Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Мој пуњач је оригиналан, нисам мењао ништа. Пробао сам са мојим пуњачем да пуним други ајфон и није хтео, па сам онда заменио мој кабл са неким фуш и тада је хтео да пуни тај други ајфон, док се мој не пуни ни у једној комбинацији.
То би требало да значи да нешто није у реду са мојим оригиналним каблом али то опет не објашњава зашто мој фон неће да се пуни ни са другим пуњачима.
 
Решио сам проблем, на крају је испала банална ствар коју сам прву проверио али очито не како треба.
Накупила се прашина доле у улазу и када сам чистио први пут изгледа да нисам очистио како треба.

И даље не капирам зашто онда није хтео да пуни други ајфон али није ни битно, ради сада регуларно.
 
Uzeo sam danas 6s sa oglasa, da se igram. :) Već sam uzimao SE prve generacije i popravljao ih i davao članovima porodice, a 6s mi naleteo za odlične pare, od 64gb. Elem, ekran je polomljen, ali i dalje sve radi, ali sam svakako naručio ekran iz kine, pa ću da menjam sam.
Moje pitanje je vezano za home dugme. Klik ne radi, ali fp radi. Da li ima nešto da se proba, ili je crklo? Znam da ću zamenom izgubiti senzor otiska. :)

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Bolje ti je da odradiš reparaciju i da ti ostane original ekran.Ti ekrani sa Alija su obične kopije i ne mogu ni da pridju originalu. A što se tiče dugmeta, jel se čuje 'klik' ili je zaglavljeno skroz?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Kolko sam video reparacija je oko 30ak evra? Dugme klikce, samo sto uopšte ne reaguje, sem senzora otiska koji radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Raspitaj se po servisima, i manja je cena od te. I reci im ako se odlučiš za reparaciju da ti promene i pozadinsko osvetljenje. 99% je to problem jer se flet od home dugmeta kači na flet od pozadinskog i kad se zameni trebalo bi sve da radi kao iz fabrike.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Moraću da proverim. Danas sam uzeo da ocistim home dugme sa štapićem za uši sa alkoholom, i dok sam čistio ivice uspeo sam da par puta dugme proradi, ali opet ne radi. Otvorio sam telefon i očistio i ostatak, sada bolje klikce. Videću kad stigne zamenski ekran ako ne repariram u medjuvremenu. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel azurirao neko 6s na IOS13.7? Kakva je baterija? Da li se isplati ici sa 13.5?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zamenjena baterija pocetkom oktobra u Istyle-u, telefon radi kao nov. Danas, mesec dana kasnije, pogledam, kapacitet 99%. Nije bas dugo bila na 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zamenjena baterija pocetkom oktobra u Istyle-u, telefon radi kao nov. Danas, mesec dana kasnije, pogledam, kapacitet 99%. Nije bas dugo bila na 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Moze da se desi da padne kad bas hladno napolje helt baterija
Moja original huapu 75% palo na 74% jer sam bio napolje nekoliko sati gde je bas bilo zima
A huapu su najbolje baterija nego desay
 
Ljudi, molim vas, prestanite da gledate i da se opterećujete time. Nema apsolutno nikakve veze da li si išao napolje ili ne. Sve je individualno i bukvalno pojedinačno drugačije, NE POSTOJI PRAVILO


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ljudi, molim vas, prestanite da gledate i da se opterećujete time. Nema apsolutno nikakve veze da li si išao napolje ili ne. Sve je individualno i bukvalno pojedinačno drugačije, NE POSTOJI PRAVILO


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

A sto ajfon kad izadjes napolje gasi se telefon?
Zbog hladno ako je -10 ?
 
Pričam za bettery health i njegovo merenje kapaciteta baterije, ne pričam za sam rad baterije. Ja više ni ne znam da li se još uvek gase na hladnoći, meni se još iPhone 6 gasio, i petica, možda 6S plus, ne sećam se ali 7 plus i X mi se nikad nisu ugasili, 7 plus sam koristio na snegu na -7/8, držao u ruci, stavljao u džep i nijednom se nije ugasio


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pričam za bettery health i njegovo merenje kapaciteta baterije, ne pričam za sam rad baterije. Ja više ni ne znam da li se još uvek gase na hladnoći, meni se još iPhone 6 gasio, i petica, možda 6S plus, ne sećam se ali 7 plus i X mi se nikad nisu ugasili, 7 plus sam koristio na snegu na -7/8, držao u ruci, stavljao u džep i nijednom se nije ugasio


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

iphone x se ne gasi jer su resili
Gasi se zato sto zbog baterija da bi sacuvalo bateriju
 
Lithum baterije ne mogu da radi na hladnoći. Ioni ili kako se već zovu, se usporavaju zbog niske temperature i tako smanjuje protok struje i baterija ne može da radi. Pogotovo ako je baterija lošija i ima manji kapacicet ovo će se dešavati i kad je temperatura nekoliko stepena u plusu. Oni su to poboljšali od iPhone 6S još ili 7. Stvarno nisam skoro čuo da se nekom neki iPhone gasio na hladnoći. Neće se isključiti ali svakako nije dobro koristiti telefon na niskim temperaturama. Kažem, 5 i 6 su mi se non stop gasili i živce su mi kidali, 6S Plus mi se nijednom nio isključio


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Meni jeste 6s, ali tek kada mu je baterija bila u kanalu. Bio je od onih serija što su imali problematične baterije, koje su kasnije besplatno menjane
 
Ekipo, tteba mi savet/pomoć.

Može li 6S još uvek da gura normalno viber, wa, musi, gmail, onedrive, gkeep?
I koliko % battery health mi je sigurica da će da izgura dan?
 
Može i moći će još par godina.

6S nije sjajan ni sa novom baterijom, da li može da izgura dan zavisi kako izgleda tvoj dan :) Recimo sa 85-90% baterije bi mogao da ima oko 3h SOT (ovo je naravno vrlo vrlo gruba procena).
 
Ok.

A da li pazariti (stari) SE, 6S ili dodati još neki evro i uzeti 7icu?
 
7 ima za nijasnu bolju bateriju od 6S, i ima dosta bolju prednju kameru. Sem toga, po meni, isto... Stari SE ne, osim ako ne nađeš za neku presmešnu cenu


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Slični su svi: uzmi onaj gde dobiješ najbolju ponudu, tj da je najočuvaniji, imaš poverenje u prodavca itd.
 
Pozdrav,

ne otvaram novu temu jer pretpostavljam da je neko imao slican problem kao ja. Naime, koristim 6s i na ekranu mi se pojavljuje nesto kao hologram, npr.kucam poruku i onda udjem u neku drugu aplikaciju - vesti, slike, bilo sta i u pozadi vidim tastaturu jer sam prethodno kucao por. Znaci povremeno tako kad otvorim neku aplikaciju on na ekranu zapamti prethodnu aplikaciju i u pozadini mi ocitava jos jedan "ekran", kao da je prelepljeno jedno preko drugog. Povremeno mi i touch na ekranu ne reaguje iz prve, vec moram sacekati 2,3sekunde da bi reagovao. Uzeo sam ga u Mts-u u februaru 2019.godine, znaci imam jos koji mesec garanciju preko njih. Odneo sam ga na reklamaciju koja nije odobrena, uz odgovor da nema nesaobraznosti, uredjaj prolazi sve Apple dijagnosticke testove. To je odgovor iz Macole.
Zna li neko u cemu je onda problem? Razmisljam da sledeci put kada se to desi drugim telefon snimim desavanja na ekrana i nekako im prilozim i to uz ponovnu reklamaciju.
 
Pozdrav,

ne otvaram novu temu jer pretpostavljam da je neko imao slican problem kao ja. Naime, koristim 6s i na ekranu mi se pojavljuje nesto kao hologram, npr.kucam poruku i onda udjem u neku drugu aplikaciju - vesti, slike, bilo sta i u pozadi vidim tastaturu jer sam prethodno kucao por. Znaci povremeno tako kad otvorim neku aplikaciju on na ekranu zapamti prethodnu aplikaciju i u pozadini mi ocitava jos jedan "ekran", kao da je prelepljeno jedno preko drugog. Povremeno mi i touch na ekranu ne reaguje iz prve, vec moram sacekati 2,3sekunde da bi reagovao. Uzeo sam ga u Mts-u u februaru 2019.godine, znaci imam jos koji mesec garanciju preko njih. Odneo sam ga na reklamaciju koja nije odobrena, uz odgovor da nema nesaobraznosti, uredjaj prolazi sve Apple dijagnosticke testove. To je odgovor iz Macole.
Zna li neko u cemu je onda problem? Razmisljam da sledeci put kada se to desi drugim telefon snimim desavanja na ekrana i nekako im prilozim i to uz ponovnu reklamaciju.

Si probao hard reset?
Moguce da je otiso ekran.
A da,Verovatno nece da ti uvaze jer istice telefon iz garancije 99%
 
Kakve to veze ima da li ističe ili ne? Garancija je važeća i poslednji dan da doneses.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Si probao hard reset?
Moguce da je otiso ekran.
A da,Verovatno nece da ti uvaze jer istice telefon iz garancije 99%

Jesam i odmah se isto desilo, jos dok sam podesavao telefon. Tako da ne znam sta da radim. Sem baterije koja je losa, bh 81%, sve radi kako treba, brz je kao i pre, da zanemarim ovo sto mi povremeno bode oci. I sad se razmisljam da li uopste da dajem 50e za novu bateriju, ako ce u skorije vreme da otkaze ekran, posto verovatno od reklamacije nece biti nista do kraja ugovora. A ne bih ga menjao uopste...
 
Kakve to veze ima da li ističe ili ne? Garancija je važeća i poslednji dan da doneses.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Vec ga je nosio,Macolu rekli mu da je test prosao da je telefon ispravan tako ce sve u krug dok ne izadje telefon iz garancije,tj nece mu daju nov telefon..
Jer mu uskoro istice garancija
 
Nek nosi u iStyle, kakva Macola.

Pored ProMobi-a za Samsung, jedino nosim jos telefone u iStyle, zbog ljudi koji rade tamo i znaju svoj posao. Nikad lose iskustvo.
 
Ekipo, tteba mi savet/pomoć.

Može li 6S još uvek da gura normalno viber, wa, musi, gmail, onedrive, gkeep?
I koliko % battery health mi je sigurica da će da izgura dan?

Koristim ja SE i prezadovoljan sam (prvo iskustvo sa iOS). I koristim ga bas za te stvari koje si ti naveo i radi mi ekstra, dakle YT, WhatsApp, Skype, Messenger, Viber, Instagram, KP, Limundo, sve aplikacije su mi otvorene u pozadini i nista ne bode niti koci, radi ekstra. Ako se odlucis na 6S dobro obrati paznju od koga kupujes i nemoj da nasedas na "TOP" ponude koje su za 30-40e nize od regularne. Te ploce su 99% preduvavane i crce ti telefon posle 2-3 meseca. Sto se tice baterije na mom SE je na 81% i katastrofa je. Moze da izgura do 2h YT-a od 100% do 0%. A ako se koristi u nekim granicama normale moze da izgura dan.
 
Nazad
Vrh Dno