Šta je novo?

i7 4770k / MSI G45 Z87 Gaming OC

@KOLOS

Daj setovanja za 4,7GHz-a sa tom Noktuom, kako si upeo da izvuces toliko :zgran: . Koje su temp i da li je delidovan CPU?
 
Poslednja izmena:
@Kasa5033

Nema sanse da ohladis 1,3V bez delidovanja i 4,7GHz-a ni sa cim, mozda 4,6GHz-a sa 1,26V i to da ne radis bench testove vec za gaming. Jos on ima Noctuu neku srednje klase...
 
Ne mož' LinX na 4.7GHz sa 1.35V :d, a na 4.5GHz sa 1.196V u LinX-u ide max do 90-95°C u Prime95 v28.5 ide do 85°C. Tako da je oko 1.2V max za LinX sa mojim kulerom.
 
Poslednja izmena:
Bez delidovanja Hyper 212+ lagano drzi i5-4670K na 1,280V ispod 95C, a ne Noctua NH-U14S :) Znam jer sam ja moj przio u prime 95 V28.1 na 4,2GHz i 1,25V, realna 1,280V. :) A za gaming je lagano bilo ispod 70C sa 1,320V i to u BF4 i Metro 2033 :)
 
Poslednja izmena:
Ali sa delidom, moze Hyper 212+ u push/pull da hladi 1,45V i vise za gaming, jer on vidi jedva preko 68C na 1,360V u BF4 na 600rpm :d Ali necu da slijume proc pa da mi rikne :D E da moje tvrdjenje odozgo vazi samo za prime, dok za Linx 0.6.5. ti treba masivna voda cak i za 1,28V bez delida, sa delidom u vrh glave Phanteks 14PE :)
 
Poslednja izmena:
Ne mož' LinX na 4.7GHz sa 1.35V :d, a na 4.5GHz sa 1.196V u LinX-u ide max do 90-95°C.

O tome pricamo, normalno, iskren i realan covek. Nego reci nam koliko stepeni nabija u CPU zahtevnim igrama recimo, do koliko stepeni zna da ode na toj freq? Tako se klokuje Haswell visoko, nema standardnih bench testova ili vozi na 4,0GHz-a@1,1V i igraj Linx i Prime95 umesto Watchdogs-a i Assasina:D


@Kasa5033

Jedva cekam da stigne Phanteks sa 2x Corsair AF140 pa da krenemo :) Meni trazi za 4,5GHz-a 1,20V 20 krugova Linxa. Prosto ne mogu da verujem da ce bilo sta sto postoji bez delidovanja moci da ga koliko toliko ohladi jer silikon ne prenosi temp na HIS a logicno zatim temp sa HIS-a se ne prenosi na hitpajove, zam jer pipnem rukom hitpajpove kada je temp 95°C a oni jedva 37-8°C od prilike.

Update:

Ali realno Haswell@4,5 sa takvim mocnim IPC-em je stravicna brzina u igrama, 4,7 - no comment :zgran:
 
Poslednja izmena:
O tome pricamo, normalno, iskren i realan covek. Nego reci nam koliko stepeni nabija u CPU zahtevnim igrama recimo, do koliko stepeni zna da ode na toj freq? Tako se klokuje Haswell visoko, nema standardnih bench testova ili vozi na 4,0GHz-a@1,1V i igraj Linx i Prime95 umesto Watchdogs-a i Assasina:D


@Kasa5033

Jedva cekam da stihne Phanteks sa 2x Corsair AF140 pa da krenemo :) Meni trazi za 4,5GHz-a 1,20V 20 krugova Linxa.

