Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Ip 6s Jutros krene iznenada da se gasi. Povremeno sam od sebe krene da smanjuje volume.
Ne mogu da vidim zdravlje baterije samo pokazuje crticu.
Sta bi mu moglo biti?
Radio reset, al isto se desava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemam pojma. Ne koristim ja taj tel nego klinjo od kolege, pici igrice na njemu i samo kaze ujutro da mu se tako desilo, smanjuje Zvuk (izadje onaj pop up za volume) i gasi se.
Kako skontati da li vlazan?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Otisao mu neki djavo za napajanje koji je na ploci. Zna li iko moze li se sta uraditi osim zamjene ploce?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi se žale da me slabo čuju kada pričam preko spikerfona. U čemu je problem?
 
To je normalna stvar kod jabuke. Ne znam kakva je sistuacija sa novijim modelima ali 6s i raniji modeli su očajni za takvu priču.
 
Preko spikerfona? Zapuzena mrezica za uvo... nije normalna stvar ako se telefon cisti...
 
@igor88 upravo, ja sam taj problem imao na 6. Takođe, kada bih snimao prednjom kamerom, čulo bi se kao da sam delefon stavio ispod jastuka. Onda sam uzeo iglu i bocnuo rešetku gore, produvao i ponovo je proradilo


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
 
Zato sto je mic ispod te mrezice svi koji pricaju na spikerfonu slobodno ne moraju dole da pricaju vec gore :-D ne mora da se busi samo se ocisti jer busenjem mozes ostetiti mic... :)
 
Promenio sam dva 5s i 6s i kod oba modela je uvek isti problem. Čim prebacim prva reč sagovornika je ne čujem te.
 
Jel je neko skoro menjao bateriju na 6S, gde ste uzeli i po kojoj ceni (a da nije neki krš:d) ?
 
Evo kada sam ja promenio kod mene i koji je health sada ( telefon je jailbreakovan sve vreme sa desetak tweakova ).
e5234cbd2c16afed8506f4d00e838021.jpg


d9ea3a57a3080f26e603c3018234e8f4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to je super! Meni je isto 6S Plus držao godinu dana i više, i isto je imao 91,92%


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
18.2.2019. Zamenio bateriju i na 85% danas.
 
Ćerka mi ima problem sa manjkom memorije na iPhone 6S od 16GB. Od programa je ostavila samo Instagram i Snapchat. Ima svega sto slika u telefonu, a sad ne može ni da briše slike komandom iz telefona... Pretpostavlja da osim IOS-a 13 memoriju zauzimaju arhive (ili šta već) od Instagrama i Snapchat-a. Da li je moguće te podatke od Instagrama i Snapchat-a prebaciti na računar ili icloud (ukoliko dokupi prostor), na taj način da se mogu, u vidu nekog arhivskog fajla, vratiti na novi iPohone koji treba da joj kupim? Da bar može da koristi telefon još par meseci dok ne izađu novi modeli iPhone-a, pa da ne moramo odmah kupovati neki od prošlogodišnjih modela, dok ne vidimo kakvi su novi modeli i kako će se kretati cene...
 
To je kes i slobodno da brrise kroz samu app ili ako nema onda delete app pa install opet
 
A da li će, u tom slučaju, izgubiti sve podatke (slike, četove i ostalo) sa Instagrama, Snapchata ili drugih aplikacija koje, takođe, stvaraju taj "treš-keš", odnosno, da li će novim instaliranjem aplikacija na postojeći telefon, ili novi koji nabavi, svi ti podaci ostati sačuvani na serverima tih aplikacija, kao što je recimo slučaj sa messenger-om?
 
mislim da sve te aplikacije rade na svojim cloudovima i da se chatovi cuvaju kod njih a ne kod korisnika
 
Koliko se sećam, kod Vibera, ali i kod WatsAppa, prilikom reinstalacije aplikacije, odnosno, resetovanja telefona, ni četovi ni slike ne ostaju... Kod mesindžera znam da ostaju podaci... Ona kaže da i kod Instagrama i Snapchata, prilikom reinstalacije sve ostaje, ali se boji da obriše taj keš iz aplikacija, jer misli da će se tako sve obrisati...
 
Sad je deinstalirala Instagram i ostao joj je samo Snapchat. Uspela je da izbriše oko 90 fotografija (ostavila je samo desetak), a nakon toga ne može ponovo da instalira Instagram, cak ne može da sačuva ni screenshot... Po iPhone storage-u Snapchat ne zauzima previše memorije da bi on bio krivac za ovakvo stanje. Nešto drugo (Other) zauzima memoriju, koliko se vidi. Da li je to operativni sistem ili šta već, ne znam, ali telefon je definitivno blokiran...??
 

