni u ovlašćenom servisu i ne gubiš garanciju.
 
Nazad
Vrh Dno