I ja sam se nesto zanosio da kupujem Nepton 280L ili taj Phanteks, ali vidim da mi je i hyper 212 dovoljan, a ne cuje se kad igram bilo sta, nece preko 600rpm da ga j****, a pri tom 68C posle dva-tri sata BF4 64P MP. Do duse ja sam ga tako podesio, ali opet :d Sada kada dotaknes hladnjak osecas da se stvarno greje i da sturji vruc vazduh pozadi, a ne kao pre delida, hladan a procesor na 95C :d
Delid mi je bio najbolja investicija do sada, za samo 1280 din dobijes 20C nize temperature na sobnoj od 25C i vise :D
 
Ja kada bih odradio delid, lapovao bih i HIS i heatsink bazu i tu bi palo jos 5°C sigurno ;) Ne znam koliko bi se dobilo jos sa novom bakarnom pastom Coollaboratory Liquid Copper .

Da samo sto je delid Haswell-a vrlo rizican i pipav posao. Ni za zivu gladu ne raditi sa ziletima, ne samo sto se namucis kao Isus, nego mozes da otfikaris kondezatore sa strane kao kod mene ili jos gore da zegrebes PCB ili jezgro. Delid raditi samo sa metodom stege ! Moguce je naravno i da se sve to lepo smirgla, ali onda ces imati problem ako previse skines da smrkskas jezgro ispod hladnjaka a tih 5C sto bi dobio ne znam koliko bi ti znacilo, treba ti bar 8C i vise da bi bilo opravdano da se bilo sta jos cacka :) I ne znam koliko bi jos dobio sa tom bakarnom pastom, ja sam jedva i ovu LCP nasao i naravno moras da prelakiras te kondezatore sa strane sa prozirnim lakom za nokte za svaki slucaj ako nesto kane sa strane :)
 
Da samo sto je delid Haswell-a vrlo rizican i pipav posao. Ni za zivu gladu ne raditi sa ziletima, ne samo sto se namucis kao Isus, nego mozes da otfikaris kondezatore sa strane kao kod mene ili jos gore da zegrebes PCB ili jezgro. Delid raditi samo sa metodom stege ! Moguce je naravno i da se sve to lepo smirgla, ali onda ces imati problem ako previse skines da smrkskas jezgro ispod hladnjaka a tih 5C sto bi dobio ne znam koliko bi ti znacilo, treba ti bar 8C i vise da bi bilo opravdano da se bilo sta jos cacka :) I ne znam koliko bi jos dobio sa tom bakarnom pastom, ja sam jedva i ovu LCP nasao i naravno moras da prelakiras te kondezatore sa strane sa prozirnim lakom za nokte za svaki slucaj ako nesto kane sa strane :)

Stvarno je visoko rizican zahvat, nema sta...
 
Uslikano je sa telefonskom kamerom od 5MP i to je najbolje sto je moglo, moze da se vidi u donjem cosku kako je jedan kondenzator stradao i ako se to desi, on mora biti odstranjen da ne bi bilo kratkog spoja i naravno sve lepo prelakirati za slucaj da kane malo CLP-a sa strane dok se montira, a vracanje u socket je tek posebna prica, posto ja moj posle nisam lepio, ali valjalo bi da se kane par kapi super lepka na coskove cisto da drzi IHS na mestu :)
IMAG2518.jpgIMAG2510.jpgIMAG2517.jpgIMAG2513.jpg
 
Poslednja izmena:
Uslikano je sa telefonskom kamerom od 5MP i to je najbolje sto je moglo, moze da se vidi u donjem cosku kako je jedan kondenzator stradao i ako se to desi, on mora biti odstranjen da ne bi bilo kratkog spoja i naravno sve lepo prelakirati za slucaj da kane malo CLP-a sa strane dok se montira, a vracanje u socket je tek posebna prica, posto ja moj posle nisam lepio, ali valjalo bi da se kane par kapi super lepka na coskove cisto da drzi IHS na mestu :)
Pogledajte prilog 154744Pogledajte prilog 154745Pogledajte prilog 154746Pogledajte prilog 154747

Max entuziast zahvat, sam si ovo radio? Kako je izgledao posle vracanja HIS-a, mogu li da provale u servisu na bilo koji nacin da je delidovan u slucaju a ti ikada zatreba garancija?
 
Ne mož' LinX na 4.7GHz sa 1.35V :d, a na 4.5GHz sa 1.196V u LinX-u ide max do 90-95°C.