Prilozi

  • iPhone storage.jpeg
    iPhone storage.jpeg
    115.7 KB · Pregleda: 90
Proveri da nije skinuo neki update, I tu se može izvući koji GB.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Probaj sa drzanjem power i home dugmeta zajedno dok se ne pojavi jabuka pa pusti da se upali. Javi kakvo je stanje memorije nakon toga...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Telefon treba vratitivna fabrička i to je to, nema druge. Moja drugarica je imala isti problem na SE i uradio sam joj restore. Ne znam da li je neki bug ili šta ali moraš restore


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
 
Što se apdejta tiče, stoji informacija tj. ponuda da instalira verziju softvera 13.5.1, ali pošto nema memorije ona to ne može ni sa prethodno ponuđenim apdejtima, tako da stoji na verziji 13.1.2... Da li se zna koliko je velik aktuelni operativni sistem i da li ono OTHER obuhvata i njega? Probala je reset sa power i home dugmetom i stanje memorije je isto. Taj postupak reseta je upalio prvog dana kad je dobila nov telefon koji se bio zakočio (zabagovao) iz nepoznatih razologa i od tada nije imao problema (skoro 5 godina)... Ne može da se instalira ni file manager da bi se, eventualno, izvršila neka analiza podataka i pronašlo šta vuče memoriju... Ne znam šta joj toliko znači Snapchat i da li će ga izgubiti nakon fabričkog reseta, ali ta opcija, izgleda, jedino ostaje... U tom slučaju vraća se, čini mi se, na IOS 9? E sad, da li će joj sistem ponuditi najnoviji IOS i koliko on zauzima memorije, videće se? Ne znam da li je moguće birati "optimalnu" verziju softvera za njen telefon, recimo neki IOS 12 koji zauzima manje memorije a nije toliko zastareo?
 
Što se apdejta tiče, stoji informacija tj. ponuda da instalira verziju softvera 13.5.1, ali pošto nema memorije ona to ne može ni sa prethodno ponuđenim apdejtima, tako da stoji na verziji 13.1.2... Da li se zna koliko je velik aktuelni operativni sistem i da li ono OTHER obuhvata i njega? Probala je reset sa power i home dugmetom i stanje memorije je isto. Taj postupak reseta je upalio prvog dana kad je dobila nov telefon koji se bio zakočio (zabagovao) iz nepoznatih razologa i od tada nije imao problema (skoro 5 godina)... Ne može da se instalira ni file manager da bi se, eventualno, izvršila neka analiza podataka i pronašlo šta vuče memoriju... Ne znam šta joj toliko znači Snapchat i da li će ga izgubiti nakon fabričkog reseta, ali ta opcija, izgleda, jedino ostaje... U tom slučaju vraća se, čini mi se, na IOS 9? E sad, da li će joj sistem ponuditi najnoviji IOS i koliko on zauzima memorije, videće se? Ne znam da li je moguće birati "optimalnu" verziju softvera za njen telefon, recimo neki IOS 12 koji zauzima manje memorije a nije toliko zastareo?
Ne možeš ti resetom vratiti verziju sistema u nazad.. Takođe možeš instalirati verziju samo do one koju apple potpisuje.. A to je obično trenutna ili eventualno jedna u nazad..
Uradi reset iz podešavanja ili restore preko iTunes i rešićeš probleme oko krajnje premale i neupotrebljive memorije od 16gb..

Snapchat joj znači zbog "vatrica", ali svakako neće ih izgubiti za sat dva što neće imati snap

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 
Probaj preko 3uTools-a da ga malo ocistis, tools/clean garbage
Oce nekad da pomogne
 
Ona mi kaže da je uradila reset iz telefona i da je dobila svega 0,2 GB više prostora nego pre reseta... Rekao sam joj da proba sa 3uTools-om (vidim da ta aplikacija ne postoji za Android), ali ona je upravo, u gužvi oko prijemnog za fakultet pa neće da sad to isprobava... Uspela je, posle reseta, da ponovo instalira Instagram i ne žali se da su joj podaci što s Instagrama, što s Stapchat-a nestali... Da li neko zna koliko tačno, ta poslednja verzija IOS-a zauzima i koliko bi, teorijski, da je sve u redu sa telefonom, od 16 GB ostalo slobodnog prostora? To pitam da vidim da li bi ja mogao da nasledim njen telefon... Ona je jako nestrpljiva da joj kupim nov iPhone jer valjda hoće ovo "zadnje slobodno leto" da iskoristi za slikanje i sve ostalo što mladi rade sa telefonima, a ja molim Boga da ovaj 6S izdrži još par meseci pa da joj kupim iPhone 12, ukoliko donosi revolucionarni napredak, a ne verujem da ce cena biti mnogo veća od prošlogodišnjih modela...
 
Nazad
Vrh Dno