Šta je novo?

Moj Haswell-E i7 5820k @ 4.3GHz & Phobya Watercooling Kit 400LT

Igrom slučaja, bilo mi je potrebno jedno napajanje za računar koji sklapam tetki ... i onda reših da izrotiram raspoloživa (moj Chieftec > sestri a njen CM > tetki), tako da sebi kupih nešto posebno :eyebrows:.

Kupio sam napajanje za koje sam saznao tek pre nedelju dana i pošto je u pitanju praktično (ili većinom vremena) nečujno napajanje, odmah sam poželeo da ga nabavim a gore pomenuti slučaj je to i opravdao :d

U pitanju je Super Flower Leadex Platinum 1000 W (LINK kompletnog review-a na Techpowerup.com).

Par citata iz pomenutog review-a:
"The new Leadex Platinum 1000 W is one of the best platforms I had the chance to test so far, showing what SF's intention and ability is. The unit's performance is fantastic, with ultra tight voltage regulation, high efficiency, excellent ripple suppression, and a, the cherry on top, silent operation. In addition, SF used the best components available for its construction, utilizing Japanese caps only and hold-up caps with enough capacity to support the PSU effectively. SF is also finally utilizing a fully modular design, and the LED lit panel and its clear cube connectors look slick!"

"The unit's performance is absolutely fantastic, with extra-tight voltage regulation on all rails and very high efficiency throughout the entire load range, and the unit can, on top of that, easily deliver 100 W more than its maximum-rated capacity. What else could we possibly ask for? Possibly for a closer to 94% peak efficiency, but that would be greedy."

"Because of a very relaxed fan profile, the PSU's fan only started to rotate halfway through the 40% test and was almost inaudible at up to the 60% load test. Super Flower's Leadex Platinum operates quietly under even extreme conditions, which most users will appreciate."

Na 3. stranici imate sve slike (pakovanja, samog uređaja, kablova ...) a ja ću vam postaviti slike na kojima možete videti kako izgleda LED osvetljenje na izlaznim konektorima:

(klik na sliku - za full size)


(klik na sliku - za full size)


Ono što ja mogu reći o napajanju a posedujem ga tek par dana, je:
- ventilator se ne pali jer je napajanje hladno ili mlako (pod punim opterećenjem - koje moj računar može postaviti pred njega). Uspeo sam da izazovem paljenje ventilatora na 20 sec. tek posle 15 min. rada Prime95 + Valley Benchmark ... neverovatno. Upalilo je ventilator na kratko pa ga je ugasilo, posle jedno 5 min. je ponovo upalilo ventilator i opet posle par desetina sec. ga ugasilo. Na dodir sa gornje strane napajanja, temp. je bila - onako ~toplo na sredini a hladno pri ivicama. Dobro, treba imati u vidu i da onaj veliki ventilator od vodenog hlađenja duva preko napajanja (podsećam da se on vrti fiksno na 650-700 obrt.).
- posledica toga što ne radi PSU ventilator je da su se osetno povećale temp. memorija usled grejanja sa disipatora napajačke sekcije CPU-a na matičnoj ploči (u proseku su od 4 do 10C veće). Možda ću za leto, morati da stavim neki veliki (14") ali jedva čujni ventilator, odozgo na grafičku i uperim ga u matičnu (tj. da pokriva gornju polovinu matične, gde su pomenute komponente).
- napajanje me je oduševilo u svakom detalju: apsolutno vrhunski proizvod, počevši od pakovanja i izrade, pa sve do performansi i dizajna.

Nadam se da su sada protivnici mog "starog" Chieftec-a, zadovoljni :D
 
pa shta ti je sestra toliko zgreshila da joj to uchinish? :D
 
ko-ja-nee.gif


Ja moju sestru mnogo volim: dobila je džabe moj stari overklokovani Q6600 (3.4GHz) sa 8GB RAM-a, ATI 6850 karticom i napajanjem od 850W ... malo li je
biggrin.gif
 
Recenziju ovog napajanja je radio i TinyTomLogan sa OC3D. Covek samo sto ga nije ozenio :d
 
kezo.gif
 
pa shta ti je sestra toliko zgreshila da joj to uchinish? :D

aj ti malo vise zrele kulture tamo vidis da se covek zaljubljen u napajanje skroz :D
salu na tranu, ja sam gledao u skorije vreme isto ovo ali od 1200W i svidja mi se jako samo...krastavac, da odem preko ponovo i da svercujem....
 