O tome pricamo, normalno, iskren i realan covek. Nego reci nam koliko stepeni nabija u CPU zahtevnim igrama recimo, do koliko stepeni zna da ode na toj freq? Tako se klokuje Haswell visoko, nema standardnih bench testova ili vozi na 4,0GHz-a@1,1V i igraj Linx i Prime95 umesto Watchdogs-a i Assasina:D
Na 4.7GHz sa 1.35V u igrama ne prelazi 60-65 stepeni. :)
 
Da sam sam radio, vidis zilete bolan :d Umalo ruke nisam isekao, a ti zileti na sebi imaju udubljenja koliko moras da guras da bi zapoceo, celo pakovanje sam situpio dok sam skinuo IHS. Kada se vrati IHS i kada se zalepi sa super lepkom nema sanse da mogu da provale. JEdino st obi me odalo su dve male ogrebotine na PCB-u sa strane koje se mozda vide kada se stavi IHS, ali nisam gledao. Ja njega u svakom slucaju necu vaditi odatle naredne 2 godine, a potom cu sve u komadu dati ocu ili praviti neki HTPC od njega, nece on ici na dobos, dobro mozda bude isao samo ne znam ko bi ga kupio :D
 
Stavio sam 1.200 oba, stavio 40 za 4000mhz. Pustio Prime95 medjutim temp je otisla na 95 nakon par sekundi i tu sam stopirao. U task manageru mi pokazuje 4.50ghz a morao sam da iskljucim i turbo da vidim da li je do toga ali ocigledno nije. Probacu da smanjujem voltazu da bi ga stabilizovao na 4000mhz sa sto manjom temperaturom u cpu-z pa cu onda da povecavam mnozilac. Sada da pronadjem temp za 4000mhz. Bolje da idem postepeno nego da nabadam nesto kad ocigledno mozda imam i nesto losiji cip.
 
Poslednja izmena:
3211.png

Drugi core skace na 90-92 i onda pada na 88. Ostalo sve stoji isto od prve minute isto tako da mislim da sam nasao okej voltazu mozda cak i max voltazu sa ovim temperaturama. Sada samo mnozilac da povecavam za 1 pa dokle ide.

Tacno ? Mislim da sam turbo sada ostavio na AUTO kako je i po defaultu. Da li da povecavam i ring za 1 kada radim i mnozilac ? Sada je 40/35 i 1.150v/1.125v ring ? I pretpostavljam da povecavanjem mnozilaca a sa istom voltazu temperatura ostaje ista ? I ne vidim kako Adaptive voltaza radi drugacije kada i na Override sama pada kada je u idle modu. Dok sam ovo otkucao test radi ukupno 25min.

Probao sam i FC4 posto bas na drugom core-u radi 80-90% cpu usage ali temp su kao i pre kloka. Cisto sam hteo da vidim. Jer opet jeste da je turbo na 3900 ali ja skoro nikad nisam video 3900 dok sam u igrama, a uvek pratim to i temperature. Cak i 4000 je opet mali korak napred. Idem na 41.

Na 4.1 core stopped working. I temp na drugom sada ima peek do 96 i vrati se na 94c, dok su ostali ispod 90c. Nemam mesta za voltazu ovde nikako, ispada da je 4.0 najvise sto mogu.

UPDATE: Vratio sam na 40 mnozilac, smanjio sam voltazu na 1.125 / 1.100 ostavio Ring na 35.

4000mhz.png

Proslo je jos blizu 10-ak minuta nakon ss-a, uvek radim tako iz preventive da mi se ne ugasi komp i sl, imam 1000 screenshotova :)
Sve u svemu nasao sam stabilan klok po ovome za 4ghz sa 1.125 voltazom. Sada mogu da smanjujem voltazu ali postu su temp okej..trebalo bi da probam 4.1. Prethodni put je bio core fail ali mozda zato sto je bas taj napravio peak na 96c, videcu sa ovom voltazom.

Imam utisak da se temperatura povecava bez obzira na istu voltazu, kao i kad je voltaza bez kloka na 1.200 u prime testu a temp i dalje ispod 70c.

Moze li neko da mi objasni sta tacno ovaj Ring voltage i clock ustvari rade procesoru ? Znam da je nov feature ali ne razumem jer ocigledno sam ovde dobio tip da ga stavim na 35 dok po youtube-u nalazim da uvek mora za dlaku ispod cpu vcore-a i kloka.
 
Poslednja izmena:
Na 4.7GHz sa 1.35V u igrama ne prelazi 60-65 stepeni. :)

To je fantazija za gaming :zgran:

@Mazi7

Ne verujem da iko drzi ogroman klok 24/7, nemoj da se toliko plasis temperature jer je fabrika pustila da taj CPU ide na 100°C sa stock kulerom na defalut-u. Bitno je da ne obara performanse na def podesavanju a to sto udara u 100°C to nije tvoj problem, jednostavno je tako napravljen da radi Haswell. On sam obara taktove i performance tj ima zastitu ako mu temp ne odgovara, drugim recima ne mozes da ga upropastis nikako pogotovo safe voltazom sve do 1,3V opet ne kazem da ga drzis na 1,3V. Drzis recimo za svaki dan 4,0GHz@1,1V HT On , probas rendering itd i vidis temp ako su ok zadrsis to za svaki dan a kada hoces da opalis recimo Watchdogs zbog min fps-a grunes to na 1,25 i 4,4GHz-a HT off i vidis kako se ponasa, zavrsis igranje, vratis CPU na 4,0GHz@1,1V - sve to radis iz MSI Command Center-a - znaci dizes i spustas klok iz aplikacije unutar OS-a recimo(znam jer imam i ja MSI plocu ;) ). Pratis performance CPU-a tj minimalni u igrama gde ima veze i kako se ponasa u zavisnosti od kloka, treba vremena, malo se igras sa tm. Vidis da ljudima Haswell@4,7 ne prelazi 65°C pa nece ni tebi ako imas iole dobar kuler. Ja planiram tako da koristim svoj CPU, jedan profil za svaki dan a drugi kada opletem neki naslov koji je CPU bound, necu Metro da igram sa visokim klokom recimo jer tu CPU nema nikakve veze, ali Watchdogs, Assasin Creed serijal, Son of Rome, Shadows of Mordor itd. hocu. Na taj nacin cuvas CPU i nece nista da mu fali, treca stvar imas garanciju sigurno jos pune 2 godine, sta imas da razmisljas. Ne bi oni dozvolili da CPU ode na 100°C na def a da to njemu smeta, ko zna koju temp CPU moze da trpi kada su pustili da na def sve udara u 100°C :zgran: Takav je Haswell pomiri se sa tim. Procesor je zivotinja za igranje, prilicno bolja stvar od Sandy-a i7 koliko vidim po testovima vezano za min fps. Ja mu opste ne vidim vise kao manu temperaturu, samo je drugaciji pristup klokovanju. Da moze da radi na 4,7 sa max temperaturom u Linxu recimo 75°C na nekoj manjoj voltazi ja ga opet ne bih tako drzao za svaki dan, niti sam ijedan CPU tako drzao do sada, uvek sam dizao klok prema svojoj potrebi i vracao posle toga, to sam opet ja drugi se sa tim mozda ne slazu.

PS

Jos sam stavio u OS-u power plan na Balance tako da u surfu i desktopu obara takt na 800MHz-a a ti ces recimo da drzis i sedmicu sa sufiksom K @4GHz-a za svaki dan sa tim sto ce da radi u 90% slucajeva @800MHz-a, to ne da je cuvanje CPU-a nego ne znam sta da kazem... Opusti se samo malo oko toga i pocni da uzivas i u toj karti koju imas koja je zver na taktovima koje si postigao i sa procesorom koji ima najvisi IPC trenutno na planeti Zemlji...
 
Poslednja izmena:
A dobro razumem to i lepo je sto moze unutar OS-a da se sredjuje :) Verovatno i budem probao to ali se ipak nadam da mogu da izguram 4.2 i da uradim par testova. Iskreno najvise sam se nadao da cu iz kloka da povecam/odrzim performanse tokom igranja dok mi jos par stream programa rade na drugom monitoru. To je nekih 15-20% core usage u startu pre da pocnem gejming.

Za youtube sto mi je i posao procesor sam po sebi na stocku radi sasvim korektno posebno jer koristim ShadowPlay bez performance loss-a da snimam u 1080p60fps, medjutim pokusavam sa streamom sto mi je hobi da polako pretvorim u neku minimalnu zaradu jer sam lepo poceo. Sada, problem je to sto plugin po plugin u OBS programu koji je namenjen live streamu uzima sve vise cpu. Ram i grafika nisu tu problem. Gledao sam ranije benchove i znam da vecina igara od 3.5/3.9 turbo na 4.2 pravi svega 5fps-a max razliku, cak sta vise u nekim slucajevima na stocku se pokaze bolje.

5-6 sati dnevno live streama radim, kada izadje nova igra onda ShadowPlay radi nekih 4-5 sati dnevno minimum i nakon toga render klipova tipa 2-3 sata. Kada se ne bavim time jedino sto igram je Football Manager, mozda CSGO/Dotu a oni ne uzimaju ni 20% od mog procesora i grafike realno. A ako vec voltaza pada na 0.0xx kada je idle ili u tim igrama radije bih da nadjem 4.2 stabilan ili makar 4.0. Zasto ne i 4.0 kada mogu. Gasim komp nocu tih 8 sati dok odspavam, a i kada ostane nocu to je zbog velike kolicine uploada, nista vise. A ponovo, u idle-u on obori sve lepo na minimumu. Ali recimo da bar svake druge noci dobije 8 sati odmora.

Do sada nisam imao nikakvih problema koji bi me asocirali na cpu overlock posebno jer planiram do sledece ng da idem na 6core jer ce cena mozda biti i pristupacnija a i imacu garanciju na jos god dana na ovome. Ove nove Ubisoft igre, dolazeci Daylight/Witcher 3..ne znam kako ce se ponasati. Trenutno FC4 uzima 80-90% core usage. Razumem ja da je to ipak samo na jednom jezgru, ali pri stizanju na 99% meni stream obara frejmove. Mozda sam i ja sve ovo pogresno skontao i mislim da overklokom pravim vise prostora za performanse. Jer ipak 20% u startu nije malo a preko toga gejming.

Kad vec imam garanciju neka ide :) 4.0 za sada je stabilno, tako ce i ostati ako ne uspem da povecam na 4.1 nakon rr-a, odoh.
 
Poslednja izmena:
Taj procesor i7 koij imas je zivotinja na def, ok je da ga drzis @4,0GHz-a za svaki dan sa ukljucenim powerbalance u OS-u tj da obara taktove. Sta imas da budzis takt za rendering i za DOT-u ili taj fudbal koji igras? Nebitno je skroz, nadji samo najnizu stabilnu voltazu da ti sva 4 jezgra rade @4GHz-a za svaki dan i to je to. Meni konkretno ne pada na pamet veci takt od 4,0GHz-a za svaki dan, za sta za surf i ostale gluposti, ma kakvi :) . A za gaming i CPU bound games totalno druga prica, posto strimujes i to dize temp, ostaje ti da sam testiras svoje taktove kroz igranje i performanse koje dobijas sa tim taktovima iz igre u igru i da pratis temperature. Pomenuo si neku razliku u igrama gde se fps razlikuje za 5 - pretpostavljam 5 minimalnih? Pa 5 minimalnih je meni OGROMNA razlika LOL :D . Mene je recimo totalno impresionirao KOLOS sa njegovim taktovima i temperaturama za gaming, 60-65°C je nista za ovaj CPU kada mu je fabrika 'ladno dozvolila da na def udara u 100°C - end of story.
 
Poslednja izmena:
Haha :) Okej sve u svemu i 4.0 za svaki dan sa tom niskom voltazom od 1.125 je bolje od 3.50 sa 3.90 turbo koji retko kad i ode na 3.90 iako je igra bas cpu heavy sto bi se reklo. Eto pokusacu sada sa krajnjom meni ok voltazom na 4.1 ali dizanje voltaze za 4.0 na 4.1 je glupost. Jedino ako postoje podesavanja sa ovim "ring"-om koje mogu da stabilizuju malo vise klok. Sve u svemu ispada da ring drzim na 3.5 bez obzira da li je 4.0 ili 4.2, tako ? Da ne gledam vise klipove u medjuvremenu i punim glavu svacim. Bar sam uradio neki klok za razliku od amd-a prosle godine gde sam 5 dana sedeo i samo to radio bez ikakvog mhz-a u plusu :)
 
Haha :) Okej sve u svemu i 4.0 za svaki dan sa tom niskom voltazom od 1.125 je bolje od 3.50 sa 3.90 turbo koji retko kad i ode na 3.90 iako je igra bas cpu heavy sto bi se reklo. Eto pokusacu sada sa krajnjom meni ok voltazom na 4.1 ali dizanje voltaze za 4.0 na 4.1 je glupost. Jedino ako postoje podesavanja sa ovim "ring"-om koje mogu da stabilizuju malo vise klok. Sve u svemu ispada da ring drzim na 3.5 bez obzira da li je 4.0 ili 4.2, tako ? Da ne gledam vise klipove u medjuvremenu i punim glavu svacim. Bar sam uradio neki klok za razliku od amd-a prosle godine gde sam 5 dana sedeo i samo to radio bez ikakvog mhz-a u plusu :)

Ne mozes da vidis razliku izmedju 4,0 i 4,7 u desktopu, rekao bih pre 3,0 i 4,7 LOL :D i tim igrama koje ti igras, rendering ce biti neku nijansu sporiji ali dobro. Nadji sto manju voltazu za 4,0(znaci sva 4 jezgra @4,0 u idle-u 800 :) ) i uzivaj a za gaming moraces da se cimas malo. Ja nemam pojma manipulaciju Ringom i voltazama sem Vcore. Ja sam otisao u BIOS, postavio Vcore@1,20V, mnozilac digao na 45 na nekom budjone kuleru od 40e u ledenoj sobi i to je izvrtelo 20 krugova Linxa@4500MHz-a , memorija bila na 2133 i bacao je nesto oko 220GFlops-a. Znaci uospte nesto ne poznajem OC na Haswell-u, cekam kuler pa cu da se igram kao i svi vi ostali sa Ringom i tako dalje... :D
 
Poslednja izmena:
Okej primljeno ka znanju :d

Nasao sam stabilnu voltazu za 4.0, odradio 25min prime95 testa, sve okej radi. Btw sto se tice rama to je druga prica ali je prvi na spisku sa ssd-om :) Meni su pre 4 godine prodali 1333mhz-icu umesto 1600, kada sam dokupio drugi isti (negde tokom prosle godine) ispalo je da sam tek tada skontao tako da sada u principu meni rade na 1333mhz. Znam da to ima veze sa procesorom ali sta je tu je nemogu ja nista. Tokom overkloka vadio sam 1333-icu jer znam da utice. A kada sam zavrsio pre 2 minuta samo sam je vratio i odradio prime ponovo. Da ne dodje do zabune, a i ne mogu o tome :) 1600mhz na ramu mislim da ne pravi nikakve razlike cak i da imam 2133 ? I recimo kroz godinu dana da uzmem nov intel i ostavim 4x4gb 1600mhz mislim da ce i dalje biti okej ?

Eto poslednjih rezultata iz OS-a a i biosa. Ako neko ima neki savet za ring, ili eventualno nesto drugo da tweakujem dobro bi dosao, ali za sada ostavljam ovako, startujem ajde jos jednom 3dmark da uporedim da li ima neki + tek toliko da znam da performanse nisu ispod stocka zbog voltaze ili neceg.

CPU 4000mhz 1.125v - RING 3500mhz 1.100v.png

MSI_SnapShot.jpg
 
Poslednja izmena:
Jesi probao uopste voltazu za Vcore 1,1V umesto 1,125V ? Meni radi 4,0GHz@1,1V a uopste nisam trazio min voltazu za taj klok.

Jesam :) Blue screen, ali onaj "nezan" na windows 8.1 gde ti popunjava % pre restarta i onda mi napravio 10gb logova gde ne mogu da ih pronadjem i bukvalno sam ostao bez mesta na C particiji. Sada moram rucno da trazim sta i gde uzima haha.

Btw sry za bold font, uglavnom ga stavljam na one bitne stavke koje me zanimaju. Iscimao sam se da ce ddr ram na 1600mhz da mi pravi problem ako nekad idem upgrade, a ako vec sada bacam pare na to da ga budzim do 12/16gb necu ponovo to da radim. Malo li je sto moram verovatno bolje napajanje za 6core intel pa jos i plocu preko toga kroz 12 meseci.

Ovaj noviji je
http://www.emmi.rs/ram-memorije-memorija-dimm-ddr3-4gb-1600mhz-kingston-cl9.11.html?productId=17204

Stariji je kingston 9905403-439.A00LF

Cak i da hocu upgrade ovaj prvi nije u ponudi trenutno. Ne znam kako cu resiti to.
 
Poslednja izmena:
Koji kuler bese imas, daj da vidimo skrinsot neki sa najvisim temperaturama u prvom krugu Linxa, ne moras da mucis CPU vise, samo opleti prvi krug da vidimo max temperature(znaci uslikaj max temp a ne prosecnu :) ). Savet vise, probaj da vratis sve na def i opleti OC 4,0@1,1V samo dizuci mnozilac, ako je isti rezultat, vrati kako je bilo.

Savet:

Uslikaj mobilnim telefonom podesavanje u BIOS-u da bi znao da vratis posle a mozes i da snimis OC profil mada je slika sigurnija :)

Memoriju drzi na def, kada utvrdis klokove i napone koji ti odgovaraju i koji su 100% stabilni onda pocnes da se igras sa memorijom u suprotnom neces znati zbog cega ti BSOD-uje da li zbog OC memorije ili OC CPU-a. U sustini stvar je mnogo prosta...
 
Poslednja izmena:
Okej probacu umesto 1.125 na 1.100 za 4.0ghz. Ali ako uradim default da ne diram ring bas nista, neka ga na auto ? Ma uradim ss kao gore na usb i to je to, nema tu filozofije naucio sam ga napamet :)

A memoriju ne mogu oc jer ova od 1333mhz izgleda da ima 1.50v i obori ovu od 1600 isto na 1.50 i rade zajedno na 1333mhz. Strasno.

U medjuvremenu moze li potvrda u vezi ovoga.

Posto imam - http://www.emmi.rs/ram-memorije-memorija-dimm-ddr3-4gb-1600mhz-kingston-cl9.11.html?productId=17204

A nema je u ponudi, da li mogu da uzmem sledecu posto je isto CL9 sto mislim da je bitnije od toga sto radi na 1866mhz ? Jer kroz mesec dana uzeo bih dve ovakve za 9700 dinara (2 komada jeftinije u emmi) i stavio bi ih sa ovom gore navedenom samo bi izvadio ovu od 1333mhz. Za sada da budem miran sto se tice memorije. Kontam da mogu ili da klokujem 1600 na 1866 ili da oborim te 2 na 1600 ? A opet da budu okej za neki 6core kroz godinu dana.

Govorim o kupivini ovoj
http://emmi.rs/ram-memorije-memorij...z-kingston-hyperx-sav.11.html?productId=45294

Hvala za odg u medjuvremenu.
 
Poslednja izmena:
Da, ring na auto, ajde uradi to pa javi bas me zanima. I daj uslikaj te temperature, nikako da odgovoris koji kuler imas? Pusti memorije sada, to je posebna prica, ostavi to na def a kao izbor za kupovinu i savet nemam pojma, ne pratim desavanja.
 
Nazad
Vrh Dno