Imao sam i ja u planu taj "Super Cvet" ali mislim da cu se odluciti za neki drugi model najvise zbog lakseg sredjivanja izgleda samog sistema iznutra(kablovi itd).

Ali da taj Leadex lepo izgleda to svakako! :)
 
Da dopunim temu sa zaključcima na osnovu polugodišnjeg posedovanja ovog hardvera:

- ovo napajanje (Super Flower Leadex Platinum 1000 W) ili bilo koje slično (kome se ventilator ne okreće stalno, već samo kada komponente napajanja dostignu odr.temp.), nemojte nikako kupovati za "stara" PC kućišta (kojima se napajanje nalazi na vrhu kućišta, iznad matične ploče) tj. montirati tako da mu je ventilator okrenut "na dole" !!!
- isto važi i ako ga montirate u nova koćušta (kojima se napanjanje nalazi na dnu): obavezno ga montirajte tako da je ventilator okrenut "na gore" !!!

Ako ga montirate sa ventilatorom na dole, pošto se ventilator ne okreće stalno, doći će (kad-tad) do pregrevanja unutrašnjih komponenti i napajanje će početi da brljavi i da se čudno ponaša (da izazove blokadu računara ili nestabilan rad ...). Iako bi interni merač temp. komponenti, trebao da otkrije pregrevanje i pre toga preventivno aktivira ventilator, do toga ne dolazi uvek tj. to se ne desi na vreme i eto problema. Napajanje je jednostavno projektovano tako da mu ventilator bude neaktivan većinu životnog ciklusa a dovoljno mu je hlađenje ispuštanjem toplote "na gore", pored nepokretnog ventilatora.
Ja sam ga prvo montirao "na dole" (što se vidi na gornjim slikama), ali su se uskoro (pogotovo pri raznim testovima) pojavili neočekivani problemi. Sve je ukazivalo na napajanje a onda i logično razmišljanje ... napajanje je okrenuto ventilatorom na gore (zahvaljujući tome da se na kućište šrafi preko ploče koja se i sama šrafi za isto, pa je montažu moguće birati po volji "na gore ili na dole") i svi problemi su nestali a napajanje je primetno hladno iako mu ventilator uopšte ne radi a pokreće ovako zahtevan hardver!

- druga stvar je vodeno hlađenje iz naslova teme: bez obzira što je leto, temp. procesora se uopšte nisu povećale, odn. kapacitet hlađenja je izuzetno veliki i topliji vazduh okoline ne utiče na konačan efekat hlađenja samog CPU-a. Svaka preporuka za onoga ko želi ekstremno tiho i ekstremno jako vodeno hlađenje !!!
 
Red je onda da zamenis kuciste.
 
Razmišljao sam o manjem-elegantnijem kućištu ali ovo ima jednu dodatnu funkciju: jednostavno je toliko veliko da mi služi kao proširenje stola :)
Za sada će ostati tu gde jeste.
 
Zar ne postoji prekidac za gasenje te funkcije paljenja ventilatora samo kad je pod opterecenjem ispod prekidaca za ukljucivanje i iskljucivanje samog napajanja?
 
Postoji prekidač (nosi valjda oznaku "Green"), ide on, pa ulaz za 220V, pa ON/OFF.

Nikada čak nisam ni razmatrao da ga isključim jer napajanje sam uzeo zato što je praktično nečujno tj. ne okreće svoj ventilator. Samo treba voditi računa u kom položaju se montira i nema frke: mir i tišina :)
 
Naravno, baš to.
Ali kao što rekoh: želim ga u nečujnom modu, zato je i kupljeno :)
 
Sumnjam da se napajanje tog kalibra cuje. Ja drzim 760w XP2 u normal modu sa upaljenim ventom i ne cuje se ni kad priljubim uvo uz kuciste.
 
Meni je kućište stalno otvoreno (nema obe strane) i veruj mi da se čuje, malo ali se čuje huk. U ostalom imaš linkovan test u kome je data i tabela buke koju proizvodi ovo napajanje, tako da nije potrebno da se ubeđujemo da li se čuje ili ne.
Jednostavno ono je nečujno zato što ventilator ne radi sve dok ne povučeš nekih 40% snage a onda (čim se malo zagreje) pali ventilator i tada logično više nije nečujno jer taj vent. treba da ohladi komponente pod već ozbiljnim opterećenjem od preko 400W.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno